Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125cc şart mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    Herkese merhaba;

Sezona artık yeni motorumla girmek istiyorum.Aklımda Yamaha xt125x ile başlamak var.Ama diğer yönden aklımı çelen 600cc lik bir supermoto var.Deneyimli arkadaşlara soruyorum birkaç kere scooter kullanmış bir vatandaş olarak direk 600cc lik bir enduro ya da supermoto ile başlarsam akıbetim ne olur?Gazlamadan yavaş yavaş alışır mıyım yoksa ilk ilk virajda uçar mıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    scooter büyük motorlara benzemez.sürüş tarzları farklıdır.vitesli bir 125, 250 cc motorla biraz alış sonra yavaş yavaş büyütürsün. bu arada da bir eğitim alırsın
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı falconwave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba;

Sezona artık yeni motorumla girmek istiyorum.Aklımda Yamaha xt125x ile başlamak var.Ama diğer yönden aklımı çelen 600cc lik bir supermoto var.Deneyimli arkadaşlara soruyorum birkaç kere scooter kullanmış bir vatandaş olarak direk 600cc lik bir enduro ya da supermoto ile başlarsam akıbetim ne olur?Gazlamadan yavaş yavaş alışır mıyım yoksa ilk ilk virajda uçar mıyım
    Kimse sana illa bunu alacaksın diye tabiki şart koşamaz. Ama bu artık motosiklet camiasında bir kural haline dönüştü sanki. Aslında iyide oldu motosiklete ilk başlamak isteyen birisi bile motor muhabbeti açıldığında artık 125cc den büyük almamak gerek diyor. Sonuçta 600cc bir motosikletin gücü ile 125 cc motosikletin gücü arasında gerçekten çok fark var. MEsele sadece güçte değil. Ağırlık, kontrol, frenler vs...

Benim tecrübelerim doğrultusundada 125 cc'den başlamak en doğrusu ss'e geçmek içinde kademe kademe gidip iyi bir tecrübe edinmekde en mantıklısı. Tecrübemi sorarsan 3 yıl cbr125 + F650. 600RR için hala yanıp tutuşuyorum. Ama pişmanmısın dersen iyiki böyle yapmışım... CBR beni çok kazadan kurtardı. Benim öğretmenim oldu.

Özetle;
    Aklı başında hangi motorcuya sorarsan sor sana aynı cevabı verecektir. Ama kimse senin nefsinide tutamaz. Söylenenler sadece tavsiye karar sana kalmış...
    Okan ACAR

Motosikleti
    sym mio
    Aslında bununla ilgili forumda bişiler var baya detaylı anlatılmış
    Bu zamana kadar okuduğumla kafama yerleştridiğimle sana şöle söyleyebilirim; 125 cc ile başla ya da olmadı 250... Bence 600 cc scooter'dan sonra daha zor gelebilir, kontrol edebilmene bağlı... Bende 125 ile başlamaya çalışıyorum
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    kendine güveniyorsan al dicem ama scooterdan da direk 600cc enduro biraz ağır gelir. çünkü hacim çok fazla. ben şahsen kullanamadım açık söliyim. bizim arkadaşda xt600 var. bende 150cc sco var. süremedim napiim. aniden kalkıyo fırlıyo.

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    herkes farklı tabı ama benım ılk ustune bındıgım motor zzr1100 du 16 yasında orendım kaldırımın kenarına gelıp ole bınıodum ustune sonra kaldırıma yaklasıp ınıyodum sana bır ornek kararını senver:D
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı jackaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes farklı tabı ama benım ılk ustune bındıgım motor zzr1100 du 16 yasında orendım kaldırımın kenarına gelıp ole bınıodum ustune sonra kaldırıma yaklasıp ınıyodum sana bır ornek kararını senver:D
    Çok uç bir ornek olmuş Allah ın sevdiği kuluymussun valla
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    1,87cm ve 95kg olan biri olduğumdan motorun ağırlığı çok önemli değil.Ama sürüş pratiğim olmadığından ve İzmir trafiğinde şehir içinde kullanacağımdan sanırım mecburen 125cc ile başlamam gerekiyor.Bu arada aklımı çelen alet MZ Baghira 660.Benzer bir makina kullanan varsa daha net bir şey söyleyebilir.Herkese teşekkürler.

Motosikleti
    CBR 600 F
    Herkese merhaba;

bence 125 le basla mazallah arkandan fatıha okumak zorunda kalmayalım
    carpe diem

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    125 yada 250 lik bir makinayla başlamalısın.
    Bu hacimdeki motorlarda 100 km/saat süartleri çok rahat görürüler ve hiçde az bir sürat değildir.
    Zaten hız sınırıda bunu çok altında.
    Başlangıçta mutlaka düşük cc makina kullanmakta fayda var. 600cc SS makinaya gazı verdiğin zaman sen daha ne oluyo demeden kıç üstü oturursun.
    Pilot eğitimi alanlar bile önce cessna ile başlıyor. doğrudan 747 uçurmuyor.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 yada 250 lik bir makinayla başlamalısın.
    Bu hacimdeki motorlarda 100 km/saat süartleri çok rahat görürüler ve hiçde az bir sürat değildir.
    Zaten hız sınırıda bunu çok altında.
    Başlangıçta mutlaka düşük cc makina kullanmakta fayda var. 600cc SS makinaya gazı verdiğin zaman sen daha ne oluyo demeden kıç üstü oturursun.
    Pilot eğitimi alanlar bile önce cessna ile başlıyor. doğrudan 747 uçurmuyor.
    arkadaş 600cc supersport makine almak istememiş, herkes yanlış okudu heralde =) supermoto demiş. 50 beygirlik bir makine ve 180 kilo. yani binicinin iki katından biraz hafif. yüksek gözükse de üzerine binince amortisörler çok alçalıyor. bence zorlanmadan kullanır. Bir de aklı başında bir kullanıcıysa hayatını da fazla tehlikeye atmamış olur.

600cc supersport ile başlamak isteyen herkese çemkiririm ama bu durumda 660 mz size uygun gibi duruyor. benim fikrim tabi..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kardeş en fazla 250 cc ile basla ama o bile fazla gelir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    kawasaki er-5
    Herkese merhaba;

bence 600 cc öncesinde gaz açmaya daha yavaş reaksion veren bir motorda alıştırmalar yapman sağlığın için yerinde bi karar olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    alışana kadar 125cc ile devam et yavaş git tatlı canına bişiy olmasın..

kazasız sürüşler..

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    125 lik bir motorla yapacağın hataları biraz daha hafifletebilirsin, 600 lükle yapacağın hata daha ağır sonuçlar verecektir
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    Yamaha ybr125
    Tavsiyelerinden dolayı herkese teşekkür ederim.Sanırım başlangıç motorum
    125cc olacak.Hem vergisi az hem de az yakar malum Türkiye'de araç kullanıyoruz
    Herkese kazasız sürüşler dileğiyle...

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    hocam ben 600 lük cruiser ile başladım bi problem olmadı...sen kendini bizden daha iyi tanırsın sonuçta ss almayacaksın
    İMZA:BİR DOST

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Tavsiyelerinden dolayı herkese teşekkür ederim.Sanırım başlangıç motorum
    125cc olacak.Hem vergisi az hem de az yakar malum Türkiye'de araç kullanıyoruz
    Herkese kazasız sürüşler dileğiyle...
    en doğru kararı verdin arkadaşım.
    Drift Religion

umitaskin84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir/Bergama ve BEAT' ımın Olduğu Her Yer :)
    Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alışana kadar 125cc ile devam et yavaş git tatlı canına bişiy olmasın..

kazasız sürüşler..
    Bencede aynen canın daha önemli..
    HONDA BEAT + BEN = UZUN YOLLAR

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    direk 600 cc ile baslarsan ölüme ferman yazmak olur , kendone guvenıyorsan en buyuk 250 cc
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)