Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

ybr meğer çin malıymış

Motovento
    REKLAM ALANI
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Ben arkadaşın ybr ye baktım kornanın bağlandığı yere ama hiç made in china görmedim ilk çıktığında almıştı onunki full japon ellağam
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ilk çıktığı brezilya yapımıda ondan ellağam
    Mustafa Kemal Atatürk

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Reklam gibi olmasin ama, dun iki yildir giydigim adidas ayakkabilarimda da made in china yazisini gordum.. Demekki cin'de de kaliteli $eyler uretilebiliyomus
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    hee çin seddide çin malı ama hala ayakta..

yokmu işiniz gücünüz? ego tatminliğimi yaratıyosunuz?

çinse çin kardeşim.. herkes neye bindiğini biliyosa sorun yok..

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    geçenlerde yamaha servisindeydi.ustayla geyik yapıoduk.kenarda yeni gelmiş bi ybr vardı o km.o arada muşterilerinden biri ybr'yi incelemeye başladı.madi in china'yı gördü ve tamam ben bu motordan hayatta almam dedi.ben açıklamaya ççalıştım ama artık adamın beynine kazınmış ve anlamamakta ısrar etti.bende ne halin varsa gör dedim.
    hala kalite farkının Çin'in havasından suyundan olduğunu düşünebilecek insanlar var hayatımızda !!
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    arkadaşlar bu topicde yakın bi zamanda çinliler çinde kaçak bi fabrikada 3 kafadar tarafından yamaha adı altında üretiliyormuş diye duyarsam şaşırmicam
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    zaten ya-ma-ha (yahya- mahmut- hakan ) üç kafadar ortak üretimiymiş haberiniz yokmu honda da öyle (hasan-onur-davut)

arkadaşlar bir arkadaşımız ce standartlerı demiş çinliler ürünlerin üzerine ce yazıyolar gümrükte sorulduğunda china export kısaltması diyip geçiyolar her gördüğünüz ce ye de inanmayın
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

arkadaşlar yamaha ybr 125 e istediği kadar çin malı densin ama sadece bazı parçalari (ufak tefek)çin ve sadece montaji çinde ama yamaha ybr 125 JAPON malı inanmayan komple piston gömlek dağıtsın açsın baksın bilyelerin kimisi yapon kimisi çin ama sonuçta 125liğin krali motorda ses yok arıza açmıyor 120 yi de zor yapıyor ama bu zaten hız motoru değil 280-300 yapsın o zaman al R6

ben o ayak koydugumuz yeri gördüğümde anlamıştım zaten
    Hayat boş pompala çoş.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ben geçen gün şölee alıcı gözüyle inceledim de ......

bir çok parçanın üzerinde made in japan yazıyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    daelim s2 250
    eğer ybr çin malıysa bütün dünyada devlet adamlarının bindiği long mersedeslerde çin malı ozaman
    malı kalitesiz yapan işçi veya havası suyu deyildir malı kalitesiz yapan şey kaliteden çalan tüketiciyi düşünmeyen uyanık firmalardır

Motosikleti
    arkadaşlar olaya son noktayı koyuyorum
    ben yamaha ybr125 kötü motor demiyorum.bazıları yanlış anladı,benim demek istediğim konu:günümüzde bir çok firma ucuz diye çinde imal ediliyo tamam ama çinde yapılıyo diyede made in china yazmıyor.örneğin honda gibi bir marka bile cbf150 yi çinden ithal ediyor fakat made in china yazmıyor hiç bir tarafında da niye ybr125'te ben bir çin malıyım yazıyo.sanki çin firmasıymış gibi.yabancı markaların otomobilleri türkiyede üretilirken neden made in türkiye yazmıyo o zaman
    ben bunu anlamıyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda Titan
    Alıntı ü_soysaraç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya aslında bir japon birde çin malı olan var çin malında hız kesici var japonlarınkinde yok bide arkadaşlar birşeye daha dikkat edin artık çin malların da "MADE IN CHINA" yazmio "MADE IN PRC" yazio açılımı ise ""PEOPLE REPUBLIC OF CHINA"" lütfen dikkat!...
    ü_soysaraç iyi bi ayrıntıyı açıkladın "P.R.C":

Motosikleti
    Comet
    bir firmanın malı ürettiği ülkenin menşeini belirtmesi gerekiyormu gerekmiyormu?

onu bi araştırmak lazım yamaha china yazıp doğru yapıyorsa diğerleri tüketiciyi kandrıyor demektir
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    işçilik ucuz olduğu için yedekparçaları çinde toplatıyorlar, sadece montaj aşaması yani
    piyasayla rekabet etmeleri ve fiyatları aşşağıya çekmelerinin başka yolu yok
    montajın çinde yapılması kalitesiz olduğunu göstermez..
    kadıköy kuvvetli motorubn sahibi sevdiğim bi arkadaş ama ismi adıma gelmedi
    ona yolunuz düşerse gidin size elefonundan bi resim göndersin
    bi motosiklet kutusu kafes içinde
    üstte kocaman yamaha yazıyor altta ise made in china
    ama dediğim gibi montajın çinde yapılmas kalitenin düşük olduğunu göstermez..
    GKN MOTORS

Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    ybr kalitesini ispatlamış bir motor fabrikasının nerde olduğu bence hiç önemli değil gereksiz bi konu şunuda unutmayalım dünya pazarı şu anda çin'in elinde ne mutlu adamlara...tebrik etmek lazım

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr125 in hiç bir parçası japon değil her yeri çindir.fabrika çinde üretimi ucuz olsun diye parçalarıda çin fakat kalitesi ortadadır 1.sınıf kalite öyle asya motorları gibi dandik değildir .artı fabrikadada japon mühendisler vardır.gelelim cbf150 konusunaaa cbf150 nin hiç bir yerinde made in china yazmıyor tabi japonyadada yapılmıyor...rm markalı aracın seni geçtiğini unutma derken sürücü farkınıda sende unutmuşsun!!!sana diyebileceğim tek konu sende mondial al mondializzet100
    artı kendini bilmez motorcu taraftarları:hala sokaklarda gördüğünüz honda kinetix sizin çin markalarına taş çıkartıyor üstelik son modelli 2002 de durdurulmasına karşın
    motorcu48 demişsinki cbf150 çin malı degil ama japon malı da degil ne malı peki bu bu çin malıdır. motoru aldıgın zaman bayii sana motor uygunluk belgesi verir orada motora dair herşey yazıyor ona bakıp yorum yapalım hondaya lafım yok fakat bu böyle

Motosikleti
    Alıntı _shark_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu48 demişsinki cbf150 çin malı degil ama japon malı da degil ne malı peki bu bu çin malıdır. motoru aldıgın zaman bayii sana motor uygunluk belgesi verir orada motora dair herşey yazıyor ona bakıp yorum yapalım hondaya lafım yok fakat bu böyle
    dostum senin dediğin motorun irsaliyeli faturası o kağıda iyice baktım üzerinde gebze oto ıht.m ve cinsi,modeli,tipi vb gözüküyo başka bişi gözükmüyo ben yorum yaparken herşeyi gözlemlerim ve ona göre yaparım
    çin malıyım yazmıyo montajı her ne kadar orda olsada ayrıca bana cbf150 de made in china yazan biyerini göstersinler motora bi daha binmicem ok
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Comet
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senin dediğin motorun irsaliyeli faturası o kağıda iyice baktım üzerinde gebze oto ıht.m ve cinsi,modeli,tipi vb gözüküyo başka bişi gözükmüyo ben yorum yaparken herşeyi gözlemlerim ve ona göre yaparım
    çin malıyım yazmıyo montajı her ne kadar orda olsada ayrıca bana cbf150 de made in china yazan biyerini göstersinler motora bi daha binmicem ok
    büyük konuşmuşsun be kardeş şimdi bi yerinde yazıyordur sen görmemişindir.

sezginmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125
    japon ybr 13 beygir çin ybr 10 beygir neden acaba
    Sezgin_Max

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler