Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

biri bu soruları cevaplayabilirmi çok önemli

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar benim mondial 151 rs motor var bi tane daha 209 kilometredeyim. üzerine yağmur yağdı. motoru çalıştırmadan giderken disklerden ses geliyor.

aryıcaa daha büyük bir sorunum var. 10 ytl lik benzin aldım beni 33 km götürdü. ya biyerlerden benzin kaçırıyor. ya bujiyi kırdık. yada bu mondialler hakkaten dandik. yoksa rodaj bu kadar pahalıya mı maal olacak.

bi de ben bu 209 km yi ehliyetsiz yaptım. 208bin nüffuslu bi şehirde ikamet ediyorum. başıma bi hal gelir mi. ehliyeti alabilmem için 1 yıl daha beklemem gerekiyor. biyerlerde dayım olsa beklemeden ehliyet sahibi olabilirmiyim.

bi teknik soru daha soracam motoru aldığımdan beri yağına mağına baktırmadım. bildiim kadarıyla 500 km de bakıma gidecek. doğru muyum?

az kalsın söylemeyi unutuyordum. motoru çalıştırırken frene basmak gerekiyor ya. arka freni sıkınca fren lambası her zaman yanmıyor. dolayısıyla motorda arka frenle zor çalıştırılıyor. bu sorunu illa servis mi halleder, yoksa benim yapacak bişeylerim var mı.

bi yardım edin yoksa artık cin malına boykot uygulamak durumunda kalacam. canımı sıkmaya başladı bu sorunlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen en ıyısı arkadasım onların bı kısmıyla belkı ugrasabılırsın ama bı kımıyla ugrasamazsın gıt guzel bır tamirciye yaptır bence soyle derdını onlar hallederler...bosu bosuna yorulma ıstersen yapabılecegın o yanmayan fren lambasını degıstırmek olabılır ...yenı lamba alırsın...takarsın ama gerısını servıs yaparr..

Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen en ıyısı arkadasım onların bı kısmıyla belkı ugrasabılırsın ama bı kımıyla ugrasamazsın gıt guzel bır tamirciye yaptır bence soyle derdını onlar hallederler...bosu bosuna yorulma ıstersen yapabılecegın o yanmayan fren lambasını degıstırmek olabılır ...yenı lamba alırsın...takarsın ama gerısını servıs yaparr..
    sağol arkdas ama sorun fren lambasında deil. frende. ben içeriye ışık tutarak mekanizmayı inceledim. freni sıkınca motorun fren sıkıldığını anlaması için bi pim var. o pim tutuksuzluk yapınca arka freni sıkarak marş düğmesine bastığınızda çalışmıyor. ön freninkinde sorn yok. isterseniz frenin bulunduğu kısma bi el feneriyle ışık tutun ve o mekanizmanın ne kadar dandik olduunu bi görün. dersiniz ki bu çinliler mahsus insanın sinirini bozmak için mi bu kadar dandik mal yapıyolar. yani 1 ay önceki aklım olsa gider ikinci el bi honda scooter alrdım ya neyse.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sıfır aldın galiba en iyisi kurcalamadan servise göstermek
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede sen ugrasma bı servıse gotur....

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır aldın galiba en iyisi kurcalamadan servise göstermek
    Yanii,fazla gurcalamassın iyi olur sonra garanti dışında kalmış derler

Motosikleti
    yamaha fazer 600
    Alıntı hboz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benim mondial 151 rs motor var bi tane daha 209 kilometredeyim. üzerine yağmur yağdı. motoru çalıştırmadan giderken disklerden ses geliyor.

aryıcaa daha büyük bir sorunum var. 10 ytl lik benzin aldım beni 33 km götürdü. ya biyerlerden benzin kaçırıyor. ya bujiyi kırdık. yada bu mondialler hakkaten dandik. yoksa rodaj bu kadar pahalıya mı maal olacak.

bi de ben bu 209 km yi ehliyetsiz yaptım. 208bin nüffuslu bi şehirde ikamet ediyorum. başıma bi hal gelir mi. ehliyeti alabilmem için 1 yıl daha beklemem gerekiyor. biyerlerde dayım olsa beklemeden ehliyet sahibi olabilirmiyim.

bi teknik soru daha soracam motoru aldığımdan beri yağına mağına baktırmadım. bildiim kadarıyla 500 km de bakıma gidecek. doğru muyum?

az kalsın söylemeyi unutuyordum. motoru çalıştırırken frene basmak gerekiyor ya. arka freni sıkınca fren lambası her zaman yanmıyor. dolayısıyla motorda arka frenle zor çalıştırılıyor. bu sorunu illa servis mi halleder, yoksa benim yapacak bişeylerim var mı.

bi yardım edin yoksa artık cin malına boykot uygulamak durumunda kalacam. canımı sıkmaya başladı bu sorunlar.
    motorun km az oldugu için üzerine yagmur yagmasıyla diskten ses gelmesi pek mantıklı değil diskten ses gelebilir ama bunun yagmurla alakası yoktur buyuk olasılıkla balatan fren diskine sürekli temas halindedir bu sebeple aşınmış v.s olabilir bundan olabilir.
    10 ytl lik beniznle 33 km olayına gelince bence o bi yerden benzin kacırmadan ziyade birilerinin senin depondan benzin kacırmasıyla alakalıdır motoru koydugun yere dikkat et mondıallerın sele altı cok kolay acılıyor depondan benzın yurutuluyor olabılır ve yada benzın aldıgın yere dıkkat et pompacı benzını koyarken sık sık pompanın mandalına basıyorsa ondanda olabılır pompanın ıcındekı havayı atar sık sık mandala basarak ama sayac lıtre yazar ama onda bıle bu kadar fark olmaz belkıde sen 10 ytl lık demişsindır o yanlışlıkla 5 ytl v.s koymustur
    ehliyet olayına gelince bi yerlerde dayın olduktan sonra deıl motor ehlıyetı kıyı kaptanlıgı wehlıyetı bıle alıyorsun sen amca dayı olayına gırme sureklı kasklı bin ve garıp hareketler sergıleme motorunda efendı olsun (abartılı egzost ışık v.s olmasın)hiç bişi olmaz beni 9 yıldır ıkı kere polıs cevırdı bırınde radara gırdım ceza yedım zaten dıgerınde ehlıyet ruhsat varmı dedı var dedım devam et dedı cunku kaskım sureklı takılıydı
    bakım olayına gelınce kıtapcıgında yazar oradan bakabılırsın mondıalım olmadıgı ıcın bılmıyorum
    arka fren olayıda fren müşüründen kaynaklanıyor müşür değişince düzelır onunda en buyuk arızalanma nedenı motor gıderken hem gaza hem arka frene basmakmış senın yetenegını bılmıyorum ama bence yapamazsın ama istersen dene umarım yardımcı olabılmısımdır k.i.b

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanii,fazla gurcalamassın iyi olur sonra garanti dışında kalmış derler
    hatta okudularsa bile bu topici eyvah anlarlar sen olduğunu
    şaka bi yanada arkadaşlar doğru sölemiş.. henüz neyin ne olduğunu kurcalamamak lazım zaten çinliler bozulmaya kırılmaya bahane arıyor
    gerçi bende çinliyim bakarsan bağ olur bakmazsan dağ..

Motosikleti
    Yamaha R1
    daha alalı 209 km yapmışsın ama çekmediğin dert çile kalmamış dök üzerine benzini yak gitsin seneye daha iyisini alırsın ne diyeyim

niye mondial aldınki be kardeşim başka uygun fiyat ve marka yokmu yani...

Alıntı fantazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun km az oldugu için üzerine yagmur yagmasıyla diskten ses gelmesi pek mantıklı değil diskten ses gelebilir ama bunun yagmurla alakası yoktur buyuk olasılıkla balatan fren diskine sürekli temas halindedir bu sebeple aşınmış v.s olabilir bundan olabilir.
    10 ytl lik beniznle 33 km olayına gelince bence o bi yerden benzin kacırmadan ziyade birilerinin senin depondan benzin kacırmasıyla alakalıdır motoru koydugun yere dikkat et mondıallerın sele altı cok kolay acılıyor depondan benzın yurutuluyor olabılır ve yada benzın aldıgın yere dıkkat et pompacı benzını koyarken sık sık pompanın mandalına basıyorsa ondanda olabılır pompanın ıcındekı havayı atar sık sık mandala basarak ama sayac lıtre yazar ama onda bıle bu kadar fark olmaz belkıde sen 10 ytl lık demişsindır o yanlışlıkla 5 ytl v.s koymustur
    ehliyet olayına gelince bi yerlerde dayın olduktan sonra deıl motor ehlıyetı kıyı kaptanlıgı wehlıyetı bıle alıyorsun sen amca dayı olayına gırme sureklı kasklı bin ve garıp hareketler sergıleme motorunda efendı olsun (abartılı egzost ışık v.s olmasın)hiç bişi olmaz beni 9 yıldır ıkı kere polıs cevırdı bırınde radara gırdım ceza yedım zaten dıgerınde ehlıyet ruhsat varmı dedı var dedım devam et dedı cunku kaskım sureklı takılıydı
    bakım olayına gelınce kıtapcıgında yazar oradan bakabılırsın mondıalım olmadıgı ıcın bılmıyorum
    arka fren olayıda fren müşüründen kaynaklanıyor müşür değişince düzelır onunda en buyuk arızalanma nedenı motor gıderken hem gaza hem arka frene basmakmış senın yetenegını bılmıyorum ama bence yapamazsın ama istersen dene umarım yardımcı olabılmısımdır k.i.b
    çok sağol arka fren olayı dediğin gibi. hem gaza hem frene basıyorum arada bir. büyük ihtimal ondan. ama benzin olayı canımı sıkmaya başladı. bizim burası güvenlik korumalı burda benzin çalmaları imkansız. benzin doldururken de bi sorunla karşılaşmadım. hatta çok yaktığını bildiğim için son aldığımda benzin deposuna baktım yarısına kadar doluydu. dün 30 km falan yaptım. ama giderken azalıyo hissediyorum göstergeden. yani şamandıra da sorunlu değil. ben bi ara onla 50 km hızla bozuk yolda çukura düştüm. çukurun içinde su vardı. o kdar derin deildir dedim ama girdim çukura. çıkınca motor istop etti. motor bilgim de yok buji kırılırsa neolur fln die ama. eğer kaskı takınca polisler bişey yapmaz diyosan ehliyete de gerek yok. ben bunu bi servise götüreyim. çok sağol

Alıntı Scooter_Mania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye mondial aldınki be kardeşim başka uygun fiyat ve marka yokmu yani...
    bizim bi tanıdıkta vardı güzel dedi. bende kanıp aldım. performansı dediğinden de iyi .eğer benzini de az yakarsa iyi motor olmaya aday. ama parçaları dandik tabi. çin malı olduğunu belli ediyo. eğer ehliyet alırsam bununlada 5000 km fln yaparsam satıp honda cbr almayı düşünüyorum (2. el) burdan da şunu anladım ki. kürdan da alsan en kalityelisini alacaksın.

bu arada aranızda scooter kullanıpta ehliyeti olmayan arkadas varsa bi selamlaşalım kendimi bu konuda yanlız hissediyorum:D bildiğim kadarıyla şehirler arası yolda çeviriyolar heralde polisler ama. hala endişeliyim çünkü bi arkadas ehliyetsizlikten yakalanan motorlarla bir tır parkının dolduğunu söylemişti. yakalanmanın cezası da çok büyük kefaletle falan 1000 ytl ye mal oluyomuş. 1000 ytl ödeme korkusuyla motora bineceğime veririm 300 lira paşa paşa dolaşırım.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    sevgili kardeşim:

fren sesi ve ampul yanmaması çok vahim sorunlardır.
    sen en iyisi Çin mallarını boykot et.
    bunu satıp, üstüne de biraz ekleyip, sıfır burgman falan al.

210 bin nüfus sayısı altında bir şehirde yaşıyorsan, ehliyet almana da gerek yok.

hayatında başarılar dilerim.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Sen 17 yaşına gelene kadar trafiğe çıkma ehliyetini alınca caddelerde dolaşırsın.

Yok polis yakalarsa motora el koyar 1.000 ytl civarında ceza ve mahkemeye çıkarsın. Yaşın tutmadığına göre çalışmıyorsun galiba parayı nerden buldun bilmiyorum.Büyüklerin sana akıl vermiyormu.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen 17 yaşına gelene kadar trafiğe çıkma ehliyetini alınca caddelerde dolaşırsın.

Yok polis yakalarsa motora el koyar 1.000 ytl civarında ceza ve mahkemeye çıkarsın. Yaşın tutmadığına göre çalışmıyorsun galiba parayı nerden buldun bilmiyorum.Büyüklerin sana akıl vermiyormu.
    ebeveyn olayı diyim sen anla.motoru onlar aldı.

büyüklerin hangi konuda akıl vermeleri gerekiyordu ki. ben motoru şehiriçi sürmek için almadım zaten. ehliyete gerek yok diye düşünmüştüm. ama istediğim yere gitmek varken neden yapmayayım. ehliyeti 5 ayla kaçırıyorum. o benim canımı sıkıyor. eğer bi tanıdık olsa 1 dk beklemem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)