Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

virago 250/535 mi;kawasaki en 500 mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı gezer28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin 5 tl yi grcmiş. bana 250 lik virago yeter artar bile .
    sen 535 in sesini duymadın heralde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    bu konu hiç bi zaman fosil olamayacak heralde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    12 sene geçmiş yamaha 250 ve 535 in yedek parça bulunabilirliği hala varmı ?

slowdrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 sene geçmiş yamaha 250 ve 535 in yedek parça bulunabilirliği hala varmı ?
    var dostum, yurtdışı bağlantıların varsa sorun yaşamazsın

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    yerinde olsam en 500 alırdım en 500 gerçekten sesi olsun hızı olsun tam chopper karakteri taşıyor.chopper kullanan adamın videosunu izlersen beni daha iyi anlarsın diğerleride iyi makina ama bir en 500 olamazlar.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı ilker_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerinde olsam en 500 alırdım en 500 gerçekten sesi olsun hızı olsun tam chopper karakteri taşıyor.chopper kullanan adamın videosunu izlersen beni daha iyi anlarsın diğerleride iyi makina ama bir en 500 olamazlar.
    Ayni blok kle500 er5 te kullaniyorlar. Ne chopper'i hocam ya.
    Konu da fi tarihinden.
    ilker_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Alıntı purifier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor alayım diye uğraşırken yaz bitti.bugün yarın bir tane almalıyım artık.chopper düşünüyorum ama tam karar veremiyorum. virago 250;virago535;kawasaki en 500 arasında zorlandım.bunları kullanan, teknik özelliklerini (güç,yakıt sarfiyatı,yedek parca fiyatları vs.) bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum lütfen.
    Abi dediğin aletler çok eski model bence yeni model gv250 almak daha mantıklı. ()

2005'te ben 4 tekerlekli bisiklet sürdüğümden direk abi dedim ama sıkıntı olmaz umarım.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    muhtemelen konu sahibi emekli olmuş, deniz kenarında oltasıyla takılıyodur

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dile kolay, 13 senelik konu.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Konu sahibi, foruma en son 2006'da girmiş.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu konu açıldığında hala en500 sıfır üretiliyordu virago 535 lerde 2004 e kadar geldi yani o zamanlar 1-2 yaşında tertemizini bulurdu..

şimdi bu motorların ikisininde temizini bulmak çok zor alırım restore edip binerim dersen en500 derim..

aynı motorun o yıllarda kle500,gpz500,er5 gibi motorlarda kullanılmasının önemi yok kawa şu andada 650cc lik motorunda aynı şeyi yapıyor versys,er6n,er6f, vn650 (vulcan s) hepsinde aynı motoru kullanıyor.. hondada cruiser segmentinde rebel500 var şu anda 500 lük grupda kullandığı aynı motoru kullanıyor honda, yada ctx700 var nc deki motoru dct şanzımanı koymuş honda..

ona fazla takılmayın aynı motoru koyabilir fabrika ama verilere bakarsanız ya farklıdır yada veriler aynı olsada koca mühendislik kadrosu cruiser ise cruisera yada enduro ise enduroya uyumlu bir map harita yada eski nesil ise devir geçişlerini egzos sistemini ona göre yapar yapıyor zaten.
    arkadaşımda kawasaki versys 300 var top limit 160-165 falan aynı motor ninja 300 de 199 ları görüyor.. adamlar enduroya göre yendiden map yazmışlar ona göre gidiyor torku üstte tutmuşlar performansı altta diğerinde tam performans Allah ne vediyse..

Neden en500 yada vulcan500 avrupadaki ismiyle denirse uzun uzun anlatırım bendede vardı çünkü güzel motordur.
    ilker_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    İkisinide kullanmış biri olarak kesinlikle Kawasaki en.500 konfor,denge,performans hepsi en 500 de var.
    logaritma ve ilker_41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı fireblade e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisinide kullanmış biri olarak kesinlikle Kawasaki en.500 konfor,denge,performans hepsi en 500 de var.
    Aynen bendede ikisi oldu virago535 takasdan gelmişdi bir kaç ay kaldı bende , en500 2-3 sene sürdüm .. ikisi arasında en500 tek geçerim.. tabii şu anda artık temizi çok zor .. temiz elinde olanda satmaz kolay kolay.. satsa cruiser segmentinde öyle bir motoru bulamaz..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    2001 yilindan beri, 1992 model bir virago 250 kullaniyorum. Hic yolda kalmadim. Cok saglam bir motor oldugunu soyleyebilirim. Sehir icinde 100km'de 3lt yaktigi icin de ekonomik bir motordur. Agirlik merkezi yere cok yakindir, hafiftir (130kg). Kullanimi da keyiflidir. Tek karburatorlu oldugu icin de basit bir motoru vardir denebilir. Tamirat islerini kendiniz yapip, ogrenebilirsiniz yani. Eski model alip toplamaya da uygundur bence.

