Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Böyle Sürücü Kursu Olurmu Ya..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KISMETSE HYSOUNG GT 250 R
    dün işte kusraydık ben bilmiyorum heryerde bu şekilmi b e a2 hepimiz aynı yerde ders görüyoruz ben a2 alcam işte adama dedim sahibine abi dedim ben nasıl yani hepimiz beraber mi ders olcak evet dedi neyse dedim motor nerde benim kullancağım abi bi gittim kocaman bi motor hafıf chooper tarzı dedim bunu mu kullancam sınavda evet dedi ee dedim öğretcekmisiniz sadece 1 kere kullandırcaz oda sınavda motora alışmam içinmiş neden dedim ders fln yokmu direksiyon dersi ya dedi düşürüyorlar,yaralanıyorlar o yüzden yok...neyse diyelim ki aldık ehliyeti işte biz hani derler ya kasaptanmı aldın ehliyeti aynen öyle olcaz herhalde..(bu heryerde böylemi diye merak ettim)
    Bu kaLp TEK baŞInada AtaBİLİr DEstEK ÜNİte GErekMEz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    daha yok malesef
    evet ama izmirde biras daha insaflılar motoru verıolar karışmıolar nolduna ama genelde aynı yanı ders yok
    hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozunu dumanı yutarsın:cherry:

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Türkiyede kursların işleyişi malesef bu şekilde. Benim b ehliyetim vardı a2 için yazılmıştım. Kursa kaydımı yaptırmadan önce hiç motor tecrübem yoktu. Kursa kaydımı yaparkende bu durmu belirttim. Bana direksiyon dersi verecekseniz kayıt olayım diye şart koydum. YBR motosikletleri vardı. Onun üzerinde bana 2 3 ders verdi. Daha sonra istediğim zaman gidip kurstan motoru alıp arka taraftaki müsait olan alanlarında fren ve dur kalk çalışıyordum. Kendi durumunu, istediğin eğitimi kayıt olmadan önce belirtip ona göre hareket etmekte fayda var.
    Okan ACAR

Motosikleti
    abi bu ybr gibi bişey deilki kocaman değişik eski bir model ben eve yakın diye hemen 1 dkkada ordayım çünkü diye oraya ayzıldım ama bakalım ne olcak..ben bursadayım ve sanırım burda ehitim yeri fln yok öyle napcaz artık bulcaz bir arkdaş öğretcek bize iyice

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim direksiyonda herkes kendi motosikletiile girebiliyordu tanıdığın birisinden scooter filan ayarlasan olur o saatte

hem dandik bir eğitim veriyorlar hemde fiyatlar çok fahiş.ben 2 kursla görüştüm a2 almaktan vazgeçtim bi kurs herşey dahil 550 ytl diğeri 490 ytl istedi.ehliyetsiz kullanmak 600 ytl sanki 10 defa mı yakalanıcaz..

Motosikleti
    ben valla 400 ytl ye anlaştım buda normal sanırım herşey içinde işte ama..scooter da var ama ben vitesli öğrenmek istediğim için..hiç sallamıyorlar valla

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Vallaha bana da dedıler enson 300ytl olur Ders yok . kıtap önerıorlar alıosun sınava gırıorsun sonra emnıyete de sen para verıorsun alıorsun ehlıyetını tamam. bende dedım kalsın almıom 300ytl 6 10 taksıt yaparız felan dedıler ıste gereklı evraklar bunlar dedı goturmedım
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

Motosikleti
    benim herşey içinde trafik fln filan herşey 400 bide kursa git gel yol paramda yok..yemek kursata yiyebiliyorsun acsan hızmet yeme ıcme derslerde varda dıreksıyon dersınde hızmet 0 :(

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    BaK Kardeşim

Sürücü Kursları oLarak genelde motosiklet eğitimi veriLMiyor..Ama Tabii ki eğitim saatin war .. İSTersen bunu kursa söleyip hakkın oLan saat kadar motosiklet eğitimi alabilirsin.. EĞitim veriLMemesinin en büyük nedeni öğrenncinin yaraLanması ve bu yaralanmaların bazan ağıR oLMasıdır
    EĞitim alacaksan da Herhangi bi yaraLanmada tüm mesuLiyet in sana ait oLDuğunu belirtmen gerekiyor

A2 ehLiyeti almak isteyenler geneLDe motor kULLanmayı biLen arkadaşlarımız.. zaten sınawda Kullanacağın mesafe kısa bi mesafe oLur

EHLiyeti aldıktan sonra güveNLi sürüş dersleri alarak profesyonelliğe adım atabiLirsin

SAYGILAR
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    BAKTIM ABİ

bunu ben kendim için söylemiyorum ben az çok biliyorum sınavdan geçerim ama herkez benim gibi olmuyabilir onlar nasıl yapcak yani.sınavda kütt yerde bide bakın p.tesi motorun resmini koyayımda görün hem motorun nasıl olduğunu..

Motosikleti
    henüz yok:(
    Abi bende şubattan sonraki ilk sınavda giricem sınava inşallah böyle olmaz. ist da biraz daha farklıdır diye umuyorum
    **CROSS**

bendede b var a2 için 200 lira istediler biraz pazarlık la 150 ye 2 taksit anlaştım.
    zannedersem 150 filanda diğer masraflar tutar 300 lira toplam.
    ama eğitim filan sormadım zaten faal olarak motor sürüyorum.
    motor derside çok mühim değil bütün soruları gözüm kapalı çözüyorum zaten ....

ehliyeti zorla alıyorsun bu memlekette alsan bi dert almasan ayrı dert ...

gestapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha önce bunun gibi bir konu açmıştım araştırmamışsın ama eve her yerde durum aynı bu nedenle bende vazgeçtim a2 den motorumu alıp sonradan alırı mbelki a2 çok ta mühim deil ya öle bakma sen heryerde eğitim şart bilmemne dediklerine hiç bişey öretilmio bu memlekette tüm söylenen tecrübe kazanıp öle yollara çıkman ancak çok paran varsa honda gbi firmaların güvenli sürüş derslerine katılabilrsin onlarda heryerde yok istanbulda var sanırım!!

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Benim bir arkadaşım alırken Kendi motosikleti ile katıldı sınavlara Sivasta her sürücü kursu motor ehliyeti vermiyor veren yerlerinde motosikletleri yok varsa motorun derslere giriyosun yoksa ya biyerden bulucaksın bulamazsan ne oluyor onu bilmiyorum..
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı KRAL444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha bana da dedıler enson 300ytl olur Ders yok . kıtap önerıorlar alıosun sınava gırıorsun sonra emnıyete de sen para verıorsun alıorsun ehlıyetını tamam. bende dedım kalsın almıom 300ytl 6 10 taksıt yaparız felan dedıler ıste gereklı evraklar bunlar dedı goturmedım
    Alıntı rhaurk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben valla 400 ytl ye anlaştım buda normal sanırım herşey içinde işte ama..scooter da var ama ben vitesli öğrenmek istediğim için..hiç sallamıyorlar valla
    arkadaşlar ne yapmışsınız bu fiyatlar ne böyle yaww.uçmuşlar resmen.istanbulda en kralı 150 ytl ye veriyor.eğitime gelince benim dandik kurs bile vermişti ben ilk vitesli motoru eğitimde kullanmıştım çok kolaymış.

Alıntı gestapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce bunun gibi bir konu açmıştım araştırmamışsın ama eve her yerde durum aynı bu nedenle bende vazgeçtim a2 den motorumu alıp sonradan alırı mbelki a2 çok ta mühim deil ya öle bakma sen heryerde eğitim şart bilmemne dediklerine hiç bişey öretilmio bu memlekette tüm söylenen tecrübe kazanıp öle yollara çıkman ancak çok paran varsa honda gbi firmaların güvenli sürüş derslerine katılabilrsin onlarda heryerde yok istanbulda var sanırım!!
    sana hiç katılmıyorum dostum.bu memleketde motosiklet kullanıyosan kendi iyiliğin için ehliyetin olması lazım
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    öyle valla bılmıyorum ucmuslarmı ama b ler 650 a2 ler 400 trafık harc fln hersey ıcınde...su yonu ıyı ama sankı ozel ders goruyorum 40 kısı olmaslı lazım normalde bu donemkı kayıtta ama bız daha 8 kısıyı gecemedık

gestapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ne yapmışsınız bu fiyatlar ne böyle yaww.uçmuşlar resmen.istanbulda en kralı 150 ytl ye veriyor.eğitime gelince benim dandik kurs bile vermişti ben ilk vitesli motoru eğitimde kullanmıştım çok kolaymış.

sana hiç katılmıyorum dostum.bu memleketde motosiklet kullanıyosan kendi iyiliğin için ehliyetin olması lazım
    ne için? polise yakalanmamak için mi? yoksa güvenli bi sürüş içinmi ehliyet lasım?? ehliyeti alırken güvenli sürüş eğitimi vermediklerine göre cevabı sen zaten biliyorsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)