Alıntı CRAZYUSUFCUK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
trafikte seyir edn bütün notorlu aracların trafik sigortası ve fenni muayene si olması şart senın durumda da muayene ve sigorta olmazsa satiş yapamazsınız
Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
burda yanılabilirmisin...temiz kağıdı alırken zaten bu durumların önemi yok...devir yaparkende bir önemi yok...

örnek...Bizim Syrıana Bilo cbf 250 yi alırken önemsemediği için muayeneyi kontrol etmiyor...ona girdi tüm işlemler...kendisi yaptırdı muayeneyi...sigorta dediğin ise günü geçsede bir anlamı yok zaten...zorunlu trafik sigortası ama adam 25-30 liray önemsiyor...sattığı adam bişeyden anlamıyorsa ona kitliyor...
evet yusuf usta ben CBF250'yi aldığımda aynen öyle olmuştu...noter satışından sonra ruhsatı kontrol ettiğimde zorunlu trafiğinin geçmiş olduğunu ve muayenesinin bittiğini gördün...bu da iyi niyetimizin bir sonucu oldu hiç düşünmemiştim böyle birşey varsa arkdaş söyler diye düşünmüştüm ama yanılmışım neyse...sonrasında bu işlemlerin hepsini kendim halletmek zorunda kalmıştım...

yusuf usta konuyla alakasız ama ben sana şeyi sorcaktım bu ruhsat işlemlerini kendimiz yapsak kaça malolur bir bilgin varmı...muameleci arkadaşım 150 ytl gibi bir tutar istiyor sence uygunmu ne yapsam ne dersin...