Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR'm çalınca CBF'm mi olsa

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamah YBR125
    slm

geçenlerde burda da duyurmuştum YBR'm çalındı diye. Hala bir haber yok. Adamlar bulundu fln ama motorun bulunması konusunda şüphelerim var. Bulunsa da bana ne kadara mal olacak diye düşüncelerim var.

Her neyse; herşey bir yana bulunduğum yerden işe gitmem için iki tekere ihtiyacım var zira burdan dolmuş yok sabah erken.
    Yani en ksıa zamanda birşeyler yapmam lazım.
    Aklımdan bütçem dahilinde CBF 250 almak geçti hemen. Gönül DL ister ama ona param yetmez.

Gidiğ aynı motordan alsam saçmalık oluk, çünkü bulunursa 2-3 ay sonra çok salak bi durum olur. Ama dedim bi CBF 250 alsam o zaman iki motor farklı olur ama bi YBR 125 ve CBF 250 arasında ne kadar fark vardır , kullanış rahatlığı, parça dayanıklılığı vs bakımından

misal benim YBR 6 ayda, 10.000 km deydi, ve daha bir kere bile marş basmama ya da herhangi bir en ufak sorun çıkarmadı.
    şimdi CBF alsam aynı performansı gösterir mi

bir de tabi siz olsanız ne yapardınız böyle bir mecburiyet durumunda
    ikinci el demeyin çünkü nakit param yok ve ne biliyim 2. el alasım da yok
    teşkür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    slm arkadaşım bu bahsettiğin motoru 5 aydır yaklaşık 7.000 km'dir kullanıyorum ve önceki motorum olan 2004 YBR125 ilede 17.000 km kullanmıştım...

Ybr125'in ne kadar sağlam ve dayanıklı olduğunu 17.000 km test ettim yani ve satarkende hala taş gibiydi motorum...onla girip çıkmadığım yer kalmamış ama bu süre zarfında beni bir kez bile olsun üzmemişti...

Gel gelelim CBF250'ye motoru alalı dediğim gibi 5 ay olmasına rağmen bana bir kez olsun sağlamlığı,parça kalitesi ve dayanıklılığı konusunda şüphe vermedi...depoyu 40 ytl'ye dolduruyorum ve yedek dahil 375 km yol yapıyorum...

ikisini karşılaştırmak istediğimde selesinin genişliği,dengesi ve yol tutuşuyla ybr'den daha iyi olduğunun ilk kullanımda bana hissettirdi...bu yaz çok sayıda uzun yola gitmeme rağmen bir kez bile olsun gık demedi...yani benzini koydum gaz kolunu çevirdim ve istediğim yere gittim...hız olaraksa 2004 ybr ile en fazla 110 görmüştüm devirlendirip vitesleri zamanda attığım zaman...bunu CBF250'de denediğimde motor 140 km'yi rahat çeviriyo sonrası içinse biraz eğim yada üstüne yatmak falan gerekiyo...senin için kısa değerlermelerim bu kadar...bu ara parça kaliteside üst seviyede söylemeden edemeyeceğim....

forumu biraz araştırırsan satılık ilanım var...bunu gördüğünde demeki madem bu kadar memnunsun niye satıyosun o zaman motorunu...sadece yükseltmek için başka hiçbir sıkıntım yok kendisinden bilgin ola...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Yamah YBR125
    slm
    teşekkür değerlendirmen için. Şüphem gitti biraz. Heralde alacağım bir CBF önümüzdeki haftalarda.

YBR'm i de satmam asla. O benim ilk gözağrım. Umarım bulunur ve kavuşuruz.

Motosikleti
    Yamah YBR125
    ya şimdi araştırdıkça içime şüphe düşüyor. Bir çok insan CBF için seri vs dese de, uzun yolda ve yüksek hızda titreşimden ve sele rahatsızlığından bahsetmiş.
    YBR 250 bu kadar pahalı olmasa hiç düşünmem de, şimdi içim gıcık kaptı naapsam diye. püf.

motor da hala bulunamadı, adli tatil bitse de işler hızlansa...
    Nedense içimde Honda'dan korkmamı söyleyen sesler var. Ses de değil, sesler..

hadi hayırlısı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)