Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar 150 cc ik scooterdan 600 cc lik scoter a geçsem...

Motovento
    REKLAM ALANI

ben bir deer kullanıcısıyım ve birkaç ay sonra 600 cc lik suzuki veya honda (an 650 veya fjs ) almayı düşüğnüorum sizce nasıl olur

deer 152

10 beygir 152 cc

yorumlarınız için şimdiden tşklerr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bence önce 250'lik alıp bir kaç ay kullanın. ben 100cc den 150cc ye geçtiğimde bile altımda acayip bi güç hissettim. 600lüğü düşünemiyorum en azından hemen adepte olamazdım
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bence silverwing yada burgman deneyin başta(400)
    akabinde değiştirirsiniz..
    ki silverwing süper bir motor..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

benim aklımdan da ilk önce o şekilde geçmişti yorumlarınız için tşkler ;) olmazsa 250 lilik scooter u 2-3 yıl kullanacağımmm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Kendine güveniyorsan 600 lük makina al bunda korkacak bişey yok.Gaz kolu senin elinde ne etki veririsen o tepkiyi verir.250 cc alıcaksın 6 ay sonra kesmiyecek seni, 2 - 3 yıl binerim diyosun ama o kadar sabredemessin çünkü 600 cc yi aklına koymuşsun bence 600 cc al.Şimdiden heyırlısı olsun.

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum kafana koymuşsun bir kere. 250cc'ye 2-3 ay bindikten sonra sıkılmaya başlarsın sen en iyisi kafanda düşündüğün 600cc'lik motoru al hiçde zorluk çekmessin 1-2 gün yadırgaya bilirsin ama sonra alışırsın ALLAH'IN izniyle kazasız belasız binersin
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

arkadasım bence 150 lıkden 600 hemen gecme alısana kadar kaza yapma oranın cok yuksek ondan 250 cc lık tavsiye derim

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşa direk 600lük al diyenlere lafım şu olur: 150 cc lik bi motosikleti zaptedmesi kolaydır. Dururken kalkarken o hafifliğie alışmışsındır ama 200kg a varan ağırlıkları ile 600 cc lik sscooterlar alışmamış olan küçük motosiklet kullanıcısına ilk basta büyük zorluklar yaşatacaktır. Elbette sonradan alışacaktır ama o zamana kadar geçen süre içersinde motorda ufak tefek de olsa kaçınılmaz hataları ona öncelikle manevi daha sonrada maddi külfete sebebiyet verecektir. Göz göre göre böyle bir riske gerek yok bence.
    Kenan sofuoğlu bile 600cc honda!dan 1000cc ye geçerken 1 yıl test sürüşü yaparak eğitim alacağını söylüyor.
    Evet 250cc den belki 6 ayda sıkılırsın ama sonrasında edindiğin tecrübe 600 lüğe geçtiğinde hayatını kurtarır.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa direk 600lük al diyenlere lafım şu olur: 150 cc lik bi motosikleti zaptedmesi kolaydır. Dururken kalkarken o hafifliğie alışmışsındır ama 200kg a varan ağırlıkları ile 600 cc lik sscooterlar alışmamış olan küçük motosiklet kullanıcısına ilk basta büyük zorluklar yaşatacaktır. Elbette sonradan alışacaktır ama o zamana kadar geçen süre içersinde motorda ufak tefek de olsa kaçınılmaz hataları ona öncelikle manevi daha sonrada maddi külfete sebebiyet verecektir. Göz göre göre böyle bir riske gerek yok bence.
    Kenan sofuoğlu bile 600cc honda!dan 1000cc ye geçerken 1 yıl test sürüşü yaparak eğitim alacağını söylüyor.
    Evet 250cc den belki 6 ayda sıkılırsın ama sonrasında edindiğin tecrübe 600 lüğe geçtiğinde hayatını kurtarır.
    cok dogru soyluorsun bende duymustum Kenan Sofuoglu'nun bu sozunu

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    bence çok farketmez. eğer dikkatliysen ve motoruna alışma sürecinde çok gaza gelmeyip gerekenden daha fazla önem gösterirsen her türlü motora geçebilirsin. burada iş sende biter. kendini en iyi tanıyan sensin. teknik anlamda da ruhsal anlamda da.

dogru hersey sana baglı ruhsal olarak teknık olarak hazırsan olur ama cogu kısı bole bıseyı tavsıye etmez

Motosikleti
    cbf500
    beynin ve bileğin arasındaki iletişimi sağlarsan bişey olmaz.
    We believe in sky,not to sunroof!

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Suzuki AN650 Burgmann Executive boş ağırlığı 243 kg. Süper teknolojiler ile (ABS dahil) donatılmış bir canavar. 120 kg bir motordan 240 kg bir motora geçerken yukarıda da belirtildiği gibi zaptetme konusunda sorunlar olabilir. Motor gücü olarak ben geçebileceğin kanaatındayım. Şimdiden güle güle kullan yeni motorunu.

Bu arada ufak bir tavsiye: Yamaha Xmax 250 (Ümmet abinin motoru) hem çok seridir (max 160-170 km yapar), hem çok rahat, hem de çok az yakar, bunu da düşünebilirsin. Burgmann 20-25 milyar filan... yAnii...
    Üç boyoz bir kola

Alıntı kameraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beynin ve bileğin arasındaki iletişimi sağlarsan bişey olmaz.
    galiba bunun adı refleks

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki AN650 Burgmann Executive boş ağırlığı 243 kg. Süper teknolojiler ile (ABS dahil) donatılmış bir canavar. 120 kg bir motordan 240 kg bir motora geçerken yukarıda da belirtildiği gibi zaptetme konusunda sorunlar olabilir. Motor gücü olarak ben geçebileceğin kanaatındayım. Şimdiden güle güle kullan yeni motorunu.

Bu arada ufak bir tavsiye: Yamaha Xmax 250 (Ümmet abinin motoru) hem çok seridir (max 160-170 km yapar), hem çok rahat, hem de çok az yakar, bunu da düşünebilirsin. Burgmann 20-25 milyar filan... yAnii...
    arkadasın dedıgı dogru ıkıncıyı tafsıye ederim

arkadaşlar yorumlarınız için tşkler gerçekten çok yardımcı oldunuz rigerl çok tşkler o hız bana fazla bile fazla olsa bile çıkarım tşkler bana da zaten 100 km de 5-6 litre yakmması gerekior tekrardan tşkler

bu arada deer ağırlığı altımda oyuncak gibi ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)