Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

merhaba ben forumunuza yeni üye olan bi kızım size bi sorum olucak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoşgeldiniz...

cbr ile başlamakta aslında sakınca yoktur ama ybr 125 veya cbf 150 gibi commuter sınıfı ile başlasanız daha iyi olur aslında...yok illa cbr diyorsanız o ayrı...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Hosgeldin Esra.. scooter tarzi bir motor dusunmuyorsan CBR125 iyidir derim ben de. Benim de ilk motorum CBR125 oldu ve ilk gunlerde zorlandigimi soyleyemem. Tabi ki ogrenme surecin cok onemli, bu konuda dilersen ayrintili bilgi verebilirim. Bunun disinda ilk ogrenme surecinden sonraki en onemli sey ise "kendine hakim olman".. Sinirlarini zorlamaya baslayacagin zamanlar ve o zamana kadar kazandigin tecrubeler cok onemli olacak.. Elbette bu ikisinden de daha onemli olan nokta korumalar.. Mutlaka tum korumalarini motorunu almadan almalisin (ben oyle yaptim).. Botundan kaskina kadar her koruman olmali, aksi takdirde istenmeyen saglik problemleri yasayabilirsin ki bunu hic istemeyiz..

Tekrar hosgeldiniz aramiza, sorunsuz ve iyi surusler dilerim..

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoşgeldiniz öncelikle şunu belirtmek motor tecrübenizin ne kadar oldugunu bilmiyorum ama ben diğer arkadaslara katılamıcam malesef cbr 125 bi scoterdan çok daha seri ve racing tipi bi motor başlangıç için tavsiye etmem nekadar 125 lik olsada 200 cc ye yakın bi performansı var yeni bi kullanıcı için uygun değil cbf 150 yide tavsiye etmem boyunuz 1,65 olduguna göre 1,70 lik bi insan ancak iki ayagını yere rahat koyabiliyor bence siz cup türü bi motorla başlayın daha güvenli.
    Bu konuda da ben size katilamayacagim Benim de boyum 1.65 ve her iki ayagim da duz olarak yere basabiliyorum motorumda iken.. Performans konusunda hakli olabilirsiniz, fakat kendinize hakim olduktan sonra bu da problem olacak bir sey degil bence..

Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorlanmazsın ben kendimde denedim
    hoşgeldin
    Hmm demek sen denedin Tugce notunu aldim bunun ona gore

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    aramıza hoş geldin
    bencede CBR125R çok güzel bi seçim sizi yeterince tatmin edeceinden emin olabilirsiniz.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    hoşgeldin foruma cbr her delikanlının hayali güzel bi seçim hemen al
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    bnce cbf150 derım cbr 125 de guzel ama fıyat olark daha uygun cbf150 yınde sana kalmıs sımdıden hayırlı olsun
    [i][u][b]''''GERCEKCI OL İMKANSIZ OLANI İSTE'''' 34 AZ 3637 TEK ASKIMM MOTORUM HERSEYIMMM.
    AMA MALESEF SATIYORUM.....[/b][/u][/i]
    [b]Denize ve Özgürlüğe[/b]

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Öncelikle şu ağırlık meselesine açıklık getirelim..
    CBR 125R modelinin ağırlığı (resmi web sitesinde yazılmış olan): 115 kg.
    Herhangi bir scooterın ağırlığı ise ortalama: 113 kg.

113 kg bir scooter'a hakim olup da, 115 kg CBR 125R'a mı hakim olamayacaksınız?

Motorun hakimiyetinin kilosu ile ilgili degilde boyutları ile alakalı oldugunu düşünenlerdenim.. Motor altınızda büyük kalıyorsa ona hakim olamazsınız. Ani durumlarda, ani durmalarda, dönüşlerde şansınız azalır. Elbette kilo da önemli ama ben 70 kg. iken 190 kiloluk Kymco Venox 250'yi sürebilmiştim. Ama döndürmeye gelince çok zorlanmıştım..

Zamanla alışırsın merak etme..
    CBR 125R sınıfının en kaliteli, en dengeli, en güvenli, en sağlam motosikleti.
    Bunu kabul etmeyenler olabilir ama bu bir gerçektir...

Şiddetle ve şiddetle CBR 125R almanızı tavsiye ederim..
    Ama CBF 150 alacağım dersen, gerçekten harika hatları, işçiliği ve kalitesi olan bir motor.

Motor alırken en çok dikkat edilmesi gereken şey, motorun son hızı, tipinden çok:

- Motosikleti ithal eden firma, üretici firma ya da Türkiye Distrübütörü
    - Servis ağı ve servis kalitesi
    - Yedek parça ağı ve yedek parça fiyatları
    - Müşteri hizmetleri

bunlara bakmanızı tavsiye ediyorum..
    Ve şuan Türkiye şartlarında bu 4 seçeneği bize en dengeli şekilde HONDA sunuyor. Şimdi hemen herkes diyecek ki HONDA'nın yedek parça fiyatları fazla..
    Eee bu kadar hizmet veriyor adamlar, o kadar da olsun degil mi yani?

Hepinize saygılarımı sunuyorum..
    Kazasız, belasız, keyifli sürüşler diliyorum..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şu ağırlık meselesine açıklık getirelim..
    CBR 125R modelinin ağırlığı (resmi web sitesinde yazılmış olan): 115 kg.
    Herhangi bir scooterın ağırlığı ise ortalama: 113 kg.

113 kg bir scooter'a hakim olup da, 115 kg CBR 125R'a mı hakim olamayacaksınız?

Motorun hakimiyetinin kilosu ile ilgili degilde boyutları ile alakalı oldugunu düşünenlerdenim.. Motor altınızda büyük kalıyorsa ona hakim olamazsınız. Ani durumlarda, ani durmalarda, dönüşlerde şansınız azalır. Elbette kilo da önemli ama ben 70 kg. iken 190 kiloluk Kymco Venox 250'yi sürebilmiştim. Ama döndürmeye gelince çok zorlanmıştım..

Zamanla alışırsın merak etme..
    CBR 125R sınıfının en kaliteli, en dengeli, en güvenli, en sağlam motosikleti.
    Bunu kabul etmeyenler olabilir ama bu bir gerçektir...

Şiddetle ve şiddetle CBR 125R almanızı tavsiye ederim..
    Ama CBF 150 alacağım dersen, gerçekten harika hatları, işçiliği ve kalitesi olan bir motor.

Motor alırken en çok dikkat edilmesi gereken şey, motorun son hızı, tipinden çok:

- Motosikleti ithal eden firma, üretici firma ya da Türkiye Distrübütörü
    - Servis ağı ve servis kalitesi
    - Yedek parça ağı ve yedek parça fiyatları
    - Müşteri hizmetleri

bunlara bakmanızı tavsiye ediyorum..
    Ve şuan Türkiye şartlarında bu 4 seçeneği bize en dengeli şekilde HONDA sunuyor. Şimdi hemen herkes diyecek ki HONDA'nın yedek parça fiyatları fazla..
    Eee bu kadar hizmet veriyor adamlar, o kadar da olsun degil mi yani?

Hepinize saygılarımı sunuyorum..
    Kazasız, belasız, keyifli sürüşler diliyorum..
    CBR mania ne o kaç para aldın?söle bakem bi tane cbf150 manyagı vardı şimdi de sen mi başladın....yogsa burdur honda bayisi mi oldunnnn.... al kurtulalım artık senin bu CBR sevdan da yoksa her topicte CBR 125 özelikleri okucaz....sana sorsam şimdi sıkıştırma oranlarını bile sölersin ezberden....
    [B]Facebook tan çıktım sakın bana sormayın neden diye booku cıktı çünkü[/B]
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı cartman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR mania ne o kaç para aldın?söle bakem bi tane cbf150 manyagı vardı şimdi de sen mi başladın....yogsa burdur honda bayisi mi oldunnnn.... al kurtulalım artık senin bu CBR sevdan da yoksa her topicte CBR 125 özelikleri okucaz....sana sorsam şimdi sıkıştırma oranlarını bile sölersin ezberden....
    Valla kimseden beş kuruş para almadım.. Keşke yaşım tutsa da Burdur'a bir Honda bayisi açsam. CBR güzel motordur abicim.. Bana laf atan adama bak. Kendisi 600RR'a biniyor .. O zaman sen niye HONDA'ya biniyorsun bakiyim?

Bu arada sıkıştırma oranı: 11 : 1

ezo sen sakın CBR125 le dag bayır gezme emi arkadasım. bazı arkadaslar scooter la dag bayır gezdiler. ondan sonra motosiklette kusur buldular da. aman diyim cbr 125 gelmez öle dagda bayırda gezmeye
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    ezo sen sakın CBR125 le dag bayır gezme emi arkadasım. bazı arkadaslar scooter la dag bayır gezdiler. ondan sonra motosiklette kusur buldular da. aman diyim cbr 125 gelmez öle dagda bayırda gezmeye
    Laf bana geliyor yine ezo sen dikkate alma bu mesajı..
    Al bir Honda, bak yoluna..

Ben Kanuni'ye çok güvenip yaptım bi hata dağa çıktım. Ertesi hafta vedalaştık motorumla..

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    cbf 150 tipine beyenirsen tavsiye ederim.Ayrıca senin dediğin model cpr 125 değil CBR 125
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Laf bana geliyor yine ezo sen dikkate alma bu mesajı..
    Al bir Honda, bak yoluna..

Ben Kanuni'ye çok güvenip yaptım bi hata dağa çıktım. Ertesi hafta vedalaştık motorumla..
    kendin diyosun daga cıktım ertesi hafta vedalaştık diye hem ben sana bi önerim yapmıştım. parçaları 5 hafta önceden iste. beklemek zorunda kalmazsın diye yalan mı????

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    kendin diyosun daga cıktım ertesi hafta vedalaştık diye hem ben sana bi önerim yapmıştım. parçaları 5 hafta önceden iste. beklemek zorunda kalmazsın diye yalan mı????
    Sende haklısın be abicim..

Motosikleti
    derbi gpr 125 + honda activa 100
    merhaba oncelikle aramıza hosgeldin ezo! bu arada SERHAT lutfen 125 sınıfının en iyisi diye bahsetmeyelim cbr125ten,ama bayan için ideal bir motor olabilir bencede cbr125 almalısın CBF 150'yi genellikle kuryeler kullanıyor sen de pek estetik durmaz arkadasların dedigi gibi repsol veya siyah alınabilir simdiden hayırlı olsun ;)

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    en iyi seçimi yapmışın tebrik ederim bu arada hoşgeldin
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Ey ahali, kafaya aliniyorsunuz gibi bir his var icimde....

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı nusr3t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba oncelikle aramıza hosgeldin ezo! bu arada SERHAT lutfen 125 sınıfının en iyisi diye bahsetmeyelim cbr125ten,ama bayan için ideal bir motor olabilir bencede cbr125 almalısın CBF 150'yi genellikle kuryeler kullanıyor sen de pek estetik durmaz arkadasların dedigi gibi repsol veya siyah alınabilir simdiden hayırlı olsun ;)
    Nusret,
    Türkiye şartlarında,
    125 cc, 4 zamanlı, Supersport bir başka motor göster CBR'dan iyi olan sözün doğru..
    Ama sen DERBI GPR 125R kullanıcısısın..
    125 cc, 2 zamanlı, 28 HP ..

Sence şimdi CBR'ı GPR ile kıyaslamak adil olur mu?

Ben GPR'yi Hyosung GT 250R ile kıyaslarım..

denizzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zongsheng 125
    öncelikler armıza hoş geldin burada iyi vakit geçireceğine ve burdaki arkadaşların bilgi ve tecrübelerinden yararlanacağına inanıyorum

motor konusuna gelince cbf 150 dir bayan için daha kullanışlı bence cbr125r da yatarak kullanma pozizyonu var biraz rahatsız edebilir

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı Bineksiliköfte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ey ahali, kafaya aliniyorsunuz gibi bir his var icimde....
    Kafaya alınıyorsak bile o onun acizliğidir..
    Biz herkesi insan yerine koyup yorum yaparız..
    Madem ki bize danışmış, biz de ona elimizden ne geliyorsa yardımcı oluruz.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    arkadaşlar esra hanım topiği 12-43de zaten terk etmiş onun için boşa mücadele etmetyin bırakın gönlünden hangisii geciriyorsa onu alsın tavsiyemizi yapalım ne hali varsa görsün siz niye birbirinize düşüyorsunuz anlamadım ha bu arada cbr 125 iyi seçim alternatifide yoktur o kadar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler