Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    Alıntı sonic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda bilgisi olan yok galiba

Marka ya para ödemeye devam mecburen anlaşılan
    ben arkadaşa katılıyorum. burada bahsedilen şu; BMW de var VW de, ikisi de marka ama fiyatları çok çok farkediyor. şimdi biz bu arabaların farkını biliyoruz, hem kendimiz anlıyoruz hem de çeşitli testleri oluyor bunların, o şekilde önümüze koyuyorlar farkını, biz de varsa paramız içimiz rahat bi şekilde gidip parayı bastırıp BMW alıyoruz.

kasklar için de böyle birşey var mı hakkaten? mesela airoh da marka shoei de ama aralarında ortalama belki üç kat fiyat farkı var, ben de pahalı olanı alacaksam neden o kadar para bayıldığımı bilmek isterim. pahalı mal kullanıp da kazada kafası patlamaktan kurtulanın deneyimleri önemli tabi ama profesyonel bir kuruluş bunları test edip belli kategorilerde puanlıyorsa çok daha iyi fikir verir. 300 liraya alacağı kaskla 1000 liraya alacağı kask arasındaki farkı bilmeyi herkes ister
    Hızlı yaşa, dikkatli olursan genç falan ölmezsin korkma! :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Shoei ile Airoh kötü örnekler. Kafana taktığın anda anlarsın zaten kendin de farkını. Teste gerek yok
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    gercekten cokk güzel kask

Motosikleti
    keske enduro olsa..
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle birşey olurmu

cidden süper görünüyor
    bende bundan istiyorum
    renk cesitleri fiyat vs. hakkında fikri olan var mı

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei ile Airoh kötü örnekler. Kafana taktığın anda anlarsın zaten kendin de farkını. Teste gerek yok
    o da bi kriter tabi ama birinin daha rahat, hafif falan olması ya da artık takınca ne hissettirecekse, 3-4 veya kaç katıysa artık o kadar fazla para vermem için yeterli değil gene de daha somut şeylerden bahsediyorum ben. mesela bu sırada araştırırken gördüğüm bazı standartlar var kasklarda; ECE, DOT, AS, ACU gibi şeyler. Kasklarda bunların biri, veya birkaçı olabiliyor, bazısında hiç yok. Kimse bunların ne demek olduğundan bahsetmemiş. kimisi forumda yazmış "EC var, iyi demek ki, alayım o zaman." e tamam da EC ne biliyomusun da alıyosun. Tamam şimdi acemiyiz şu şartlarda söz dinleriz, tecrübelilere uyarız ama gene de mümkün olduğunca neye para verdiğimi bilmek isterim.

onun dışında birisi çıkıp "fiber olanlar daha hafif ve sağlam, termoplastiğe göre daha üstün teknoloji gerektiriyor o yüzden daha pahalı" falan da diyebilir. diyemiyosa benim kasıp bu forumun çook eski girişlerinde bulduğum bi linke yönlendirebilir beni. hadi o da olmuyosa "bak arkadaşım tam bilmiyorum ama böyle böyle bişeyler var, onları araştır" diyebilir. emin olun "kafana geçir anlarsın"dan daha faydalı olur benim gibi öğrenmek isteyenlere

alınmıyosun di mi pro kardeşim senin yazılarını biliyorum iyi niyetle yardım etmek istiyosun. ben sadece daha iyi anlaşılmak için kendimi ifade etmeye çalışıyorum.

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    sitede zaten böyle bir test mevcut
    hani su nedir ECE-R 22.05
    hangisi iyi, iyi kaskin özellikleri ne olmali vs
    link asagida ..

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-cevirisi.html
    Übung macht den Meister

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    @pseudo;
    Elbette haklısın ama bu kasklar basit şekilde üretilmiyor. Üzerlerindeki fiyatlar da ona göre. AYrıca her kask her kafaya da olmuyor. Mesela AGV iyi kasktır, GP1 modelini denedim kafama olmadı, rahatsız etti beni. Sonra yine bir başka iyi kask olan Schuberth S1 denedim, cuk diye oturdu, ne ses ne bir şey. Benim için iyi kask Schuberth'dir o zaman.

Üç aşağı beş yukarı Shoei, Schuberth, Arai aynı klasmanda kasklardır. Belki AGV'yi de katabiliriz bu sınıfa. Sonra Suomy, X-Lite gibi kasklar gelir. Sonra Nolan, Lazer. Sonra HJC, Grex, Cox, Airoh.. vs. En son da diğerleri işte...

Bir seviyeden sonra kaskları birbirinden ayıran özellikler içinin çıkıp çıkmaması, buğu camının standart olup olmaması, güneş vizörünün mevcutluğu, sese karşı etkili olması vs. geliyor. Arkadaşım Lazer Vertigo ile ciddi bir kaza yaptı ancak hiçbir şey olmadı kendisine de kaska da. Bir başka arkadaşım da Shoei ile yaptı, ona da bir şey olmadı. Sadece çok ekstrem durumlarda belki güvenlik konusunda sorun çıkar (örneğin 250 km hızla bir duvara kafa ile birlikte çakılırsanız), diğer durumlarda önemli olacağını sanmıyorum.

Yoksa sen motosiklet alırken de metalinin ve plastiklerinin kaçıncı kalite olduğunu falan mı araştırıyorsun?
    Onur Yollarda

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı C@NSU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cidden süper görünüyor
    bende bundan istiyorum
    renk cesitleri fiyat vs. hakkında fikri olan var mı
    http://www.araihelmet-europe.com/php...ge=tourxOR_des
    renk çeşitleri burda var ama türkiyedeki fiyatı konusunda bilgim yok...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Tour X2'yi Mototaş'ta bulabilirsiniz. Üzerindeki kısım yüksek süratlerde kafaya baskı yapıyor. O yüzden daha çok cross ve hard enduro için bir kask bence.

Fiyatları için Mototaş'a ulaşabilirsiniz.

http://www.mototas.com.tr/tr/urunler...eOzellik&ara=1
    Onur Yollarda

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    Alıntı Strom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitede zaten böyle bir test mevcut
    hani su nedir ECE-R 22.05
    hangisi iyi, iyi kaskin özellikleri ne olmali vs
    link asagida ..

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-cevirisi.html
    işte bu yaa çok teşekkür sadece bir standart üzerinden gidilmiş ama o bir yana çok faydalı bilgiler var bu testte. en dikkat çekici olanı, darbe emiciliğinde pahalı markaların ucuzlara kesinlikle bir üstünlüğü yok. asıl fiyat farkını getiren şey konfor, pro'nun da bahsettiği bu sanırım. konforun güvenlik açısından önemini de aynı testin sonundaki yorumdan yaptığım şu alıntı açıklıyor gibi:

"Buna rağmen hala çok ödeyen daha iyi bir kask alır sözü geçerliliğini korumaktadır. Burada tek istisna darbe emiciliğidir çok ucuz kasklar çok daha iyi darbe emici değerlere ulaşabilmekte (bak TAKACHİ) ve koruyabilmektedirler. Gerçi her iki kask içinde ECE değer sınırları aynıdır ama genellikle fark kullanılabilirlik, havalandırma, oturabilirlik gibi değerlerden kaynaklanmaktadır. Bu değerlerde korumada çok etkili parçalardır ve hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir.
    Çünkü kim motor kullanırken kendini daha rahat hissederse o kritik bir anda daha hızlı ve doğru karar verebilir."

bu durumda ECE etiketi gördüğüm takdirde gönül rahatlığıyla fiyatı ne olursa olsun rahat ettiğim kaskı almak mantıklı görünüyor. yani kafama tam oturacak, rüzgar almayacak, buğu yapmayacak falan...

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa sen motosiklet alırken de metalinin ve plastiklerinin kaçıncı kalite olduğunu falan mı araştırıyorsun?
    vallaa daha alamadım ama bu kask gibi değil, beni korumuyo motosiklet, ama altımda dağılmasın tabi mümkünse hem zaten ucuz bişey alacağımdan o kadarına bakmam heralde. ama araba ya da pahalı bi motor alıyo alsam o kadar para veriyoz diyip kasardım vallaa

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    sakalımız yok ki
    Onur Yollarda

Motosikleti
    keske enduro olsa..
    pro, elint

cok tesekkrler

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla arkadaslar ilk motorumu aldığım zamanlar (burgman400) dedimki en güzelindende kaskımı alayım paraya kıydım bi tane arai rx7 aldım ondan sonra büyük motora gecince yine hala aynı kaskı kullanıyorum çok konforlu cok güzel cokta memnunum iyiki almışım diyorum. siyah camda taktırdım şok şekilli oldu sağlam kafa sağlam vücutta olur diyorum motorunuz 50 cc de olsa koruma eksiksiz olmalı cünkü hayat sigortamız üstümüzdeki korumalar.

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    arkadaslar bu resımdekı kask ve ozellık olarak sızce nasıl acaba . acaba türkçe olarak çevrim yapabilecek arkadaslar var sa sevınırımm.. [IMG]URL=http://img53.imageshack.us/my.php?image=c20000024400791666qw5.jpg][/URL][/IMG]Caractéristiques
    Plus sur ce modèle
    Nos promos-Pack
    Caractéristiques

Type coque Thermoplastique
    Tissu intérieur Hypoallergénique Sanitized®
    Poids (g) Non disponible
    Nombre tailles de calottes 1
    Caractéristiques écran
    Ecran anti-buée Oui
    Ecran anti-rayures Oui
    Double Ecran Solaire Oui
    Protection UV Oui
    Aspects pratiques
    Modularité intérieure 100% démontable et lavable
    Cache nez Oui
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    bugün,yarın,haftaya,seneye illaki bir gün motosiklet alınır satılır bu kadar hayati önemi olan parçaya verilen para helaldir bence sonuçta bir defa alınacak kullanıma göre çeneli veya düz olmasına karar verilmeli

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lazer alacağına Nolan N61 al derim. Yanlış hatırlamıyorsam aşağı yukarı aynı fiyatlarda.
    Yalnış hatırlıyorsun
    Benim ki Lazer Dragon 250 milyona aldım..Nolan lar çok pahalıydı, kaskımdan da çok memnunum açıkçası
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Kask'a ihtiyacı olan arkadaşlar işte marka ve fiyatları........
    1- AİROH (MATHİSSE SPORT) Çeneden açılmalı Siyah Metalik....... 175.00ytl
    2- GDR (Güneş Gözlük Vizorlu) Çeneden açılmalı Siyah veya Gri Met.. 170.00ytl
    3- GDR (Güneş Gözlük Vizorlü) Çeneden açılmalı Kırmızı veya Siyah Mat..180.00ytl
    4- LAZER (LZ6 BULLET) Siyah met. Çenelikli (Açılmaz)...........140.00ytl
    5- COX (Güneş Gözlük Vizorlü) Çeneden Açılmalı Siyah veya Gri Met........240.00ytl
    6- COX (Chopper mod.Çenesiz) Gri veya Siyah Metalik ve Mat...........105.00ytl.
    7- LEM (progeny Mod.) Siyah veya Gri met....................................285.00ytl
    8- LEM (Nevada)Lacivert veya Siyah met......................................110.00ytl
    9- LEM (Super Touring Mod.)............................................. ..... 90.00ytl
    10- LEM (Roger Metal) Gri veya Siyah.......................................... 100.00ytl
    11- LEM (Roger Tx)............................................... ................ 110.00ytl
    12- LEM (Tourıng Evfashion)........................................ ........... 220.00ytl
    13- LEM (Tsunami Road)............................................. ........... 265.00ytl
    Not. Yukarıdaki Kaskların Model ve renklerini İnternetten bakabilirsiniz.
    İsteyen Arkadaşlara bu fiyatlardan alma imkanım var istanbul dışından isteyenlerede kargo ile gönderebilirim.
    Airoh kask İtalyan malı
    Gdr Kask Kore Malı
    Lazer Kask Belçika Malı
    Cox Kask İtalyan Malı
    Lem Kask İspanyon Malı
    Tüm Kasklar E3 belgeli ve kalit

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Selamlar, bende bu kaskı almış bulunmaktayım...amerikadan aldım, saolsun arkadaş getirdi...burda deneyip sipariş ettim ve tam oldu kafaya...
    malzeme fiberglass+kevlar...
    AGV S4

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS

Kask - ne tür ve hangi marka kaskiniz var?

selam!

biraz uzun vadeli bir plan da olsa 2 yil sonra kendime yeni kask almayi düsünüyorum. o yüzden de sizlerden ne tür ve ne marka kask kullandiginizi, size göre iyi ve o kadar iyi olmayan yanlarini ögrenmek istiyorum.

kendimle basliyorum:
    yazin sicaktan bogulmamak ve agirlikli olarak sehir icinde motorsiklet kullanacagimi düsünerekten önü acilabilen kask (unfolding full-face helmet) istemistim. birkac degisik model ve marka denedikten sonra indirimde SCHUBERTH CONCEPT (C1, C2 degil!) aldim. okudugum testlerde shoei ve yeni nolan modelleri ile birlikte en iyi kasklardan degil ama yine de tavsiye edilenlerden oldugu anlasiliyordu.

simdiye kadar her türlü hava sartinda (sicakta, sogukta, cok rüzgarli, az yagmurlu, cok yagmurlu ... - you name it, we have it!) sehir icinde, karayolunda ve otobanda bu aleti kafamda 4300km gezdirdim.

artilari: kolay giyiliyor/cikariliyor, havalandirmasi özellikle yagmurlu ve soguk havalarda buglanmayi iyi önlüyor, SCHUBERTH'in patentli entegre "günes gözlügü" kaskin önü acik veya kapali hatta cami acik iken bile kullaniliyor, cene altindaki kilit kislik eldivenle bile sorunsuz acilip kapatiliyor, görüs acilari (yanlara ve asaga) cok iyi

eksileri: cok büyük (herhalde piyasadaki en büyük kasklardan - almadan önce fark etmemistim bile...), azicik agir, rüzgar sesi insani 130km/h'yi gectiginde cildirtiyor, 150km/h'nin üzerinde kaskin altindan gecen rüzgarin kuvveti ile kask yukari bastiriliyor ve bu özellikle gözlügünüz varsa (ben bazen kontakt lens bazen normal gözlük ve bazende günes gözlügü ile kullaniyorum) COK rahatsiz edici cünkü gözlügü de yikari bastiriyor.

evet, benden simdilik bu kadar. benim icin simdilik en önemli kriterler rüzgar sesi ve yüksek süratlerde rüzgar etkisi - tabii ki güvenli bir kask olmasindan sonra. herkes icin her zaman bir aksesuar olarak kalmasini ümit ettigim kaskiniz hakkindaki yorumlarinizi sabirsizlikla bekliyor.

not:
    hmmm... aslinda (istemeden) yani konu baslatmistim. daha önce böyle birsey tartisildi mi, tartisilmadi mi diye kontrol etmem gerekirdi. "my bad" ...

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler