Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motosiklet seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Anladım

Aldığım yere verdiğim söz yüzünden burada söylemiyim ben kaça aldığımı. Ama merak ettim şimdi, vayy be diyecek miyim gerçekten acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım

Aldığım yere verdiğim söz yüzünden burada söylemiyim ben kaça aldığımı. Ama merak ettim şimdi, vayy be diyecek miyim gerçekten acaba?
    http://www.sahibinden.com/moto_garag...XQQdisplayitem

Nexus 250...sıfır...ama bişey diyimii...40 gün önce bu makina 8250 idi...aradım...varmı dedim var deiler...yarın gelicem dedim...ertesi gün sabah baktım makina 8500 olmuş...

neyse vazgeçtim almaktan...

1 hafta öncesine kadar 8500 dü..şimdi 9250 olmuş...bunu diycektim ama 2.el temiz nexua 500 daha mantıklı...sonucta bu kasayı 250 cc çekmez...vayy be bende demiyorum artık...cazibesi kalmadı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Benelli BN251
    Bu ilanı biliyorum ben Çok düşündüm hatta bunu mu alsam diye ama bikaç gün sonra fiyatın arttığını gördüm ben de. Ben 8250 den çok daha ucuza aldım bunu. 8000km. de daha. Bi de 500 lük abi Dediğin gibi 250 cc çok ağır olurdu bu kasaya.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Maşallah,,kazasız kullanman dileğiyle,pişman olmazsın kesinlikle kullanmışsındır sanırım..Anlat biraz
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah,,kazasız kullanman dileğiyle,pişman olmazsın kesinlikle kullanmışsındır sanırım..Anlat biraz
    Sağolasın. Kullanmam mı hiç? İzmit'e bile gittim geldim. 1000km. yi devirmek üzereyim üstünde. Çok keyifli bir makineymiş ama konfor açısından pekte iç açıcı sayılmaz. Zaten tipini gördükten sonra konforu düşünmedim bile hiç. Sele yüksekliğini en aşağıya indirmeme rağmen yere halen parmak uçlarımla basabiliyorum. Boyum 1,78 civarı... İvmelenmesi mükemmel. Çok ani bir şekilde 100 küsür km. lere geliyor. İzmit otobanında iki kişi yapabildiğim maksimum hız 173 km. idi. Tek olsam eminim daha da giderdi. Uzun yolda benzin tüketimi gayet idealmiş. Ben bu kadar ekonomik olacağını düşünmüyodum. Veliefendi Shell'de fullediğim depo 40 YTL. lik yakıt aldı. İzmit'e gittim, gezdim ve döndüm. Toplam 275 km. yol yaptığımda benzin ışığı M.Köy'de yandı Durmadan Merter Shell'e kadar geldim ve 285 km. de tekrar 40 YTL. tıka basa aldı. Kilometre başına 14 Ykr. a falan geliyor ki gayet iyi bence. Bagaj hacmi biraz küçük, bundan şikayetçiyim. Hatta ilk mesajımda da söylemiştim bagaj çok lazım oluyor diye. Ama onu da es geçtim. Bi arkadaşın dediği gibi sırt çantası alarak bagaja ilave edince sorun çözüldü. Frenlemesi müthiş. Brembo fren sistemi kullanılmış ki bu markayı dünyada sayılı üreticiler kullanıyormuş (Ferrari, mercedes vb.). Yol tutuşu mükemmel. Daha önce hiç race motor kullanmamama rağmen race motora yakın bir keyif verdiğine eminim. Standart scooterlardan çok daha rahat bir şekilde sağa sola yatabiliyor. Lastikler race lastiğiymiş zaten. Bilen bi arkadaşım söyledi. Gösterge paneli özellikle gece çok güzel görünüyor. Yol bilgisayarı fonksiyonları mevcut ama henüz hepsini çözebilmiş değilim. Farlar yolu iyi aydınlatsa da xenondan vazgeçemeyeceğimi anladım. Eski motoruma da takmıştım ve görünürlük çok daha iyiydi. Bugün yarın takarım, bakınıyorum uygun fiyatlı ama çokta dandik olmayan bişey. Aslında elimde H4 uzun kısa ampül ve beyin var. Önceki motoruma araba seti olarak almıştım, yedekli olsun diye ama bununkiler H7 olunca kaldı öyle.

Biraz uzunca oldu ama sıkılmadan okursunuz inşallah. Kazasız sürüşler hepinize.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın. Kullanmam mı hiç? İzmit'e bile gittim geldim. 1000km. yi devirmek üzereyim üstünde. Çok keyifli bir makineymiş ama konfor açısından pekte iç açıcı sayılmaz. Zaten tipini gördükten sonra konforu düşünmedim bile hiç. Sele yüksekliğini en aşağıya indirmeme rağmen yere halen parmak uçlarımla basabiliyorum. Boyum 1,78 civarı... İvmelenmesi mükemmel. Çok ani bir şekilde 100 küsür km. lere geliyor. İzmit otobanında iki kişi yapabildiğim maksimum hız 173 km. idi. Tek olsam eminim daha da giderdi. Uzun yolda benzin tüketimi gayet idealmiş. Ben bu kadar ekonomik olacağını düşünmüyodum. Veliefendi Shell'de fullediğim depo 40 YTL. lik yakıt aldı. İzmit'e gittim, gezdim ve döndüm. Toplam 275 km. yol yaptığımda benzin ışığı M.Köy'de yandı Durmadan Merter Shell'e kadar geldim ve 285 km. de tekrar 40 YTL. tıka basa aldı. Kilometre başına 14 Ykr. a falan geliyor ki gayet iyi bence. Bagaj hacmi biraz küçük, bundan şikayetçiyim. Hatta ilk mesajımda da söylemiştim bagaj çok lazım oluyor diye. Ama onu da es geçtim. Bi arkadaşın dediği gibi sırt çantası alarak bagaja ilave edince sorun çözüldü. Frenlemesi müthiş. Brembo fren sistemi kullanılmış ki bu markayı dünyada sayılı üreticiler kullanıyormuş (Ferrari, mercedes vb.). Yol tutuşu mükemmel. Daha önce hiç race motor kullanmama rağmen race motora yakın bir keyif verdiğine eminim. Standart scooterlardan çok daha rahat bir şekilde sağa sola yatabiliyor. Lastikler race lastiğiymiş zaten. Bilen bi arkadaşım söyledi. Gösterge paneli özellikle gece çok güzel görünüyor. Yol bilgisayarı fonksiyonları mevcut ama henüz hepsini çözebilmiş değilim. Farlar yolu iyi aydınlatsa da xenondan vazgeçemeyeceğimi anladım. Eski motoruma da takmıştım ve görünürlük çok daha iyiydi. Bugün yarın takarım, bakınıyorum uygun fiyatlı ama çokta dandik olmayan bişey. Aslında elimde H4 uzun kısa ampül ve beyin var. Önceki motoruma araba seti olarak almıştım, yedekli olsun diye ama bununkiler H7 olunca kaldı öyle.

Biraz uzunca oldu ama sıkılmadan okursunuz inşallah. Kazasız sürüşler hepinize.

etkileyici...şaşırdım...500 cc scooter daha fazla yakar diye düşünmüştüm...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Benelli BN251
    Ben de çok şaşırdım açıkçası. Kaldı ki giderken 150 nin altına düşmedim. Dönerken de 110-120 arası seyrettim. Yağmur yağmıştı o gün. Enjeksiyonlu olması buna sebep sanırım. Şimdi şehir içini hesaplıyorum. Doldurduğum depo halen devam ediyor. 150km. falan yaptım. Yarıdan bir çizgi eksik şu anda. Sonucu sizinle paylaşırım.

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Oncelikle motorunuz hayirli, ugurlu olsun kazasiz, belasiz nice suruslere. Degisken bir kararsizlik surecinden sonra en sonunda Piaggio markasinin cok kaliteli uretimlerinden birine sahip olmussunuz tebrikler

Yeni sahip oldugum Beverly'yi almadan once seceneklerimde ikinci sirada Nexus bulunuyordu ancak onemli bazi detaylar benim bu motordan vazgecip Beverly almama neden oldu. Oncelikle arastirma surecimde cogu arkadasin yaptigi ilk yorum olan "xxx model/marka scooter'u al bilmem kac sn'de şu kadar surate cikiyor, şu kadar max surati var" vs seklindeki yorumlari bana hic birsey ifade etmedi ve halada etmiyor. Surat yapmak icin motora binen veya amaci surat yapmak olan biri degilim. Cunku tek kelime ile "surat ölümdür" ve egomu suratle tatmin eden biri hic olmadim hayatim boyunca. Zira amacim hiz olsaydi scooter degil, gider racing alirdim. Bu yuzden alacagim motor maxi-scooter dahi olsa surat benim icin daima son siralarda oldu.

Tasarima gelelim..

Evt nexus kesinlikle bu konuda bir sahaser ve tartismasiz lider buna kimsenin suphesi yok. Ancak hersey tasarimdan ibaret degil bende ve makinenin kucuk olan tekerlek capi, surat onemli olmadigindan 500cc'nin yuksek olan yakit tuketimi, Beverly'ye gore ince ve zayıf dolgusundan dolayi konforsuz olan artcinin sele kismi, top case'in kesinlikle yakismiyor olmasi (sanki bir racing'e top case takmissiniz gibi cok siritiyor bu alette arka canta), yere çok yakın olmasindan dolayi bozuk ist yollarinda çukurda, tümsekte altını vurma riski olmasi ve zorda kalinca bir kaldırıma çıkartmasinin eziyetli olacak olmasi, aks aralığının o küçük tekerlekler için fazla uzun olmasi ve bu nedenle virajlarda 16 inch beverly'ye gore daha az yol ve viraj tutusu ve son olarak spor surus karakterinden dolayi mevcut "sert suspansiyonlarin konforsuzlugu" Nexus'dan vazgecmeme neden olan baslica sebebler oldu.

Herseye ragmen kaliteli bir iscilige, yuksek uretim standartlarina, Piaggio ve Ferco motor guvencesine sahip bir model tercih etmissiniz. Tekrar gule gule kullanin, kazasiz belasiz suruslerde aramiza hosgeldiniz

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle yni motorunuz hayirli, ugurlu olsun kazasiz, belasiz nice suruslere. Degisken bir kararsizlik surecinden sonra en sonunda Piaggio markasinin cok kaliteli uretimlerinden birine sahip olmussunuz tebrikler

Bende yeni sahip oldugum Beverly'yi almadan once seceneklerimde ikinci sirada Nexus bulunuyordu ancak onemli bazi detaylar benim bu motordan vazgecip Beverly almama neden oldu. Oncelikle arastirma surecimde cogu arkadasin yaptigi ilk yorum olan "xxx model/marka scooter'u al bilmem kac sn'de şu kadar surate cikiyor, şu kadar max surati var" vs seklindeki yorumlari bana hic birsey ifade etmedi ve halada etmiyor. Surat yapmak icin motora binen veya amaci surat yapmak olan biri degilim. Cunku tek kelime ile "surat ölümdür" ve egomu suratle tatmin eden biri hic olmadim hayatim boyunca. Zira amacim hiz olsaydi scooter degil, gider racing alirdim. Bu yuzden alacagim motor maxi-scooter dahi olsa surat benim icin daima son siralarda oldu.

Tasarima gelelim..

Evt nexus kesinlikle bu konuda bir sahaser ve tartismasiz lider buna kimsenin suphesi yok. Ancak hersey tasarimdan ibaret degildir bende ve makinenin kucuk olan tekerlek capi, surat onemli olmadigindan 500cc'nin yuksek olan yakit tuketimi, Beverly'ye gore ince ve zayıf dolgusundan dolayi konforsuz olan artcinin sele kismi, top case'in kesinlikle yakismiyor olmasi (sanki bir racing'e top case takmissiniz gibi cok siritiyor bu alette arka canta), yere çok yakın olmasindan dolayi bozuk ist yollarinda çukurda, tümsekte altını vurma riski olmasi, zorda kalinca bir kaldırıma çıkartmasinin eziyetli olacak olmasi, aks aralığının o küçük tekerlekler için fazla uzun olmasi ve bu nedenle virajlarda 16 inch beverly'ye gore daha az yol ve viraj tutusu ve son olarak spor surus karakterinden dolayi mevcut "cok sert suspansiyonlarin negatif getirisi konforsuz surusu" Nexus'dan vazgecmeme neden olan baslica sebebler oldu.

Herseye ragmen kaliteli bir iscilige, yuksek uretim standartlarina, Piaggio ve Ferco motor guvencesine sahip bir model tercih etmissiniz. Tekrar gule gule kullanin, kazasiz belasiz aramiza hosgeldiniz
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Benim için de sürat her zaman ikinci sırada olmuştur. Çünkü motosiklet sevdasının çok keyifli ama bir o kadar da tehlikeli olduğunun farkındayım. Sonuçta iki tekerlek eksik gidiyoruz ve kaporta malesef sürücüden ibaret... Benim nexusu tercih etmemin en önemli sebebi dizaynı. Tabiki Piaggio ve Ferco Motor güvencesinde olması da önemli bir tercih sebebi. Bu açıdan çok memnunum. Size de motorunuzla kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum.

Benzini az önce bitirdim arkadaşlar 240km. de 40 YTL lik benzin uçup gitti. Km de 16,6 Ykr. a geliyor. Yine çok değil aslında ama şehir dışında iyiydi bee

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Çok güzel bi heyecan olsa gerek; böyle yeni bi motosiklet alıp, heyecanla binen arkadaşları görmek ve ilk deneyimlerin bizlerle paylaşması çok hoşuma gidiyor . Sağlık içinde , kazasız,belasız nice km lere inşallah...

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Hayırlı olsun atlantic,motorunuz.

Uzun yolda 14 kuruş yakması bence fazla (Mete abey iyi diyor ama bir arkadaşım Fazer'ların uzun yolda 12 kuruş civarı yakabildiğini söylemişti. Bu ne diyorsun Mete abey? )

Anlaşılan gazı biraz fazla açtınız. Gerçi keyif verdikten sonra ne kadar yaktığı -o anlık- yalan olur.

Güle güle kullanın.Allah kaza bela vermesin.Yakışıklı motor hakkaten
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bi heyecan olsa gerek; böyle yeni bi motosiklet alıp, heyecanla binen arkadaşları görmek ve ilk deneyimlerin bizlerle paylaşması çok hoşuma gidiyor . Sağlık içinde , kazasız,belasız nice km lere inşallah...
    Çok teşekkür. Gerçekten güzel bir heyecan bu. Sana da kazasız belasız nice km ler arkadaşım.

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun atlantic,motorunuz.

Uzun yolda 14 kuruş yakması bence fazla (Mete abey iyi diyor ama bir arkadaşım Fazer'ların uzun yolda 12 kuruş civarı yakabildiğini söylemişti. Bu ne diyorsun Mete abey? )

Anlaşılan gazı biraz fazla açtınız. Gerçi keyif verdikten sonra ne kadar yaktığı -o anlık- yalan olur.

Güle güle kullanın.Allah kaza bela vermesin.Yakışıklı motor hakkaten
    Evet giderken baya açmıştım gazı. Baktım yol boş kaptırdım biraz. Geçen gün hava filtresini temizledim, gidip tekrar fulledim (40YTL) depoyu. Sırf şehir içi kullanımında 283 km. de ışık yandı bu seferde. Ama işe gidip gelirken kullandım hep, pek dur kalkta yapmadım. İyi bence ya fazla değil.

İyi dileklerin için sen de sağol arkadaşım. Allah kimseye kaza bela vermesin inşallah.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)