Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Annem motora cok karsı ne yapmalıyım lutfen bı akıl verın

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    slm motoru almakta bence de acele etme. önce eğitimini al ehliyetini de al. motoru sonra da alırsın. sen benim gibi tersten başlama.ailene de hak ver biraz hergün birsürü motor kazası oluyor. endişelenmekte haklılar burası avrupa değil etraf potansiyel katil dolu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    şimdi sana şöle söliyeyim eğer yaş bakımından müsaitsen annen almaman için seni zor durumda bırakıyor sende almayı çok istiyorsan al ama yok kızlara hava atıyım falan gaza gelme şakası yok ki unutma kaza yaparsan annenn bidaha sana motorun yüzünü göstermez tabi küçük kazalardan bahsediyorum allah korusun buyuk bi kaza olsa zaten göremezsin motoru.. yazlıkta yaşıtlarında motor yok diye sennkine el atmak istedikerinde bnm o yaşlarda iken kullandıgım klasik yalan anahtar babamda:D ...ve sana su kadar söliyim şuana dek kayda değer maddi bi buyukluğu olmayan kaza,yan yatma vs.gibi bir elimin parmak sayısını geçicek kadar olmadı allah da olmasını nasip etmesin kimseye... yani şöyle annene motor alıcam dersen alma der ama motoru alıp kapının önüne koyarsan bi engel yaratıcagını tahmin etmiyorum... tabiki bu benmim şahsi ve bugune kadarki olan tecrübeme dayanarak sölüyorum...annenin yada senn aile içindeki konumunu bilemem hanginiz düşünce bazında ağır basarsınız ama bnm görüşüm bu sana bukadar yardımıcı olmaya calıştımumarım dileğine kavusursun...ben babamın desteğiyle baslamıştım motora bilenler bilir peugeot panteri vardı babamın yazlıkta binerdik sadece 95 senesinde almıştı ve bana o yıllarda bu motor senin olucak ona göre temizle ve bak derdi inanırmısınız o sıcakta denize girmezdim motoru yıkardım

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor olmazsa olmaz değildir . Almazsın olur biter . Türkiye şartlarında motosiklet kullanmak büyük riski göze almak demektir . Bu riski bir annenin almaması kadar doğal birşey olabilir mi ?

Karar senin . Motor ve kalbi kırılmış bir anne mi ? yoksa motorsuzluk mu ?

Motosiklet şu anda senin için bir ulaşım aracı değil eğlence hoby ( eleştirmiyorum olabilir süs olsun diye de alınabilir ) peki bu eğlence hoby için annenin gönlünü incitmeye değer mi ? Belli ki üzerine titriyor .

Motosikletten ilk düştüğünde onun hissedeceklerini düşündün mü ( Sadece henüz düşmemiş motorcu vardır eninde sonunda her motorcu düşer ).
    Bisiklet kullandığın zamanları düşün .
    Ark larına eşine dostuna " ben bisikletten düşmem asla çok dikkat edecem " desen nekadar mantıklı ? Ve bisikletten kaç kere düştüğünü hatırlıyor musun ?

Motorda da bu olacak. Bilgi tecrübe ve önlemlerin zarar oranını belirler .

Kısaca ailesi tarafından desteklenmeyen motorların alınmaması şeklinde bir görüşüm var . Hele ki maddi olarak onlara bağlı olan genç bireylerin bunu kesinlikle yapmaması gerekiyor.

Motoru izinsiz alan ve zorla kabul ettiren arklar: Sizlerde sanmayın ki analarınız kabul ettiler. Hayır sadece baş edemedikleri için kalplerine gömüp sineye çekmişlerdir ama başınıza birşey geldiğinde duyacakları çaresizlik ve vicdan azabı onu ne hale getirecektir hiç düşünüyor musunuz ?

Motorculuk, riskleriyle kazasıyla belasıyla bir ruh meselesidir Tarz meselesidir Hayat görüşü meselesidir. Maddi imkanı olan yetişkin bir birey zaten kendi kararını verir alır kullanır.
    Genç ark lar ise aynı ruhu taşıyan ebeveynleri yoksa ve izin vermiyorlarsa o sevdadan vazgeçmelidirler ya da en azından ertelemelidirler.

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor olmazsa olmaz değildir . Almazsın olur biter . Türkiye şartlarında motosiklet kullanmak büyük riski göze almak demektir . Bu riski bir annenin almaması kadar doğal birşey olabilir mi ?

Motosiklet şu anda senin için bir ulaşım aracı değil eğlence hoby ( eleştirmiyorum olabilir süs olsun diye de alınabilir ) peki bu eğlence hoby için annenin gönlünü incitmeye değer mi ? Belli ki üzerine titriyor .

Motosikletten ilk düştüğünde onun hissedeceklerini düşündün mü ( Sadece henüz düşmemiş motorcu vardır eninde sonunda her motorcu düşer ).
    Ark larına eşine dostuna " ben bisikletten düşmem asla çok dikkat edecem " desen nekadar mantıklı ? Ve bisikletten kaç kere düştüğünü hatırlıyor musun ?

Kısaca ailesi tarafından desteklenmeyen motorların alınmaması şeklinde bir görüşüm var . Hele ki maddi olarak onlara bağlı olan genç bireylerin bunu kesinlikle yapmaması gerekiyor.

Motoru izinsiz alan ve zorla kabul ettiren arklar: Sizlerde sanmayın ki analarınız kabul ettiler. Hayır sadece baş edemedikleri için kalplerine gömüp sineye çekmişlerdir ama başınıza birşey geldiğinde duyacakları çaresizlik ve vicdan azabı onu ne hale getirecektir hiç düşünüyor musunuz ?

Motorculuk, riskleriyle kazasıyla belasıyla bir ruh meselesidir Tarz meselesidir Hayat görüşü meselesidir. Maddi imkanı olan yetişkin bir birey zaten kendi kararını verir alır kullanır.
    Genç ark lar ise aynı ruhu taşıyan ebeveynleri yoksa ve izin vermiyorlarsa o sevdadan vazgeçmelidirler ya da en azından ertelemelidirler.
    yazdıklarımı düşünüp anında bir edit yaptırdın bana. çok güzel söylemişsin, helal olsun.

Motosikleti
    cbf 500 '06
    aslında bu tür şeyler anne babası ayrı insanlarda daha kolay oluyoo misal ben babam motora da karşıydı davula da önce davulu sonra motoru aldımm anneni üzme dicem ama motor zevkinden de ayrı kalmamalısın karart gözünü çek kapıya sonra ne olursa olsun eninde sonunda insanlar kabul ediyooo
    Tanrıyı Güldürmek İstiyorsan.Ona Planlarından Bahset!

Motosikleti
    iki tabana devam , sattım :(
    Demokrasi yoluna git , oylama yapın ; baban ve senin 2 oyuna karşılık annenin 1 oyu muhalefette kalmasını sağlayacaktır ama unutma ki muhalefette konuşacağı zamanı iyi bilir

Diğer arkadaşlar yeterince güzel öneride bulunmuşlar , tebrikler hepsine.

Orta yolu bulman konusunda sana iyi şanslar...

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnce sen motordan önce ehliyetini al sonra korumalar ve en son motor...
    okadar sabredecegımı sanmıyorum hasanpınar

Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    annem benım ehlıyet almama bıle ızın vermıodu ama dedım anneme ben motorumu alırım ehlıyetsız surerım motorumu falan filan sonradan scooter al felan dedi şimdi alıştırdım ehlıyetımı aldım sırada motosiklet var en gec 1 ay ıcınde alıom darısı senın başına
    sagol ılhan ama annem bısıklet harıc ıkı tekere karsı

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    evi terket 1 hafta gitme bak neler oluyor
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı efsane_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada izin vermiolar bakalım ama alıp gözlerinin önune getirince geri götür diyemezler en etkili töntem bu (şuana kadaar butun alma dediklerini bole aldım)
    evet etkılı bı yontem ama aldıktan sonra basımın etını yıcek

Motosikleti
    YZF-R1
    Al o zaman ama anneni ve babanı ikna etmen daha iyi olur derim

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende babamı kandırıp aldırmıştım sonra olay benden çıktı annemle babam arasında bi olay oldu bende motorla gezmenin keyfini çıkardım babanı kafaya aldıysan no prob..
    babamı kafaya aldımda annemıde kırmak ıstemıyorum onunda rızasını almak ıstıyorum

Motosikleti
    YZF-R1
    Yok ikna olmuyolarsa al motoru koy kapının önüne. biraz fırçayı göze alıyorsan tabi.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben önce ehliyetini almandan yanayım. Ehliyetini aldığın zaman motosiklet kullanman için hak kazanmış olacaksın ve yasa dışı birşeye kalkışmadan rahat rahat bine bilme imkanın olacaktır. Üstelik anneni de ehliyetinin olması biraz yumuşata bilir.
    bende okadar sabır olsa yaza kadar bıle beklemek olum gelıyor bana

Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annenin sözünü dinle, alma acelesi yok sunuçta...
    olmaz olurmu cook acelesı var motorsuz gecen hergun olum gıbı gelıyo bana

Motosikleti
    YZF-R1
    Benim Ailem De çok Direttiler Zamanında Alma Diye.ikna Etmeye çalıştım Olmadılar.bende B Planını Devreye Sokmuştum He He.ama Sana Söylimm Bir Hayli Laf Yemiştim Ben

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Önce ehliyet, sonra eğitim, en son motor...

Büyüklerinin sözünü dinle...

Allah'ım, bu forumda her gün gençleri frenlemekle mi uğraşacağız... Nedir bu motor merakı, motor sevgisi anlamadım... Ne var şu motosiklet denen altte bu kadar çekici...

Yavrucum, önce araba sürmeyi düzgünce öğren, Türkiye'de trafik bildiğin gibi işlemiyor. Motor al ama kapının önünde tut, her gün yıka, sil, parlat... Filan...

... önünde uzun bir yaşam var. Kızlarla filan ilgilensene sen de akranların gibi...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı Kelleci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm motoru almakta bence de acele etme. önce eğitimini al ehliyetini de al. motoru sonra da alırsın. sen benim gibi tersten başlama.ailene de hak ver biraz hergün birsürü motor kazası oluyor. endişelenmekte haklılar burası avrupa değil etraf potansiyel katil dolu
    rıske gırmeden yasam olmazkı kellecı kardesım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    celıl ybr!! kardeşim işin zor ne deyim şimdi sana..
    valla benim başıma böyle bir şey gelmediği için bilemiyorum yaklaşık 7 senedir yanlız yaşıyorum kimseyede danışmıyorum danışacak veya izin alacak kimsede yok zaten!!en iyisi sen ne yap biliyormusun zulan var ise eğer git al abii motosikletini vızır vızır bin bazen bu hayatta çılgın olmak gerekiyor..gaz vermiyorum inşallah sana ...

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı gokhan150zat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sana şöle söliyeyim eğer yaş bakımından müsaitsen annen almaman için seni zor durumda bırakıyor sende almayı çok istiyorsan al ama yok kızlara hava atıyım falan gaza gelme şakası yok ki unutma kaza yaparsan annenn bidaha sana motorun yüzünü göstermez tabi küçük kazalardan bahsediyorum allah korusun buyuk bi kaza olsa zaten göremezsin motoru.. yazlıkta yaşıtlarında motor yok diye sennkine el atmak istedikerinde bnm o yaşlarda iken kullandıgım klasik yalan anahtar babamda:D ...ve sana su kadar söliyim şuana dek kayda değer maddi bi buyukluğu olmayan kaza,yan yatma vs.gibi bir elimin parmak sayısını geçicek kadar olmadı allah da olmasını nasip etmesin kimseye... yani şöyle annene motor alıcam dersen alma der ama motoru alıp kapının önüne koyarsan bi engel yaratıcagını tahmin etmiyorum... tabiki bu benmim şahsi ve bugune kadarki olan tecrübeme dayanarak sölüyorum...annenin yada senn aile içindeki konumunu bilemem hanginiz düşünce bazında ağır basarsınız ama bnm görüşüm bu sana bukadar yardımıcı olmaya calıştımumarım dileğine kavusursun...ben babamın desteğiyle baslamıştım motora bilenler bilir peugeot panteri vardı babamın yazlıkta binerdik sadece 95 senesinde almıştı ve bana o yıllarda bu motor senin olucak ona göre temizle ve bak derdi inanırmısınız o sıcakta denize girmezdim motoru yıkardım
    yorumun ıcın tesekkur ederım gokhan guzel hıkayen varmıs yasta 15.5

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cok guzel konusmussun agzına saglıkta ben motoru alınca o benım herseyım olucak bu ıstege karsı cıkamıyorum bırılerını dınlemem cok zor

Yok ikna olmuyolarsa al motoru koy kapının önüne. biraz fırçayı göze alıyorsan tabi.
    alıcaz artık ne yapalım babamı ıkna ettımde alsamda zaten babamla alırım

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ehliyet, sonra eğitim, en son motor...

Büyüklerinin sözünü dinle...

Allah'ım, bu forumda her gün gençleri frenlemekle mi uğraşacağız... Nedir bu motor merakı, motor sevgisi anlamadım... Ne var şu motosiklet denen altte bu kadar çekici...

Yavrucum, önce araba sürmeyi düzgünce öğren, Türkiye'de trafik bildiğin gibi işlemiyor. Motor al ama kapının önünde tut, her gün yıka, sil, parlat... Filan...

... önünde uzun bir yaşam var. Kızlarla filan ilgilensene sen de akranların gibi...
    araba surmeyı bılıyorum rıgel abı tarfıgınde hergun az cok ıcındeyım ama motor sevdası bende kucuklukten berı var artık bu sevdamı gercege donusturmenın vaktı geldıgını dusunuyorum

Motosikleti
    YZF-R1
    vallaha seçim senin celil kardeşim ne diyeyim.ama bir gerçek var ki o da istanbul trafiği.gerçekten şakaya gelmiyor.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    celıl ybr!! kardeşim işin zor ne deyim şimdi sana..
    valla benim başıma böyle bir şey gelmediği için bilemiyorum yaklaşık 7 senedir yanlız yaşıyorum kimseyede danışmıyorum danışacak veya izin alacak kimsede yok zaten!!en iyisi sen ne yap biliyormusun zulan var ise eğer git al abii motosikletini vızır vızır bin bazen bu hayatta çılgın olmak gerekiyor..gaz vermiyorum inşallah sana ...
    vermek ne kelıme gaz katsayımı bır ramak daha artırdın zula varda yetmezz kredımı ceksem tefecıyemı gıtsem naapsam

vallaha seçim senin celil kardeşim ne diyeyim.ama bir gerçek var ki o da istanbul trafiği.gerçekten şakaya gelmiyor.
    herzaman dıken ustunde olcaz kardesım neyapalım ozaman baska yolu yok yorumların ıcn tesekkurler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)