Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vites pedalsız ve benzinsiz yolda kaldım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    skocyigi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam millet,

cumartesi günü işten sonra o gün çalışmış olmanın verdiği keyifsizliğiyle gölcükten istanbula doğru gidiyodum. dilovasına gelmeden birden benzinim bitti ve onarım sebebiyle dubalarla ayrılmış sağ şeride doğru kırıverdim hemen. dubaların sıklığı veya benim acemiliğimden olsa gerek dubanın tekine sol ayağım çarpıverdi. dengemi pek yitirmeden hemen duruverdim ama vites küçültürken farkına vardım ki vites pedalım kopuvermiş

3. viteste benzinsiz kalıverdim rampada. telefonumu yeni çaldırmış olmam sebebiyle de kontak isimsiz telefonumla beni kurtaracak kimseye ulaşamadım :(

neyse ki kopmuş pedalımı bulabildim ve top case'e attım, yakıt musluğunu rezerve çevirdim ve 40-50 arası bi hızla tırmanmaya devam ettim. yolda bi kaç motorcu arkadaşa el salladım ama kimse durmadı :( gebze çıkışına geldim ve gişelerde bi scooter'a yanaştım ve kasktan görüldüğü kadarıyla bi küçük emrah bakışı atıp durumu açıkladım. sağolsun abimiz oraları biliyomuş, beni bi benzinciye kadar götürdü. benzini doldurdum, tam ödeme yaparken elektrikler gitti, nakitim de yoktu ve bi süre jeneratörün çalıştırılmasını beklemek zorunda kaldım. sonra bu abimiz beni sanayiye götürdü ve bi ustaya pedalı kaynattı. gebze merkeze inip bi kafede soluklandık, sonra istanbula birlikte yola koyulduk

kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum...

ve bu olaydan çıkardığım dersler:

1- yakıt durumumu sürekli kontrol etmeyi unutmıycam,
    2- nakitsiz yola çıkmıycam,
    3- yolda kalırsam ulaşmam gereken kişilerin telefonlarını yanımdan eksik etmiycem,
    4- kırılan ve kaynatılan pedalı 10-11 anahtarla beraber çantada taşıyarak olayın tekrarı durumunda yolda kalmıycam,
    5- koruma demiri taktırarak duba ve benzeri cisimlerin pedaldan ve ayaktan önce demirle temasını sağlıycam.

herkese iyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    sendekide baya bi şansmış resmen başına gelmedik olay kalmamış
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    geçmiş olsun hocam.işallah daha büyük şanssızlıklarla karşılazmazsın ve hiç birimiz karşılaşmayız.

Romans504 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 750
    Bu ne ya böyle! Bi İnsanın Başına Bir Seferde Ancak Bu Kadar Şansızlık gelebilir. Sen Ciddimisin Bunlardan. Bana Bi Flimin konusuymuş gibi geldi. Sankın Akşam İzlediğin Flimin Etkisinden Kalmış Olmayasın! Ve de Başlığı Açınca Da Gülmüşsün Bu Durumda Üzülmenin bi manası Yok Hoşuna mı gİTTİ yOKSAM!....... bende Bi Ara Yolda Kaldım benzinim Bitmek Üzereydi. Para Almam Yanıma işte Bazen Cep Telefonumu ALırım. o zamanda Ne Telefonumu Nede Param vardı, ama Benimki seninki gibi degildi Hemen Aldım Benzinimi bi Telefon Ettim Durum halledildi.
    RoMaNs_ Özgür Olmak için Uçmaya, Uçmak İçin Kanatlara Gerek Yoktur ( GSX-R 750 ) YeTeR..

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kabus gibii baba naaptın senyaa bunları yazarkende klavyeye çay döküldümü,geçmiş olsun.

skocyigi, geçmiş olsun dostum. ağva dönüşüde konuşmuştuk seninle koruma demiri hususunda, aklımıza gelen başına gelmiş çok şanssız bir dönem geçirmişsin tekrar geçmiş olsun...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Herşeyi anladım da pedal nasıl kırıldı onu anlamadım. Büyük başarı valla Geçmiş olsun. Bundan sonra daha dikkatli olursun umarım.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Kardeş geccmiş olsun. Ne olursa olsun yineden yolda kalmamısın ona sevindim. Motorun böyle güzel zevkleride var işte sonunda macerası kalıyor.
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Geçmiş olsun kardeşim, pedal nasıl kırıldı bir anlat hele. Çünkü bu baya zor olsa gerek
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    ramzey 125 cc scooter
    geçmiş olsun allah tekrarını göstermesin sana bu günlerde pişmiş tavuğun ruhu gelmiştir bir okuyup üflet

kabir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250
    abi aynısı basıma geldi tek benzın vardı.4 viteste kaldım gecmıs olsun
    ::::::::::GALLOWS:::::::::::::
    THRASH TILL DEATH

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    skocyigi kardeşim, çok geçmişler olsun. Listeye bir de "Cumartesileri çalışmak zorunda kalırsam motora binmeyeceğim" maddesini eklesen nasıl olur

skocyigi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

başlıkta gülümsedim, çünkü neticede bir hasara uğramamış olmam olaya daha bi eleştirel bakabilmemi sağladı ve tamamen kendi kontrolümde olan değişkenler sebebiyle yolda kalarak alay edilmeyi hakettim ve bunu kendi kendime yapıyorum

just_life'ın dediği gibi olay sonunda sadece gülerek anlatılabilecek bir anı kaldı. buna da şükretmek lazım ki zaten şanslı olduğum yönler de vardı, mesela 4 veya 5. viteste kalsaydım belki de motoru kaldıramayacaktım. 1 veya 2'de kalsaydım o hızla en yakın benzinciye gitmem yıllarımı alabilirdi, veya yüksek devirde gitmeye çalışırken rezervi de bitirebilirdim. bir de yolda karşılaştığım kişinin o civarı bilmesi ve yardımcı olması da benim için şanstı. sonuçta bir de arkadaş edinmiş oldum.

pedalın kırılmasına ben de çok şaşırmıştım, zaten hemen kontrol ettim ve dubanın içinde çimento ve kaldırım taşı gördüm. karayollarının dubaların rüzgardan uçmaması için daha iyi bir çözüm bulması gerekiyor bence.

bu olayı sizlerle paylaşarak bi kaç kişinin daha ders çıkarmasını sağladıysam bu beni gayet mutlu eder.

herkese sağlıklı sürüşler.

p.s. chatnoir, tel nonu kaybettim, bi ara mesaj atarsan sevinirim.

Geçmiş olsun dostum.. Bende bigün boğaz köprüsünün tam orta yerinde kalmıştım benzinsiz.. Acemiyim ya rezerve olduğunu bilmiyom polis eşliğinde yıldız yokuşuna kadar ittim motoru sonra aşağı saldım da kabataştan doldurdum.. Tabi geç kalınca işe bide fırça yedim.. Ama sonradan öğrendim ki meğerse benim rezerve de benzin varmış.. senin yazıyı okurken aklıma geldi ve gülümsedim şimdi

a_cayip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun
    walla kardeş kayabey'in dediği gibi bu kadar olur..
    pişmiş tavuğun ruhu gelmiştir bir okuyup üflet..

geçmiş olsun.

patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu hakkında bir kitap yazmayı düşünüyor musun?

DaBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gixxer1000 K4
    Büyük geçmiş olsun. enim de debriyaj telim kopmuştu şehir içinde tonla kırmızı ışık geçmek zorunda kaldım. Ne siz sorun ne ben söyleyeyim
    - = Riders On The Storm = -

Mr-Metal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi seninki hakikaten küçük emrah filmine dönmüş... geçmiş olsun

enteresan valla bu kadar olurmu detirtcek bir olay benimde bir kere vites ayaklığı kırılmıştı sol ayak havada vites atıp duruyorduk kas yapmışıtı ayağım.hep dediğim gibi bu olaylar bize ve arkadaşlara ders olmalıdır.geçmiş olsun
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

BURNER_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR ?00 RR yada F olaCak İşallAh
    hacam bahtsız bedevı den daha bahtsızmıssın haa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler