Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bizimkisi Bir Mobilet Hikayesi...Yıl 1991...

Motovento
    REKLAM ALANI
    crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tmm metehandro abım sen hele şu jeep alda bakarık havada atarık

Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kekocan selçuk 20 sene bişeymi? ayasofya 1000 senedir ayakta ona ne dicen? teknoloji harikasımı ayrıca
    mete abi ben bu duyguları yaşamadım belki ama seni çok iyi anlıyorum
    Emin abım sende vurdun oldurdun daha ne dıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Abi yazdıkların beni çok etkiledi, helal olsun.Senin yazdığın yazılar hep ilgimi çekmiştir ve hep iyi şeyler olmuştur.Ağzına yüreğine sağlık da abi benim de yaşım senininkine gelince senin gibi motosikletle daha az ilgilenmeye meğillenme durumları olur mu?
    Saygılar...

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah sabah nostalji trenine bindirdin ya helal olsun sana mete...
    O günleri çok ararız bizler artık...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim aptican gibiydim ilkokul 2 ye gidiyodum o günleri aslında hiç hatırlamak istemiyorum ama kötüde olsa maziye gitmek genede hoş oluyo.
    kanka bluğ çağımdı benim 90 ların başı...körfez krizi pederin borsada tepe taklak olması herşeye sıfırdan başlaması falan bizim için yıkıcı günlerdi...

Alıntı imacosfx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel mesaj ve güzel şairlik örneği.. Mobilet de süper.. Ben de mobilette başladım ilk.. Dayımın motosikletiydi.. Hey gidi.. 9 sene ne çabuk oldu bee..
    Zaman hızlı geçiyor.. Ya da biz yavaşız, o bizden hızlı.. Metehan usta Saygılar diliyorum.. Hikayemde kendimden birşeyler bulmadım değil.. Sağolasın..
    şu an yaşadığın hayat size tad vermez...ama 10 yıl sonra yahu neydik dersin bi zamanlar...yüzünde çizgiler oluşmaya başlar...evladın sana "baba" dediğinde bir garip olursun benim gibi...

Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav baba ne güzel yazmışsın.mobiletin mobilet olduğu zamanlar.bizim anılarda canlandı sayende sağolasın
    mobiletin mobilet insanın insan olduğu insanın değerli olduğu dönemler kanka...arabanın evden pahalı olduğu dönemlerdi galiba...

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel nostalji abi (tabi yaşandığı zamanda aynı tat yok belkide)

Biz sana göre biraz daha bebeyiz tabiri caizse

Bizimde bisikletimiz vardı ama sadece bisiklet var yani,başka uğraş yok.(ateri falanda var ama binek olarak sadece bisiklet var. "Babam ne zaman getirir acaba" dediğim bisiklet. Bilmeyizki baba geçim derdinde. Akşam işten yorgun çıkmış. Bisiklet almayı mı görür gözü?)

Hep temiz tutardım. İnciğine boncuğuna kadar temizdi. (aslı bir bisiklet işte)

Gerçi o malıma öyle bakmam bugüne bakışımı kazandırdı.

Ufak yaşta elime verilen bir bisikletin kıymetini bilmem şu an sahip olduklarımın kıymetini bilmemi sağlıyor çok şükür. (verene binlerce şükür)

Şu an pisikletim Hyo'nun yanında duruyor.

Ona bakıp dalıp gitsem gözümden yaş getirecek hatıraları canlandırır belki gözümde. (arkadaşlarımı,gittiğim yerleri hatırlatır,sokağımı hatırlatır)

Hyo'ya yada Agility'ye baksam henüz pek anıları yok.

Velhasıl kelam bir malın değeri onla neler geçirildiği,onan nasıl sahip olunduğu ile alakalıdır diye düşünüyorum. Yoksa yüksek cc olmuş,şöyle pahalı olmuş,böyle özel olmuş... hiç alakası yok.
    yok kanka ben insanları yaşlarına göre değerlendirmem...mesela Serhat Ekinci bana naber lan metehandro der msnde...

büyük makina alacak durumum var ama almıyorum...nedeni eğer yüksek makina alırsam sağı solu çevreyi izleyemeyeceğim gezilerde...

Alıntı emre591 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abişu ana kadar seni hep izlemekle yetindim.fakat bu topic bana çok ii geldi evet bizlerde belki 20 yıl sonra buralar yazıcaz böle eskilerden bahsedicez herkes merakla okuyacak bunu çok istiyorum evet çok güzel bi gençliğin varmış sakın yanlış anlama yaşlandın demiyorum hala eski günlerdeki gibisin maşallah ultraukala akın senden çok bahsediyor çok iyi bir abi die ilk ist ye geldiğimde seninle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Süpersin abi.
    Ultra sağolsun geçen geldiğine misafir edemedik mahcup olduk ona...selamımı iletiver...bu yazdıklarımız veritabanının bi köşelerine gider hayatda devam eder...bugün varız belki yarın yokuz...kader bize ne hazırlar bilemeyiz...

bu arada iyice felsefeye girdim he...

Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atari,ilk Babamın gittiği kahvenin sahibi getirmişti.Kapının önünde ciğerci kedisi gibi bakıyodum.Bigün gel oyna deyince bende cılkını çıkarıp kahveden çıkmamıştım.Tekrar kapı önündeki yerime dönmem uzun sürmedi.Kalp yakalamada ustasın Mete'cim.
    yaşlandı Oğuz Baba....geçti senden bu işler artık...köşene çekil...motosiklet camiasını artık gencler götürsün...

Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tmm metehandro abım sen hele şu jeep alda bakarık havada atarık

Emin abım sende vurdun oldurdun daha ne dıyım
    offf...nedyon...ınfınıtye ilk seni pindircem...bide pataklıcam Ljmanlarda seni...nedeni yok la içimden öle geliyo...

Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yazdıkların beni çok etkiledi, helal olsun.Senin yazdığın yazılar hep ilgimi çekmiştir ve hep iyi şeyler olmuştur.Ağzına yüreğine sağlık da abi benim de yaşım senininkine gelince senin gibi motosikletle daha az ilgilenmeye meğillenme durumları olur mu?
    Saygılar...
    Allah sendende hoşnut olsun...oluyor inan...büyüdükce olgunlaşıp mala mülke daha az değer vermeye başlıyorsun...

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah sabah nostalji trenine bindirdin ya helal olsun sana mete...
    O günleri çok ararız bizler artık...

vay abim...sende anlat bize bişeyler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gaza getirme şimdi be mete..
    Bir ara döktürürüz hayatımızdan neşeli ve entrikalı hikayeleri salon fotolarıyla beraber..

Şimdi işe yoğunlaşmak gerek...Malum yine Urfa karıştı..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaza getirme şimdi be mete..
    Bir ara döktürürüz hayatımızdan neşeli ve entrikalı hikayeleri salon fotolarıyla beraber..

Şimdi işe yoğunlaşmak gerek...Malum yine Urfa karıştı..:silent:

abi hayırdır niye karıştıı...ha şu malum yıldönüm muhabbetimiii...

sende kameraların önünde çocuklara muzmu dağıtcan yoksa abi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

By_DosT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mekan belli olmaz ama genelde istanbul içi...
    Motosikleti
    Motürü Sattım. Şimdilik Ticari TAXİ
    Yıl 1991 KIŞI...

Mekan 4 Levent Seyrantepe Polis Lojmanları...3.Blok...

arka taraftaki 4X4 sanırım baya yeni bi model 2000 yakın

ben yemedi ama yiyenlere afiyet bal şeker olsun

toplamaydı...Ayazağa Sedat Usta toplamıştı...toplama bişeydi...her parçası ayrı bir mobiletindi...istikrarlı bir çalışması yoktu...2 gün çalıştımı 1 gün mutlak stop ederdi...
    zaten o cesetci be abi
    RUHUN BEDENİNDE, LASTİĞİNDE JANTININ ÜZERİNDE KALSIN......

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    mete abi senin çocukluğunu hiç düşünemiyorum
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul tüm hayatımızı bitirdi...

bu sıkıcı melmeket bitmiş...

içimizdeki aşkı öldürmüş...

çok kalabalıksın Istanbul...

çok karışıksın Istanbul...

senden nefret ediyorum Istanbul...

ama sana mecburum...
    İzmir'e bekliyoruz abi
    ...Sergerdan...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    metehan abi süper bir yazı. ayrıca o mobilet dursaymış orjinal depo nikelajlarıyla baya değerli olurdu şimdi.
    ayrıca istanbul hakkında söylediklerine katılıyorum. sanki herşey üstüme üstüme geliyor istanbulda.trafiği ayrı bir dert yollardaki çukurlar ayrı bir dert.

İstanbul'da yaşayanlar ikiye ayrılır
    1-İstanbul'da yaşayanlar
    2-İstanbul'u yaşayanlar

Motosikleti

motörüm şuna benzer bişey...toplama...

..
    Alıntı By_DosT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [

ben yemedi ama yiyenlere afiyet bal şeker olsun
    Ayazağa güzeli tikatli oku...91 de fotomu vardı la...vardıda bizde o heyecan yoktu...var fotolarım 90 lardan bi tarayıcı alınca buraya koyarım..ama kimbilir nereye atmıştır aney onnarı...

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abi senin çocukluğunu hiç düşünemiyorum
    yaramaz agacan haylaz bir veletdim...

Alıntı gittardando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'e bekliyoruz abi
    İzmir benim hayallerim...oralı sayılırm zaten...Oranın tadını alna başka bir yere gidemez açık söyleyeyim...ve İzmiri kimse aldatmaz...ama İstanbulun üzerine 50 kuma gelir...

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi süper bir yazı. ayrıca o mobilet dursaymış orjinal depo nikelajlarıyla baya değerli olurdu şimdi.
    ayrıca istanbul hakkında söylediklerine katılıyorum. sanki herşey üstüme üstüme geliyor istanbulda.trafiği ayrı bir dert yollardaki çukurlar ayrı bir dert.
    abi motörü naptığımı bile hatırlamıyorum...bi kazada bi yerde bıraktıydım galiba...plaka falan zaten yoktu...

Alıntı bcoskunsoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da yaşayanlar ikiye ayrılır
    1-İstanbul'da yaşayanlar
    2-İstanbul'u yaşayanlar
    katılıyorum...

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Bizimde vardı bir zamanlar bisiklet kullanmadan motosiklet kullandığım dönemlerde V tipi bayrak kırmızı bir önceki modellerinin deposu koltuğun hemen altındaydı ve arkada amortisör yoktu..Daha sonra 89 model Bionik 51 VS (düz depo) almıştık.İlk çelik jant modeli yaklaşık 18000 km yol yaptık,sonra motor bakımında pistona baktım,sinindir çevresi yarıya kadar siyah renkteydi. Çok mu eskilere gittim ?

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    gçmişi karıştırmada üzerine yok panda seni beni duygulandıramazsın sömürücü
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    Zaman bir şekilde akıp gitmeli Mete abi.. Durdurmaya çalışsak da durmayacak.. Saygılar.

Motosikleti
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizimde vardı bir zamanlar bisiklet kullanmadan motosiklet kullandığım dönemlerde V tipi bayrak kırmızı bir önceki modellerinin deposu koltuğun hemen altındaydı ve arkada amortisör yoktu..Daha sonra 89 model Bionik 51 VS (düz depo) almıştık.İlk çelik jant modeli yaklaşık 18000 km yol yaptık,sonra motor bakımında pistona baktım,sinindir çevresi yarıya kadar siyah renkteydi. Çok mu eskilere gittim ?
    bionikler çok kalas motordu ya...hatta onlarda bi rakam yazardı ...51 miydi ne...Bionik 51...bide flıpper vardı dimi...bionik bi çukura girdimi ne tad kalırdı ne kemik...salarda sallardı...zıplatırdı...

Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gçmişi karıştırmada üzerine yok panda seni beni duygulandıramazsın sömürücü

senin bir motörün bilem yok...daha ne beddua edeyimki sana...

Zaman bir şekilde akıp gitmeli Mete abi.. Durdurmaya çalışsak da durmayacak.. Saygılar.

bu günleri nasıl anıcaz kimbilir...büyük makinam olacakmı benim acaba... motörler LPG ye geçerse o zaman ben 1000 cc ye binerim...

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    bu günleri nasıl anıcaz kimbilir...büyük makinam olacakmı benim acaba... motörler LPG ye geçerse o zaman ben 1000 cc ye binerim...
    Mete abi, 1000 cc motosiklet alacak paramız oldu da almadık mı

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    valla adam sair gibi yazmis, kendimi pazar ogle saatlerinde adam gibi bi gazetenin köse yazarinin bi hikayesini okurmus gibi hissettim ... valla yuregine saglik... ama bi de su guzel yazina geyikle cevap vermeseler, yazmis olmak icin yazmasalar daha da guzel olacak...

İzmir e gel Metecan, buralarda karısuk kurusuk insanlardan pek yok, ask hala var, deniz bi baska kokar burda...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    güzel anılar keyifle okudum ellerine sağlık...
    umarım bidahaki sefere ilk milli oluşunu anlatırsın...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

Motosikleti
    Mete abi, 1000 cc motosiklet alacak paramız oldu da almadık mı

Alıntı uglychild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla adam sair gibi yazmis, kendimi pazar ogle saatlerinde adam gibi bi gazetenin köse yazarinin bi hikayesini okurmus gibi hissettim ... valla yuregine saglik... ama bi de su guzel yazina geyikle cevap vermeseler, yazmis olmak icin yazmasalar daha da guzel olacak...

İzmir e gel Metecan, buralarda karısuk kurusuk insanlardan pek yok, ask hala var, deniz bi baska kokar burda...
    kanka inan 10 dakkelik yazı...konsantre olmadan içden gelen bi dürtmeyle oldu hrşey ansızın bir anda birden bire...geyik konusunda haklısın ..alıştık ya...geyik yapanlardanda yabancı değil ...bizim ormandan...

Alıntı distinto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel anılar keyifle okudum ellerine sağlık...
    umarım bidahaki sefere ilk milli oluşunu anlatırsın...

sen...ben...federal...king...mertmertmert bi gün gidiyoz taammı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)