Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Artistlik icin kaski caddede koluna takanlardanmisiniz ? o zaman bakin !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide jaddede bazı tipler var,kaskı çıkarmasa cidden daha karizma durcaklar ama niyeyse suratlarını gösterme meraklısılar..

Adamın cilt yağlı,saç sağlı,sakallar yağlı,surat yanık bide dişler sarı,hala kaskını kolunda gezdiriyor.Ulan aptal,o kask seni o pis suratından kurtarmaya da yarar aynı zamanda,ne diye karizmanı bozmaya uraşıyosunki
    Tarife uyuyorum ama kasksız da sürmem ki, beni park ederken mi gördün yoksa
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    By_DosT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mekan belli olmaz ama genelde istanbul içi...
    Motosikleti
    Motürü Sattım. Şimdilik Ticari TAXİ
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yukarda verdigim cevabi tekrarliyorum
    SAFAHMET TAKICAMI HİÇ KASK TAKMAM SONUÇTO TAKSANDA TAKMASANDA FARK ETMİYO ARKADAŞIM... HİÇ OLMASSA 150,200 YTL CİVARI SAĞLAM ama görüntüsü bakımından biraz değişik KASKLARA YÖNELSİNLER SEN inanıyomusun çin malı dediğin kaskların dayanıklı olduğuna. ve kazayı hafiflettiğine bırak hafifletmesini yolda giderken ufacık bir taş parçasıyla camının kırıldığını biliyomusun..? ayrıca kafandan uçucakmış gibi durduğuna ilk önce bi güven vermeli kask dediğin dostum bence daha değişik ve faydalı bilgiler verirsen kask konusunda yeni kullanıcılarada örnek vermiş oluruz motosiklet iki kuruş biriktirip alınacak bir ucuz mal deği motosiklet hayattır bunuda yeni arkadaşlara aşılamak gerekir... yanılıyormuyum arkadaşım.. :
    RUHUN BEDENİNDE, LASTİĞİNDE JANTININ ÜZERİNDE KALSIN......

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Alıntı By_DosT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SAFAHMET TAKICAMI HİÇ KASK TAKMAM SONUÇTO TAKSANDA TAKMASANDA FARK ETMİYO ARKADAŞIM... HİÇ OLMASSA 150,200 YTL CİVARI SAĞLAM ama görüntüsü bakımından biraz değişik KASKLARA YÖNELSİNLER SEN inanıyomusun çin malı dediğin kaskların dayanıklı olduğuna. ve kazayı hafiflettiğine bırak hafifletmesini yolda giderken ufacık bir taş parçasıyla camının kırıldığını biliyomusun..? ayrıca kafandan uçucakmış gibi durduğuna ilk önce bi güven vermeli kask dediğin dostum bence daha değişik ve faydalı bilgiler verirsen kask konusunda yeni kullanıcılarada örnek vermiş oluruz motosiklet iki kuruş biriktirip alınacak bir ucuz mal deği motosiklet hayattır bunuda yeni arkadaşlara aşılamak gerekir... yanılıyormuyum arkadaşım.. :
    Valla arkadaş haklı gerçekten çinli kasklar pekte bir işe yaramıyor. Allaha çok şükür kafamdayken düşmedim. ama bazı gördüklerimde vizör yerine şeffaf (saydam) kağıt gibi plastikler var vizör değil üzerindekiler sipralli (yanlış yazdıysam kusura bakmayın) dosya aldığınızda ön kapağına konulan şeffaf madde.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    SAFAHMET TAKICAMI HİÇ KASK TAKMAM SONUÇTO TAKSANDA TAKMASANDA FARK ETMİYO ARKADAŞIM... HİÇ OLMASSA 150,200 YTL CİVARI SAĞLAM ama görüntüsü bakımından biraz değişik KASKLARA YÖNELSİNLER SEN inanıyomusun çin malı dediğin kaskların dayanıklı olduğuna. ve kazayı hafiflettiğine bırak hafifletmesini yolda giderken ufacık bir taş parçasıyla camının kırıldığını biliyomusun..? yanılıyormuyum
    ''1'' ''0''dan buyuktur dostum.sana bu olayin en basit aciklamasi.onlari takcagima hic takmam.iyi kardes,bu kafayla gitmeye dewam et.
    sen galiba konuyu yanlis anladin.burda kalite kasklara gerek yok,paranizi bosa atmayin gidin onun yerine 20 milyona cin mali kask alin demiyoruz.sadece eger kalite kask bulamiyosan ve almaya imkanin yoksa elindekinle idare edeceksin.
    ayrica,yolda gelen tas parcasiyla parcalandigina,kask olmazsa parcalanan kask degil kafan olur !!! bak demekki koruyomus
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Smirnof'un düşüncesine katıldığımı belirterek bir- iki şey eklemek istiyorum.

Burada tartıştığımız konu, kask takma bilincinin aşılanması gerektiği.
    Yani varılmak istenen sonuç, tüm motosiklet kullanıcılarının kask taktığı bir ortam yaratmak.
    O kask korur, bu kask korumaz mantığı yanlış olmasa da yetersiz ve gereksiz bir fikir yürürtme gibi geliyor bana.

Kasklar, kafanıza bir darbe geldiğinde, darbeyi absorbe etmek için, kolayca kırılacak şekilde tasarlanır.
    Bu teknik bir mevzudur ve burada açıklamaya benim kapasitem yetmez.
    Yani darbe aldığında kırılmayan kask, iyi kasktır demek,
    çukura girdiğinde esnemeyen amortisör, iyi amortisördür.
    demek gibi bir şey.

Bizim amacımız, kask takmayan sürücüleri, kask takmaya alıştırmak ve onları doğru yönlendirmek olmalı.
    Zamanla ihtiyaçları doğrultusunda, daha iyi bir kaska sahip olmak isteyeceklerdir muhakkak.

En azından bir yerden başlamak gerekir.
    Bu nedenle konuya bu şekilde bakarsanız, sanırım hepimiz aynı fikirde birleşiriz.
    Önce kask taktıralım.

Korunma ekipmanları, aynı motosiklet gibidir.

Başlangıçta bir motosiklet alırsınız ve kullandıkça size yetmemeye başlar.
    Çünkü büyük ihtimalle yapmak istediklerinize uygun bir motosiklet almamışsınızdır.
    Zamanla doğru motosikleti bulur ve onu alırsınız.
    Kask ve diğer ekipmanlarda böyledir.
    Önceleri mecbur olduğunuz için taktığınız kask,
    bir zaman sonra ihtiyaçlarınız ve zevkiniz doğrultusunda değişir.

Burada kask almak isteyen arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim.
    Arazide motosiklet kullanmak isteyen bir arkadaşımız, tam kapalı bir kask alırsa,
    bir zaman sonra nefes alamadığını fark edecek ve kasktan nefret edecektir.

Yine aynı şekilde, düşük hızla gezinti amaçlı motosiklet kullanan arkadaşlar da bu tür bir kask alırlarsa, en fazla bir kaç tur sonra, kaskı evin bir köşesine atarlar.

Sanıyorum kask üzerine yeni bir başlık açmanın zamanı gelmiş.
    Bu konuda bir kaç küçük araştırma yapıp, bir makale yazmaya çalışacağım.
    Umarım beceririm ve faydalı olur.

Motosikleti
    ''1'' ''0''dan buyuktur dostum.sana bu olayin en basit aciklamasi.onlari takcagima hic takmam.iyi kardes,bu kafayla gitmeye dewam et.
    sen galiba konuyu yanlis anladin.burda kalite kasklara gerek yok,paranizi bosa atmayin gidin onun yerine 20 milyona cin mali kask alin demiyoruz.sadece eger kalite kask bulamiyosan ve almaya imkanin yoksa elindekinle idare edeceksin.
    ayrica,yolda gelen tas parcasiyla parcalandigina,kask olmazsa parcalanan kask degil kafan olur !!! bak demekki koruyomus
    akıllı uşakmışsın tuttum seni son cümlenden dolayı... açıkları yakalıyosun aferim..

patriote sanırım sende yazarlık var biraz...

Motosikleti
    Var
    patriote sanırım sende yazarlık var biraz...
    Ben de yazarlık yok ama,
    yaklaşık 30 yıllık bir motosiklet sürücülüğü var.

Fakat sende de pırıl pırıl bir beyin olduğu aşikar.
    Bravo..
    Burada görmek istediğim bir beyin olduğunu ispatladın.
    Körü körüne tartışma yerine fikirleri tartan ve üzerinde düşünen insanların kalbimde ayrı bir yeri vardır.

Devam...

Sakın bir yere kaybolma...

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    cok guzel ve seviyeli bir tartisma ortami vardi yaw,dewam edelim tartismaya ,zevkli gelmeye basladi bu is bana
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    -
    ''kask takmak hiçte estetik değil''

sanki yolda giderken gören herkes seni tanıyo.

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasksız motorcu bana garip geliyor
    Bende Burhan gibi düşünüyorum.
    Kasksız motorcu bana da çok garip geliyor. Hep bir tarafları eksik gibi...
    Her zaman kaskımızı takalım..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

kask takmak, kafasız gezmekten iyidir....
    [B]Facebook tan çıktım sakın bana sormayın neden diye booku cıktı çünkü[/B]
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

Motosikleti
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yazarlık yok ama,
    yaklaşık 30 yıllık bir motosiklet sürücülüğü var.

Fakat sende de pırıl pırıl bir beyin olduğu aşikar.
    Bravo..
    Burada görmek istediğim bir beyin olduğunu ispatladın.
    Körü körüne tartışma yerine fikirleri tartan ve üzerinde düşünen insanların kalbimde ayrı bir yeri vardır.

Devam...

Sakın bir yere kaybolma...
    teşekkür ederim.. bende yaklaşık 10 yıldır motosiklet sürücüsüyüm ama bırakın yaşı siz zaten motosiklet sürücülüğüyle yaşımdan 4 fark atıyosunuz saygılar efendim... buralardayım kaybolmam inş...
    cok guzel ve seviyeli bir tartisma ortami vardi yaw,dewam edelim tartismaya ,zevkli gelmeye basladi bu is bana
    yok kanka sen ucuz çin mallarını tavsiye ediyosun faydalı bir şey değil ama bu...

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Fotoğraflar ibret verici. Hele birincisi...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    smirnouF; Herkese açık görsel uyarıların için teşekkürler.Bu fotoğrafları kasksız 300 km. hız yapan arkadaşa iletirsen belki etkilenir di..

Şu ikincı fotodaki vatandaşın tepesine fermuar mi dikmişler.

erhanvural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILIK jinlun 125c
    kesinlikle orjinal
    eline sağlık teşekkürler
    msj gayet net

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    rusyaya ithalat fazlalarini almiyolar janim

Avrupa ile kiyaslanmasi yanlis,Avrupadaki insanlar hakkettikleri parayi aliyolar ve ona gore daha kalite kullanabiliyolar.Simdi Turkiyemizde boyle bir sinirlamanin konuldugunu farzedelim Pinarr,cin mali motora zoru zoruna 2 milyar denklestirmis bir vatandasimizin motorun yari parasina yakin parayi kaska verebilecegini sanmiyorum.iste bu yuzden hic olmamasindan iyidir deyip en azindan adi veya dayaniksiz bile olsa cin mali kask taksinlar.en azindan kaza aninda alcagi hasari azaltir,ayni zamanda halkimizin kask'a alismasini saglar.cunku daha 13-14 yasinda iken yaptigin her yolculukta kaskimi takardim ve yol uzerindeki yerlesim yerlerinden gecince herkes bana uzayliymisim gibi bakardi,cunku o zamanlarda kask takmak enteresan gozukuyodu halkimiza.simdi takmaya baslayanlarin cogalmasiyla sanirim bu dusunce kaybolur
    Allahım ciddi misin bu yazdığında sen????

Bu sistem geldiğinde kasksız motosiklet kullanılmasına müsaade eden bi yurtta yaşayacağını mı düşünüyorsun????

Parası olmayan motorda almasın kardeşim ne büyük saçmalık yaa cidden sinirleniyorum bu yazıları gördüğümde yok böyle bi düşünce....
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu sistem geldiğinde kasksız motosiklet kullanılmasına müsaade eden bi yurtta yaşayacağını mı düşünüyorsun????

Parası olmayan motorda almasın kardeşim ne büyük saçmalık yaa cidden sinirleniyorum bu yazıları gördüğümde yok böyle bi düşünce....

sen kızma aman sakin ol haklısın sonuna kadar sana hep destek tam destek tabi doğrularına ...

SmirnouF garip bi uşak bu ya ben çözemedim neyi anlatmaya çalıştığını...

Motosikleti
    Var
    Konuyu karmaşık bir hale getirmeyin.
    Smirnof,
    "gidin pazardan en dandik kaskı alın"
    demiyor.(En azından ben öyle anladım)
    Ucuz Çin mallarını da övmüyor.

Benim de işaret ettiğim noktadan bakıyor olaya.
    Yani bir kask alsın.
    Onu takmaya alışsın.
    Hiç yoktan iyidir demeye getiriyor.

Kapitalist düzenin güzel bir ürünü sayılabilecek büyüklükte bir laf.
    Ben biraz daha ileri gidip,
    "Parası olmayan ekmek te almasın kardeşim"
    diye devam etmek istiyorum.
    Hatta;
    "Parası olmayan, nefes de almasın"

Zaten parasız adam gereksiz adam.
    Yaşaması bile Haram..

Pınar;
    Herhalde içinden gelerek yazmadın bu cümleyi. Hı..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Ya motorun parasını kaska verdik iyimi..Şimdi bana da kızarsın sen.....

Neyse biriktirene kadar binmeyelim motora.... Birikmezse satarım motoru kask alırım..Sonra motor parası biriktiririm...Onu biriktirmek daha kolay......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu karmaşık bir hale getirmeyin.
    Smirnof,
    "gidin pazardan en dandik kaskı alın"
    demiyor.(En azından ben öyle anladım)
    Ucuz Çin mallarını da övmüyor.

Benim de işaret ettiğim noktadan bakıyor olaya.
    Yani bir kask alsın.
    Onu takmaya alışsın.
    Hiç yoktan iyidir demeye getiriyor.

kask alsında abi gidip 3 kuruşa dandik kask almasın 5 kuruş versin sağlam güvenli bir kask alsın.. benimde anlatmak istediğim bu..

yani şöyle anlatayım ucuz ve dandik bir kaskı taktığında zaten bi güven alamıcan ve zamanla doğal olarak takmıcan yani alışamıcan ama sağlam bir kask aldığında görüntüsü ve kafada durma şekli güvenli ve rahat bir kaskı kim takmaz ben şahsen bazen kafamdan bile çıkarmıyorum şirketlere girip çıkarken gerçi çeneden açılmalı bu yönde çok güzel kafandan çıkarma gereksinimin yok... konumuz kask ama kask dediğimiz motorcunun hayatı ve bir motosiklet kullanıcısı kask takmanın motorculukta en başlıca kural olduğunu bilmeli derim ben...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)