Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu gün yazılı sınav vardı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    galiba gördüm seni...bi ara gözgöze geldik hatta...üzerinde bir hırka gibi bişey vardı...galiba sol elin uzun bi şekilde alçıdaydı...yanlışım yoksa tabi...bide heryer hatun kaynıyosu...valla kızlar defileye gelmiş gibi...bazılarının adresi KURTKÖY çıktı...taa bilmem nere...Pendik diye geliyo Kurtköy çıkıyo...tam karmaşa şekli...

yav oralar harbi Teksas gibi...belkide biz karıştırdık ortalığı ama...heryerde motor vardı ya...karınca gibi nereye baksak motor...hepside ehliyetsiz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben farketmemişimdr abi seni yoksa tanırdım sitedeki resimlerden biraz simaya aşinalıgım var sag kol tamamen alçıda
    allahtan polis falan yoktu okdr motoru baglamaya kalksa aksam olmazdı cidden benimde arkamda 45yaslarında sarısın bi abla girdi sınava arada baktım bikaç soru yanlış yapmış ama bsy diyemedim o yaşta motor ehliyeti almak isteyen bi bayana yardım edememek kotu oldu..
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    yav doğrudur ...ama 2-3 alçılı kişi gördüm...onlarla karıştırdım belkide...kimi elden kimi koldan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ee boşuna demiolar motor sakat iş
    true love..

Drift Religion

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    şeytan işi abiii şeytan,sürüyosan şeytana şirk koşuyon demektir
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    ben bundan önceki dönemde sınava girdim, yani 21 nisan, 95 95 93 aldım, direksiyon sınavını kartal sahilde yapıyorlar her zaman, a2 sınavı yapan hocalar ise genelde bayan, ve hiç sınava girmeden bile geçiriyorlar, mesela ben 90 aldım, sadece 25 metre gittim döndüm o kadar, diğer bir arkadaş a2 alacakmış, bana dedi ki ben hiç bisiklet bile sürmedim şimdi ne yapacam? bende dedimki sürücü kursu sana motosiklet kullanmayı öğretmedimi? işim vardı gidemedim, G sınıfı alıyorum hemde A2 olsun istedim dedi, ne olur benim yerime sınava gir dedi (50 yaşında) olmaz dedim, bu kanunsuzluk ve millete haksızlıktır senin yerine sınava girme hakkım olsada girmem dedim.
    Adam hiç motora filan binmedi orda, öylece bekledi, sürücü kursu hocaları rica etti, 80 alıp geçti adam, şu an a2 ehliyeti var ve bisiklet bile kullanamıyor, böyle memleket olursa böyle kurs olur, böyle kurslar oldukça bu trafik bu kazalar of offf

50 vya 100cclik scooterla yapılan sınavdan snr 1000cclik ss kullanmaya hak kazanıosun işte daha nolsun
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    34. Yakit sisteminde yapilan ayarlar asagidakilerden hangisidir
    a)Debriyaj
    b)Buji
    c)Rölanti
    d)Platin

bu soru C miş...doğru çıktı...

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    1- 4 zamanlı motorun sıralama nasıldır?
    emme-sıkıştırma-ateşleme-egzos (doğru yaptım)

2- Hava filitresi tikali bir motor nasil bir karisimla çalisir?
    Zengin karisim(doğru yaptım)

3- Motor çalışırken yag göstergesinde herhangi bir anormallik görüldügünde ne yapilir?
    Motor hemen durdurulur(doğru yaptım)

4- Motor, yaglama yagi seviyesi normalin çok altinda iken çalistirilacak olursa ne olur?
    Motor isinir, yanar(doğru yaptım)

5- Rolanti ayarı yüksek olduğunda araçta ne meydana gelir?
    Motor yüksek yakıt tüketir(doğru yaptım)

6- Sigorta yanmış ise ne yapılır?
    Aynı amperde sigorta ile değiştirilir(doğru yaptım)

7- Kontak anahtarının görevi nedir?
    Elektrik devresini açıp kapatmak(yanlış yaptım)

8- Hava soğutmalı motoru su soğutmalı motordan ayıran özellik nedir?
    Radyatörün olmaması(bu soru vardı dimi?)

9- Yakıttan elde ettiği ısı enerjisini mekanik enerjiye çeviren şey nedir?
    Motor(doğru)

10- Motor çalıştığı sürece yağlamanın olup olmadığı nerden anlaşılır?
    Yağ göstergesinden(doğru yaptım)

11- Yakıttan tasarruf etmek için ne yapılır?
    Hava filtresi temizlenir(var mıydı bu soru?)

12- Viteslere geçişte zorlanılıyorsa sebep nedir?
    Kavrama ayırmıyordur(bu soru var mıydı arkadaşlar? varsa doğru yapmışım)

13- Yakıt sisteminde hangi ayar yapılır?
    Rölanti(doğru yaptım)

14- Debriyaj balatasının sıyrılarak aşınmasının sebebi nedir?
    Ani ve sert kalkış yapmak(doğru yaptım)

15- Motorda yakıt sarfiyatı neden olur?
    Frenler sıkı ise(yanlış yaptım)

16- Kısa devre olduğunda ne yapılır?
    Balatanın kutup başları çıkarılır(yanlış yaptım)

17- Akü kendiliğinden nasıl deşarj olur?
    Kutup başlarının gevşekliği? (mi aceba???ben oksitlenmesinin doğru olmasını istiyorum :()

Birde motorun yakıtı ile ilgili bi soru varmıydı? Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa? Başka hangi sorular vardı arkadaşlar biraz yardım please..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı küheylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozrace dostum sanıyorum seninle aynı salonda girdik bugün sınava.
    inşallah 14 doğru cevap vermişsindir ve geçmişsindir.
    üzüldüm...
    inşallah arkadaşım hepimiz geçeriz.adak bile adadım vallahi geçersem horoz keseceğim

Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kusura bakma ama bunu demeye hakkın yok.kalırsan geçmiş olsun ama
    kursa ben de gitmedim.sınav bir tarafa yolda kalmamak adına veya motorunu sağlıklı ve tehlikesiz kullanabilmen için bu bilgileri yalayıp yutmuş olmalısın.
    peki ben bunların eğitimini almadan nasıl bilebilirim.davamda haklı olmasam adam öyle bişey demezdi sanırım.o zaman eğitim vereceklerdi.yanlış yada doğru bilgilerime dayanarak yaptım zaten.sonucuda burda açıklayacağım.benim sinirlendiğim nokta kursun resmen ilgisizliği
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    sonuçlar 3 hafta sonra açıklanacakmış.....diyor gelişim...

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    mete abi ehliyeti sağlama aldın yani,öylemi bundan sonra polis molis durdururmu demicen,abi niye bu kadar bekledin?
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben kartal'da oturuyorum ama mecidiyeköy lisesinde sınava aldılar

Hiç bir şey çalışmadan girdim, 20'de 20 bekliyordum ama şu akü boşalması sorusunda sanırım tökezledim.

Akü üstündeki toz pislikle kutup başlarındaki oksit arasında gittim geldim düşünmekten kirlendim

Toz pislik mantıklı geldi ama tuttum oksiti işaretledim

Bu arada sınava gelen hemen hemen herkes motorluydu, arabamı üç sokak yukarı park edip elimde şaşal su, okunmuş akide süsü verilmiş jelibonlarnan gittim

En dumur an da salon sorumlusunun sınav 2.5 saat, ilk 45 dakka çıkış yok! demesiydi.

Beşinci dakkadan sonra kopya dağıtmaya başladım ama bir abla kopya almayı dahi beceremedi

Baktılar bonkörlüğüm üzerimde 15dk sonra yolladılar

küheylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 D INTEGRA
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16- Kısa devre olduğunda ne yapılır?
    Balatanın kutup başları çıkarılır(yanlış yaptım)
    evet yanlış yapmışsın, zira balatanın değil bataryanın kutup başları çıkartılır

sınavdan sonra o kadar araştırdım o kadar araştırdım ki şu batarya kendiliğinden neden deşarj olur sorusunun cevabını testlerde bulamadım.

akünün üzerindeki pislik oluşumu cevabı nedense hala beni tatmin etmedi...

yolda giderken bir sürü kamyon gördüm akülerin üzeri halkalı çöplüğü kadar pisti ama hiçbirinin kendiliğinden deşarj olduğunu sanmıyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Toz pislik derken sanırım yağ vs. içeren bir pislikten bahsediyorlar, burdaki cinlik pislik kelimesinde diye düşünüyorum şimdi şimdi...

Gerçi oksit'e en azından 12 volt için yalıtkan diyebiliriz.

Bu açıdan bakınca oksitin doğru olmadığı garantimsi.

İçeriği her ne olursa olsun muhtelif pislik kesinlikle aküyü erken boşaltır demekte bence pek mümkün değil.

Bu tür sınavlarda sorulan soruların yorumdan durumdan bağımsız net cevapları olması lazım diye de düşünmekteyim.

Aloo.. haydar abi şimdi de aküm erken boşalıyo, naapmamız lazım

Elektronikçi olmama rağmen ben çıkamadım işin içinden.

Sınav'ı verip verememekten çok bu soru dert oldu

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı küheylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yanlış yapmışsın, zira balatanın değil bataryanın kutup başları çıkartılır

sınavdan sonra o kadar araştırdım o kadar araştırdım ki şu batarya kendiliğinden neden deşarj olur sorusunun cevabını testlerde bulamadım.

akünün üzerindeki pislik oluşumu cevabı nedense hala beni tatmin etmedi...

yolda giderken bir sürü kamyon gördüm akülerin üzeri halkalı çöplüğü kadar pisti ama hiçbirinin kendiliğinden deşarj olduğunu sanmıyorum.
    bataryanın işte. Ben önce onu işaretlemiştim. Çıkarmadılar diye kontrol ediyim dedim doğru cevabı yanlışa çevirdim akümülatörün kablosu çıkarılır dedim sanırım. neyse neticede yanlış yaptım

pislik konusu benide tatmin etmedi, hala oksitlenmesi daha mantıklı geliyor bana :(

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Buldum

KULLANICININ DİKKATİNE
    Akü'nün bakım ve temizliğini ihmal etmeyiniz.
    Akü'nün üst yüzeyinin kuru ve temiz olup olmadığını kontrol ediniz.Zira akü yüzeyindeki pislik ve ıslaklık iletken olur, akü'nün fazla miktarda kendi kendine boşalmasına sebeb olur.
    Akü'nün aracınıza uygun tespit edilmiş olmasını kontrol ediniz.
    Yoğunluk, voltaj ve asit seviyesi aracınızı her servise getirdiğinizde kontrol ettiriniz.(Bakımsız akülerde de aracın aküyle ilgili değerlerini test ettiriniz.)
    Akü hücrelerine, sıvı eksilmesi halinde sadece SAF SU ilave ediniz.Kesinlikle asitli su koymayınız.(Bakım gerektiren akülerde)
    Araç uzun süre kullanılmayacaksa, akü periyodik olarak şarj edilmelidir.
    Marş'a bastığınızda ( 5-10 saniye ) motor çalışmaz ise biraz bekledikten sonra ( 30 - 60 saniye ) tekrar deneyiniz.
    Aracınızı park ettikten sonra lamba ve diğer cihazlarınızı açık unutmayınız.
    Aracınıza olduğu gibi, akünüzünde periyodik bakımlarını mutlaka yaptırın.

Doğru yanıt, kir ve pislik içeren sıkmış ancak yinede nem, ıslaklık veya yağdan soruda bahsedilmeliydi.

Pislik ibaresi tek başına yeterli ve açık değil

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    benim de 13 netim kesin var diğer sorulara şüpheyle yaklaşıyorum 15 gün sonraymış sanırım sonuçlar umarım hepimiz başarmışızdır. Ben pendikte girdim sınava şevket sabancı lisesi. gelenler hep motorluydu, bir de içeri almadan anons yapıldı cep telleri içeri almıycaz yakalanan olursa sınavı geçersiz sayılır diye. gittik arabaya koyduk telefonu sonra içeri girerken bi baktık adamlar telefonları alıp numara veriyorlar bu arada yeri bulana kadar dört döndüm kaynarcada en sonunda bi taksi saolsun peşine taktı beni de bulduk.

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de 13 netim kesin var diğer sorulara şüpheyle yaklaşıyorum 15 gün sonraymış sanırım sonuçlar umarım hepimiz başarmışızdır. Ben pendikte girdim sınava şevket sabancı lisesi. gelenler hep motorluydu, bir de içeri almadan anons yapıldı cep telleri içeri almıycaz yakalanan olursa sınavı geçersiz sayılır diye. gittik arabaya koyduk telefonu sonra içeri girerken bi baktık adamlar telefonları alıp numara veriyorlar bu arada yeri bulana kadar dört döndüm kaynarcada en sonunda bi taksi saolsun peşine taktı beni de bulduk.
    evet bende ordaydım herkez nereye bırakcaz telefonları diye düşünüyordu sonra içerde telefonlar için yer açtılar

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    pendik Atatürk ilköğretim okulundada cep telefon mevzuu su oldu, telefonla girmek yasak diyolar kapatın deseler problem yok, ama sonradan kapatmaya ikna ettik, ayrıca bizede 45 dakika değil 60 dakikadan önce çıkmak yasak denildi, tabi herkes isyanlarda, baktıkki yan sınıflar çıkıyor, bizi tutana aşkolsun, hurraaaaaa

ayrıca Pınar; balatanın kutup başları öylemi? hiç güleceğim yoktu vallaha Allah ta seni güldürsün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)