Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: turkiyenin bu motora ihtiyacı var

Katılımcı sayısı
89. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evet var

49 55.06%
  • hayır yok

40 44.94%
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Turkiyenin Bu Motora Ihtiyacı Var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindirli olması daha dezavantaj ya... Agresif kullanım gerektirir... Hp sinin çok farkedeceğini sanmam.... cbf500 57 hp...Buda olsa olsa 60 hp olur... Yakıt harcaması daha fazla olacağı kesin....
    Valla ben 2005 model Z750 ile 2006 model DL 650 nin, bir gezi sonrasında aynı yaktıklarına şahit oldum.Bu işler bence tahminden çok test gerektiriyor.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Niye bizi refaha mı kavuşturacak.....Konu makinalarsa bence hiçte ihtiyaç yok..
    Konu başlığınla içerik niye aynı değil ki paşam...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Arkadaşlar,
    Ben bu motoru 2 sene kullandım 1981-1983 yıllarında.(Fransa'da)
    güzel bir makinaydı..o günün şartlarında..
    Ama Türkiye için pazar yok.
    125 cc ile başlayıp 2-3 ay sonra 600cc SS'e geçtiğimiz için biraz zor satılır..

tornado57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial SFC 100 Automatic
    Arkadaşlar tüm yazılanları okumadan yazıyorum tekrar olabilir özür dilerim,
    Honda servisinin de katıldığı bir konudur, motor ne kadar az yüksek devire tasarlanmışsa ömrü olabileceğinden o kadar kısalmıştır, düşük devirlerde kullanılmaya uygun yapılan motorlar gerek kendi aksamları, gerekse araç donanımı üzerinde daha verimli sonuçlar göstermektedir. (amortisör, alternatör, akü, aktarma organlarının tamamı, yüksek devirlerde daha az ömürlüdürler )
    saygılarımla..

arkadaşlar yazın honda da çalışırken bi motor geldi eski püskü yıllanmış sanki üzerinden tır geçmiş gibi bişey..
    motor küçücük bişey geldi gözüme ama bloka bakıyorum 4 silindrli filan..allah allah filan derken yanında super four yazdığını gördüm...genç bi çocuk yabancı..bi yerden kıbrıs rum kesimine gemi ile gelmiş daha sonra kıbrıs türk kesimi,silifke ,karaman ,konya derken istanbulu filan dolaşıp eskişehire gelmiş..motor 40,000 de filandı yanlış hatırlamıyorsam (mil değil)..servise geldi dedim çünkü motor hararet yapıyomuş..dedimki bu motor türkiyeye girmedi ama bi fabrikayı arayalım belki bişeyler uydurulur maksat yolcu yolda kalmasın...ama nafile çok uzun sürer dediler parçanın gelmesi..çocuğada motor erkenden lazım gemisi varmış yurtdışına gidecekti herhalde artık..motor hararet yapmış ayrıca 40km'yi de geçmiyordu..çaresizlikle acaba silifkeye kadar böyle gidememmi filan diyordu..bizde kesinlikle hararet yaptırır kitletirsin motoru filan deyip gitmemesi gerektiğini anlatmıştık..

neyse uzun lafın kısası bende de o zaman cbf500 var mağazanın önünde duruyor..bu da benim dedim çocuğa..oooo filan demeye başlamıştı..çok hoşuna gitti filan..bu 4 silindirli ama gereksiz filan diyodu..bu 500lükler daha güzel diyordu..bende satıp 500lük almayı planlıyorum diyodu..bende göründe bir an çok cazip gelmişti çok hoşuma gitmişti..400cc 4 silindir filan ama çocuk motordan memnun değilmiş..hiç boşuna heveslenme filan demişti..
    şimdi bu motoru kullanmadığımız ya da kullanan bi tanıdığımız olmadığı için yorum yapamayacağım ama bu motorla uzun yol yapan bi genç bana bunları anlattı..

haa ayrıca bence de gereksiz..küçük ve performanslı istiyosanız cbf500 var..haa 4 silindir istiyosanız cbf600 var absli filan hemde..
    onun için gereksiz..çünkü honda cbf150,cbf250,cbf500 ile o sınıfı çoktaannn doldurdu...

türkiyenn bu motora ihtiyacı var demek bence şuna benziyor..
    400'lük geldikten sonra 3 silindirli 350 lik gelsin demek gibi bişey..

unuttum yazmayı çocuğa bi tane kamyonet tutup 175 ytl ye silifkeye gönderdik

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Başlığa bakınca bende aynısını yazıcaktım...

Sanki motorumuz hiç yok gibi birşey olmuş.... Gelince huzur da gelicek....

Önce Türkiyenin sağlığa sonra huzura sonra paraya ihtiyacı var.... Haa parayla da sonra motor mu alır araba mı bilmem?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bundan istiyorum getirirseler haber verin
    suzuki sv400s
    Gel sana 650 sini satıyım işte

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen yaa, ben başlığı görünce aynı fikre kapıldım o yüzden biraz geç geldi cevap tuttum kendimi yazmıyım diye
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen yaa, ben başlığı görünce aynı fikre kapıldım o yüzden biraz geç geldi cevap tuttum kendimi yazmıyım diye
    Seni gidi üşengeç seni......

Beni mesajına alet et bakalım..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Tarzdan ziyade 400 cc lik bir makine bir çok kişiyi (başta beni) tatmin edebilecek düzeyde araç sollarken çabuk hızlanan Çabuk duran. Akan trafiğe rahat ayak uydurabilen bir bu hacimde bir makine olsa fena olmazdı sanırım. Benim bildiğim bir de NX400 falcon var 400 cclik makine.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    ya bi dünya motor var memlekette
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    merhaba arkadaşlar,
    ben de bu motordan singapurda baya görmüştüm. Hemen fotolarını çekmiştim. Türkiye'ye dönünce başlık açıp diğer motor resimleriyle birlikte paylaşacaktım ama kısmet bu başlığaymış

[B]Motor[/B]la Odun Kesilir:queen:

Motosikleti
    100 KH
    güzel motor ama kişiye göre değişir,gelse iyi olur beğener alır beğenmeyen almaz...

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    ya kardes bu motora ihtiyacımız olduunu nerden bilelim sen bu motorun az yaktığını nereden biliyosun.hiç bi teknik özellik yok.kac beygir kac silindir torku kac ağırlığı nedir??4 silindirli bişieye benziyor okadar bence cok yakar.....bak nasıl ezbere konusuyoruz sen bunun bi teknik ozelliklerini bi ver bize ona gore tekrar konusalım

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    şimdi herkes kendi yorumu ve bilgisine göre yazmış tbi kimseye bişey denmez beğenn beğenir beenmiyen beğenmez bikere başta şunu söylemek gerekir bu motoru cbf 500 ile aynı katagoride değildir cb efsanesinin bi parçasıdır türkiyede pek pazar payı olmayacağı dşünülerek getirilmemiştir ayrıca tahminim türkiyede fiyatı cbf500 den pahalı olur kimsede 400cc bi motor okadar parayı vermez bütü olay burada
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    ya biz müşteriler böyle düşünürken kimse bi şey getirmez efendim yok 500 luk warken bu gelmezmiş gelmez tabi yurt dışında hondanın yamahanın her türlü modeli heryerde satılırken bizi anca belli başlı ürünler gelir biz ne bu fahiş vergilere nede 3. yada 4. sınıf insan muamelesi uygulanırken hiç bir seye itiraz etmez hakkımızı aramazsak, bizler için bol seçeneğin olduğu günler çook ama çook uzaktır belkide hiç mi hiç gelmez efendim

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ben de varadero 125 cc yi istiyorum ona bakarsak

Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

tum turkiyede bu topice baslik olacak diye anketmi yapildi...?(turkiyenin bu motora ihtiyaci var)

yok yurt disindaim ondan soruom
    [COLOR="DarkOrange"][B]L a T i F[/B][/COLOR] :bounce:

Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya biz müşteriler böyle düşünürken kimse bi şey getirmez efendim yok 500 luk warken bu gelmezmiş gelmez tabi yurt dışında hondanın yamahanın her türlü modeli heryerde satılırken bizi anca belli başlı ürünler gelir biz ne bu fahiş vergilere nede 3. yada 4. sınıf insan muamelesi uygulanırken hiç bir seye itiraz etmez hakkımızı aramazsak, bizler için bol seçeneğin olduğu günler çook ama çook uzaktır belkide hiç mi hiç gelmez efendim
    kendin demişsin yurtdışında bütün modeller satılırken diye..
    adamlar satılma potansiyelini gördükleri anda getirirler zaten..mesele müşterinin istemesi filan değil yani..hak hukuk yalan bunlar millet pazara bakar..

tr'de pazar payı belli motosikletlerimizin yarısı vergi..adamlar getirir mi buraya satılmayacağını bildiği motoru olay bu..

vara 125 bence kolay kolay gelmez daha yeni çıktı tahminim tr'ye gelince 10.000ytl leri bulması..
    ondan sonra buraya topic açıp yazarız salak mı bu herifler bu fiyata bu motor satılır mı gider 2. el 600 lük race alırım filan diye...

Motosikleti
    Hyosung rx125-Yamaha YZ400F
    teknik detay isterüük..
    silindir sayısı ile olmazzzz...

Motosikleti
    honda cb 900 custom 82

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)