Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

dikkat..... EDS yakıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw olcay kesin diyorsun resimde kırmızı ışık veye lamba kavşağı yok benim motor emniyet şeridinden giderken çekmişler.aksi halde emniyet şeridi yerine lambalar çıkardı fotoda yada ceza tutanağında kırmızı ışık ihlali yazardı,oysa belgede emniyet şeridi ihlali yazıyo başkabir izahıda yok bunun.
    Ümmet abi kavacık yazmışdın mesajında, dün özellikle baka baka yavaş gittim tüm yolu TEM de köprü yolunda EDS yok. Ha kavacık demişsin belki köprü yolunda değilde kavacıkda başka yerde ceza yemiş olabilirsin. Ama o zamanda emniyet şerit ihlali 108 ytl sana neden 40 küsür kestiler oda merak konusu uyandırdı bende.

Abi yanlış anlama "yanlışlıkla az ceza kesmişler gidip geri kalan 50 küsürü de öde" demiyorum

Olayı aydınlatmaya çalışıyorum kendi çapımda
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    ne güzel gidiyorduk emniyet şeridinden özellikle eski motorum beat ile o eds den basşka gidecek yolum yoktu. Sağ şeritte giderken kamyonlar selektor yapıyo çekil diye mecburen güvenlik şeridine geçiyordum.

Belkide benim plakaya bi dünya cezayı yazdılarda henüz haberdar değilim

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümmet abi kavacık yazmışdın mesajında, dün özellikle baka baka yavaş gittim tüm yolu TEM de köprü yolunda EDS yok. Ha kavacık demişsin belki köprü yolunda değilde kavacıkda başka yerde ceza yemiş olabilirsin. Ama o zamanda emniyet şerit ihlali 108 ytl sana neden 40 küsür kestiler oda merak konusu uyandırdı bende.

Abi yanlış anlama "yanlışlıkla az ceza kesmişler gidip geri kalan 50 küsürü de öde" demiyorum

Bana da Boğaz Köprüsünde geldi. Emniyet şeridi ihlali 55 YTL. Sanırım kampanya var

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

yanlış anlarmıyım olcayım ayıpettin severim seni sende benimgibi ünlü olursan 55 yazarlar sen ünlü değilsen benimsuçum deeeeel olcay
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı MrCool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de onu diyorum. Adamın haberi yoksa biriken cezalardan dolayı evini, arabasını veya motorunu satmak zorunda kalır. itiraz etse mahkemelerde avukatlara parasını yediririr. Kabus gibi olur.

Haklısın. Yıllar önce bir gün İzmir Alsancak'da, Alsancak Camii'nin karşısında çalışmayan petrol istasyonunun yanındaki sokağa arabamı park etmiştim. Sabah gelince arabamı bulamadım ve baktığım yerde betonu daha priz almamış bir "Park Edilmez" levhası dikildiğini görmüştüm. Bu başka hangi ülkede olur. Adamlar gece dikmişler levhayı sonra da "Aaa bak araba yasak yere park etmiş, çekelim" diyerek benim arabayı çekmişler. Yuh yani. :D
    Gelen cezanın tebliğ tarihi yani senin eline geçtiği tarih önemli.. Eline geçmeyen ceza yasal yükümlülük getirmiyo..
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    İyide abi emniyet şeridi ihlalinin cezası 108 YTL???
    ümmmet abinin yedigi ceza 47/1c ceza madesi yer darülaceze önü
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Motor olarak az gelmis , 220 ytl verdiler bana 4 teker ile bogaz koprusu yolunda otobus sikistirdi kendimi kurtaracam diye emniyet seridine girdim adam inat etti beni geri almamak icin bende bastim iki araba onunden geri girdim polis dedi sen suclusun, dogru dedim kanuna gore ben sucluyum peki o koca cusseli belediye otobusu ne oluyor , trafik melegi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Yamaha R1
    geçmiş olsun ümmet abi sana bişey olmasın
    AZİZ ŞEHİTLERİMİZ VATAN SİZE MİNNETTARDIR RUHUNUZ ŞAD OLSUN
    VATAN SAĞOLSUN

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelen cezanın tebliğ tarihi yani senin eline geçtiği tarih önemli.. Eline geçmeyen ceza yasal yükümlülük getirmiyo..
    Motoru satarken mutlaka tüm cezaları tebliğ ediyorlar, o zaman topluca tebliğ edecekler.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    işte arkadan çeken kamera bu kameralar,hem kırmızı ışıgı çekiyor hemde seni çekiyor.

bu da önden çekdigim resim
    98 Beygir.....

