Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 HS -- Asya Motor 150T ön fren?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle Merhaba aranıza yeni katıldım henüz motosiklet sahibi değilim ama almak üzereyim (ehliyeti alır almaz) şu an araştırma safhasındayım.
    İşyerinde kullandıgım Mondial 150 Hs motorun ön frenini (sadece 1 kez tuttum ) tuttugum zaman nerdeyse devriliyordum. çok kısa bi an tutmama ragmen müthiş kaydı bir dahada cesaret edemedim ön freni tutmaya
    Erkek kardeşimin kullandıgı Asya motor 150T 19a ile şehir içinde yüksek hızda giderken bile sadece ön frenle (sürekli tutuyor) durabiliyor
    bunların arasındaki fark nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    öncelikle hoşgeldin
    açıkçası aralarında pek bi fark yok
    belki sen frenajda ayarlıyamamışındır ne kadar sıkıcağını
    belkide ayar sorunu vardır..
    motosikletle frenaj kesinlikle ön frenle yapılmaz arka ile stabilite sağlanıp ön frenle duruş sağlanır..
    frenajla ilgili detaylı bilgiyi araştırıp bulabilirsin sitemizden..
    GKN MOTORS

hgunarbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650
    asya motoroda olan ön fren çift kaliperli fren ama mondialdeki tek kaliperli bu nedenle mondial biraz kayar ama benim motorda çift kaliperli var çok memnunum motor alırken motor gücü dışında durma gücüne önem vermeliyiz benim düşüncem bu çok motor kullandım ben bu farkı gördüm sorun kaliper sornunu yani

cevaplar için teşekkürler
    belki küçük bir detay ama müthiş farkediyor

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Bende asya 19A kullanıcısıyım on fren performansından ( tabı lastıklerıde degıstım ) cok memnunum motor genel olarak ıstenılen mesafede duruyor ( tabı arka dengelı bır bıcımde sıkıldıgında ) belkı dogru ama bende On frenle kullanıyorum genellıkle cunku arkayı hıc aratmıyo tabı yuksek hızlarda once arka sonra onu sıkıyorum.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    mondial 151-rs
    bende 151 rs var iki freninde disk olması bence çok güzel çok kısa mesafelerde bile hız yapıp ön frene basabiliyorum bu beni kaza yapma riskimi azaltıyo. 80km hızla giderken kaza yapmamamı ben 151 rs nin disk lere borçluyum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)