Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

sizce çin malı motorsikletlerin göstergeleri hızı doğru gösterio mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bi hondaya biniorum. inip bi de bi çinliye biniorum... daha çinli de kalkar kalkmaz ibre 50-60 a gelio? yani ortalama 30civarı falan gidiosun fakat 50-60 gösterio.. sizce de bu durum farklı diil mi? yani yarı yarıya bi fark olur u hiç... insanlar ne yapacağını şaşırmış yaa...
    __To Be Or NoT tO be__

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    şaşılacak birşey değil kadrana 80km/s limit koysalar kim alırki o motorları
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru diosun arkadaşım ama ne biliim garibime gelio çokk.. biz 110 zor basarken bi ybr ile adam çinli ile 120 gidio:D haksızlık diil mi bu.. bi de hava atıolar...
    __To Be Or NoT tO be__

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bu konu daha öncede tartışılmıştı.. 10-15 km fazla gösteriyor bazıları abartılı fazla gösteriyor bi standart yok. test edilmiştir.
    KIRMIZI BOĞA..

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim çinli scooter ybr 125 karşılaştırdık eşitti.Bizimki normal bazıları 20/30 km/h fazla gösteriyormuş.

olabilir böle şeyler çin malı yani beklenir.
    bu arada aramıza hoşgeldin
    :bestmt:

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben alırım ,ahmet alır ,mehmet alır çin malı motora bınmek günahmı artık topiğnde sitenin de motorculugun da b.kunu çıkardınız ama ayıp artık yeter
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    her motor ve her araba fazla gösterir..
    çin japon farketmez..
    bağzı çinliler imalat hatası sebebiyle çook çok yanılabiliyor..
    bağzı ölçümlerde yaptık zamanında
    mondial 100 r6 95
    mondial 100 gilera 105
    mondial 100 opel 92 civarı
    GKN MOTORS

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben alırım ,ahmet alır ,mehmet alır çin malı motora bınmek günahmı artık topiğnde sitenin de motorculugun da b.kunu çıkardınız ama ayıp artık yeter
    zamanında bende aldım dostum,neden üzerine alınıyorsun.

kullandığınız üslüp hoş değil

peki senin yaptığına ne denir şimdi bende sana ağzıma geleni söylesem hoş olurmu

beğenmediysen cevap vermezsin sana yazılmış bir yazı değil doğru olduğunu sende cümle alemde biliyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    R1
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyüklerimize abilerimize saygılı olalım dimi?
    he nerdenmi anladım yaşının küçük olduğunu? söylediğin sözlerden
    küçüklüüğüne vermiş babaçi kardeşim, sende özür dilemesini bil..
    eğer böle şeyler yazarsak b.ku çıkar buraların..
    çinlilere gelince;
    bende nefret ederim çinliden ama bak yaptığım testi yazdım
    büyük ihtimal bütçe kısıtımdandolayı bi çinli bile alabilirim
    am nefret ederim , kimseye tansiye etmem
    GKN MOTORS

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Bunun bi standartı yok mu , GKN ın dediği gibi bakın çinli gilera dan az gösteriyor o zaman gilera mı bozuk ; bunun en basit yolu başka aletlerle hızınızı kıyaslamak ama burada standart araba mı olur , japon motor mu olur , italyan mı olur bunun bilemem ama 5 km/s lik bi sapma affedilebilir bi sapmadır bence...

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende 2 motor var.. Biri çinli diğeri japon.. İkisinide model olarak seviyorum..İkisinden de ayrı haz duyuyorum.. Tabi ortada bir gerçek var ki oda çin mallarının biraz kaliteden yoksun olması.. Ama şunuda unutmamak lazım ki arz talep meselesi...
    Tartışma yaratmadan ve saygı ölçüleri içerisinde yorumlarımızı yazarsak daha bilgili ve daha kaliteli sonuçlara ulaşıp gerçeğin diğer arkadaşlar tarafından görülmesini sağlamış oluruz..
    35 yaşında biri olarak sitede küçük yaşta olan kardeşlerime herzaman "PAŞAM,AĞAM,BABOCAN" diye söze başlıyorum diye küçük mü düşüyorum ki .. Asla aklımı böyle cahil düşüncelerle yormam..
    ......Saygılar...
    .
    Bu arada aramıza hoşgelmişsin Paşam..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    R1
    yahu illa doğru bi hız görmek istiyosanız
    35-40 milyonda dijital göstergeler satılıyor geçen forumda konusu olmuştu..
    200 km ve 300 km ye kadar gösterenleri mevcut
    200 km likten bi arkadaşlım 250 mct ye taktı , montajında metre hesabı yapıldığı için %99 doğru gösteriyormuş
    takıp ölçebilirsiniz
    GKN MOTORS

anti çinli... adamlar her yeri aldı götürüo.. bi jip yapıolar x5in aynısı.. ondan bundan çalıolar... ötekilerin hakkını yiyolar... çin olacağına yerli olsun derim... yerli malı yurdun malı(kanuni) biras da biz kazanalım yaa... çin kalitesinin yanında bizim ki bence daha ii...
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı absolit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anti çinli... adamlar her yeri aldı götürüo.. bi jip yapıolar x5in aynısı.. ondan bundan çalıolar... ötekilerin hakkını yiyolar... çin olacağına yerli olsun derim... yerli malı yurdun malı(kanuni) biras da biz kazanalım yaa... çin kalitesinin yanında bizim ki bence daha ii...
    yerli sandığınız kanunide çinden getiriyor motorları en basit örnek asya 150t 19a ilk önce bu modeli asya motor getirdi çinden... sonra bi kaç sene sonra kanuni çıkardı aynı modeli..kanuni storm adında.. buda çinden geldi. arkadaşlar bu motorların hepsi çinden geliyor.. sadece bi kaç parçası burda monte ediliyor... %100 türk türk üretimi olan bi motosiklet markası yok...
    KIRMIZI BOĞA..

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yerli sandığınız kanunide çinden getiriyor motorları en basit örnek asya 150t 19a ilk önce bu modeli asya motor getirdi çinden... sonra bi kaç sene sonra kanuni çıkardı aynı modeli..kanuni storm adında.. buda çiçnden geldi. arkadaşlar bu motorların hepsi çinden geliyor.. sadece bi kaç parçası burda monte ediliyor...
    sonuçta tükler kazanıo ama dimi...

Alıntı BikerBoyz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir böle şeyler çin malı yani beklenir.
    bu arada aramıza hoşgeldin
    hoş bulduk kardeşim..................
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    sonuçta tükler kazanıo ama dimi...
    üstadım.. bu firmaların hepsi zaten yeterince para kazanıyor.. kanuni dediğimiz eskiden çıkardığı motorlarıda dışardan getiriyordu.. sadece bazı montajları burda yapılıyor. tamam kanuni servis olarak iyidir.. ama sonuçta motosikletler dışardan ithal ediliyor.. çünkü daha ucuza mal oluyor ve kar oranı kat kat fazla oluyor. asya motor da türkiyede üretime başladı falan haber yaptı ama kim inanır bu kandırmacalara... üretim dedikleri bir iki parça montaj.. bikere çinli ithalatçıdan bunları belirli bi miktar alınca markasını ne istersen basıp gönderiyor sana.. tabi burdaki satıcılarında kar oranı yüksek oluyor.. bazı motosiklet bayilerinde görünüyor zaten kargo ambalajı halindeki motorları çinden geldiği. sonradan tekerini mekerini monte ediyorlar.. oluyor sana türk üretimi..ama çin malı satıcısı olarak servis de büyük rol oynuyor.. kanuni bu konuda biraz ileride..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    evet ama bazıları degısık benımkı 80 den yukarı gıdıyor cın motorlarının arasında bazı korea motorlqrıda cıktı nasıl olduysa korea motorlarıda var 151rs scooterlerın bazıları korea motoru ....

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım.. bu firmaların hepsi zaten yeterince para kazanıyor.. kanuni dediğimiz eskiden çıkardığı motorlarıda dışardan getiriyordu.. sadece bazı montajları burda yapılıyor. tamam kanuni servis olarak iyidir.. ama sonuçta motosikletler dışardan ithal ediliyor.. çünkü daha ucuza mal oluyor ve kar oranı kat kat fazla oluyor. asya motor da türkiyede üretime başladı falan haber yaptı ama kim inanır bu kandırmacalara... üretim dedikleri bir iki parça montaj.. bikere çinli ithalatçıdan bunları belirli bi miktar alınca markasını ne istersen basıp gönderiyor sana.. tabi burdaki satıcılarında kar oranı yüksek oluyor.. bazı motosiklet bayilerinde görünüyor zaten kargo ambalajı halindeki motorları çinden geldiği. sonradan tekerini mekerini monte ediyorlar.. oluyor sana türk üretimi..
    ben kanuni fabrikası var die biliorum türkiyede... bazı parçalar evt dışardan gelio ama çoğu parçası türk malı... istersen aratabilirsin arama motorundan fabrikayı...
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    ben kanuni fabrikası var die biliorum türkiyede... bazı parçalar evt dışardan gelio ama çoğu parçası türk malı... istersen aratabilirsin arama motorundan fabrikayı...
    asyanında fabrikası var.. ben derdimi anlatamadım.fabrika zaten vardı. kanuni önceden kombassana aitti. ozamanda seyhanlar falan üretiliyordu yanılmıyorsam.. türk malımı sanıyorsunuz onları onlarda dışarıdan ithal. ufak tefek parçalar belki burda imal ediliyordur ama motosikletlerin hepsi çinden ithal ediliyor. bunu servis dışında işinin ehli motosiklet ustalarına sorabilirsin.
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)