Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza Geliyorum demiyor!!! Dikkat Edelim..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SATILDI
    Mrb Arkadaşlar Bu gün ufak sıyrıklarla atlattığım bir kazayı dile getirmek istİYORUM.Galiba ön lastiğimin azizliğine uğradım,geziye cıkmak icin bir arkadaşımın yanına gidiyordum ve hızımda aşağı yukarı 70 km civarında idi viraja geldiğimde gazı kestim ve viraja doğru yatırdım fazla süratli girdiğimi sanmıyorum ama öle düşünüyorumki lastiğimin azizliğine uğradım.MotOrun bir anda yere doğru yatması ile ayağımı yere bastım ve gazladım fakat fazla sürat olmadığı icin motor kalkmadı gazı yiyincede arka teker patinaj edince altımdan cıkıp gitti motor yaklaşık 40 metre sürüklendi tek başına garibim ama cok şükürki bende bişey yok.Motor da olan ufak ciziklerde hiçte canımdan önemli değil.Moto fuara gittiğimde iki tane mEtzeler lastik almayı düşünüyorum.Sizde virajlarda daha dikkatli olursunuz umarım ,ve lastiklerinizin durumuna baktırım eyerki dişleri 2,5 mm nin altına indiyse cok dikkat edin.Her keze Hayırlı kazasız belasız yolculuklar diliyorum.A.E.oLUN.
    [B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

saol arkadasım gecmıs olsun sanada senın lastık nasıldıkı hemen ole kaymıs gıtmıs anlamadım

Motosikleti
    SATILDI
    Lastik durumu cok kötü değil fakat lastik yumuşak lastik değil. sanırım yanaklar cok sert.Tabi birde marka cok önemli..
    [B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

markasızmıydı lastıgın bıde yenımı yola cıkmıstın lastık sogukmuydu

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19

bayan şöförlerde geliyorum demiyor:(

Arkadaşım geçmiş olsun sonu iyi biten herşey iyidir diyelim ve en azla atlattığın için sevinelim .Bildiğim ki ben Çin malı lastiğe sahibim hala ,
    geri dönüşümden kazanıldığı naylon türevi olduğundan kaliteli lastik(yada bildik marka) performansını vermiyor ,bunun bilincinde olduğumdan özellikle ıslak ortamda çok ama çok dikkatli olmaya özen gösteriyorum.
    Malum lastik iyi olsa da aman sen sen ol bayan gördünmü yol ver

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...da-benden.html

Motosikleti
    SATILDI
    Ön pirelli arka michelin ve lastik sanırım soğuktu.Motoru calıştırdıktan sonra 10 15km vivarında mesafe gittim.

geçmiş olsun arkadaşım kimsenin kaza bela yaşamaması dileğiyle

hmm nese allah korumus ne dıeım

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Geömiş olsun abicim.Allah beterinden saklasın...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun...mala gelsin........
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    geçmiş olsun arkadaşım daha dikkatli olmak lazım
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

Motosikleti
    HONDA - Nx4 FALCON BLACK
    Alıntı Aspendos8181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb Arkadaşlar Bu gün ufak sıyrıklarla atlattığım bir kazayı dile getirmek istİYORUM.Galiba ön lastiğimin azizliğine uğradım,geziye cıkmak icin bir arkadaşımın yanına gidiyordum ve hızımda aşağı yukarı 70 km civarında idi viraja geldiğimde gazı kestim ve viraja doğru yatırdım fazla süratli girdiğimi sanmıyorum ama öle düşünüyorumki lastiğimin azizliğine uğradım.MotOrun bir anda yere doğru yatması ile ayağımı yere bastım ve gazladım fakat fazla sürat olmadığı icin motor kalkmadı gazı yiyincede arka teker patinaj edince altımdan cıkıp gitti motor yaklaşık 40 metre sürüklendi tek başına garibim ama cok şükürki bende bişey yok.Motor da olan ufak ciziklerde hiçte canımdan önemli değil.Moto fuara gittiğimde iki tane mEtzeler lastik almayı düşünüyorum.Sizde virajlarda daha dikkatli olursunuz umarım ,ve lastiklerinizin durumuna baktırım eyerki dişleri 2,5 mm nin altına indiyse cok dikkat edin.Her keze Hayırlı kazasız belasız yolculuklar diliyorum.A.E.oLUN.
    geçmiş olsun arkadaşım.biraz daha dikkat 2 hafta önce aynı şeyi bende yaşadım yer ıslaktı mt kızakladı ama allahtan bir şey olmadı
    (ŞEREFSİZ YAŞAMAKTANSA)ŞEREFLİ ÖLMEK DAHA ONURLUDUR.:pale::pale:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    büyük geçmiş olsun sana bişey olmamış yaa...

superlong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMYCO XCITING 250i
    cok gecmisler olsun dostum

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Geçmiş olsun. durumu farkketmende iyi olmuş. 10-15km de lastik ısınır heralde neyse....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    geçmiş olsun ben de aynı şekilde düşmüştüm ama 10 15 kmde lastik tutacak kadar ısınır soğukluktan olduğunu sanmıyorum yüzeyde kaymanı sağlayacak bir madde vardır belki geçmiş olsun tekrar.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    geçmiş olsun öncelikle. ama ben lastiğin ısısıyla beraber şunlara da dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum
    1-hız
    2-yolun eğimi, açısı
    3-lastik marka olabilir ama çok sert veya kabaklaşmış
    4-motorun daha öncesinden yatmasından kaynaklanan veya gidondaki boşluk da olabilir
    5-yola akmış sıvı ya da meyva kabuğu ( veya yabancı cisim)
    diye düşünüyorum.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ne kadar iyi ve diş derinliği fazla olsa da yine lastiklerin belli bir ömrü var. bir müddet sonra sertleşmeye başlıyorlar belki öyle bişi olmuştur.. geçmiş olsun tekrar.

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    sebep çok çok değişik olabilir.ama anladığım kadarı ile motor yatınca kaymış.
    tabii sen kaldırmak için gaz verince bu defa arka tamamen iptal olmuş.
    zaten yattığı anda olay bitmiş.
    keşke hiç gaz vermeseydin yavaşca bıraksaydın.gene düşerdin ama daha az sürüklenirdin(40 metre bişey olmaması şans.)
    ama olmuş bir kere.
    lastiklerin farklı olması bence hiç iyi değil ikisi aynı tepkiyi versin diye aynı marka ve aynı hamur şart değil mi?
    yanlış mı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)