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    iyide cihan orda lambalar yoktuki
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide cihan orda lambalar yoktuki
    evet ümmet abi emniyet şeridindeki kameralarıda çekmiştim ama resimleri bulamadım benim bu çektiklerim ışıklar için geçerli,valla artık ne kırmızıda ne de emniyet şeridinde gidiliyor,kapamak lazım plakayı yada bi çare bulmak lazım
    98 Beygir.....

valla sızın ıcın zor oluyodur Antalya'da bole bıse daha yok ınsallah gelmezde

Motosikleti
    93/06 - Honda Kinetic DX100 (İlk göz ağrım o, kalbimde!) 06/... - Yamaha X-Max250
    Kalleşlik!

Ya geçen sene önünden belki de 100 defa geçtiğimiz EDS arkamızdan hançerledi resmen!

Normalde biz motorsikletilerin emniyet şeridinden gitmesine izin verildiğini düşünüyorum çünkü ne zaman emniyet şeridinde giderken bi polisle karşılaşsam, nazikçe kenara çekiliyo ve selamlaşıyoruz. Daha hiç karşıma dikilen, uyaran, bu şeritten gitme diyen, eliyle "şeritten çık" tarzı hareket yapan ya da (bunu yapsaydı bile şükrederdim) küfrederek emniyet şeridinden kovan bi polise bile rastlamadım. Hatta bi keresinde iki tane yunus, sırf biz emniyet şeridinden rahat geçelim diye emniyet şeridine parkettikleri motorsikletlerini onca zahmete katlanıp bariyerlere yanaştırdılar. Teşekkür ettik...

E tabi bu durumda emniyet şeridi motorsikletler için ayrılmış bi şerit haline geliyo.

Emniyet şeridinde asayişi sağlamak için EDS kameraları koyuyolar fakat kameralar ilk başta çalışmıyo, doğal olarak aynen devam ediyoruz emniyet şeridinden...

Sonra bi gün, eve bi mektup geldi...

Düşünün:

Her sabah eve gidip geldiğiniz yol üzerinde hız radarı var ve işe giderken 200 km/h'in altına inmiyosunuz ve radarın başındaki adam da size (ne hikmetse) ceza yazmıyo, üstelik radarın başındaki adamla her sabah her akşam selamlaşıyosunuz... Bu belki bir sene böle devam ediyo... Sonra bi gün evinize bu mektup geliyo...

İki durum arasında fark var mı?

Yasayi koyduktan sonra yürütmeyi doğru düzgün yapmadan yaptırım uygulanmaz. Yaptırım, suça alıştırıp sonra ceza kesmek değildir. Suçu önlemektir.

Bu da EDS'ye kaptıracağım ilk ve son cezadır.

Çünkü İstanbuldaki bütün EDS'lerin yerlerini işaretlemeye başlıyoruz arkadaşlar, katkılarınızı bekliyoruz. Her gün rastladığınız emniyet şeridi EDS'lerinin yerlerini bu foruma yazarak Google Earth'te tek dosya haline getirip, motorsikletseverlerin hizmetine sunacağız. Bu cezayla işaretlemeye başladım ve katkılarınızı bekliyorum.

Saygılar...

(Not: Kameralara şuursuzca el sallayan liseden arkadaşım... Ünlü olacağımızı bilseydik ne ben o şeride girerdim, ne de o el sallardı tabi... :-) )

Habere bakın:

EDS`den Polis Otolarına Ceza

12/24/2007

EDS `ye yakalanan İstanbul Emniyet Müdürlüğü `ne ait görevli olmayan sivil polis otolarına ceza yazılıyor

EDS `ye yakalanan İstanbul Emniyet Müdürlüğü `ne ait görevli olmayan sivil polis otolarına ceza yazılıyor.Cezayı oto sürücüsü polis kendi cebinden ödüyor.

Nİsan ayında İstanbul "da uygulamaya başlayan ve kentin en işlek kavşak,cadde ve ana yollarına konuşlandırılan ( EDS ) Elektronik Denetleme Sistemi"ne ait kameralara yakalanan çok sayıda sivil polis otolarına ceza yazıldı.

EDS kameraları tarafından plakası tespit edilen, emniyet şeridi ihlali yapan görevli olmayan polis otolarına 108 YTL ceza kesilerek, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gönderiliyor.İlgili birim tarafından polis oto sürücüsünün kimliği tespit ediliyor.Ceza ilgili personele tebliğ ediliyor.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ` ın talimatı uyarınca, cezayı oto sürücüsü polis kendi cebinden ödemek zorunda kalıyor.

Plakasına ceza yazılan sivil plakalı polis otoları Emniyet Müdürlüğü `nde oluşturulan ilgili birim tarafından incelemeye alınıyor .İnceleme sonucunda,kural ihlali yaparak EDS kameralarına yakalanan yüzünden birçok sivil polis aracına da ceza kesildiği, ancak o gün görevli olmayan polis araçların cezaları iptal edilmediği belirtildi.
    "It is better to deserve honors and not have them than to have them and not deserve them."

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler