Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardım!Ehliyetimde gözlük- ticari kullanamaz ibaresi:(

Motovento
    REKLAM ALANI

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    Gözlerimdeki sorunun ne olduğu bu konuda önemli mi ki:S
    [B]O[/B]LMAZSA [B]O[/B]LMAZIN [B]O[/B]LMASIN:wiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sabırküpü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlerimdeki sorunun ne olduğu bu konuda önemli mi ki:S
    mesela takside çalışıyorsan parayı düzgün alamazsın falan belkide geçmiş olsun taksici otobüs şöförü falan filan olmucan nede olsa ingilizce öğretmeni olmucakmısın boşver gitsin
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela takside çalışıyorsan parayı düzgün alamazsın falan belkide geçmiş olsun taksici otobüs şöförü falan filan olmucan nede olsa ingilizce öğretmeni olmucakmısın boşver gitsin
    Abi alay mı ediyon yaa İngilizce öğretmeni olmaya çalışıyoruz tabi ama şartlar ticari araç kullanmamı çare olacak hale getirirse neden ben bunun zorluğunu çekeyimki Ülkenin hali belli..İnsanların kendini donatması lazım işsiz kalma ihtimalini düşük tutmak için..Değil mi ama

Bu arada daha hiçbir polis arkadaşa soramadım..Ne biliyim yediğim cezalardan sonra trafikçilere yaklaşasım gelmiyor bi tanesine gece sordum o da asayişçi diye bilmiyorum dedi

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    bence gözlüksüz kullanamzassın anlamıne geliyor eger polis gözlüksüz yakalarsa seni cezayı yersin

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı Lebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence gözlüksüz kullanamzassın anlamıne geliyor eger polis gözlüksüz yakalarsa seni cezayı yersin
    Onu anladık da Ticari kullanamaz ibaresi ne demek buyur burdan yak

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    zaten normal ehliyetle ticari kullanamıyosun bildiğim kadarıyla ayrı bi sertifika alman lazım

Göz bozukluğu ileri derecedeyse, onun bi derecesi var 4 yada 5 yad daha üstü de olabilir emin değilim, askerlikten muaf bile ediyorlar ileri derecede göz bozukluğu olanları.. Ama ticari araçlarda gözlüklü - kullanamaz olayını ilk defa senden duyuyorum ki taksici çocuğuyum ben yılllardır ticari araçların içindeyim hala da öyle.. Kaldı ki piyasada bir dünya gözlüklü ticari araç kullanan şoförler var.. Kesinlikle bu konuyu araştır bir yanlışlık vardır göz bozukluğun ileri derecede değilse..
    Don't touch me too much...!

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/habe...kosullari.html
    kardeş burada 2006 da çıkan sürücülerde aranan sağlık koşulları ile ilgili yönetmelik var bi incele.Eğer oradaki maddelerde seni kısıtlayan herhangi bir konu yoksa muhtemelen yanlışlık yapılmıştır düzeltilir

Motosikleti
    TVS Apache
    sağ gözümdeki bozukluk dediğin gibi çok ileri derecede..Ama dediğin gibi arkadaşım bunda bir sorun var ama nedir anlamadım..Sadece bu konuda bir arkadaşın yazdığı bana mantıklı geliyor. O da şöyleydi: Bu yeni ruhsatlarda da geçerli olmak üzere, yeni ehliyetlerde ticari belgenizin de var olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmak amacıyla, ticari belgenizi yanınızda taşımanızı gerektirmeyen bir uygulama olmak üzere; 'Ticari kullanabilir veya Ticari kullanamaz' ibaresi konulmuştur..

Ama bu bilgi kesin mi bilmiyorum

delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevk için öldür ama para için asla demek istemişler kanımca
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    selam ben servis şöförüyüm ticari araç kullanıyorum yüzlerce gözlüklü ticari araç kullanan arkadaşım var ama hiçbirinin ehliyetinde öyle bişey yazmıyor artı src den kaynaklandığınıda düşünmüyorum src henüz yürürlüğe girmedi benim abiminde ehliyetinde ticari araç kullanamaz diye yazıyor ellerinde ufakbir sakatlığı olduğu için sanırım gözlükten dolayı öyle bişey yazmışlar gözlüklerin numarası ile alakalı olabilir yasal bi sınırı vardır sanırım

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı poyraz06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ben servis şöförüyüm ticari araç kullanıyorum yüzlerce gözlüklü ticari araç kullanan arkadaşım var ama hiçbirinin ehliyetinde öyle bişey yazmıyor artı src den kaynaklandığınıda düşünmüyorum src henüz yürürlüğe girmedi benim abiminde ehliyetinde ticari araç kullanamaz diye yazıyor ellerinde ufakbir sakatlığı olduğu için sanırım gözlükten dolayı öyle bişey yazmışlar gözlüklerin numarası ile alakalı olabilir yasal bi sınırı vardır sanırım
    Haklı olabilirsin kardeşim ben en kısa zamanda bir şubeye gidip sorayım

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bence gözlük ile alakası yoktur o ticari araç kullanılamaz ibaresinin. belki başka bir sebebi vardır. ama acilen araştırıp mümkünse düzelttirmeni tavsiye ederim.

Duncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım:(-
    Aynı sey benim ehliyetimde de yazıyor.Ayrıca yeni ehliyet alanlar yada yeniletenler eğer sağlık bir sorunu varsa mutlaka ehliyete işletiyorlar.Ben o kadar itiraz etmeme rağmen benim ehliyete yazdılar.
    A2 için ehliyeti yeniletmiştim.Sadece işitme cihazı yazıyordu.

Şimdi A2-B ehliyetim var.Hem işitme cihazı ve Ticari Araç kullanamaz ibareleri var.Birde büyük harflerle yazmaları canımı sıkıyor.Çok saçma bir uygulama zaten işitme cihazı-gözlük vs. ibareleri yeterli oluyordu.Buda nerden çıktı.TİCARİ ARAÇ KULLANAMAZ.İnsanın sorası geliyor.Ticari araç kullanmak o kadar kolaymı

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    100 cc yerine 10000000 cc yazacak kadar eblehler varken bu saçmalıkları daha çok duyarız..sanki ticari kullanmayan allah korusun ticari bir araca veya içi insan dolu bir araca çarpsa bu büyük bi kaza olmayacak..

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    olsun sağlık ocağından rapor alınca sağlamdır die rapor veriolar göz kontrolu filan hikaye adam gözlerde bozukluk filan varmı dedi yok dedim rapora sürücü olabilir die birşey yazıo o kadar
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Motosikleti
    CBR 125R
    hç mi gözlüklü taksi sürücüsü görmedk
    [COLOR="DeepSkyBlue"][U][B][I]Özgrlk için motosklt..![/I][/B][/U][/COLOR] :cat: [B]CBR[/B][COLOR="#FF0000"][B] 125[/B][/COLOR][B]R[/B]

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    3) İşitme cihazı kullananlar, A1, A2, C, D, E, G Sınıfı Sürücü Belgesi alamazlar. İşitme cihazı kullandıkları halde, B Sınıfı Sürücü Belgesi alanların ticari araç kullanamayacakları belgelerine işlenir.

-----

b) Daha önce miyokard enfarktüsü geçirenlere C, D, E, ve G Sınıfı Sürücü Belgesi verilmez. B Sınıfı Sürücü Belgesi alanların da ticari araç

-----

5) B Sınıfı Sürücü Belgesi alıp da ticari araç kullanacaklarda, C, D, E, G Sınıfı Sürücü Belgesi alacak olanlarda işitrne tam olmalı, ileri derecede ses kısıklığı, solunum bozukluğu ve ileri derecede konuşma bozukluğu olmamalıdır.

-----

7) E Sınıfı Sürücü Belgesi alacak olanlar ile B Sınıfı Sürücü Belgesi alacaklardan ticari taşıt kullanacak olanlarda, doğuştan veya sonradan meydana gelen ileri derecede şekil bozukluğu ve harabiyet olmamalıdır. B Sınıfı Sürücü Belgesi alıp da bu durumda olanların ticari araç kullanamayacakları belgelerine işlenir.

-----
    Ticari aracı hangi sağlık sorunlarında kullanamayacağımızı berlirten bir bunları bulabildim, ama gözlük konusunda yazılmış bir bilgi göremedim..

Duncan , yasaya göre senin A2 ehliyeti alamaman lazım....

Bilgiler güncel mi değil mi bilemiyorum, daha detaylı araştırma yapmak lazım tabi.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

m1t0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-xt660r-mt07-fiddle2
    2 arkadaşımda da aynı durum var. Belirli bir seviyenin altında renk körlüğü olanlar ehliyet alabilirler fakat ticari arac kullanamazlar, eğer renk körlüğü ileri seviyedeyse ehliyet de alamazlar. Büyük ihtimalle sende de renk körlüğü vardır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    olabılır bendede gozluk yazıyor ehlıyette ama o madde yok bu ısın pesını bırakma ıyı bı arastır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler