Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KIBRISta motor fiyatlarını bilen varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    1 aylıgına kıbrısa gidicem motorumu sattım. kıbrısta motor fiyatları nasıl umarım arabalar gibi ucuzdur 5 milyara kadar motor almak kıbrısta binmek kıbrıstanda istanbula getirmek istiyorum.kıbrısta oturan arkadaşlar varsa biraz yorum yaparlarsa sevinirim zaten 2.el bi motor alıcam sıfır almak istemiyorum. birde diyelim aldım arabalı vapurlanmı gecicem turkiyeye nasıl geçicem biraz bilgi verirseniz sevinirim....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Kıbrısta motor fiyatları türkiyeden daha pahalı demişti daha önce kıbrısta okuyan bi arkadaşımız. Benim hiçbi fikrim yok ama aklımda öyle kalmış yazayım dedim.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    kıbrısta mayıs ayı sonunda iş için 1 hafta bulundum ve trafik ters işlemesinden dolayı otomobil değil motosiklet kiralamak istedim.fakat koca adada sadece girnede bu işi yapan var ve gilera 50cc. dışında motosikletleri pek yok.günlük fiyatlarıda oldukça yüksek 45-50 ytl civarında diyorlar.satın almaya gelince hiçbir motosiklet türkiye liste fiyatından satılmıyor limandaki birtakım vergiler sebebiyle fiyatlar fahiş düzeydeydi.ikinciel fiyat için bişey bilmiyorum fakat çok fazla seçenek olacağını zannetmiyorum satılık motosiklet konusunda.umarım kaynak olabildim.hoşçakalınız

not.....mersin ve taşucundan günde bir kere olmak üzere karşılıklı arabalı vapur seferleri düzenleniyor.motosiklet ile bu şekilde geçişinizi sağlayabilirsiniz.motosiklet için 60ytl+liman vergisi ödüyorlar
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi sıfatla motosiklet alacaksın? vatandaşmısın muhaceretinmi var?
    Getirmekten kastın ne KKTC bağımsız bir ülkedir aramızda gümrük kanunları işler hudut kapılarımız vardır. Muhaceret varsa veya vatandaşsan triptik olarak Türkiyeye 6 aylığına giriş yapabilirsin.
    Kıbrısta arabaların ucuz olduğunu kim söyledi? O iş bitti. ben 96 da Flash satıp çeyrek parasıyla 86 325i almıştımAlman plakalıydı "ZZ" yaptım ama artık zz olayının kalktığı söyleniyor.
    Girne Taşucu G.Magosa Mersin arasında arabalı feribot işler. Eskiden rezaletti şimdi nasıl bilemem.
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben Kıbrıs ta öğrenciydim waLLa motor fiyatları sanıldığı gibi otomobil fiyatlarına benzemiyo Türkiye den çok daha fazla fiyatlar
    artı arkadaşım motor alıncA kıbrıs tan Türkiye ye getirmek öyle kolay deil
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    yıben150scooter
    evet yazılanlara katılıyorum bende kıbrıslıyım motoru getirmek öyle kolay değil getirsen bile 3ayda bir giriş/ çıkış yapman lazım diye biliyorum fiyatlardan haberim yok ama buradan pahalıdır degilse bile gümrük vergiler yol vs. burdan pahalıya gelir

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yıben150t2mesut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3ayda bir giriş/ çıkış yapman lazım diye biliyorum
    Giriş çıkış diye birşey yok artık
    Misal yurda giriş yaptınız 6 aylık triptik aldınız 5 ay 20 gün sonra çıkış yaptınız
    tekrar geldiniz 10 günlük triptik verirler.
    Yani 1 sene içinde 180 günden fazla kalamazsınız.
    Ya aracın plakası değişecek ya da sizinle yurtdışında aynı haklara sahip (çalışma izni, oturum, vatandaş) başka biri sokacak arabayı.
    Başka birinden kasıt eş çocuk vb olması gerekir
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

bende yakında motorumla kıbrısa gitmeyi düşünüyorum 1 sene orada kalmam lazım motorumla 1 sene kalabiliyormuyum bilgisi olan varmı yada tavsiyesi olan

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kalabiliyorsun ama Motoruna Triptik cıkarman gerekiyor.. Ve ücreti de var tabi..
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER

K.K.T.C.'ne Motosiklet Götürmek

Arkadaşım bu triptik diye kasdettiğin prosedürü biraz daha açıklayabilirmisin?
    Örneğin; bu işlemler nerelerde yapılabiliyor, koşulları neler, ortalama masrafı ne tutar?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Açıkladım sanıyorum özelden !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ben askerliğimi kıbrısta yaptım araba kiralıyorduk mercedesler vardı güzellerdi. benzin de ucuz du çarşıda kullanıyorduk her tarafa gidiyorduk. 2-3 kez yapmıştık bunu ama motosiklet kullanan çok az gördük. kıbrısta insanlar geçmiş tarihte yaşadıkları olumsuz olaylardan sonra gelirlerinde epey bi azalma olmuş. ve evleri de adeta 10-15000 nüfuslu kasabalar gibi. yaşantı dersen harika bir yer mersinden 1 saatten 35 dk'ya kadar seferler var gittiğinde göreceksin zaten. 90 95 model arabalara biniyorlar. çoğu da markaların bilinmemiş modelleri hep. örneğin aklıma gelen bu toyotalar'ın hatcbak corolla'larının aynısının birsürü adı sanı duyulmamış tiplerini görceksin tavsiye etmem yani zaten orda motosiklet az belkide alcak motosiklet bulamıcaksın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)