Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İzmir Mondial Servisleri Hakkındaki Düşüceler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    motorsiklet
    İzmirli Mondialciler servislerden menmunmusunuz..Yaşadığımız sorunları buraya yazalım istedim.Servisler hakkında bilgimiz olur..

Çiğli Kadir Çamdemir motoru çiğli Önder Tic. anlıdığım için motorun toplama işlemini bu servis yapmış.. Nasıl topladıysa ... Ön jant biner binmez anladım sorunlu.. Evim Bornovada durup baktım Başka nerde servis var diye Bornova Europe Motor olduğunu gördüm yerini buldum yanaştım motoru yeni aldığımı ön taraftan ses geldiiğini söyledim..Şöyle bir baktı (binmedi bile ) sorun disk te dedi ..Günlerden cuma pazartesi gel tutanak tutalım dedi. Nedense cuma günleri tutulmuyo herhal.. Neyse tutanaklar tutuldu disk geldi değişti gene sorun var disk balatalara bariz sekilde sürtüyor...O kadar sürtmesi normalmiş...Bu arada jantın yamuk olduğunuda konuşuyolar aralarında. Üsteleyince git o zaman bu motoru toplayan servise o yapsın dediler Çünki onun sorumluluğundaymış.. Çiğliye gittim anlattım sorunu onlarda bitirdiği işi tamamlasın deyip işin içinden cıktılar.. Bu arada da ikiside bir sorun olursa Tüketici Derneklerine şikayet etmemi söylüyolar... Hayda kaldık ortada.... Neyse aradım fabrikayı anlattım durumu sağolsunlar yardımcı oldular sorunu işe başlayan ( Europe Motor ) un yapması gerektiğini söylediler gerekirse biz servisi ararız dediler ...Durumu servise anlattım zorla tutanak tuttular.Bu sırada motorun cok yakıt sarfiyatı olduğunu da anlattım baktılarki otomatik jikle arızalı onuda eklediler tutanağa.. 2 2,5 haftalık beklemeden sonra sıfır jant ve kullanılmış bir jikle geldi... 1300 km lerdeyim tabi jant ve jikle değiştiğinde...Ben tabi km başına 100 120 bin yaktım 1300 km boyunca... Gitgel derken ilk serviside Europe Motor da yaptırdım amcam birtek yağ değiştirdi birde göstemelik birkac vida sıktı o kadar.. Artı motorada 20/50 yağ koymuşlar cırağı sıkıştırıp sordum nedeni ise havalar cok sıcakmış ondan .. 20/50 litresi 6 milyon 10/40 13 milyon benden yağ değişimi için tek 10 milyon aldılar.. Eve gelip kullanma klavuzunu incelerken iki yaprak koparılmış olduğunu farkettim ..Biri ilk bakım fişiydi diğeride montaj kuponuydu.. Europe Motor hakkı olmayan montaj kuponunuda almışdı ertesi gün uğrayıp söylediğimde ık mık edip yanlışlık la koparılmış olduğunu söylediler ....

Walla aklıma gelen bunlar sıfır motor alalım başımız servisle derde girmesin derken yaşadığımız olaylara bakın..

Aman aman Europe Motor dan uzak durun..
    Yaşadığımız sorunları buraya yazalım istedim Servisler hakkında bilgimiz olur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BrendD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla kardeş ne demeli.. Hiç kimse yaptığı işe değil paraya bakıyor artık. Ekmek helallikten çıktı sanırım. Allah sana sabır versin. Bu iş birazda şans işi galiba.. Mesela ben mondial 110 ft kullanan iki elemana sordum, motorlarından ve satan yerden aşırı halde memnundular eğer istersen bana pm at sana adreslerini vereyim.. Sağlıcakla kal.
    Kazasız belasız sürüşler..

Arkadaşlar size tavsiyem mustafa cınık .Yeri cankayada faydası Türkiye Bisikletciler ve Motorsikletciler Derneği başkanı aynı zamanda .Dernek yeni fakat üyeler eski yıllarca bu işin icinden olan kimseler fakat şu anda tüm illerde motor ve bisiklet satıcıları, parcacıları yan sanayicileri bir elden toplantılar yapıp sektörün gerekli şekilde düzenli ve randımanlı calışabilmesi için hazırlıklara başladılar .Tavsiyemdeki gayem ise tüm italatcı üretiçinin ve satıcılardan temsilçileri toplantılarda hazır bulunması yani suyun başı
    Bu da şu alınan motorlarla ilgili kronikleşen problemlerin hızlı bir sekilde iletilip ilgililere cözüm bulunması

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Bende Bir Mondial 151RSİ almak istiyorum. Motor satan yerler genelde Kahramanlar ve Çankaya'da. Tam anlamıyla nereden alacağıma karar veremedim. İzmir içinde de o kadar çok satan yer varki! Ama arkadaşın dediği gibi motorun toplama işlemlerini kendileri yapıyorlar, üstelik acemi kişilerse ve servisler de böyle sorunlar çıkartıyorsa durum vahim!

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    arkadaşım bende izmirliyim ve mondial kulllanıyorum istersen birgün buluşuruz seni benim servislen tanıştırırım memnun kalacağından eminimmm

bende çiğlide oturuyorum fakat o çiglideki tamirciyim diee geçinen dört göze ilk bakışta güvenemedim ve mersinli taraflarında bir servis buldum..

çiğlideki eleman gel geçireyim cinsinden muhabbet yapıncada birdaha gitmedim tamirciye(biraz esnaf muhabbetinden anladığım için bunu yazdım) ama mondialın ismini çok feci kirleten bir tip yani... ben burdan bütün izmirlilere bildireyim...

motoru tamir ettirmeden önce bi ustayı izleyin işini nasıl yapıyor diee. sonra işinin ustası olduğunu hissetdikten sonra güvenirseniz o servise verin ki zaten çoğu mondial servisçisi bisikletçiden bozma dükkanları var yani sanki bisiklet ya bu makina; iki cant vidası var, sanki onları sıkınca gidicek motorlar...

seco@ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    mondial gibi bi markanın serviside bu kadar olur herhalde servisler çok acemi hiç kimse memnun değil
    Ybr
    10 xx xxx

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Böyle insanları lanetle kınıyorum ! Adamlar belli bir zamandan sonra şişiyorlar (haram yemelerinden kaynaklı olsa gerek) günümüzdede insanlar dolaylı hırsızlıkla geçimini sağlıyor yaptıklarından dolayı nasıl bir vicdanla kazandıkları lekeli parayı ailelerine ve kendilerine yediriyorlar ah ah Allah ıslah etsin edilmiyorsada yok olsun ne diyim

mondial110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HaSaRLı..!!
    arkadasım bence de izmir servisleri iyi çalısmıyor (honda hariç)
    :bounce: 0546465246900

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    abi bizim arkadasının motorunu camdibinde bir mondial servisine götürdük adam ne dedi biliyomusnuz
    -daha sonra gelin cok işim var
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mondial110 adlı üyeden alıntı
    arkadasım bence de izmir servisleri iyi çalısmıyor (honda hariç)

izmirde bornova ankara asfaltında bulunan doğa motor (suzuki-motana) serviside gayet iyi

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bugün yeni bir usta ile tanısıtım yeri gaziemirde benim motor orada yatıyor sua an yarın garanti için gereken evrakları teslim edeceğim valla ilk etapda iyi giibi geldi ama bakacağız artık
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

helal olsun! reklamlara yazık

mondıal super motor yaa daha ilk aldıgım hafta teknık servıslık oldu 4 kez 3 ayda teknık hata yuzunden motorsuz kaldım bende mondıal'a dava acıcam bana ya adam gıbı motor verırler yada mahkemede almasını bılırım tuketıcı hakları var kardesım kımseye takamassınız

valla bende de mondıal 151rsi var ama bı turlu doya doya kullanmak nasıp olmadı ne deyım kardesım!

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmirdeki servislerin çok büyük bir bölümü akıllara zarar bir çok servisin halledemediği arkadaşlarımdaki motor arızalarını sokak arası mobilet tamircisi arkadaşların çözdüğüne iki kez şahit oldum eğitim beceri süper!!!!

ARKADAŞLAR HEPİNİZE TAVSİYEM ŞUAN MONDİAL SERVİSLERİ İÇİNDE EN İYİ SERVİS MUSTAFA CINIK'IN YERİ 1305 sok. no:35 ÇANKAYA\İZMİR BEN ÇOK MEMNUNUM ORADaN BENCE İZMİRİN DEĞİL TÜRKİYENİN EN İYİ SERVİSİ... MOTOR ALACAKLAR İÇİN De EN İYİ VE GÜVENİLİR YER UMUT TİCARET O da ÇANKAYA'DA

Motosikleti
    SKYGO SG125-30 RACING
    yha arkadaslar ben yenıyımde izmirdekı servıslr bıtane neden dersenız hemn parca olmadımı nerden buluyorsalar hemn moturmu yapıyorlar izmirdekı servısler bıtane

Motosikleti
    honda activa
    Alıntı ttopchu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirde bornova ankara asfaltında bulunan doğa motor (suzuki-motana) serviside gayet iyi
    YOK ARKADAŞIM BEN DE 250MCT VAR MOTORUM 3 DEFA ORAYA GİTTİ VE HİÇ İİ YAPMIYORLAR İŞLERİNİ KİMSEYE TAVSİYE ETMİYORUM USTASI İŞİN ÜSTÜNE DÜŞÜP YAPMIYOR NERESİ ARIZALIYSA ORAYA BAKIO ARIZA VERİCEK YER VARMI YOKMU BAKMIYOR HOOOP ONDAN SONRA 2 GÜN SONRA BİRDAHA TAMİRCİYE BENCE GİDERSENİZ YANLIŞ YAPARSINIZ PARANIZA YAZIK

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    arkadaşlar bende eski bir mondialcı olarak size basmanede MUSTAFA CINIK ı tavsiye ederim oglu ve kardeşi ile beraber işlerini yapıyolar

benim titizligime bir tek izmirde onlar saygı göstermişlerdi ayrıca sözlerine güvenilir az sayıdaki esnaflardandırlar

yanlız bildigim kadarıyla mondial le resmi olarak servis anlaşmasını fes etmişlerdi yanlış anlaşılmasın mondial daki iş bilmezkten dolayı olmuştu dedim ya adam lar esnaf degişecek parcayı mondial göndermiyodu sorun cıkarıyodu

size tamirci sizi dinleyen biri lazımsa mustafa cınık a gidin.
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

İzmir'de kime sorarsan sorun bizi gösterirler.İzmir'de en güvenilir yerdir.Mondial'le sözleşmeyi fes ettik parça sorunları yüzünden ama her türlü sorunda getirebilirsiniz.
    Çalışanların biri babam biri kuzenim biri amcamdır.Ve 7 yıldır yazın bende çalışıyorum.Hiçbir zaman bir müşterinin benim motorum olmadı diye geri döndüğünü görmedim.(fabrikadan parça göndermemeleri hariç onlarda bile elimizde olandan takmaya çalışıyorlar)Ve ben çok kızardım çok iş alıyorlar diye onlarda bana müsterinin geri dönüp arkamızdan kötü konuşcağına gece 12 de kapatırız dükkanı iyi konuşur diyolardı.....Ayrıca İzmir'deki motorsikletçilerin %90 nını Mustafa Cınık yetiştirmiştir.Yer olarakta Karabağlar:İbrahim Açıkgöz Buca:Metin Çamdibi:Abdullah Yine buca tarafında Özgür var. Güler Motor da çalışan Salih daha ismini hatırlayamadığım bir çok servis zaten amcam servisliği bıraktı hepsi teker teker servisliği bıraktı......Gelin pişman olmazsınız ********CINIK KARDEŞLER*********
    Adres:1301 sok. no:35 Basmane/İzmir

Motosikleti
    150 ZC
    [B]to Live is to Die...[/B]

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    merhaba arkadaşlar ben izmirde iyi bir servis arıyorum bu arada aranıza yeni katıldım 2 hafta önce siyah bi zat satın aldım bakımınıyaptırmak istiyorum ve bi kaç ufak sorunum var cınık kardeşleri arkadaş ların yorumlarında çok memnun kalmışlar bu arkadaşın dükkanını ban bi tarif edebilirmisiniz basmanenin netarafında

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler