Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

modifiye yapmak? yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    keeway speed 150
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egsoz darbe gelince acılma yapmıştır o yüzden pat pat ses yapar egsozu kontrol et acılan yeri kaynattır yok olmucak gibiyse 80 ytl ye yeni egsoz alacan

bencede cbf250 al en azından altında motor diyebileceğin bişey olur seni tatmin edecektir deli gibi kullanma yavas git tatlı canına bişey olmasın

benim gibi trafikte yarısmaya kalkarsan sonun kötü olur ki ALLAHtan kazam olmadı benim tecrübem var ya senin..

kaza yapmadım allahtan bende. düştüm ama ilk aldığımda yağmurlu zeminde yavaş hızla düştüm ki benim ilk motorum. bir seneyi geçeli bir kaç ay oldu zaten.her allahın günü yağmur çamur soğuk demeden kullandım motoru 15000 oldu...inşallah kazasın belasın kullanırız hepimiz motorlarımızı;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    kardeş modifeye işine bende girdim 125kt'ye neler yaptım neler slinidiri ve

pistonu değştirdim ön ve arka dişliyi değiştirdim farkmı fark sadece 15-20 km

oynadı sadece okadar ne yalan soleyim yakıt 76 bin yakıyordu 79 bine cıktı o

kadar ama yaptığım masraf bence değmez yazk paran cebinde dursun
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    ya bnce orjinalliğini bozma bende windu,ye yaptım biir anlık bi j,heves sonra adam eskisini arıyor
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    yaaaaaa. işte..
    abi motorunuzu görüntü olarak modifiye edin ne işiniz var mekanik aksamda
    benim hussar orjinal sadece görüntü var motorda. ha bide solucan egsoz var.. az ses çıkıyo işime geliyo..
    100km yetiyo..

karamurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer 600
    En güzel modifiye sabır ve model yükseltmektir.

Motosikleti
    çelk 150 23...
    ben cede cok ii bi kara vermişsin bırak motorun rahat oldu şekilde kalsın..dedi gibi üç beş bişi yapdırısın am sonra bide sagı soluyla uraşırsın kii dielim cok uraştın 160 yaptın hızı benim motrcu arkadaş bana da demişti 450 ytl ye 160 görürsün sonra parayı verirsin am düşünn..160 gördün dilem o motoru durdurucak bi frenin o hızda o titresimde dagılmıcak tekerin varmıı

Motosikleti
    rmz 200 gy
    senınkını sat bır ust modelını al
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

abi! adam nasıl modifiye olur diyo siz ise japon al vs diyorsunuz... adam yazmış herkesin kesesine göre diye...

abi nasihatı vermeyin.. ne istiyorsa onu verin.
    motor sevgili gibi oluyo. ayrıl dersiniz ayrılmaz çifteyi yiyene kadar... :D

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı yagizsurel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi! adam nasıl modifiye olur diyo siz ise japon al vs diyorsunuz... adam yazmış herkesin kesesine göre diye...

abi nasihatı vermeyin.. ne istiyorsa onu verin.
    motor sevgili gibi oluyo. ayrıl dersiniz ayrılmaz çifteyi yiyene kadar... :D
    Biz o arkadaşın istediğini verirsek,
    senden kalın harflerle alıntı yaptığım çifteyi erkenden yer.
    Burada bulunanlar, hiç bir motorcu arkadaşın böyle bir duruma düşmesini istemediğinden, abi nasihatı verir.
    Abi-abla arayan için burada bol miktarda var.
    bela arayan, başka yerde arasın....

Keseye göre modifiye diye bi şey yoktur.
    Motora göre modifiye vardır.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı burakyalama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya gardaslar motorun hızlanması için neyapabilirim
    guzel bi rampa bul...sora koyver gitsin!
    Wildgoose Rider - Transalp 650

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    Alıntı dubjudah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani bana kalsa eksozdan hiç ses gelmesin istiyorum:D
    hava filtresi belki diye düşündüm.
    peki ön ve arka dişlinin ikisiyle birden oynamak ne gibi bir sonuç çıkarabilir?
    ses olmadan performans olmaz.en kolay sonuç veren modifiye işlemi egsoz gazlarının rahat çıkmasını ve farklı silindirlerden gelen basınçlı gazların çıkış esnasında birbirlerine ters basınç yaratmamasını sağlayarak (çözümü headers) olur.hava filtresi de basit işlemlerden biri.bunun dışında yapılacak bir sürü şey var.kapak taşlayarak yanma odası hacmini küçültürsün sıkıştırma oranını yükseltirsin.aşırı besleme sistemlerini kullanabilirsin örneği turbo.motorunu hafifletebilirsin.ağır parçalar yerine titanyum,karbon,aliminyum gibi parçalar kullanarak hafifletirsin.performans filtreler kullanabilirsin.dişli işlemi sana hiçbirşey kazandırmaz.bi yerden kazanırken bi yerden kaybedersin.ya son hızı yükseltir düşük devirlerde güç kaybı yaşarsın.ya da ilk harekette atiklik kazandırır son hızı düşürürsün.modifiye işi öyle herkesin yapabileceği bişey değildir.bir yerden kazanırken mutlaka bi yerden fire verirsiniz.bunu işin ehli insanlara bırakmak lazım.bana sorarsan da bi kaç beygir için gereksiz bişey.eğer yarışmıyosanız tabi.ayrıca eklenen her modifiye parçası motoru orjinalinden daha çabuk yıpratır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)