Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ankara MT ve 29 Ekim Etkinliği ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topiğini vereyim... Gayet güzel bir gündü.... Katılım çok fazla oldu... İnsanın duygulanmaması için taş olması lazımdı....

http://www.motosiklet.net/forum/duyu...kim-izmir.html

Demek istediğim şu... İnsan birşey yaparken bir yere giderken mutlaka izin alacağı birileri oluyor... Tamam izin almasada yapar ama içine sinermi?....

Kamu oyunda sesimizi duyurmak adına istenmeyen olaylarla karşılaşmak an meselesi olurdu.... Kimse garantisini veremez....

Kaldı ki Pro adlı mod arkadaşımız kimseye katılmayın veya katılamassınız demedi....

Duyarlı bir arkadaşımız Ankara Mt deki arkadaşlarını bir topic açarak toplayabilirdi... Daha sonra istediği guruplarla birleşip güzel bir organizasyon da yapabilirdi....

Haksızmıyım?...
    "Kaldı ki Pro adlı mod arkadaşımız kimseye katılmayın veya katılamassınız demedi.... "yanlış bir anlaşılma var, onuru tanırım,bir zamanlar görüşürdük beraber gezilere giderdik, bu lafı derken onuru kastedmiyorum.yanlış anlaşılmasın.ona demek istediğim,izinsiz oldugu için sorumluluk almak istemedi.

izin almak veya almamak , demek istediğimi ulu önderimiz çok açık bir şekilde BURSA NUTKUnda anlatmıştır

BURSA NUTKU

" Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek: "Demek adliyeyi de islah etmek, rejime göre düzenlemek lazım" Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, İsmet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "Ben inan ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir!" İste benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

M.Kemal Atatürk
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    black GT 650 R
    gerçekten saçma olmuş

ben yarın sırtımda bayrakla kızılaydan geçeceğim, kimden izin almam gerekiyor ???

Motosikleti
    Keeway SL
    Yaa arkadaşlar pkk yandaşları dahı ellerınde pankartla bu tıp toplantılara gelıyor ve polıs sataşma olmadığı surece mudahale etmıyor yaa yurt dışındada boyle bu nasıl bır savunma anlamıyorum polis nıye mudahale etsın en fazlasından kullanacağınız yolları soyluyor vosvagencılerde vardı buyuk bır kortej ızın aldılarmı bılmem ama aynı guzergahı kullandık bu tartışmanın inşallah bır yararı olur bırdahakı sefere aynı hataya duşulmez Büyük kurtarıcının soyledıklerının ana fıkrı belkıde şu eyer bırşey yapmanın doğru olduğuna inanıyorsan o gunkı ahval ve şerait senı korkutmasın lafın dogrusunu soylemektense işin doğrusunu yap.ha bır kaza olurmu ya o olacaksa ızın alsanda olur almasanda polıs ne der en fazlasından dağılın der kı boyle bırşeyde yok yemın edıyorumya polısler dahı fotoğraf çektı bazı arkadaşlar zaten halk motorcuları sevmıyor falan demış halkın tezahüratından yemın ederım kaç kez gozlerım yaşardı yolu goremedım yaa bu nasıl gençlık anlamıyorum ya şöyle olursaymış kıl tuy yaa ya bıde bızım yaşımızdakı ortamı gorseydınız ne yapacaktınız ben 79 mezunuyum 80 öncesı ortam sonuçta teröru ve pkk yı lanetlemeye ve cumhurıyet bayramını kutlamaya gıdıyoruz yaa ağlatmayın beni nasıl gençlersınız sızz açında pkk yandaşı sıtelerde neler yzılıyor bır okuyun yazuıjk sızlere yazıkkk yurduma pıs eller uzanmış polısten ızınmı alacam ne olurdu en fazlasından dayak yerdık tutuklanırdık deymezmıydı haa deymezmıydı heyecan kalmamış yazık yazık çok yazık yazmayın barı bışey yazdıkca batıyorsunuz ozur dıleyın bari özurrr

Alıntı canerdemir79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten saçma olmuş

ben yarın sırtımda bayrakla kızılaydan geçeceğim, kimden izin almam gerekiyor ???
    Geç aslan kardeşım geç ne zaman gıdecen banada soyle 54 yaşındayım ama burdakılerın çoğundan daha gencım anlaşılan bende geleyım herıfler pkk bayraklarıyla fınk atıyor bız ızın peşınde gezıyoruz bumuyuz bız bumu Türk gençlığı sinmiş pasıf prosedurlere takıntılı buralarda yazarken mangalda kul bırakmıyor iş eylem olunca arkada kımse kalmıyor madem ızın şartına bağlıydı alaydınız almadıysanızda o satırları yazana kadar arkadaşlar ızın almadık yada alamadık ama ben bayrağımı alıp gıdıyorum herkes kendınden sorumlu desydınızde bır baksaydınız kaç kışı gelırdı gezıye gıderken ızınmı alıyorsunuz olası bır kaza ızın alınca olmuyormu ''tatsız bır durum olabılırmış'' çokmu tatlı bır ortamdayız hergunkı şehıt haberlerı tatlı bır durummu onu protesto etmeye ve onları anmaya gıdıyoruz hadi yaa bı sılkelenın artık HANGISI ELINI TAŞIN ALTINA KOYMAK bana Anıtkabıre yayanda gidiliyor dıyen sevgılı arkadaşım keşke sende yayan geleydın geleydınde zaten motosıkletle gırılmedığini öğreneydın

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı kostak06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa arkadaşlar pkk yandaşları dahı ellerınde pankartla bu tıp toplantılara gelıyor ve polıs sataşma olmadığı surece mudahale etmıyor yaa yurt dışındada boyle bu nasıl bır savunma anlamıyorum polis nıye mudahale etsın en fazlasından kullanacağınız yolları soyluyor vosvagencılerde vardı buyuk bır kortej ızın aldılarmı bılmem ama aynı guzergahı kullandık bu tartışmanın inşallah bır yararı olur bırdahakı sefere aynı hataya duşulmez Büyük kurtarıcının soyledıklerının ana fıkrı belkıde şu eyer bırşey yapmanın doğru olduğuna inanıyorsan o gunkı ahval ve şerait senı korkutmasın lafın dogrusunu soylemektense işin doğrusunu yap.ha bır kaza olurmu ya o olacaksa ızın alsanda olur almasanda polıs ne der en fazlasından dağılın der kı boyle bırşeyde yok yemın edıyorumya polısler dahı fotoğraf çektı bazı arkadaşlar zaten halk motorcuları sevmıyor falan demış halkın tezahüratından yemın ederım kaç kez gozlerım yaşardı yolu goremedım yaa bu nasıl gençlık anlamıyorum ya şöyle olursaymış kıl tuy yaa ya bıde bızım yaşımızdakı ortamı gorseydınız ne yapacaktınız ben 79 mezunuyum 80 öncesı ortam sonuçta teröru ve pkk yı lanetlemeye ve cumhurıyet bayramını kutlamaya gıdıyoruz yaa ağlatmayın beni nasıl gençlersınız sızz açında pkk yandaşı sıtelerde neler yzılıyor bır okuyun yazuıjk sızlere yazıkkk yurduma pıs eller uzanmış polısten ızınmı alacam ne olurdu en fazlasından dayak yerdık tutuklanırdık deymezmıydı haa deymezmıydı heyecan kalmamış yazık yazık çok yazık yazmayın barı bışey yazdıkca batıyorsunuz ozur dıleyın bari özurrr

Geç aslan kardeşım geç ne zaman gıdecen bana soyle 54 yaşındayım ama burdakılerın çoğundan daha gencım anlaşılan bende geleyım herıfler pkk bayraklarıyla kımseden ızın almadan fınk atıyor bız ızın peşınde gezıyoruz
    Bence artık bu konuda sende yazma..Sen daha çok batıyorsun....

Al sırtına bayrağı gez...Kimse demez sana bayrağı neden sırtına takıp geziyorsun diyince.... Ne kadar sorun yaptın sen yaaa....

Tamam arkadaş git ne yapmak istiyorsan yap.... Yazdıkların hakaret derecesine varmaya başladı... Ben senin gibi üstü kapalı hakaret etmem ......

Bu yazdığım son mesaj.... Burda kapansın.....Kendi adıma size iyi günler....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence artık bu konuda sende yazma..Sen daha çok batıyorsun....

Al sırtına bayrağı gez...Kimse demez sana bayrağı neden sırtına takıp geziyorsun diyince.... Ne kadar sorun yaptın sen yaaa....

Tamam arkadaş git ne yapmak istiyorsan yap.... Yazdıkların hakaret derecesine varmaya başladı... Ben senin gibi üstü kapalı hakaret etmem ......

Bu yazdığım son mesaj.... Burda kapansın.....Kendi adıma size iyi günler....
    bence hakaret değil, ben 24 yaşındayım, bana bu bir büyüğümün öğütüdür.

tahmin ettiğim gibi, bu sözün üzerine söz söylenmiyor.
    BURSA NUTKU

" Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek: "Demek adliyeyi de islah etmek, rejime göre düzenlemek lazım" Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, İsmet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "Ben inan ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir!" İste benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

M.Kemal Atatürk[/QUOTE]
    herkeze teşekkürler,lütfen bundan sonra daha çok birlik, daha çok beraberlik...
    o site bu site hikaye bunlar, birilerinin çıkarına burda kimse birbirini kırmasın...
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Keeway SL
    Tamam bende yazmıyorum ama ben asla kımseye ustu kapalıda olsa hakaret etmedim belkı sızlerden daha buyuk olduguma dayanarak öğut verır gıbı yazmış olabılırım o kadar.Bu tavrı beyenmedıysenızde kusura bakmayın özur dılerım belkı bırılerı yaşımıza hurmeten kabullenır bırde lutfen yazılanları dikkatlı okuyun bayrakla kızılaya gıtmek ısteyen arkadaşım caner demır ben sadece destek verdım

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    merhaba arkadaşlar.
    anıtkabir gezisi için bir şey diyemem. evimin dibinde olmasına rağmen motosikletle gitmek fikri çok cazip gelmedi. arkadaşlarımla yürüyerek gitmeyi tercih ettim.
    benim için şehitler için düzenlenen bir korteje katılmak daha önemliydi. ve baktım burada ses yok başka bir grupla katıldım. yani bu kadar büyütmeye gerek olduğunu sanmıyorum. bu herkesin kişisel düşüncesi. beş parmağın beşi bir değil.
    ben birisi canını verdiği için bir barda gidip biramı içebiliyorsam yada evimde rahat rahat uyuyabiliyorsam, kusura bakmayın da onu anmak için birilerinden izin alacak kadar tiyniyetsizleşmem hiç. hiç bir şey yapamazsam kendim atlar motoruma, takarım bayrağı sırtıma yine gezerim. bir insanın fikrine kelepçe vuruldu mu işte o zaman insan olmaktan çıkar..
    tabi bu benim kişisel fikrimdi ve yine beni bağlar.
    dirayetsiz ellerde milletin onuru iyice ayağa düşmüşken birilerinin Türk milletinin o kadar da sessiz olmadığını bilmeleri gerekir diye düşündüm. Bunu kanıtlamak için düşündüğümü de yaptım. en kötü ihtimalle nezarette bir akşam geçirirdim ve bunu da çoktan göze almıştım.
    Ama forumdan sorumlu birisinin bir çok şeyi düşünmek durumunda olduğu da aşikar. Kendisini severim sevmem o beni bağlar. Yada onun fikrine katılıp katılmamak ta..
    Bu vakitten sonra tartışmanın yersiz olduğunu düşünüyorum. Zaten isteyen ne olursa olsun gitmiş katılmıştır.
    Öğrenmek istiyorsanız söyleyeyim. Polisler o kadar çok yardımcı oldu ki anlatamam. hele halk.. kırmızı ışıkta geçerken bile tek bir araç öne doğru hamle yapmadı geçiş hakkı onlarda olmasına rağmen. hatta en arkada kalan tek tük motosikletleri bile beklediler. millet balkonunda, kaldırımda, otobüs durağında, arabasının içinde bize el salladı. hele şehitlikte insanları görecektiniz.. gerçekten şehitliğe gitmeliydiniz.. anneler annemize, babalar babamıza, gençler kardeşimize benziyordu aynen.. ama içlerinde biz yoktuk... çoktan vurulmuş toprağa düşmüştük. o an bir kez daha farkettim ölenlerin gerçekten kardeşlerimiz olduğunu ve kahroldum.
    Benden geçti de askerlik kardeşim ölse ne olur diye düşündüm bir an.. ne olacaktı.. bana kardeş acısı yaşatan dirayetsize bende evlat acısını yaşatırım dedim kendime.
    bunun dışında sıhhıyede slogan da atıldı. terör lanetlendi. polis o görüntüleri kameraya aldı. istiklal marşı dışında hiçbirine katılmak gelmedi içimden ve bir köşeden izledim biraz olsun benim gibi düşünen insanları. her zaman laf insanı yerine aksiyon insanı olmayı tercih etmişimdir ve itici gelir bana bu tarz hareketler. tabi buda benim kişisel fikrim..
    kendi adıma, benim için ölenler biraz olsun haklarını helal etmişlerse bana, ne mutlu. geri kalanı da beni bağlamaz..

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili arkadaşlar başka bir sitedeki arkadaşlarımızın yaptığı organizasyona katılım sağlasaydınız, onların organizasyonunda yer alsaydınız burada da boşa konuşmasaydınız daha iyi olmaz mıydı?

ankara mt ankarada olup mtye giren herkesin organizasyon düzenleyebildiği bir yer,29 ekim öncesi bizde falanca organizasyonu yapalım diyemez miydiniz?

pro, ben, belki başka arkadaşlar bir etkinlik düzenleme konusunda organizasyon yapmadık..
    ben kendi işlerimden dolayı başka organizasyonlara da katılamadım..

2move gibi arkadaşlar gibi davet etseydiniz,davet etmeyerek ayrı bir organizasyon yapsaydınız,o organizasyonu diğer organizasyonlar ile birleştirseydiniz.. neyi neden tartışıyorsunuz anlayabilmiş değilim
    29 ekimde kendinize düşen görevi gerçekleştirebilecek pek çok eylem varken sitede birşey yapmadıktan sonra burada neden tartışma başlatılıyor,garipsedim açıkçası

Alıntı kostak06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana Anıtkabıre yayanda gidiliyor dıyen sevgılı arkadaşım keşke sende yayan geleydın geleydınde zaten motosıkletle gırılmedığini öğreneydın
    bu mesajınızı sonradan gördüm, anıtkabire elbette nasıl girileceğini biliyoruz, gelseydin öğrenseydin cümlenizin hoş olmadığını belirtmek isterim, hislerinizin yoğunluğu nedeniyle anlayışla karşılıyorum

Motosikleti
    Keeway SL
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar başka bir sitedeki arkadaşlarımızın yaptığı organizasyona katılım sağlasaydınız, onların organizasyonunda yer alsaydınız burada da boşa konuşmasaydınız daha iyi olmaz mıydı?

ankara mt ankarada olup mtye giren herkesin organizasyon düzenleyebildiği bir yer,29 ekim öncesi bizde falanca organizasyonu yapalım diyemez miydiniz?

pro, ben, belki başka arkadaşlar bir etkinlik düzenleme konusunda organizasyon yapmadık..
    ben kendi işlerimden dolayı başka organizasyonlara da katılamadım..

2move gibi arkadaşlar gibi davet etseydiniz,davet etmeyerek ayrı bir organizasyon yapsaydınız,o organizasyonu diğer organizasyonlar ile birleştirseydiniz.. neyi neden tartışıyorsunuz anlayabilmiş değilim
    29 ekimde kendinize düşen görevi gerçekleştirebilecek pek çok eylem varken sitede birşey yapmadıktan sonra burada neden tartışma başlatılıyor,garipsedim açıkçası

bu mesajınızı sonradan gördüm, anıtkabire elbette nasıl girileceğini biliyoruz, gelseydin öğrenseydin cümlenizin hoş olmadığını belirtmek isterim, hislerinizin yoğunluğu nedeniyle anlayışla karşılıyorum
    Anlayışla karşıladığınıza sevındım yoğun duygular içinde haddimi aşmış olabılırım ve bu yuzden ozur dilerim ancak ben 2 şeye uzuldum bırıncısı gayet aklı başında konuyla ılgılı önerılılerı içeren ama edıtorle aynı fıkrı paylaşmayan yazıların sılınmış olmasını ıfade özgurluğu ve forum adabına uygun bulmadım ıkıncısı ise arkadaşların bu kadar prosedure bağlı kalmalarınıda ınandırıcı bulmadım ornegın izın almadan olmaz.. şayet bır kaza olursa sorumluluğunu kım alacak yaklaşımı sızce ınandırıcımı ızın alınsa kaza olmuyormu gezılerde Allah korusun bır kaza olursa bunun sorumluluğu nedır uzun yol gezi programları bıle yapılıyor sonuçta. Polıs bır şey dermı ??En fazlasından dağılın der tutuklayacak halı yok ya yuzlerce grup katılıyor wv grubu vardı sıvıl toplum orgutlerı başka şehırden gelen gruplar v.s bız anarşist deyılızkı korkalım yanı ben bu yaklaşımlar çok anlamlı bır gun için mazeret olmamalıydı dıye duşundum farklı duşunen olabılır ama teröre lanet şehıtlere saygı ve 29 ekım cumhurıyet bayramında ankaralı motosıkletcılerın bır arada olması kalabalık bır kortejle bu guzel gunde bulunması hoş olacaktı gunun ehemmıyetı goz önunde bulundurulunca mazeretler bıraz anlamsız oluyor.Ben ve bır arkadaşım tesadufen katıldık anıtkabıre yayan gıtme olayına gelınce elbette ferdi olarak yayan gıdılebılır ama Ankaralı yuzlerce motorsıklet kullanıcısının motorlarını dışarı park edıp aslanlı yodan ellerınde kasklarıyla mozoleye gıdıp yapacagı zıyaretın daha anlamlı olacagını düşünmüştum bu heyecanımı yaşımın ılerlemış olmasına ramen genç arkadaşlara paylaşamadım üstelık başka sıtenın adamı olup burada provakasyon yapmakla uzerı kapalı suçlandım buda ıkıncı uzulduğum nokta oldu yoksa bende burda olmaktan mutluyum.Bu tartışmanın sonucunda da belkı boylesı anlamlı gunlerde daha hassas davranıp bır arada olmanın sevıncını yaşarız dıye duşunuyorum yoksa kişisel olarak kımseyi suçlamıyorum .Ancak sız sılinen yazıları gormedığınız için bılmıyorsunuz dedığınız gıbı bır organızsyon yapılmak ıstenırken burada bazı arkadaşlar bunun izin alınmadığı için olamayacagını soyledı ve buda katılımı onemlı olçude etkıledı ustune ustluk bırde yazılanlar sılındı bence hataydı buna ramen mazeret yerıne belkı evet haklısınız dense bu polemıkte olmazdı savunma olarak'' burada boyle beyenmıyorsan çek gıt''dıyen yada beyenmıyorsan bır şey yazma dıyen bıle oldu bu yazıların bır kısmı burada duruyor arzu edersenız okuyun ama ben boyle düşünüyorum vede yazıyorum.Saygılarımla

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)