Japonya'da ve Amerika'da hala sifiri satilidigi icin yedek parca sorun degil ama pahali tabi, ayrica Çin taklitleri oldugu icin buradan da ucuza yedek parca bulunabilir.

Bu arada, En500'u hep merak etmisimdir.

Motosikleti
    Dyna Wide Glide
    İki makineyide kullandım. Virago bana çok ufak ve kozmetik olarak düzgün gelmediğinden ön yargılı olabilirim ama En500 hem ağırlık, hem denge, hemde performans açısından bana daha uygun geliyor. Son birkaç senedir elimizde olan bir makine var. Bir kere bugüne kadar sorun yaşamadık. Kayışlı modeller sorunluymuş ama zincirli makineden ben hiç sorun yaşamadım. Yakıt açısından gidişine göre harika bir makine.

Virajları dengeli, ağırlığı çok fazla olmadığı için frenajı harika, bakım aralıkları uzun. En500 tam bir cruiser değil evet. Power cruiser denilen makinelere daha yakın. Vereceği maksimum torku daha yüksek devirde veriyor zaten en büyük farkıda bu. Bunun yanında 1000cc altı herhangi bir makinede tam bir cruiser değil zaten. Karakteristik olarak büyük cc cruiserlarla elbette farkı var ama 800cc - 1000cc altı diğer cruiserlarla karşılaştırıldığında gömmek çok saçma olur. Bu biraz sürüş stiliyle alakalı. Ben cruiserda olsa canım istediğinde agresif kullanmayı seviyorum. Bu yüzden bana hitap ediyor diyebilirim. Değiştire değiştire kullandığım dragstar 650, dragstar 1100, vn800, vt750 shadow, gv250 gibi makineler arasında en500'den daha fazla keyif aldığım 2 makine var. VN800 ve Dragstar 1100. Tabi çevremdeki arkadaşların motorlarını kullandığımdan uzun bir deneyim sonucu kesin bir çıkarım yapamıyorum.

Artçılı kullanım konusunda da birşey diyemem bendeki makine bobber.

Motosikleti
    Artık Yok...
    en500 cruiser segmentinde güç dengesi açısından normal 800 hatta 1000cc lik cruiselara eşdeğer güç üretir.. en500 50 beygirdir aynı oranda bir marauer 800 de 50 beygirdir misal dragstar 1100 de misal 62 beygir falandı yanlış hatırlamıyorsam... kayış yada zincir olayıda a kasalar kayışlıdır 99 sonu üretime başlanan c kasalar zincir aktarmalıdır. almanyada bazı c kasalar özel müşteri istediği doğrultusunda kayışlı olarak yollanmış misal.. Türkiye dede benim bildiğim sonradan zincirden kayışa çevrilmiş 2 tane vardı..

en500 türkiyede en500 deniyor... asıl vulcan 500 yani vn serisidir.. vn500 yani vulcan500 diye geçer avrupada .. en500 diye aratırsanız zaten çoğunlukla öncelik google da hep türk siteleri çıkar kaşınıza.. vn500 dedinizmi motorun a dan z ye her tür parçasını tedarik edebilirsiniz.. çünkü 2009 da üretimden kalkdı yasalara göre 20 yıl kawasakinin ona parça üretmesi lazım. buda 2029 kadar en 500 ün parça sorunu çekmiyceği anlamına gelir..

hani türkiyede bir krişe varya parçasını bulamassın falan aslında çok rahat yurtdışı sitelerde a dan z ye her tür parçası var..

vn800 yani vulcan 800 en500 ün abisidir.. vn500 ,vn800.vn900,vn1500,1600,1700 diye gider yurtdışında sıralama o yıllarda..

bu arada en500 arka çamurluğu ile vn800 sport versiyonun arka çamurluğu aynıdır..

en500 ün o yıllardaki akranları cruiserlara göre çok artısı varda burda uzatmıycam fren sisteminden tut,yakıt sisteminden tut,şanzımandan tut ,soğutma sistemine kadar.. hatta şu yıllarda 500-600 lük üretilen sıfır bir cruiserın en500 den tek artısı olsa olsa bir enjeksiyon lu olması birde abs li olması olur başkada ekstra bir artısı olmaz..

bumootrun almanyada hastası çok neden bilmiyorum o yıllarda almanyadada çok satmış en500.. o yüzden üstünde custom olsun teknolojik olsun uğraşan çok insan var.. bir tanesi motoru enjeksiyonluya çevirmişdi misal.. almancası olanbumotorada merak salan bakabilir.

Kısaca en500 iyidir güzeldir ama temizini bulamassınız.. elinde temiz olanda asla satmaz.. satarsada çok sağlam para ister normal en500 fiyatlarında satmaz..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gerçi logaritma söylenecek herşeyi söylemiş ama yine de merak edenler için aşağıda vereceğim linkte 10 sene En 500 kullanmış bir sürücünün yorumları var. Merak edenlere faydamız olsun.
    https://www.youtube.com/watch?v=a8XwO3B56Mk

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler