Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kalitesiz çin motorları ve getirenlerin tutumları

Motovento
    REKLAM ALANI

geçenlerde tam iki yaşındaki keeway motorumla kadikoyden zincirlikuyuya gidiyordum. başımdan geçen olayla az kalsın canımdan oluyordum, eve döndüğümde bir kaç servisi arayip başımdan geçeni anlattım. duyduklarıma inanamadim. ucuz etin yahnisi böyle olur tadında cevaplar aldım. o sinirle ithalatçısına mail attım. Motomax
    buyrun size mail'i aynen yapıştırayım;
    --------
    Merhaba,

2 yıl önce aldığım motosikletin freninden aldığım ilk günden beri, arka frenini kullandığımda şiddetli ve rahatsız edici bir ses çıkardı. Bununla ilgili olarak iki servisle görüşmüş, bunun normal olduğunu söylemişlerdi.

Motosikletin bakımını hep zamanında yaptırdım, 5000km civarında ve 4000 servisi yapılmış olmasına rağmen dün frene basmam ile arka fren kampanası bağlı tel ve kablolarıyla beraber kırılarak koptu. Yere düşüp motordan kopmadan sürünen kampananın ve birden boşalan arka frenin dengemi bozması nedeniyle toparlamaya çalışırken sol bacak bileğimi kırdım. Zira toparlıyamayıp düşseydim arkamdan gelen arabaların altında kalmam çok büyük bir ihtimaldi.

Kapalı otoparkta yatan motorun, üstünde tek bir çizik veya pas olmadan henüz 5bin kilometer civarında nasıl arka freni dağıttığını sizlere de sormak istiyorum. Çünkü 3 servisi aradım ve üçünden aynı cevabı aldım: “daha önce başımıza gelmedi ama herhalde vidası kırıldı da kampanası kırılmıştır”

Köprü yolunda frensiz kalıp sadece bacağımı inciterek kurtulduğum için allaha şükrediyorum. Kalitesi yerlerde sürünen motorun kırılabilen vidası nedeniyle servislerinize yüzlerce milyon vermeye niyetim yok, yasal yoldan haklarımı arıyacağıma ve tüm motosiklet forumlarında bu olayı ayrıltılarıyla beraber bu 2 yılda başıma gelen diğer anormal olaylarla (benzin deposunun titreşimden yarılıp benzin akıtması, deponun değişimi için 3 buçuk ay serviste motorun bekletilmesi, 1 yıla yakın zamandır flaşörün elinizde olmamasından dolayı sinyal lambalarımın çalışmaması, bozuk alarmın garanti dahiline alınmaması gibi yedek parça sorunlarınız, kısacası ‘kapalı otoparkta ve tüm servisleri yapılmasına rağmen’ 2 yil sonra motorun çöplüğe döneceğini ve bunun sonunda hayatta kalmanızin şans eseri olduğunu) yazacağımı bilmenizi isterim.

Böylelikle bu ucuz(!) motosikleti almadan önce sanıyorum okuyan ve okuyandan dinleyen herkes iki defa düşünür.

Saygılar,
    -----------

aradan 2 gün geçmesine rağmen halen bir cevap gelmedi. anlaşılan çokta umurlarında. sattıkları motor kadar kalitesizler şirket olarak.
    acaba aranızdan hak hukuktan anlıyan var mı? motoru servise vermedim, özellikle bıraktım. yasal olarak bir şey yapabiliyorsam hemen mahkemeye vereceğim.
    geçenlerde bir motorun tekeri fırlamış diye anlatıyorlardı serviste de inanmadım, pek inanilmayacak bir şey değilmiş meğer!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    o lastiği fırlayan motor da keeway di, arn125
    ve motomax çook uzun süredir ilgisiz, alakasız, malının arkasında durmayan bir firma haline geldi
    motomaxdan şikayetçi bir çok arkadaşım var ve hepsi zar zor motorlarını ellerinden çıkarıp kurtuldular ve bir daha motomaxın sattığı hiç bir motoru kaliteli bile olsa almamaya yemin ettiler
    motomax zamanında yakaladığı çıkışı kendi elleri ile mahvetti
    ve laftan anlamıyorlar, emin ol, senin hayatının onlar için değerli olduğunu hiç sanmıyorum ama paran için aynı şeyi düşünmediklerinden de eminim
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

baggio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cgl 125 + cbf 500
    Çok geçmiş olsun Allah acil şifa versin

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Çok geçmiş olsun, keeway çin malı değildi sanırım.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

oguzmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kardeş.protesto için bezizn dök yak motoru

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    geçmiş olsun... Valla cok cok iyi keeway çin malı değil kaliteli motorlar diye bahsediyolardı zamanında... Ellerinde patlayınca motorlar seslerini kestiler tabiki...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'ye ithal edilen Keeway'ler buz gibi Çin malı arkadaşlarım.Marka Macar görünüyor.Belki Macaristan'da iyi motorlarıda vardır ama Bizdekiler teneke.Aynı benim motorum gibi.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, keeway çin malı değildi sanırım.
    Kendisi ÇİN malı nın şahıdır,sadece üzerinde ingilizce ne olduğuda belli olmayan bir marka vardır.
    EY VATAN ; senin için,bir ÖLÜR bin DOGARIZ.

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Şunu unutmayın ki aldığınız ürün dünya markası ve 1. sınıf bir mal bile olsa tüm mekanik aksamlarının servise ihtiyacı vardır,yani çin işi de alman işide servise girecektir.
    Eğer birinci sınıf malın türkiye bacağı topalsa yani servis berbatsa ki
    çevrenizdeki binlerce örneği canlıdır,siz eziyet ve çile çekmeye mahkumsu
    nuz.
    Burnundan kıl aldırmayan bu markalar ve bunların beyaz yakalı yöneticileri
    günü birinde yeni iş araraken umarım bunları hatırlarlar.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    bence sıkayet var ı bı dene derım ben ıse yarıyor bazen
    [i][u][b]''''GERCEKCI OL İMKANSIZ OLANI İSTE'''' 34 AZ 3637 TEK ASKIMM MOTORUM HERSEYIMMM.
    AMA MALESEF SATIYORUM.....[/b][/u][/i]
    [b]Denize ve Özgürlüğe[/b]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    SuperLighti satip suzuki GS500 almistim. Motor kullanmayi yeniden ogrendim sandim. Bir daha asla Cin mali almam . bisiklete binerim yine almam.Motorun parcalari olduk yerde kiriliyor ve dokuluyordu. Vidalar gevsiyor siktigimda vida yalama oluyordu. Gecmis olsun diyorum ve her kez icin diyorum. Cin motoru ucuz diye aliyorsunuz ama "Karamanin koyunu sonradan cikar oyunu" misali.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    250cc scooter
    arkadaş çok geçmiş olsun ,bu çinli ve yandaşlarının ''insan hayatını tehlikeye atarcasına'' yaptıkları bu kalitesiz mallardan ötürü tek kelimeyle KI NI YO RUM ve çinlilere yazıklar olsun diyorum

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Geçmiş olsun arkadaşım
    Allah Korumuş
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    çok geçmiş olsun...aklımda motomax ii bir firma diye kalmıştı ama geçende teker kopmuş haberini duyduk bole ilgisiz kalırlarsa kendilerinin kaybedecegini biliyorlardır umarım...

sağolun arkadaşlar. gerçekten çok moralim bozuk ve acısını çıkaramadığım için daha da çok üzülüyorum. kazanamıyacağımı bile bilsem mahkemelik olmak istiyorum bunlarla. rahat bırakmaya niyetim yok
    ama işte neresinden başlıyacağımı bilmiyorum olayın. avukata gidip ben bu adamları mahkemeye vereceğim, frenim koptu desem bana güler herhalde?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    burgman 400
    Aylardir Basbas BaĞariyoruz........... Çİn Mallarinin Kalİtesİne GÜven Olmaz Dİyee..........

Bazi ArkadaŞlar Forum AÇmiŞ Çİn Mallarinin Ucuz Ve İyİ Mal OlduĞu Hakkinda........

Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    Arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun buna çok benzer bi olayda benim başımdan geçti halende mücadele ediyorum bu olaydan çıkardığım ders marka marka marka'dan vazgeçmiyeceksin...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-km-deydi.html

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    büyük geçmiş olsun.bence tüm keeway madurları toplanıp mahkemeye verseniz daha etkili olur.bende keeway i macar biliyorum.demekki onlarda tırtmış
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Arkadaşlar mal ÇİN malı kocaman yazıyorum.
    Aman çinlilere nazaran biraz kaliteli yani vırt zırt bi ton markaya göre, dışının plastik aksamını hondadan almışlar
    made in japan yazıyor, etiket falan değil plastiğin kendisinden kalıpdan o şekil çıkmiş.
    Bende 4000km lerdeyım 1.5 sen falan oldu hala ne nedir çözmüş değilim, yolda ne zaman kalırım diye düşünüp gidiyorum..
    Kesinlikle güven vermiyor bende beklemiyorum zaten ama bana bu zevkı kısıtlıda yaşatsada, yolda bıraksada ben motorumu seviyorum..

Ama kotu bı şansızlık olur kaza olursa bu düşündüklerim için üzülebilirim.
    ARRI435 sanada geçmiş olsun ustad..

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    topikler açıldı çin malına laf atanlara duyrulur diye falan filan vs.....arkadasım geçmiş olsun hakkını ara gercekten yap! ve bidahada bu motorlara yaklasma marka al bekle zararı yok ama marka al . çünki şahsalı tanıtımlar vs vs vs reklamlar halkın gözünü boyamaktan başka bişey değil benim anlamadıgım sanayi ve ticaret bakanlıgı nasıl izin veriyor bu vurdunduymaz gidişe!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)