Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorun muayene vakti geldi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Arkadaşlar 2005 model motorların(benimki mesela) artık ruhsatta yazan karayolları muayene tarihleri gelmeye başladı. Buralarda neler yapılır??
    Bizim gitmeden önce yanımıza almamız gereken şeyler varmıdır?.Otomobilerdeki gibi yangın tüpü,sağlık çantası,üçgen reflektör, takoz falan istemezler herhalde dimi?
    Sonradan takılan sis farları,heybeli çantalar ve açık eksozlar sorun yaratır mı?
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2005 model motorların(benimki mesela) artık ruhsatta yazan karayolları muayene tarihleri gelmeye başladı. Buralarda neler yapılır??
    Bizim gitmeden önce yanımıza almamız gereken şeyler varmıdır?.Otomobilerdeki gibi yangın tüpü,sağlık çantası,üçgen reflektör, takoz falan istemezler herhalde dimi?
    Sonradan takılan sis farları,heybeli çantalar ve açık eksozlar sorun yaratır mı?
    Arkadaş,

Sağlık çantası şart, hatta bir diğer araçtan ödünç aldın mı diye soruyor ve faturasını İstiyorlar Onun haricinde, sinyaller, fren lambaları falan çalışıyor ise sorun yaratmıyorlar. Şasi-ruhsat-motor numaralarını karşılaştırıp bırakıyorlar
    Poturdak

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vize için borcu yoktur kağıdı,ruhsatın aslı,sigorta poliçesi götürmen gerekiyor,ilk yardım seti reflektör takoz vs. motosikletlerde aranmıyor

birde kaskının yanında olması gerekiyor

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vize için borcu yoktur kağıdı,ruhsatın aslı,sigorta poliçesi götürmen gerekiyor,ilk yardım seti reflektör takoz vs. motosikletlerde aranmıyor

Arkadaş haklısın, düzeltmeliyim
    Ben hazır olsun diye sağlık seti almıştım yanıma arkadaşımdan ödünç, ama sormadılar dı
    Poturdak

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

.....fazla söze ne gerek bakınız arkadaş en doğru yanıtı vermiş bile,teşekkürler
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    as t1
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Sağlık çantası şart, hatta bir diğer araçtan ödünç aldın mı diye soruyor ve faturasını İstiyorlar Onun haricinde, sinyaller, fren lambaları falan çalışıyor ise sorun yaratmıyorlar. Şasi-ruhsat-motor numaralarını karşılaştırıp bırakıyorlar
    abi sizin orda sağlık çantasıda istiyorlarmı ben taşıma sorunluluğunun olmadığı biliyorum

mrcok abi senin muayene sürenin çoktan geçmiş olması gerekir benimde 2005 ilk muayenesi 2 yıl geçerliydi 2007 de bitmişti

bu arada trafik sigortası nekadar bilen varmı pazar günü farkettim 1 hafta geçmiş yeniletmem gerekiyor ???
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    önceden de bulmuştum yine buldum

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    istanbul göztepe muayene istasyonuna gittim, motor innova.. adam motoru görmedi bile, attı imzayı devam et dedi.. laçka çalışıyor bazı yerler yada motsikletlere önem vermiyorlar.. benimki o zaman 1 yaşındaydı belki ondan bakmadı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    okay trafik sigortası 25 ytl filen

ayrıca farlar sinyaller korna çalısır durumda olmalı kasksız gitmeyin max yarım saat sürer işlemler..

egsoz acıksa değiştirip idareten bi egsoz takın..
    sis farı gibi şeyleri sökün motor oraya orjinal gitsin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)