Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni başlamayı düşünüyorum fikrinizi almak isterim

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar forumunuzu yaklaşık 1 aydır takip ediyor ve beyeniyorum. Öyleki bende bi motor alıp aranıza katılmak istiyorum. Fakat bütçemin kısıtlı oluşu ve yeni oluşum beni ister istemez ucuz markalara yönlendiriyor.bu markalar arasında fikirlerinizi alabilirsem memnun olurum; Selamlar.. 1. kangda 125 t-11 eec
    2. keeway speed 150
    3. yuki yk 125-15
    4. kanuni windy 125
    5. crown 150
    6. jinlun jl 125-c
    7. jinlun jl 150-7
    yada çinli kross lardan herhangi biri ( şehir içinde kısa mesafeler arasında kullanmayı düşünüyorum fakat kross motorlarda hoşuma gidiyor şehir içi kullanımda hangisinin daha avantajlı olduğu konusunda da fikirlerinizi almak isterim.) Şimdiden ilginiz için teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Bütçen ne kadara müsait bilmiyorum ama 2. elde olsa YBR125 al, bunlardan iyidir.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    özer haklı 2 milyara cillop gibi ybr ler var.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Kymco CK 125 modelinede bir bak istersen. Aşağıya link yazdım oradan baka bilirsin. YBR 125 de çapına göre çok iyi bir makina...

http://www.kymco.com.tr/html/motosiklet.php
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçen ne kadara müsait bilmiyorum ama 2. elde olsa YBR125 al, bunlardan iyidir.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özer haklı 2 milyara cillop gibi ybr ler var.
    sen nie ybr almıon, çakma hondacı
    GKN MOTORS

yorumlarınız için çok teşekkürler bukadar çabuk yorum beklemiyordum süpersiniz arkadaşlar peki keeway superlight 150 için ne diyorsunuz???

Motosikleti
    süperlight 150 açıkçası hiç hoşuma giden bir model değil. Performansını bilmiyorum. Onun yerine Spped 150 daha iyi gibi... İlla keeway istiyorsan tabii.
    Bence YBR 125 daha öncede dediğim gibi çapına göre harika bir motor. YBR ye gücü yetmeyen genelde Kymco CK 125 'e yöneliyor gördüğüm kadarıyla. CK 125 hakkında da genelde hep iyi bahsediliyor. Sanırım kendini kanıtlamış bir model... Kolay gelsin. En kısa sürede gönlündekine kavuşman dileği ile...

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    bende arkadaşlara katılıyorum 2, el bi honda veya yamaha all..sonra yeni başlıyosun bu çinliler çok sorun çıkarıp soğutur seni motosikletlerden..haa illa çinli alacam diyosanda ben markadan önce çok güvendiğin bi servis bul derim sonrada o hangi markayı satıyosa onu all haa bide şeyi iyi öğren parça konusundaki tutumları nasıl ihtiyacın olacaktır çünkü..

the-lancet yoruların için teşekkür ederim fakat ben motorumun görüntüsününde gönlüme hitab etmesni istiyorum nedense ybr modeli bana pek hoş görünmüyor ama bu sizin yorumlarınızı dikkate almadığım anlamına gelmiyor eğer aklıma yatan motorlar hakkında sizden iyi yorum alamazsam muhtemelen görüntüyü bi kenara atıp son çare bi ybr alıcam fakat o ana kadar şansımı zorlamak istiyorum çok çok teşekkür ilgin için..

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paşam öncelikle hoşgeldin aramıza ...

Umarım kalıcı ve katılımcı olursun.(Makinanı alnca unutulmayız inş)..

Gelelim fikir edinme konusuna..
    Tabi yeni başlayacaksan öncelikle deneyimin ve birde ehliyetin olması en güzel başlangıç....

Makina konusu ise tabi ki insanın içine sinmeli kullanırken...Çinliler biraz narin olsalarda;
    temiz ve bakımlı kullanılırsa sana geçiş dönemine kadar eşlik edeceğine inanırım..
    Sıfır makina yerine 2.el bir makina (japon veya temiz bir çinli) seni tatmin edecektir..
    Japonlardan Ybr derim..Çinlilerdende temiz olanı....
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    Parça problemi yaşayacağın bir motosiklet almamanı öneririm. Bu nedenle genelde japon ürünleri önerilir. Sadece yedek parça değil, herkesinde bildiği gibi kaliteli ürünlerdir. Regal Raptor Dady 250; diye bir motor var 250cc su soğutmalı ve sanırım size hitap eden bir tipi var. (Criuser, Chopper) dediğimiz modellerden. Su soğutmalı olması bir avantaj. Bahsettiğim motor hakkında bir bilgiye sahip değilim. Sadece öneri amaçlı söyledim.

murat kardeş yorumun hoşuma gitti bu arada lancet kardeş sanada teşekürler ben bi hafta daha araştırmaya devam edicem ama şu anki düşüncem eğer ikinci el alacaksam ki öyle görünüyor eski model bi markalı oalmaktansa yeniye yakın bi çinli almaktan yana . Şunuda belirtmemde fayda var ben bu motoru çok uzun mesafelerde kullanmayı düşünmüyorum genelde 20 km çaplı bi alanda kullanıcam sonra şimdiye kadar kullandığım araçlarda ki buna 17 li yaşlarda yaptığım motor deneyimim de katarsak hiçbir zaman hırslı olmadım kısacası aldığım motoru fazla zorlamam bide eskiden kendi motorlarımızı kendimiz tamir ederdik büyük bi ihtimalle biraz tecrübeden sonra aldığım motorun bir çok tamir işinide kendim yapabilirim diye düşünüyorum bunlarıda hesaba katarsak ) hangi çinli??

baschar;
    paşam şimdi baktımda profilde bişey yazmıyor..Ne ayak...

Çinliden önce seni tanıyalım bakalım...

Necisin..
    Yaş...
    Meslek...
    Cilt no..
    Sayfa no...

Yani bahset kendinden yaw..
    Bu arada ben 35 yaşındayım(profilimde bilgi olarak ne istersen var)

Motosikleti
    Mondial MCT 250 düşünürmüsün. 250cc çift silindir serii bir motor. Pek problemli değil sanırım. üstelik gerektiğinde parça bulmanda kolay. Tamiratını her çinli motorda yapa bilirsin bence. Diğer açtığın bir konuya arkadaşlardan biri yazı yazmış keeway hakkında onu okuduysan eğer keeway'in uygun olup olmadığını görmüşsündür. Açıkçası bu tarz modeller beni pek ilgilendirmediği için ufak tefek bilgim var. Bu arada önemli değil...

Kusura bakma arkadaşım ben bu forumlara pek alışık değilim ama biran önce entegre olucam adım engin 36 yaşındayım istanbulda ikamet ediyorum sonzamanlarda forumlarda gezerken içime motor sevdası düştü fakat fazla param yok sizlerinde fikrini alarak uygunyollu ama beni yıldırmıyacak bi motor almaya çalışıyorum tekrar özür . Saygılar

Bende bi tane 250'lik criuser var..Bir bak istersen...
    Bu resimleri:
    tıkla..bak..

Bu videosu:
    tıkla..izle..

lancet arkadaşım yeni başlıyacağım vede başlangıçta fazla yol yapmıyacağım için şimdilik 150 cc den yukarısını düşünmüyorum bide servisten bahsetmişti bi arkadaşım demin yakınımda mondial ve yuki servisleri var ne dersiniz??

murat kardeş motorunda arabanda süper bu arada bendede proton var allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

Motosikleti
    Ben açıkçası kendi motorumu servis iyi değilse sadece garantisi yanmasın diye götürürüm onun dışında hallede bileceğim bir sorunsa kendim hallederim. Eğer halledemeyeceğim bir şeyse güvendiğim bir ustaya götürürüm. Tabii servis iyi iş yapıyorsa da oraya giderim. Servisten çok yedek parça sıkıntısı yaşamaman daha iyi diye düşünüyorum. Parça olmazsa olmuyor malum...

Paşam Proton dizel mi...Fotoları varsa bakmak isterim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)