Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Honda CBR 600 RR ile başlangıç...

Motovento
    REKLAM ALANI
    cooper061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsxr 600
    Arkadaslar bence 600 rr la baslaması normal. Bu tamamen maddi güç ve irade mselesi. Adamın parası wrdır şekil olsun gazlamam abi der alır. Benim çevremde motora baslattığım arkadaslarımın da hepsi büyük motorla basladı şükür daha ciddi kaza yapan yok. Her büyük motorla baslayan ölck diye bi kaidemi war anlamadım. adama rahmet okuyosunuz şimdiden. Bence allah rahmet eylesin yerine . Allah güle güle kazasız belasız kullanmayı nasip eder inşallah diyelim.
    İ AM NOT RİDİNG FAST!! JUST FLYİNG LOW

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    banada hayabusa banada

Motosikleti
    Prince giantco Cruiser
    benimde 2.motorum 600 F olucak ama o kadar hız delisi değilim beni tatmin edicek bi motor sanki =) yurtdışına çıkıcam motoru aldığım zaman değiştirme şansım yok 1 hakkım var bakalım

Motosikleti
    GT650R
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın yapışır pul gibi.... Burdan rahmetler yazarız....
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jiletle kazırırz artık

şaka biryana durum vahim
    herkes içn bir tehlike o adam
    başkalarınıda canından edebilir
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden Allah rahmet eylesinnn
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin. Sevenlerine bol sabır diliyorum.
    Alıntı bende_emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence 600 rr dan önce hayabusayla başlasaymış yaa
    1300 1100.....50 cc bu yukardan aşağıya iniyo heralde
    sonra da motosikleti bırakır uçaklara takılırdı ...
    Alıntı NIGT FOX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadasa hc bsey denmez.bu arkadasta suc yok buna akıl verenı bulmak lazım arkadslar ne dıyım allh sonumuzu hayr eyle yarabbiiiiiiiiiiiiiii
    ne gunlere kaldık.(bde hayabusa dıo ben soylerken korkuorum yaaaaa)
    ))
    Alıntı karmacoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deli galiba .
    Alıntı MKH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar işte intihar amaçlı bir motor almak isteyen arkadaşımız daha
    Alıntı sbtoker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin simdiden.
    Alıntı Bolu'lu Lynx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresan bi kişilik .... Psikolojik sorunları var galiba.... arkadaşların dediği gibi fazla yaşamaz....
    Hanginiz hayabusaya binmek istemez, hanginiz hayabusaya ölmek için biner.
    Oda ölmek için binmeyecek..
    Saçma sapan konuşulur böyle, biri ölüncede çok içten allah rahmet etsinler dilenir..
    Birazcık samimiyet ve dürüstlük lütfen, laf olsun diye konuşmayalım.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Motosikleti
    Prince giantco Cruiser
    ben binmek istemiyorum sevmiyorum hayabusayı =)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

SS alacak ve hız yapmayacak diye bir şey yok, varsada zaten dam üstünde saksağan vur beline baltayı.

Bende geçen sene 1000RR'la başladım, daha bir sene dolmadı bu ikinci 1000RR, şanşlıyımki kol ayak kaburga kırıkları felan ufak tefek şeylerle şuana kadar geldim.

Ama nereye kadar giderim bilmiyorum, boşluğu bulunca gazı kitliyorsun, ben efendi sürerim, ben 50-60km hızla gezerim.. böyle anca kendini kandırırsın aynı benim gibi.

Jennifer lopesle aynı yatakta yatarım ama ben sevişmem, önemli olan aynı yatakta olmak. Hadi ordan.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS alacak ve hız yapmayacak diye bir şey yok, varsada zaten dam üstünde saksağan vur beline baltayı.

Bende geçen sene 1000RR'la başladım, daha bir sene dolmadı bu ikinci 1000RR, şanşlıyımki kol ayak kaburga kırıkları felan ufak tefek şeylerle şuana kadar geldim.

Ama nereye kadar giderim bilmiyorum, boşluğu bulunca gazı kitliyorsun, ben efendi sürerim, ben 50-60km hızla gezerim.. böyle anca kendini kandırırsın aynı benim gibi.

Jennifer lopesle aynı yatakta yatarım ama ben sevişmem, önemli olan aynı yatakta olmak. Hadi ordan.
    JLO yaşlandı abi artık daha seksi birilerini örnek vermek lazım
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

transalpide kaçırmadım hani Hayırlı olsun abi garajda yer var anlaşılan dahala Kazasız belasız
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    JLO yaşlandı abi artık daha seksi birilerini örnek vermek lazım
    Sen kendine bak, üzerinde i have girl friend yazılı tişürtlerlen gesion kart zampara

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Aaa, Murat, duymamıştım kaza yaptığını. Bir süredir ben de yoktum, geldiğimde seni de bulamadım, merak ediyordum nerede bu çocuk diye... Geçmiş olsun kardeşim...
    Üç boyoz bir kola

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Bu tip hatalı başlıklara yazdığım cevapta artık klasikleşti....
    Gezgin misali... Motoru genellikle nerede ve ne amaçlı kullanıyoruz?
    Yakın mesafelere ise 600-1000 cc segmentinde ki makineler ne işe yarar? Uzun mesafe içinse ne sıklıkta kullanabiliyoruz? Şu ana kadar sahip olduğumuz motosikletleri gerçek anlamda , tam performansla ne kadar kullanıyoruz?
    Şehir içinde 600-1000 cc arasındaki motorlara binmek kendimizi tatminden , başka işe yarıyormu? Başkaları içinmi yaşıyoruz? Vatandaşa bakıyorsun daha 3 ay 150 cc kullanıyor, motoru büyütmek istiyorum diyor. Alıyor R6, motorun hakkını verecek asfalt veya yol nerede? Kaza kaçınılmaz,hepimizi yasa boğuyor.
    Bağırtıyor trafikte,gaz veriyor birilerinin dikkatini çekmek istercesine,birileri kaç basıyor diye sorsun istiyor ? Kullandığı aletin teknik özelliklerinden çoğu habersiz sesi yeter diyor.
    Motosikleti trafikte seri bir şekilde dolaşmak için,az yaksın daha ekonomik olsun diye almıyormuyuz?
    Sınıf atlarken amaçları ve hedefleri doğru belirlemek lazım.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    vaRRdı
    viceroy

Söylediklerinin büyük kısmına katılıyorum. Ancak ''Motosikleti trafikte seri bir şekilde dolaşmak için,az yaksın daha ekonomik olsun diye almıyormuyuz? '' kısmına katılmıyorum.

Motosiklet bir tutku bir zevktir herşeyden önce kimileri için... Hafta içi ulaşımını otomobil ile yapanlar haftasonları sadece yıkayıp parlattıkları motosikletlerine bakarak bile keyif alabilirler. MOtosiklet sevgisini sınırlandırmamak gerekir diye düşünüyorum...

Ben bazı günler binemesemde motosikletimi çıkartıp temizleyip tekrar içeri sokmaktan bile keyif alıyorum. Hoşuma gidiyor. Her insanın motosikletten aldığı şeyler çok farklı...

Motosikleti
    Race yıkayıp seyretmek için doğru bir seçimmi dostum?
    oturuş pozisyonu varikosal sebebi,artçı alınmaz,kısa yol veya şehir içi motoru hiç değil,uygun yol Türkiyede yok,yarışlarada katılmıyorsanız...vs... O halde çok pahalı bir Özel zevk olmaktan da öte gidemiyor. Bu da milli servete bile zarar gibi geliyor bana. Saygılar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaa, Murat, duymamıştım kaza yaptığını. Bir süredir ben de yoktum, geldiğimde seni de bulamadım, merak ediyordum nerede bu çocuk diye... Geçmiş olsun kardeşim...
    Teşekkür ederim, hemde 2 ay arayla 2 ayrı kaza, ilkinden sonra 2 ay serviste yattıda.

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oturuş pozisyonu varikosal sebebi,artçı alınmaz,kısa yol veya şehir içi motoru hiç değil,uygun yol Türkiyede yok,yarışlarada katılmıyorsanız...vs... O halde çok pahalı bir Özel zevk olmaktan da öte gidemiyor. Bu da milli servete bile zarar gibi geliyor bana. Saygılar.
    Neye göre pahalı kime göre pahalı, caddede 500bin 1minyon ytl'lik arabalar gezerken en kralı toplam 30-35'i geçmeyen SS motosikletler için lüks demek ne kadar doğru bilemiyorum.

Oturuş pozisyonuna gelince bu göreceli bir şey, herkes aynı pozisyondan zevk alacak diye bir kaide olamaz.

Ör. transalp sürünce her yerim ağrıyor, SS'in cenin pozisyonunda çok daha fazla rahat ediyorum.

Ayrıca motoru al yarışlara katıl diye bir şey de söz konusu değil.
    Malesef ülkemizde durum böyle, daha kontra bilmeyen yarışçılarımız var ama bence ilkkez SS alıp yarışlara katılmak caddede dolaşmaktan daha tehlikeli.

Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binemediğim zaman yaptığım şey yıkayıp seyretmek Motosiklet kullanmaya başlamadan önce varikosel ameliyatı oldum bu açıdan rahatım ama bence bünye alıştıktan sonra oturuş pozisyonu açısından bir problem yaratmıyor...

Artçı alınmaz haklısın; ancak benim motosiklet anlayışımda artcıya pek fazla yer yok... zorunlu olmadıkca artcı almak ve olmak istemiyorum. Artcılı sürüş yapacaklar SS'de zorluk çekecekler bu bir gerçek... Şehir içi motoru hiç değil kısmınada katılamayacağım; çok rahat kullanıyor ve keyif alıyorum. Çantası olan bir scooterdan yada bir crusier'dan trafikte daha pratik manevra yapabiliyorum. frenlerinin daha iyi olması ve geliştirilmiş bazı özellikleri sayesinde(HESD) sandığınızdan daha güvenli sürüş yapıyorum. Uygun yol Türkiyede yok diyebiliriz ancak büyük şehirde yaşantımı sürdürdüğüm için asfalt üzerindeyim. Bence her motosiklet özel bir zevktir...

Ayrıca milli servete zarardan çok faydası olduğunu düşünüyorum. Daha fazla vergi, daha fazla benzin tüketimi dolayısıyla yine daha fazla vergi... Daha fazla bakım gerektirdiği için bakımına harcanan paradan alınan vergi.. vs..

Görüşlerine saygılıyım herkes her motosikleti sevmeyebilir, ısınamayabilir...

abi kim neyden memnun değilse verin ben binerim neyin kavgası bu =)

Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi kim neyden memnun değilsenerim neyin kavgası bu =)
    Kavga yok, yanlış anlaşılmasın...

Fikirlerimizi belirtip farklı fikirleri anlamaya çalışıyoruz... En azından benim yaptığım şey bu... Asla kavga değil...

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kavga yok, yanlış anlaşılmasın...

Fikirlerimizi belirtip farklı fikirleri anlamaya çalışıyoruz... En azından benim yaptığım şey bu... Asla kavga değil...
    baba sen ver bi hanspre bana ben binerim

abi gazlayın allah aşkına kim neye binerse binsin ölümlü dünya benzin olsun 10 lira zevk değilmi ya

Motosikleti
    ErTech sevgili dostum,şehir içinde 600 cc ve üstündeki segmentteki motosikletleri hangi hızda dolayısıyla hangi viteste kullanabiliyorsun? Düşük vites ve meskulmahal hız sınırlamalarında ve uzun km ise motosiklet açısından zararı yokmu? Ben 250 cc şehir içi,650 cc şehirler arası kullanıyorum da o açıdan sordum.

Motosikleti
    Şu an için Bianchi Dakar
    Uzun lafın kısası bu olay 2 Faktöre bakıyor
    1-Irade: Eğer gerçekten ağırbaşlı sebaatkar bir inansanız neden olmasın ben de arabaya gerçekten çok güçlü bir spor arabayla başladım ama ilk 2000km 3. vitese takmadım bile 50km yi neredeyse hiç geçmedim sadece park ederken bir kaç minik kaza yaptım motorda da aynısı oldu.
    2-Sınırlama seçeneği: Hemen her firma bedavaya motorları 33HP ye indirecek sistemi sağlıyor ("Restrictor Kit" diye aratabilirsiniz) 33HP Avrupadaki acemi motorların yasal güç sınırıdır bu.Misal BMW R1200GSnizi bile 33Hp ile sınırlandırabilirsiniz.Kaldı ki bu kitleri profesyonel sürücüler yağmurlu havalarda rahatça sürebilmek için açarlar (ABS Gibi yani.).
    Bana verseler bi 600cc 2 yılda pişerim.Ama bizim karşıki berberin çırağına verseniz o iş pek sağlam olmaz :(kendisi yollarda Activayla terör estirmektedir ).

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)