Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

50 cc bir motor rampada tıkanırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    arkadaşım benim aprilla 50 cc lik ve benim enişte 140kg onu bile çektiğine göre ve rampalarda daha iyi olduğunu söylüyor.ve 93 model motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Dün (18 Eylül 2005) bende 125 lik City Fighter ve eşimde Mondial 50 tt olduğu halde İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Efemçukuru köyüne gittik. Doğrusunu söylemek gerekirse gidebileceğimizi sanmıyordum ama deneyelim dedim. 17km boyunca asfalt yolda bir dağa tırmandık, 50 tt gitmiyorum demedi.

Bu arada Jinlun'un performansı süperdi. (Satıyorum diye söylemiyorum)

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Konuyu hortlatıyorum ama bu bilgi bana lazım. 95 kiloluk tek kişi ile dik bir yokuşu çıkar mı? Yokuş asfalt değil, biraz bozuk ve taşlı çakıllı; ancak altı yüksek hafif ticariler falan çıkabiliyor. Köyden bahçeye kullanılacak. Önceden hızlanacak bir mesafe pek yok, virajı döner dönmez yokuş var.

EternaL_80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motosikletim 50cc, (Yuki Gusto 50)
    2 kişi çok dik rampada rahat çıkıyor.
    Hız olarak'ta internet'te 95-100km/h yapanı gördüm.
    Yani motor şehiriçi'nde beni yormuyor.

Motosikleti
    Alıntı EternaL_80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikletim 50cc, (Yuki Gusto 50)
    2 kişi çok dik rampada rahat çıkıyor.
    Hız olarak'ta internet'te 95-100km/h yapanı gördüm.
    Yani motor şehiriçi'nde beni yormuyor.
    Hocam yuki'den memnun musunuz? yeni scooter modelleri de çok hoş görünüyor.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 Bajaj Dominar 400 SYM Wolf SB250Ni
    Kuba Dragon 50cc motosikletim vardı başlangıç motoru olarak aldım kullandım bizim oturduğumuz semt tepe üstü dediğimiz yer hariç hep yokuş kilom 115 ve 1. viteste 20-30Km hız ile yokuşu rahat çıkıyor makine yokuşun uzunluğu genelde 50 ile 100 metre arası bir uzunluğa sahip.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Kuba Dragon 59 , Kuba rx9, kuba fighter 50 bunları kullandım. A2 Ehliyet almadan önce bende 50cc alayım kafam rahat etsin dedim. ben 100kg adamım.. rampada tek başıma olduğum halde 20-25 km ye düşüyor hız... 2. viteste bağırtıyorum makineyi gitmesi için... düzde 60km hadi zorlarsan 70km hız yapıyor.. 60km hız istanbul e5 te yeterli değil... herkes sıkıştırıyor.. ama ara yollarda çok zevkli ve ekonomik motor.. sorun ehliyetse 50cc makine alıp.. 110cc kit ile makineyi 110cc ye yükselterek güçlendirip öyle kullanmanı tavsiye ederim... çevirme yada nuaynede sorun olmaz. 110cc olduğu anlaşılmaz.. zaten poliste uğraşmaz...

A2 ehliyetin varsa 125cc bi makine seni her yere sorunsuz götürür...macera arama derim.

Düzeltme: köyde kullanacağını şimdi okudum... 1. vitesle tek kişi çıkamayacağı yer yok aletin... hız kaygın yoksa sorunsuz kullanabilirsin...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar teşekkürler ben de 93 aprilla var daha yeni piston değişti fethiye yolların da eniştemin söylediğine göre rampaları köpek gibi çıkıyomuş fakat düz yolda 50-60 gidiyomuş eh yeter zaten
    2 zamanlıdır o motor. 2 zamanlı 50 cc , 4 zamanlı 100 cc ye denk güç verir. Vekalin 2 zamanlı pis birşeydir. sivrisinek gibi vızıldar, eğzosundan yağ ve çiğ benzin atar, çevreyi kirletir, benzine yağ eklersin ve 4 zamanlının 4 katı da benzin yakar.

Motosikleti
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba Dragon 59 , Kuba rx9, kuba fighter 50 bunları kullandım. A2 Ehliyet almadan önce bende 50cc alayım kafam rahat etsin dedim. ben 100kg adamım.. rampada tek başıma olduğum halde 20-25 km ye düşüyor hız... 2. viteste bağırtıyorum makineyi gitmesi için... düzde 60km hadi zorlarsan 70km hız yapıyor.. 60km hız istanbul e5 te yeterli değil... herkes sıkıştırıyor.. ama ara yollarda çok zevkli ve ekonomik motor.. sorun ehliyetse 50cc makine alıp.. 110cc kit ile makineyi 110cc ye yükselterek güçlendirip öyle kullanmanı tavsiye ederim... çevirme yada nuaynede sorun olmaz. 110cc olduğu anlaşılmaz.. zaten poliste uğraşmaz...

A2 ehliyetin varsa 125cc bi makine seni her yere sorunsuz götürür...macera arama derim.

Düzeltme: köyde kullanacağını şimdi okudum... 1. vitesle tek kişi çıkamayacağı yer yok aletin... hız kaygın yoksa sorunsuz kullanabilirsin...
    Yalnız vites yok, scooterdan bahsediyoruz. Hız kaygısı yok düz yolda 40 bile yapılmayacak babam kullanacak zaten. Tek endişesi biraz rampa bir yer yol bozuk orayı çıkar mı? Keşke konu komşuda olsa da bir deneme imkanı olsa. Bir tane elektrikli var ben gittiğimde bir rica ederim elektrikli çıkarsa 50cc hayli hayli çıkar di mi?

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız vites yok, scooterdan bahsediyoruz. Hız kaygısı yok düz yolda 40 bile yapılmayacak babam kullanacak zaten. Tek endişesi biraz rampa bir yer yol bozuk orayı çıkar mı? Keşke konu komşuda olsa da bir deneme imkanı olsa. Bir tane elektrikli var ben gittiğimde bir rica ederim elektrikli çıkarsa 50cc hayli hayli çıkar di mi?
    ufak Scooterlar genel olarak rampalarda başarısız aletler... Sebebi varyatör... gazı açınca aktarma oranlarını hemen değiştiriyor ve aleti hızlandırmaya çalışıyor... fakat rampada güçsüz bi makinenin yüksek devir çevirmesi gerekli ki tırmanabilsin... En basit şöyle anlatayım... devir arttıkça vites büyüyor.. vites büyüdükçe tork düşüyor rampa çıkamıyor... 50cc scoter zorlanarak çıkar ama ne kadar dayanır ne kadar sağlıklı olur bilemem.. ayrıca scoterların her aksamı plastik, bozuk yolda çabuk dökülüyor dışı.. 1 sene sonra hurda gibi olur makine.. Bozuk yol, kısa amortisör, ve ağır yük 3 lü ölüm kombosu motoru çabuk bitirir...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    nerede o eski 60 cc motorlar. köyde arkaya römork bağlayıp tarlada yüklü yokuş çıkanlar şimdi neredeler.

Motosikleti
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufak Scooterlar genel olarak rampalarda başarısız aletler... Sebebi varyatör... gazı açınca aktarma oranlarını hemen değiştiriyor ve aleti hızlandırmaya çalışıyor... fakat rampada güçsüz bi makinenin yüksek devir çevirmesi gerekli ki tırmanabilsin... En basit şöyle anlatayım... devir arttıkça vites büyüyor.. vites büyüdükçe tork düşüyor rampa çıkamıyor... 50cc scoter zorlanarak çıkar ama ne kadar dayanır ne kadar sağlıklı olur bilemem.. ayrıca scoterların her aksamı plastik, bozuk yolda çabuk dökülüyor dışı.. 1 sene sonra hurda gibi olur makine.. Bozuk yol, kısa amortisör, ve ağır yük 3 lü ölüm kombosu motoru çabuk bitirir...
    yolun tamamı rampa değil, hepi topu 30-40m çıkacak. O kadar sorun olacağını sanmam. Vitesli veya daha yüksek cc alma şansı yok B ehliyeti ile kullanacak. Sıfır alıcaz 2.ele girilmez bunlarda.

EternaL_80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yuki'den memnun musunuz? yeni scooter modelleri de çok hoş görünüyor.
    Memnunum tavsiye'de ederim
    Yanlız benim motosikletim (Cub) Yarı otomatik
    Scooter modelleri hakkında bir bilgiye sahip değilim

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Yuki Snoopy var.
    Ruhsatta 50 cc ama 50 cc olduğunu düşünmüyorum.
    Eşimle toplamda 60+70 kg Yalova - Kırklareli arasında gidip geldik. Yokuşlarda 40 km hıza kadar düşüyor, düz yolda 2 kişi 75 km hıza ulaşıyor. Tek kişi ile daha verimli tabi alet.

Plastik aksamı az, amortisörleri sert ama zamanla (1500 km sonra) görece yumuşuyor. Arkada selesi ayrı olmasından dolayı tercih etmiştim ben. Gayet memnunum açıkçası.
    Vaktiniz olurda gelebilirseniz Yalova'da size test etmeniz için verebilirim ;)
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    50 cc asya polo motosikletim vardı sıfır almıştım eşimle toplam kilomuz 150 kilo üstü E-5 Pendik köprüsünden gözdağına çıkan rampayı bilenler vardır o rampayı 30-40 km civarı bir hızla çıkıyordu çıkmaz gitmez diye bir şey yok çıkarda giderde pendikten 2 kişi sahil yolundan kadıköye birçok kez gidip geldim her gün de pendik altunizade işe gidip geldim sıkıntısız kulandım motosiklet sigorta fiyatları o dönemde faiş fiyatlardı kapıdaki 3. motor olunca sattım sonra sigortalar düştü ve ben sattığıma pişman oldum resmen kapıdaki terliktir E-5 e ben çıkmadım ama çıkanı gördüm sahil yolu daha idealdir anadolu yakası için ucuz bulsam düşünmem alırım ilk motorsa zaten kıyaslama olmayacağından sıkıntı olmaz ilk motor değilse de sağa sola gitmek için yakın mesafelerde idealdir her motor 299 yapmıyor ya birazda beklentiyle alakalı bir mesele
    Faith makes all things possible.
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Yuki Snoopy var.
    Ruhsatta 50 cc ama 50 cc olduğunu düşünmüyorum.
    Eşimle toplamda 60+70 kg Yalova - Kırklareli arasında gidip geldik. Yokuşlarda 40 km hıza kadar düşüyor, düz yolda 2 kişi 75 km hıza ulaşıyor. Tek kişi ile daha verimli tabi alet.

Plastik aksamı az, amortisörleri sert ama zamanla (1500 km sonra) görece yumuşuyor. Arkada selesi ayrı olmasından dolayı tercih etmiştim ben. Gayet memnunum açıkçası.
    Vaktiniz olurda gelebilirseniz Yalova'da size test etmeniz için verebilirim ;)
    Eylül sonu gibi motosiklet ile İstanbul-Ayvalık düşünüyorum. Dönüşte vaktim olursa uğrarım. Siz özelden cep telefonunuzu bırakın isterseniz. Nazik teklifiniz için teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dik bir yokuşu çıkar mı? Yokuş asfalt değil, biraz bozuk ve taşlı çakıllı
    iniş ve tekerlek boyutu !

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler