Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklete bin...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    feminen tubiş.....

Bu bir klasiktir...Babalar ve oğulları gibi...

@boy ;

Yine 10 numara bir derleme olmuş saklanılmaya değer bence ;
    ellerine sağlık kardeşim...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Yaşım itibarı ile; bu yazının oğluna nasihat veren babanın yanında gördüm kendimi
    o yüzden de ençok şu paragraf hoşuma gitti
    "Eğer ben ölmüşsem de çok önemseme. Motor üzerinde ölmüşsem neden pişman olmadığımı anlayacak tek kişi sen olacaksın. Eğer ölmemişsem şu pembeli kıza sor bakalım ablası var mı?"

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok enteresan ; Neden babanın korkusu, benim babamdan çok annem korkuyor, hatta oğlu da olmasına rağman kızı için endişeleniyor.. Çünkü erkek kardeşim motosikletlerden hoşlanmıyor....

Yazmayacaktım ama dayanamadım yine.. Neden baba ve oğul...
    Çünkü bu “Doğmamış Oğluma Mektup” başlıklı yazıdır. Ayrıca yazarı "Murat Z. Özbilgi" olup yazısının farklı bir kitapla karıştırılmasından pek hoşnut değil.
    başka bir sitedeki yazısını aynen aktarıyorum.

Motor On ve Superevariders’taki dostlarıma, çeşitli motosiklet gruplarındaki arkadaşlara ve günlerdir özel mesaj atıp bir açıklama yaparak hakkımı aramam için ısrar eden herkese söylemek istediğim birşey var.

Düşündüm ve karar verdim ki, Motor On dergisi Ağustos 2007 sayısında yayınlanmak üzere yazdığım “Doğmamış Oğluma Mektup” başlıklı yazıyla 1970’lerde bir İtalyan kadın yazar tarafından yazılmış kürtaj temalı romanı birbirinden ayırtedemeyenlere uzun uzun açıklamalar yapmak istemiyorum.

Yazılarımın imzaları daha önce de değiştirildi, imzasız halde değişik yerlerde yayınlandı, hatta bazıları imzam kaldırılıp küçük rötuşlara uğradıktan sonra bana geri geldi. Bu e-posta mesajlarını “Bumerang” isimli bir klasörde saklıyorum. Ancak bugüne kadar ilk defa fikri mülkiyet hırsızlığıyla suçlanıyorum. Önce biraz bozuldum ama şimdi açıkçası çok da umursamıyorum. Daha ziyade olayın bütününe pozitif bakıyorum. Bu tartışmalar vesilesiyle 2 şey kazanmış oldum:

Birincisi, yazdıklarımı birilerinin gerçekten okuduğunu, gerçekten beğendiğini bir kez daha ve biraz daha anlamış oldum. Bir sanatçı olmadığımın farkında olacak kadar haddimi biliyorum, manevi tatmin dışında yazı yazmak için hiçbir nedenim yok. Bu tatmini alabilmek için de herhangi bir şey ispat etmeye ihtiyacım yok. Tebrik ve yorumlarınızı almak benim için yeterliydi. Demek ki beni duyuyorsunuz ve yazdıklarımı okuyorsunuz. Demek ki ağlasam sesimi duyabiliyorsunuz mısralarımda ve dokunabiliyorsunuz gözyaşlarıma ellerinizle. Daha ne isterim ki?

İkincisi, bu vesileyle Oriana Fallaci’nin romanını keşfettim. Orijinal kaynak olduğu iddia edilen bu kitabı galiba pek okuyan yok. Şiddetle tavsiye ediyorum, bu kitap harika birşey. Hayatın ne zaman başladığının sorgulanmasından tutun da, annelik güdülerine ve toplumun evlilik tabularıyla bir yaşam oluşumuna nasıl ikiyüzlüce saldırdığına kadar basılmadık toprak bırakmayan bir anlatım. O kadar güzel bir roman ki, her ne kadar yazdığım yazıyla bu romanın isimleri dışında hiçbir ilgileri yoksa da, ben bir amatör olarak yazdığım herhangi birşeyin bu çarpıcılıkta bir esere benzetilmesinden olsa olsa gurur duyarım.

Son olarak sizden bir ricam var.

Bu yazıyı imzamı değiştirerek başkasına ilk ileten arkadaşı arıyorum. Kendisine kesinlikle kızgın değilim, suçlu olduğunu düşünmüyorum, ismini ifşa etmek, faydasız bir polemik başlatmak ya da tek bir tatsız söz bile söylemek niyetinde asla değilim. Tek istediğim bu anonimleştirme mekaniği dinlemek ve anlamak. Bu kişiyi bulabilirsem kendisine nacizane Akmar pasajından kendisi için aldığım Oriana Fallaci’nin sözü geçen romanını ve Motor On dergisinin bugüne kadar yayınlanmış tüm sayılarını hediye edeceğim. Bir de sohbet üzeri bira ısmarlayacağım eğer dostluğumu kabul ederse.

Motor On ve Superevariders dışındaki motosiklet iletişim ortamlarına erişimim yok. Şu forward zincirini geriye doğru çalıştırmak için bana yardımcı olur musunuz? “Doğmamış Oğluma Mektup” başlıklı yazımın ismi ve imzası değiştirilmiş halini size ileten kişi kimse ona bu yazıyı iletir misiniz?

İlginize ve sahipleniciliğinize çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle

Murat Z. Özbilgi

murat.ozbilgi@motoron.com.tr

Motosikleti
    1000RR06
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım itibarı ile; bu yazının oğluna nasihat veren babanın yanında gördüm kendimi
    o yüzden de ençok şu paragraf hoşuma gitti
    "Eğer ben ölmüşsem de çok önemseme. Motor üzerinde ölmüşsem neden pişman olmadığımı anlayacak tek kişi sen olacaksın. Eğer ölmemişsem şu pembeli kıza sor bakalım ablası var mı?"
    abi değindiğin noktada güzel ama isterdimki bu kelimeleri söylemek için baba olmayı dahada önemlisi o kadar çok hayatta kalmayı
    Acımadıki, acımadıki

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    oğlum olursa bir gün ona nasıl bu sevgiyi aşılayacağımı ve hangi kelimelerle anlatacağımı düşünürüm hep , artık düşünmeme gerek kalmadı. teşekkürler

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı CBR1000RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi değindiğin noktada güzel ama isterdimki bu kelimeleri söylemek için baba olmayı dahada önemlisi o kadar çok hayatta kalmayı
    Oğlum olmasa da beni hayata bağlayan çok cici iki kızım var.Küçük olanı zaten huyu bana çektiğindenmidir nedir,aratmıyor hiç erkek çocuğu.
    Allah hepinize bu güzel duyguları yaşatacak kadar uzun ve sağlıklı günler verir inşallah.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet hayattır.

Ha hoşlandığın bir kız mı buldun? At motorunun arkasına, Datça'ya götür onu, Knidos'un sularıyla yıka. Can Yücel'in en sevdiğin şiirlerini okurken batan güneşi izlet ona, Domuzbükü'nde yıldızları ört üstüne uyusun. Sonra bu macera için bana teşekkür edeceksin.

NOT : Yazı bana ait değildir, kaynağı bilinmeyen bir yazıdır, bana mail yoluyla gelmiştir.
    Benim Datça neymiş be.Ben baya götürdüm o kadar abartılacak bişi değil Can Yücel in lunapark şiirini okumak lazım hatunlara..Yazmayım şimdi buraya..Ahh hem Datça yı hem ailemi özledim.Şu an kararımı tekrar değiştiriyorum motorla gidecem Datçaya.Yarın sabaha karşı çıkmak lazım yola..

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    çok yakın bir zamanda alper_tim nickli üyemiz bu yazıyı vermişti...
    senin gibi kıdemli bir üyeden beklenmeyecek bir davranış Mehmet abi??
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    -18
    valla abi çok güzel olmuş paylaşım için teşekkür ederim
    hemen komyalayıp babama gönderdim

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @SeRHaTeKİNci
    çok yakın bir zamanda alper_tim nickli üyemiz bu yazıyı vermişti...
    senin gibi kıdemli bir üyeden beklenmeyecek bir davranış Mehmet abi??
    Hadee lennn, her başlığı ezbere bilmek zorunda mıyız?
    Ne yapalım mükerrer başlık olmuş, en azından okumayanlar okudu, bir de iyi tarafından düşün
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylaşım ıcın tesekkürler mehmet abı devamını da getır lutfenn yıne bole yazılar ....

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @SeRHaTeKİNci

Hadee lennn, her başlığı ezbere bilmek zorunda mıyız?
    Ne yapalım mükerrer başlık olmuş, en azından okumayanlar okudu, bir de iyi tarafından düşün

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    çok güzel bir yazı ellerine sağlık

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    paylaşım için teşekkürler güzel bir yazı
    [COLOR="Red"]KASKINI TAK UZUN YAŞA EHLİYETİNİ AL POLİSE YAKALANMA [/COLOR][COLOR="Green"]kan grubu : 0 rh (+) pozitif[/COLOR][COLOR="Blue"] iletişim:viceroy@sakaryamotosiklet.com [/COLOR]

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    her kelimesinde insanın içinde bi kıpırtı olusturan bir yazı yazanın ellerine dilini sozlerine her seyine saglık..Boy arkadasımızada bizimle paylaştıgı için teşekkürler...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Motoron Motosiklet dergisinin bu ayında yayınlanmış bi yazı gerçekten çok güzel bir yazı..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Yazidan anladigim su; motosiklet denge isidir. Sorun sadece 2 teker uzerinde kalmak degil, ayrica insanin motosiklet tutkusunu yasarken her alanda oldugu gibi bu alanda da olculu hareket ederek ayakta kalabilmesidir.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Hürriyet gazetesi otoyaşam ekine konu olan yazı.
    http://www.hurriyet.com.tr/otoyasam/...id=55&a=338373

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    boy senin yazını çalmışlar abim üstelik hürriyet çalmış bugünki otoyaşam ekinede koymuş

otoyaşam eki varda motoyaşam eki nie yok ki bu gazetelerin

bende_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    paylaşım için çooook teşekkürler gerçekten güzeldi
    isyan rock'ta başlar,motosiklet üstünde devam eder !!!:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    özgün adı: lettera a un bambino mai nato
    yazar: oriana fallaci
    menşei: italya
    türkçe'ye çeviren: pınar kür
    yayınlayan: çağdaş dünya yazarlari
    tescili: 975-510-743-6

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler