Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motor için eski plakamı kullanabilirmiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Merhaba arkadaşlar ben motorumu değiştirmek istiyorum fakat tekrardan plaka ve diğer işlemler ile uğraşmak istemiyorum sizde biliyorsunuz ordan oraya gönderiyorlar şimdi alacağım motora benim eski plakamı takma imkanı varmı? alacağım motor 2. el olucak yada onun plakasını çıkartmadan direk kullanabilirmiyim? çünkü motoru alıcam ucu ucuna gelicek para plaka çıkarmak için hiç param kalmıycak bilgi verirseniz sevinirim en ucuz nasıl yırtarız bu plaka işinden
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    direkt sahteciliğe girer.bu sorunun sorulmaması gerekirdi.paran yoksa almıyacaksın.

alabilirsin fatih terim almıştı zamanında

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben motorumu değiştirmek istiyorum fakat tekrardan plaka ve diğer işlemler ile uğraşmak istemiyorum sizde biliyorsunuz ordan oraya gönderiyorlar şimdi alacağım motora benim eski plakamı takma imkanı varmı? alacağım motor 2. el olucak yada onun plakasını çıkartmadan direk kullanabilirmiyim? çünkü motoru alıcam ucu ucuna gelicek para plaka çıkarmak için hiç param kalmıycak bilgi verirseniz sevinirim en ucuz nasıl yırtarız bu plaka işinden
    Onun plakasını kullanacaksın zaten... Sadece alım satım masraflarını ödemen yeterli olacaktır...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten 2.el aldıgın için o aletin bi plakası olucak senn yapman gereken o plakayı ustune almak bunun için yapacagın masraf noter satısı 150-250 arası modele baglı olarak 22.5ytl sigorta parası 26lira ruhsat parası hepsi bu haa diosanki hiç yok bisure motorun ilk sahibinn ustunde kalır motor o seklde binersn tanıdıgın bryse yada noter satısından snr 1ay sure var ustune almak için
    true love..

Drift Religion

yageo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Şuan değiştirmeyi düşündüğün motor ne olacak?alan plakasızmı dolaşacak.Yeni alacağın motorda illaki plaka olacak hiç uğraşma derim astarı yüzünden pahalıya gelir

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci el alacağın için

önce alacağın motoru bulup satıcı ile anlaşacaksın (ki bu adımı yapmışssın galiba)

daha sonra satıcı temiz kağıdı alacak vergi dairesinden

beraber notere gidip satış işlemini gerçekleştireceksiniz. (Benim eski makinanın noterdeki çizelgelerde adı yoktu) Aracın modeli cc si trafiğe çıkış tarihi ve markasına göre bir ücret çıkacak. Sen parayı notere vereceksin. Kağıtları alacaksın

Ya bu kağıtları bir takipçiye götürüp teslim edeceksin yada kendin trafik il/ilçe müdürlüğüne gideceksin. Kendi üstüne ruhsat çıkaracaksın. Vergisini (MTV) ve sigortasını (trafik) yatıracaksın

Plaka olarak daha önceki sahibinin plakasını kullanacaksın (başka bir ile ait bir plaka ise değiştirmek isteyebilirsin ama bildiğim kadarıyla bu mecburi değil)

Daha sonra hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

İkinci el motosiklet alırken mutlaka önceden plakayı öğrenip çalıntı / tedbirli / ipotekli / banka kredili olup olmadığını öğrenmeye çalışın.

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=ttopchu;735905] Vergisini (MTV) ve sigortasını (trafik) yatıracaksın
    QUOTE]

vergisi yatmış olması gerekmiomu ztn temiz kagıdı onun için
    true love..

Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=mhrrmkpnr;735908]
    Alıntı ttopchu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergisini (MTV) ve sigortasını (trafik) yatıracaksın
    QUOTE]

vergisi yatmış olması gerekmiomu ztn temiz kagıdı onun için
    bildiğim kadarıyla

siz bir araç aldığınızda ikinci el veya sıfır temmuz ayından önce aldıysanız ocak ve temmuz 2 taksidinide yatırıyorsunuz. Satan kişinin üzerinde iken tüm vergileri yatırılmış olsada. Araç sahibi değiştiğinden yeni alan kişide vergisini yatırıyor.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Anladım cevaplarınız için teşekkür ederim bilgi güzel şey paylaştıkça öğreniyoruz
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    muayene nası yaptırcan ??? şase numarası uymaz ki
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)