Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

vidasına kadar türk...

Motovento
    REKLAM ALANI
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    uzun yıllar boyu hep aklımda araç tasarımı ve üretimi vardı.
    birkaç yıl önce ilk 20 cc'lik tek pistonlu 2 zamanlı motorumu, bir kaç ay önce de ilk 50 cc'lik tek pistonlu ve 4 zamanlı motorumu geliştimeyi başardım.

hassas elektronik teknolojisi ile kontrol edilen valf ve enjeksiyon zamanlamasına dayalı yeni bir tek piston motor tasarımına başladım. finansımı toparladığımda prototipini üretmeye başlayacağım.

bir aksilik çıkmaz da prototip beklediğim gibi çalışırsa , bu fikir üzerinden geliştirilecek 250cc bir motor teorik olarak 42hp güç üretebilecek.
    bunlar da ileriki zamanlarda motorların araştırma ve geliştirmesi tamamlanıp seri üretime hazır hale gelirse diye şimdilik karaladığım tasarımlar...

valla türkiyede böyle şeyleri yapmak gerçekten inanılmaz zor. sürekli önünüze yeni taşlar çıkıyor.

taşları yetkililerden çok halk koyuyor. aldığım en basit tepki " mühendis misin artis misin... bırak bilen yapsın "

üzülerek söylüyorum ki, o kadar çok makina mühendisi gördüm... mühendislikten bi haber. çünkü bir çok üniversitede eğitim veren profesörler mühendislikten bi haber bir kere...

adam bana o motorun bir sürü hesabı kitabı var nasıl yapacaksın diyor.

işte size memleketin eğitim rezaleti. bizim birçok mühendislerimiz bir suyun boru içinden akışını ve sürtünmesini %60 - %70 tahminlerle kağıtta hesaplarken aynı işi biz mühendis olmayan arkadaşlar bir iki yazılımla %98'lik doğruluk payı ile ve sonuçlarını kütle üzerinde görerek yapıyoruz.

tornacıdayım 4 zamanlı motorun valflerini işletmek için. adam ne valfi bu diye soruyor. kendim prototip motor yapıyorum diyorum. dalga geçme ne valfi bu? hangi arabaya yan sanayi üretceksiniz diyor...

küçük çocuk bile olsa arkadaşlar, fikirlerine saygı gösterin lütfen. yıllardır dünyanın parasını harcadım. deli cesaretiyle gidiyorum. gittiği yere kadar da gitmeye razıyım

dün msn listemdeki 16 yaşındaki çocuğu uzun süredir msn'e girmemesi üzerine telefonla aradım. babası oğlunun artık bilgisayar kullanmayacağını... gece yarılarına kadar bilgisayar başında kalıp geç saatte yatmasına kızdığı için uzun süreliğine bilgisayarını ofise götürdüğünü söyledi.

yaklaşık 2 yıldır listemde çocuk. elbetteki oyun oynuyor. ama yazılım geliştirme üzerine o kadar çok araştırma ve fikir üretiyordu ki... geleceğin microsoft'u olmasa bile ses getirecek teknolojiler çıkabilirdi ondan... gidip ailesi ile yüz yüze konuşup bilgisayarı çocuğa geri götürmelerini istedim hala bir ümit var

bu konuyu açmaktaki tek amacım öylesine bir mesaj vermek. özellikle... ülkemizin içinde bulunduğu bilimsel ezikliğe karşı bir mesaj.( acınacak durum mu desek )
    üniversitedeki profesör bilgisayar kullanmayı bilmiyor diye öğrencilerine bilgisayarla çizimi yasakladığı eğitim düzenine karşı bir mesaj...
    abarttım sanırım.
    işte mesaj insanlarımızı harcamayalım. etrafımızdaki böyle insanlara, özellikle bu tür çocuklara destek olalım.

yada japon malı motorlara binmeye devam :D ne diyim :D tabi buna kalite kardeşim diyecekler olacaktır. demir bizim memleketten çıkıyor. karbon bizim memleketten çıkıyor... kalite üretmek dünyanın her yerinde mümkün...
    !?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tebrik ederim.inşallah seri üretime geçilir ve sanmıyorum ama tamamen türk malı olur.tebrikler tekrar

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    inşallah gerisi gelir başarılı olursunuz üstteki model kymco venoxa çok benzemiş

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Gayet güzel çizimler. Nickin gibi sesizsakin çalışıyosun Devamını dilerim...

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Çizimleri 3d Max ile mi yaptın yoksa AutoCad mi
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    mondi 150MC
    2. motoru cok begendim ön tarafada süper bi granaj tasarlayıp sağlam bir şekilde hazırlarsan seri üretime geçince pişman olmassın..!!bravo

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    valla bu memleketimizin sizin gibi bilinçli insanlara cok ihtiyacı var.. Dediğiniz gibi prof cok ama bilgilerini değerlendirmek isteyen cok az insan var... İnş Hayalleriniz gerçeğe döner...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Bu işler bilgi,hayal gücü ve maddiyat çerçevesinde gerçekleşen işler.Umarım arkadaşa maddi olarak sponsor olacak birisi çıkar.

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    dostum inşallah başarırsın ben tamirciyim ülkemizde icat edilip üretilen hiç motorlu araç olmaması beni çok üzüyor yapanların bizden ne üstünlükleri varki şimdiden ellerine sağlık.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    yaşadığınız sorunlar yeni değil geçmişe şöyle bir bakın bütün bilim adamlarına-kaşiflere-arayış içinde olan araştırmacı kişilere farklı bakılmıştır. sizde çağımızda aynı sorunları yaşıyorsunuz heleki bizim toplumumuzda bu iş ayyuka çıkmıştır yeniliğe ve gelişime bu denli kapalı bir toplum dünya üzerinde varmı bilmiyorum. anladığım kadarı ile çok zorluklarla karşılaşıyorsunuz ama görüyorumki azminiz mükemmel size çalışmalarınızda başarılar dilerim desteklenmeniz açısından neler yapabiliriz bilmiyorum ama sizin gibi araştırmacı arkadaşlara mutlka destek olmalıyız.

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    Hadi bakalım hayırlısı İnşallah önune hiç bir engel çıkmaz kolay gelsin..

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    sessizsakin arkadaşım, öncelikle seni tebrik ederim... Böyle bir işe, önüne çıkacak tepki ve prosedür engellerine rağmen kalkıştığın için... Kahramanlar; kurallara ve tepkilere aldırmadan doğru bildiklerini yapıp, başarıya ulaşan insanlardan çıkar... Başlamak; işin yarısıdır... Umarım bu konuda çok güzel projelere imza atıp, hakettiğin yere gelirsin. Kimseden takdir bekleme, sadece doğru bildiğini yap, sonuçta bunun gibi işler insana manevi haz sağlar. Parasal olaral beklentiye girdiğin zaman, işin ruhu bozulur. Ama gönül isterki bu cesaretin, Türk sanayii tarihine altın harflerle yazılsın. Toplum olarak bazı şeyleri geç hazmediyoruz. Şunu da unutma; "Devrim" adlı ilk Türk otomobili yapıldığında sadece benzini bitince yolda kaldığı için, "Türk işi bu kadar olur" deyip proje rafa kaldırılmıştı... Önyargılara, olumsuzluklara karşı sana sabırlar, çalışmalarında da başarılar dilerim... Sevgiler....
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

Motosikleti
    mondial kt125
    ÇaliŞmalarinda BaŞarilar Dİlerİm Bİzİm Mİlletİmİz Gerİzekalilarla Dolu BİrŞey Yapamayan Yapanlarada Dalga GeÇmeyİ Marİfet Sayan Becerİksİzler BÜtÜn İcatlar Hop Dİye Çikmaz Önce SaÇma Gİbİ GÖzÜken Şeyler Sonra Dahhİane Bİr Esere DÖnÜŞÜr Yola Devam Arkandayiz

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    sen dewam et kardeşim Biz seninLeyizzzzzz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    150-zAt
    öncelikle kolay gelsin.ilk motor çok güzel olmuş, ama bence ybr demirlerini çıkarırsan çok daha güzel olur

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paşam tasarımların amatörce bi sunum değil bence. Bu çalışmalarınn gelişerek devamını diliyor,seni tebrik ediyorum..Umuyorum ki maddi destek sağlamdığında çizimlerin gerçeğe dönüşecektir..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

senin gibi düşünen ve azmiyle ortaya iyi yada kötü sonuç çıkarabilecek arkadaşlara ihtiyacımız var. Başlangıçta mükemmel yakalansaydı iyileştirme ve ilerleme olmazdı

Dostum çok güzel bir düşünce. Ayrıca yazdıkların da tamamen ülkemizin gerçekleri...

Umarım önüne engel çıkmadan, fikirlerini somut olarak tamamen gerçekleştirirsin...

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    ayrıca bizden herhangi bir konuda yardım istersen elimizden geldigince birşeyler yapalım,çorbada tuzumuz olsun.

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    hani su son zamanlarda bi reklam var...atatürk var bide cocuk...atatürk o reklamda ne diyo..."bu gül bahcesini yaparken herkes sana karşı cıkcak yapamazsın edemezsin dicekler ama sen bişeye karar ver o yolda ilerle"gibi şeyler soyluyo...bence dusuncelerin cok güzel...dediğin gibi herkes bastakileri suçluyo...millet sutten cıkmıs ak kaşık...burda benımde bi arkadasım var..sanayide calısıyo..schooterime LPG yapcam diyo...cocuk LPG'nin mantıgını cozmus...para sıkıntısı cekıyo...imkanı olsa yapcak belkide...
    eğer sen karar verdiysen inan senı birileri mutlaka bulur...
    Başarılar dilerim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)