Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

dört mevsimlik mont ile kara kış geçer mi? ve tavsiyeniz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Selamlar, hikayemi kısaca anlatıyorum;
    Burgman'ımı satarken yazlık montumu da kaptırdım =) zaten hiç memnun değildim ve kullanmıyordum. şimdi de 100cc'lik bir scooter kullandığım için mont giymeye gerek görmüyordum (iskemle kadar motor üzerinde komik gözüküyor) ama kış geliyor ve ben araba kullanmamaya kararlıyım. yani mecburen iyi bir mont alıp kışın kullanıcam.

Şimdi sorularım şunlar; Dört mevsimlik diye satılan bir mont kara kışta beni korur mu? su geçirip beni üzer mi?
    Hadi kara kış için mont aldım, aynı mont yazın beni kavurur mu? belki de sorum "hangi montla her hava koşulunda rahat ederim?" şeklinde olmalıydı.

bir de bu sorunlara çözüm olacak mont tavsiyelerinizi bekliyorum. yalnız monta çok fazla para veremiyorum, en fazla 250-300ytl ayırabilirim.

hazır yazmışken, bir de yağmur-çamur'da bacaklarımı koruyacak bir çözüm önerebilir misiniz? yani pantolonun üzerine kolayca giyip çıkarılabilen bir tulum benzeri pantolon vs..

şimdiden çok teşekkürler! uzun yazdığım için de bağışlayın.

edit: tavsiyelerinizi yazarken şunu da göz önünde bulundurun: bu scooter'ı istediğim makine için para biriktirinceye kadar ayağımı yerden kessin diye aldım, yaza kadar inşallah 650cc bir touring düşünüyorum. alacağm mont ve pantolonu bu motorda da kullanabilmeliyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    merhaba , kullanıma göre değişir kurye gibi çok geziceksen mont un üstüne bir tane de yağmurluk giy o zaman hiç bi sorunun kalmaz.genelde tekstil montlar yaklaşık 2 saat yağmur altında yolculuktan sonra yavaş yavaş su almaya başlar lar..Üstüne yağmurluk giyersen canavar gibi olur...

not : ne kadar 4 mevsim montu deselerde yazın giyemessin terletir...Ama bazı montlar var çift termalli onlar hem tam yazlık hemde tam kışlık olabiliyorlar...
    Mesela revit in airforce silver ya da black modeli...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    LBC'nin tam senin istediğin tarzda çok uygun fiyatlı mont ve pantolonları vardı
    geçen seneki fuarda görmüştüm
    fiyatına göre kalitesi oldukça tatmin edici
    bence bir göz at, tabii ki bir revit yada dainese kalitesi bekleme ama yinede yerli bir üretici için çok güzel ürünleri var bence...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

kaptaniderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz
    LBC yerli üretici olarak başarılı ürünler yapıyor , üstüne birde yağmurluk tamam , tır şöförü bir arkadaşım 50 euro ya yağöurluk getirdi tulum olarak giyiliyor motor kıyafetinin üstüne ne rüzgar ne bir şey işliyor ,
    Özgürlüğüm Rüzgarında Saklı

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    çok teşekkürler. LBC ve revit airforce'u araştırmaya başlıyorum hemen. pantolon için çözüm nedir? yani işe falan giderken kendi pantolonumun üzerine geçirebileceğim bir sistem vs var mı?
    edit: revit airforce silver ve black hem görünüm hem özellik olarak çok güzelmiş ama 600ytl'ye yakın fiyatı var malesef =(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler