Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Karlar altında zavallı motorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Abicim bence o kapkalın masterlock ada güvenme demir makası hemen kesiyormuş.Kalın ince dinlemiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    kanka adamlar artık magnum, masterlock. disk kilitlerini 15 saniyede acıyolar..

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Paylaşım için sağol. her türlü önlemi al motoruna. Bu arada karşı daire kiralık mış sanırım. Kaç para...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    benim motor sıcacık garajında uyuyor ama bugun karda gezdirdim onu.
    98 Beygir.....

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sokağın ortasında mı bırakıyosun motorunu Allah korusun, ortalık kötü niyetli insanla dolu...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı disk kilidi ilk kez duydum. İşe yarayabilir. Bİrde şu var. Dylan 125 kg. 3 kişi tutup kamyona yükleyebilirler o zamanda disk kilidi işe yaramayabilir.

Hem Bir yere bağlayıp hemde alarmlı disk kilidi ikisibirden işe yarayabilir en azından caydırıcı olabilir.
    3kişi mi ben benim motoru bir arkadasım ile beraber atmıştım kamyonun tepesine...Benimki de 115kg kuru ağırlığı....2kişi hiç zorlanmadan tık koymuştuk.2kişi indirmiştik...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alarmlı disk kilidi ilk kez duydum. İşe yarayabilir. Bİrde şu var. Dylan 125 kg. 3 kişi tutup kamyona yükleyebilirler o zamanda disk kilidi işe yaramayabilir.

Hem Bir yere bağlayıp hemde alarmlı disk kilidi ikisibirden işe yarayabilir en azından caydırıcı olabilir.
    Kendinden alarmli disk kilitleri heryerde bulunmuyor hatta birakin bulunmayin cogu satici bilmiyor bile ne oldugunu! Yogun bir arastirmanin ardindan gecenlerde motosiklet guvenligi konusunda dunyanin en iyilerinden biri olan "XENA" (zeyna) markasini kesfettim. Firma guvenlik konusunda ust duzey standartlara sahip ki, web sayfalarindan ve aldiklari odullerden acikca belli oluyor zaten.

Ben "XN14" modelini yeni aldim ve herkese kesinlikle tavsiye ederim. Firmanin tum urunleri 7 farkli ulkede yaplan testlerde guvenlik konusunda odul almis urunler

Almis oldugum "XN14" modelin ozellikleri ve almis oldugu Guvenlik Odulleri;

KILIT OZELLİKLERİ;

- %100 saf celik
    - Korozyona karsi izole edilmis ozel govde kaplamasi
    - Cift guvenlik Systemi
    - 14mm sertlestirilmis ozel celik guvenlik pin'i
    - Buz spreyine karsi direncli, izole edilmis ozel govde
    - Ultra-yuksek derecede sertlestirilmis ozel celik govde
    - 6 ay batarya omru

ALARM OZELİKLERİ;

- 110db Alarm ses seviyesi
    - Otomatik alarm start/stop
    - Otomatik caydirici uyari sinyali

(Aracta hareket algilandiginda iki defa cihaz ön-alarm, uyari alarmi veriyor. Sayet hareket devam ederse 110db ile kulaklari sagir edercesine cihaz avazi ciktigi kadar bagirmaya basliyor! Sayet hareket kesilirse otomatik olarak 15 sn sonra alarm susuyor ve stand-by'e geciyor yani gece don-gomlek asagiya inip manuel olarak alarmı susturmak zorunda kalmiyor ve komsularla iliskilerinizi max derecede iyi tutuyorsunuz)

- Cift şok ve hareker sensoru (mekanik degil, "cift elektronik infrared goz ile" hareket tespit ediliyor)

- Sokulebilir alarm kit'i ve yedek batarya kit'i.

Ayrica kilit ile birlikte kutudan yedek batarya unitesi, alyan anahtari ve kaliteli bir tasima cantasida cikiyor arkadaslar.

Ureticinin sayfasi; http://www.xenasecurity.com/product/...s/alarm/page1/

Tavsiye ettigim XN14 modeli; http://www.xenasecurity.com/product/...es/XN14/page1/

Urunu istanbulda alabilecegin firma; http://www.villalevent.com/magaza/index.tsp?cat_id=18

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için sağol. her türlü önlemi al motoruna. Bu arada karşı daire kiralık mış sanırım. Kaç para...
    Hocam gel gel. İstanbul'da bulabileceğin en lüks ve en ucuz kirası olan yer burası. Gerçekten lüks her daireye digiturk yayını bilem var ammaaaaaa topllu taşıma yok işte motosikletle gideceksin her yere. Birde kar yağdımı mahsur kalacaksın ben gibi
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    tubis Site içerisi imiş orası sokağın ortası deil yane...

BEn de motorumu kapalı garajımda muhafaza ediyorum ama açıkçası çalınmaya karşı bir önlem deil yine de...Biraz şansınıza kalmış bişe...Direksiyonuun kitlerim kapıları kilitlerim o kadar.Disk kilidini açan zaten garaj kapısını da açar.Lakin şöle bir durum var garaj kapısı sürgülü az biraz açıldığı zaman ses yapıyor ve duyulmayacak gibi deil kesinlikle.Oradan biraz şanslıyım işte..Valla ben de çok istedim karda motosiklet kullanmayı lakin.En son 1gece önce dip köşe ince bir temizlik yapmıştım kıyamadım

Hocam gel gel. İstanbul'da bulabileceğin en lüks ve en ucuz kirası olan yer burası. Gerçekten lüks her daireye digiturk yayını bilem var ammaaaaaa topllu taşıma yok işte motosikletle gideceksin her yere. Birde kar yağdımı mahsur kalacaksın ben gibi
    Hangi yakada semt ismi nedir istanbuldaki yaşadığın yerin.Ayrıca kiralar ucuz demişsin hangi fiyat aralığında peki?
    pininfarinaFiyatı da ciddi oranda yüksekmiş ya...80€ Ama gerekli özellikle motorunu dışarda bırakmak zorunda olanlar için...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    PininFarina hocam hakikaten de işte aranılan şey bu. Hem motoruna alarm taktırmak zorunda kalıp akünün bitmesine yol açmazsın hemde bu şekilde oldukça sağlam bi güvenlik önlemi almış olursun.

Bu bilgi için gerçekten teşekkürler hemen bende alayım bi tane.

Motosikleti
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tubis Site içerisi imiş orası sokağın ortası deil yane...

Hangi yakada semt ismi nedir istanbuldaki yaşadığın yerin.Ayrıca kiralar ucuz demişsin hangi fiyat aralığında peki?
    pininfarinaFiyatı da ciddi oranda yüksekmiş ya...80€ Ama gerekli özellikle motorunu dışarda bırakmak zorunda olanlar için...
    Hocam motor calindiktan sonra boyle diyecegini hic sanmiyorum! Sonra "ahh keske 80euro'ya kiyip bir alarmli disk kilidi alsaydim" diye hayiflanmaktansa bir kere alirsin tam alirsin bu tarz seyleri

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    [QUOTE=ultraukala;960542]
    Hangi yakada semt ismi nedir istanbuldaki yaşadığın yerin.Ayrıca kiralar ucuz demişsin hangi fiyat aralığında peki?[QUOTE]

--NOT : BU MESAJDAKİ FOTOLARI KALDIRDIM. HOCAM ÖZELDEN YAZIŞIRIZ İSTERSEN.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    kanka sen bizim fakirhaneyi bi gör mübarek saray yavrusu..

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    [QUOTE=Deryali;960560][QUOTE=ultraukala;960542]

Hocam burası ..... bir yer mesaj değiştirildi....

Evlerinde reklamını yaptık iyi mi
    yahu motorun yerinide tarif et bari tam olsun.hırsızlarda okuyorsa topiği yandın Peki bir sorun olacak bu disk kilitinin pili bitince nasıl oluyor pili kolay çıkıyorsa hırsızda çıkartamazmı?Yada nekadar sürede bitiyor pili
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bunlarda yeni az önce fırtına çıktı..

erdo2002 hocam sana özel mesaj attım bir bakıver bi zahmet.

Motosikleti
    @ erdo2002,

Pil 6 adet minik, yuvarlak hap gibi olan saat pilerinden ibaret ve kendi ozel pil sarjoru var (resimlerde kutunun ordaki siyah kare. ki, bu yedek batarya sarjoru extra birlikte veriliyor) Batarya 6 ay gidiyor ve azalmaya basladiginda cihaz surekli dusuk tonda bir uyari sesi cikartarak sizi uyariyor. Bataryaya hirsizin ulasmasi İMKANSİZ BİR YERDE OZEL SIVI KORUMALI BİR KORUMA İLE "CİHAZIN İCİNDE GOMULU DURUMDA"

Yani hirsizin buraya ulasmasi icin oncelikle 14mm kalinligindaki ozel sertlestirilmis pim'i kırması ve akabinde KULAKLARİ SAGİR EDEN surekli oten alarm sesini kesmesi gerekiyor.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

aman dıkkat

dikkat edınde üşütmesin yavrucaklar ... saka bir yanada aman dikkat hırsızlara valla alrm falan dinlemıyorlar

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Branda altında kaldığı sürece "zavallı" demek olmaz, çünkü hava şartlarından büyük ölçüde korunuyor. Kış uykusunda diyelim, az kaldı bahara... Yakındır cemreler düşer, bizler de yollara düşeriz... Benim motor da aynı durumda...

Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

Motosikleti
    Alıntı HULK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Branda altında kaldığı sürece "zavallı" demek olmaz, çünkü hava şartlarından büyük ölçüde korunuyor. Kış uykusunda diyelim, az kaldı bahara... Yakındır cemreler düşer, bizler de yollara düşeriz... Benim motor da aynı durumda...

Yalniz motorun etrafindaki ayak izlerine bakilacak olursa motor etrafinda epeyce supheli durumlar soz konusu oılmus gibi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ben gidip sherlock holmes i çağırayım ayak izleri ne ayak bi araştırsın..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler