Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Boy problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Teşekkürler arkadaşlar
    İzma da ne olaki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Cronos, Acemi birinin ilk motordaki tecrubesi her iki ayaginin da yere basmasi seklinde olmali. Yoksa luzumsuz yere bir suru kez dusersin, dusurursun, uzulursun sansliysan sevkin, sanssizsan ayak kemiklerin kirilabilir... saka saka... seni korkutmak istemem.

Senin yapacagin sey suspansiyonu ayari iyice alcaltilmis, selesi bir oto dosemeciye goturulup sungeri iyice inceltilerek alcaltilmis bir motora biraz kalinca tabanlari olan bir botla binmek olacak. (dusuk seleli BMW F650 secenegini delizi soylemis, o imkanin yok diyelim)

Daha ilk bindigin andan itibaren -BUTUN AKLI BASINDA KISA BOYLULAR GIBI- kapali parkta, uzun boylulardan bes kere daha fazla, dusuk hizda dur-kalk-U donusu-durdugun yerden 90derece sola/saga kalkis calisacaksin.

HER SEFERINDE esas durusta bulacaksin kendini, bunu iyice otomatik hale getireceksin. Ruyanda bile kendini esas durusta gorecek, kafanda mir mir mir mir sunlari tekrarlayacaksin

SOL ayak yerde SAG ayak frende
    SOL el debriyajda
    VITES 1 de
    SAG el gazda

SOL ayak yerde SAG ayak frende.....
    SOL el debriyajda
    VITES 1 de
    SAG el gazda
    SOL ayak yerde SAG ayak frende.....

Sag ayagini yere basmayi unutacaksin. Binerken - inerken durmaya yakin poponu azicik sola kaydirmayi aliskanlik edineceksin...

Tamam mi? Bunlari yapabilirmisin? O zaman kullanirsin.

Kisa boy motosiklette sadece ogrenme asamasinda ve ilerde yolcu indirip bindirirken problem olur. Aslinda ilerde avantajdir. Kisa boylular daima daha iyi surucu olur, cunku duracaklari kalkacaklari yeri daima iyi secerler, dusuk hizda mukemmel manevra yaparlar, motorlarinin guc/agirlik orani daha iyidir, uzun yolda daha az ruzgar yerler, dizleri cok bukulu olmadigindan daha az yorulurlar vs... Pek cok avantaji vardir.

Benim boyum 175cm ama motorum essek gibi oldugundan benim de ayaklarim yere degmiyor, parmak uclarimda idare ediyorum. Ama bacaklarim yorulunca saliyorum asagi, asfalta degmedigi icin bazen uzun yolda oyle kullanip rahat ediyorum ;-)

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Cronos, benim 1995 model Suzuki Savage 650'nin sele yüksekliği 70 cm yazıyor bir sitede. Kendim ölçmedim ama bayağı alçak kalıyor benim 1.78'lik boyuma. Belki benimki gibi selesi alçak olan başka motorlar da vardır. İnternette sıkı bir araştırma yaparsan belki bulabilirsin.
    Suzuki Savage 650'nin sele yüksekliğini gösteren site adresi:

http://www.motorbikes.be/en/Suzuki/1...0650%20Savage/

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    DD, açıklaman çok iyi oldu. Ben de hafta sonu bir Fazer'a oturdum parmak uçlarımla ancak değebiliyorum. Satıcı tamam kullanabilirsin dedi ama bu açıklama daha iyi geldi. (Bu arada boyum 1.70 :( )

Şu anda kendimi Fazer için hazırlayacak bir motor almak üzereyim. Aslında YBR125 ile CB125 arasında kararsız durumdayım.

CBR125 düşünüyorum çünkü daha seri ve atak ve Fazer için daha iyi bir hazırlık yapmış olabilirim ve fakat YBR125 den 1750 YTL daha fazla para vermiş olurum.

YBR125 düşünüyorum çünkü fiyatı daha ucuz nasıl olsa geçici bir motor diyorum ve üste kalan parayla giyim işini halledebilirim diye düşünüyorum.

Bu hafta içinde ikisinden birini kesin alacağım.. Bakalım kısmet
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer

Re:

Merhaba

Kullanacağın motor direkt cruiser tipi motorlardır. Selesi çok aşağıdadır ve ayaklarını uzatarak kullanırsın. Sele aşağıda olduğu içinde yere rahat basarsınız.

Görüşmek üzere.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler