Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ehliyeti Almama Biraz Kalmıştıki ceza yedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiçbirşey demeseydin daha iyi olurdu. Ehliyetsiz kullanmayı tesvip etmiyorum.
    Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım.

Kendimizin ve başkalarının can güvenliğini riske atmayalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    henüz yok ki..
    vay be motosikletin yarı fiyatı kadar cezası var
    ben de istiyorummmmm motosiklet :queen:

Motosikleti
    -
    Millet ne dese boş, 1 günde ehliyet alınabildiğine göre ülkemizde, böyle ehliyetsiz yola çıkan kardeşlerimiz de olacaktır. Bana garip gelen şey arkadaşa uyarıda bulunan üyelerin azlığı. Bence ehliyetsiz motor kullanan arkadaşlar polise: "abi dur yazma ceza, bir ara sınava girerim alırım takma kafana yahu" dicek kıvama gelmiş.

Motorlar oyuncak gibi görülüyor, çoğu trafikte kuralsız uçuyolar yollarda, kask yok birçoğunda, sıra beklemek yok, yarış motorları zaten f-16 modunda gidiyo, Otomobil sürücüleri sallamıyor motoru, adamdan saymıyor. Ama biz de trafiğin genel sorunu bu; ceza yaptırımı az. Arkadaşımız 800 küsür lira ceza yemiş, tabi ki geçmiş olsun ama ehliyetsiz kullandığı için haketmiş. Gerçi uzun yıllardır kullanıyormuş yakalanmadan. Yalnız şunu görelim, böyle ceza yaptırımları yerinde uygulandıkça, kask takılmadığı için ceza verildikçe insanlar kurallara nispeten daha fazla uyar diye düşünüyorum. İnsan doğası bu, başka türlü yola gelmiyor. Türkiye'de emniyet kemeri takma zorunluluğu bile sanırım 90'lı yılların başında kanunlaştı, Amerikadan 50 yıl kadar sonra yani.

Sınavda 500 metre gidip otomobil ehliyeti alıyoruz, motorsikletlerde ise durum daha da komik. Zaten ehliyeti alınca, bir kaç haftalık acemilik döneminden sonra birbirimize sabrımız da kalmıyor saygımızda. Egolar havada uçuşuyor. Sonra Avrupada Almanya gibi ülkelerde trafiğin ne kadar sorunsuz olduğundan bahsediyoruz. Arkadaşlar bazılarınız belki yazdıklarımı farklı yorumlayabilir ama canınız, canımız herşeyden daha değerli, şöyle bir dönüp acılarımıza, kaybettiklerimize bakın. Herkese selamlar.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    geçmiş olsun.daha önce bende B sınıfı ehliyetle motosiklet kullanmaktan ceza
    yemiştim.hemde evime 100 metre kala çevirmişlerdi.490 ytl bayılmıştım ertesi gün.
    geçen yıl A2 yi eklettirdim.1 yıldır trafik polisini ezmek istercesine motor kullanıyorum.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    valla dün bende bi arkadaş burdan yazmış yokuştan aşağı nasıl inilir die onun icin denemeler yaparken taksimden bi turliyim dediydim galaatasaray meydanına bi cıktım polisler karşıda beni beklio baktım biri telefonu kapattı üstüme gelio geri döndüğüm gibi topuk az kaldı be boşuna ceza yemeyelim iki üç haftayakadar ehliyetli olcaz.

-iimam: Allah tüm Ehliyetsizleri polisten uzak tutsunnn yarebbimm
    -çoşkulu kalabalık: amiiiiiiiiiin

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Alıntı ERDEM860 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla dün bende bi arkadaş burdan yazmış yokuştan aşağı nasıl inilir die onun icin denemeler yaparken taksimden bi turliyim dediydim galaatasaray meydanına bi cıktım polisler karşıda beni beklio baktım biri telefonu kapattı üstüme gelio geri döndüğüm gibi topuk az kaldı be boşuna ceza yemeyelim iki üç haftayakadar ehliyetli olcaz.

Selam Erdem Yas kac bılmıyorum ama genc oldugun bellı Su asagıda yazıyı degıstırsen dıyorum
    ''Atın olumu arpadan motorcununkı motordan'' Arkadasım senin icin belki yasamak oyun gıbı ama olan arkadakılere oluyor malesef ateş dustugu yeri yakıyor Aman dıyeyım aramızdan ayrılma olur mu?
    saygılar
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    neveragain34 kardeşim hayırlı günler yaş 21 bigün hepimiz öleceğiz ki ben ölümümün belki şimdi belki 50 yıl sonra ama motor üstünde olmasını isterim. belki 270km/h yaparken kalbim durur belki bi kamyonda patlarım seçimşansım yok Takdir-i ilahi aranızda mümkün olduğunca çok uzun süre kalmaya calışacağım sağolasın

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    haydı hayırlı traslar...............
    MT ANTALYA

ks89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa ybr 2005
    herkese tekrar merhaba.arkadaşlar lütfen motorları dikkatli sürelim. ölümümüz motorla birlikte olsun ama serserilik yaparak ölmeyelim. kendi canımız ve başkalarının canları için , eğerr öldüğümüzde aile ve akrabalarımızın arkamızdan ne kadar feryat edeceklerini düşünerek sürelim.

ehliyeti ise sadece ve sadece polislerin azabından arınmak için alalım. çünkü ehliyetimi alırım polislerle oynarım , cadede ön kaldırırım, her istediğğimi yaparım şeklinde düşünüyor motorculardan bazılarıki , ben artık böle süren arkadaşlarla aramı soğuttum .

cezamıda ödedim 450 ytl bana yazdıklarını . şimdi ruhsat sahibine yazdıklarını ödeyecem ona zaman tanıyorlar. 220 ytl ruhsat sahibinin adresine bildirge gönderiliyor. o günden itibaren 15 gün içerisinde öderseniz 166 ytl , 15 günden sonra öderseniz 220 ödersiniz..
    ben bildirgeyi bekliyorum. biraz zaman kazandık burdan Allah devletimizden razı olsun. çok vicdanlılar.

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    şu istanbulda doğduğumdan beri 25 yıldır yaşıyorum, yıllarca otomobil ve motosiklet sürdüm, belki 100 lerce çevirmeye rastladım ama bir kere bile durdulmadım, ehliyetli ehliyetsiz, hiç kimse durdurmadı, trafik polislerini atlatmak için veya çaktırmamak için soğukkanlı olmak lazım, şunu bilin ki hiçbir zaman polisin gözünün içine bakma, otomobilde de olsan bu böyledir, polisler kendisi anlatıyor hangi adamları çevireceğini.. kendisine doğru bakanları ve heyecanını gizleye-meyenleri

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ERDEM860 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

akşam vakti bir tebessüm oldu bana...sağolasın...

Alıntı Muttaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu istanbulda doğduğumdan beri 25 yıldır yaşıyorum, yıllarca otomobil ve motosiklet sürdüm, belki 100 lerce çevirmeye rastladım ama bir kere bile durdulmadım, ehliyetli ehliyetsiz, hiç kimse durdurmadı, trafik polislerini atlatmak için veya çaktırmamak için soğukkanlı olmak lazım, şunu bilin ki hiçbir zaman polisin gözünün içine bakma, otomobilde de olsan bu böyledir, polisler kendisi anlatıyor hangi adamları çevireceğini.. kendisine doğru bakanları ve heyecanını gizleye-meyenleri
    heheh...+25...ben polis arkadaş gördümmü durakta falan mutlak alıyorum...ve hepsiyle devrem diye konuşuyorum...memurmusun diye soruyorlar...yok diyorum ama teşkilattan sayılırım diyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    büyükbaşlardan birini çevirdilermi hemen ankarada ki dayısını bilmem nesini arıyor, köprüde öyle olmuş geçen, bmw 1300 lük bi motoru durdurmuşlar, adam cepten birini aramış polislere vermiş telefonu konuşmuş filan, bırakmışlar hemen. ama orda gariban bi arkadaş çin malı scooter la kaçmak istemiş yetişmişler hemen; "abs yi değişecem 400 ytl ver bırakıyım" demiş polis, vermem demiş arkadaş, mahkemeye sevk etmişler savcı 1100 lira filan ceza kesmiş yetersiz ehliyetten dolayı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    doğrudur valla...zalımlarda var...gözünün yaşlarına bakmazlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ks89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa ybr 2005
    keşke banada 1 karton marlboro al deseydi hemen alırdım orda . şimdi ehliyetten direksiyon sınavına girdim. ehliyeti alırken trafiğede para veriyoz. onun parasını nerden bulacam bilemiyom.

polis gördün kaç yemek gördün yumul :p

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    [QUOTE=mete_han;751813]akşam vakti bir tebessüm oldu bana...sağolasın...

hep senmi bizde tebessüm yaratacan abicim hayat bu herşey ortak bugün sen yarın ben

Motosikleti
    henüz yok ki..
    Alıntı ks89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 senedir caddeden gidiyorum bişey olmuyor. pazar günü arka mahalleden giderken polis durdurdu ve şeytanın bacağını kırmış olduk :D
    bu kısmı biraz daha açar mısın... ben de motor alcam artık çok az zaman kaldı ama ehliyetim yok..
    gündüz kontrol ediyorlar mı??
    gece çevirmelerde durduruyorlar mı??
    ben de istiyorummmmm motosiklet :queen:

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)