Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin malı motorlara her fırsatta laf atanlara duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI
    aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı SeDa+T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından parçaları ucuz 3 gün önce yamaha cygnus debriyajını değiştiriyim dedim debriyaj balatası 140 lira karbüratör de sorun olabilir dedi usta aradım sordum 400 lira fren balatası 90 lira bide işçilik eklersen al sana bi çin motoru fiyatı
    sedat kardeşim senin cygnus kaç kilometrede
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    107.000 de 49 cc Ramzey,2 zamanlı
    http://www.sahibinden.com/tertemizz_...m?tab=megafoto
    105.383 km de Skygo
    http://www.sahibinden.com/full_orjin...XQQdisplayitem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:45 PM ----------

Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaşım sence motoru kaça yapıyolardır istersen söleyim,400-500 tl kadar
    diğer kaliteli motorlar 1500-2000 tl varmıdır,ben öle sürücü gördümki 1000 km de motor yapıyolar,yani at sahibine göre kişniyo
    Ümmet abi benim sözüm Çin malı motoru olanlara değil,Çin malı Japon motoru olanlara

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    hem çin hem japon o nasıl oluyo abi
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    107.000 de 49 cc Ramzey,2 zamanlı
    http://www.sahibinden.com/tertemizz_...m?tab=megafoto
    105.383 km de Skygo
    http://www.sahibinden.com/full_orjin...XQQdisplayitem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:45 PM ----------

Ümmet abi benim sözüm Çin malı motoru olanlara değil,Çin malı Japon motoru olanlara
    biliyorum savaş anladım.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    istiorum ama param yok :( Babamın bile cygnusu var
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat kardeşim senin cygnus kaç kilometrede
    9100 civarı 9000 bakımı yapıldı işte
    BeNDe RaCiNG iSTiYoRuM aMa KiMSe eLiNi uZaTMıYo :pale::pale::pale:

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay beee....abi bak ne yazmışım...50.000 de tık yok demek mevzu demişim...45.000 deyim tık yok...yolda kalma henüz yok...sert kullanıma rağmen hırpalamaya rağmen...
    Bir gün çarpılacaksın, yamuk-yumuk kalacak ağzın yüzün.
    Sen anlat kuzum. Nasılsa inananlar var...

O motoru satışa çıkardığında konuşacağım ben.
    Kapiş?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin malı motorunmu var Allah başka dert vermesin
    yazın uzun yol yaptım ısparta-antalya, dönüşte antalyaya 30km kala mola verdim benzinlikte, motoru orta sehpaya alayım dedim alamadım orta sehpa müsait biyerde inivermiş haberim bile olmadı... şok oldum biraz zoruma gitti ama çin malı sonuçta titreşimden dökülüyo. çok dikkat ederim birde...
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    italjet dragster 180. gilera runner
    arkadaşlar çin malı motor iyi diyenlere sesleniyorum.. motorun kalitesi nerden belli olur.. kullanılan mazemeden dimi.. dandik mazemeden yapılan birşeye nasıl iyi diyebiliyorsunuz... o motorları nasıl kullanırsanız kullanın belli bi zaman sonra dökülecek.. dökülmeye mahkum cünkü plastiginden tutun metal parcalara kadar hepsi kalitesiz mazemeden yapılmış.. çelik kullanılacak yerde demir kullanmışlar demir kullanacakları yerde aliminyum kullanmışlar.. imkanı olmayanlar için iyi bi fırsat ama elimizden geldigince almayalım lütfen..

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı SeDa+T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9100 civarı 9000 bakımı yapıldı işte
    valla kardeşim alındğı gün'den itibaren 95 kg artçı ile 10.500 km kullandım tık demedi debriyaj. sadece periyodık bakımları yapıldı ve normalde 25.000 üzeri gidiyo sende neden bukadar erken debriyaj balatası gitti bilemiyorum
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Alıntı yamanjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çin malı motor iyi diyenlere sesleniyorum.. motorun kalitesi nerden belli olur.. kullanılan mazemeden dimi.. dandik mazemeden yapılan birşeye nasıl iyi diyebiliyorsunuz... o motorları nasıl kullanırsanız kullanın belli bi zaman sonra dökülecek.. dökülmeye mahkum cünkü plastiginden tutun metal parcalara kadar hepsi kalitesiz mazemeden yapılmış.. çelik kullanılacak yerde demir kullanmışlar demir kullanacakları yerde aliminyum kullanmışlar.. imkanı olmayanlar için iyi bi fırsat ama elimizden geldigince almayalım lütfen..
    doğru diyosun bende çin malı kullanıyorum alyan vidayı sıkarken çıt diye üstü kırıldı gelde bakarsan iyi olur de
    abartılacak kadar kötü değil tabiki ama hassas ve zamanla paslanabilen ve aşınabilen kalitesi düşük metal ve plastik kullanılmış.
    ybr de çin malı adidasda ve diğerleri ama malzeme kalitesi var bu kadar basit.

Motosikleti
    istiorum ama param yok :( Babamın bile cygnusu var
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeşim alındğı gün'den itibaren 95 kg artçı ile 10.500 km kullandım tık demedi debriyaj. sadece periyodık bakımları yapıldı ve normalde 25.000 üzeri gidiyo sende neden bukadar erken debriyaj balatası gitti bilemiyorum
    üstelik sıfır aldım ben motoru titreme yapıyodu debriyaj değişecek dediler değiştirdim orjinali pahalı geldi açıkcası yansanayisini taktım hiç istemiyerek. gerçekten parçaları çok pahalı kayışı bile 50 lira. cbf150 var arkadaşımda debriyaj balatası fren balatası değiştirildi 35 lira bunu satıp o tars bi motor bulursam kaçırmam
    BeNDe RaCiNG iSTiYoRuM aMa KiMSe eLiNi uZaTMıYo :pale::pale::pale:

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı motorunmu var Allah başka dert vermesin
    yazın uzun yol yaptım ısparta-antalya, dönüşte antalyaya 30km kala mola verdim benzinlikte, motoru orta sehpaya alayım dedim alamadım orta sehpa müsait biyerde inivermiş haberim bile olmadı... şok oldum biraz zoruma gitti ama çin malı sonuçta titreşimden dökülüyo. çok dikkat ederim birde...
    bende 3. gün orta sehpaya alırken motoru yatırmıştım.. civatalardan biri düşmüş.
    2 gün sonrasında da eksoz koptu..( bu olaylar ilk 100 km de oldu)
    3. kilometresinde (bayiden eve gelirken) amortisör patlamış. her tarafından yağ atıyordu.
    birçok yerini değiştirdim motorun. bir hafta pas geçsem ikinci hafta tamircideydim.
    sonuç: ekonomi meslesi. bende isterdim ilk motorum iyi birşey olsun. o dönemde o kdar vardı..
    diğer bir sonuç:
    2 yıllık kullanımda yaptığım masraf ile ohoooo
    sinir harbi de cabası..
    Her makina aynı öçıkacak diye bir kural yok.. zaten çinlinin de en büyük özelliklerinden biri de bu .. nasıl bir fabrikasyon ise biri birini hiç tutmuyor..
    arkadaşlara da katılıyorum. ucuz olması için nerde kalitesiz malzeme orda üretim olmuş.. düşünün ya egsozdan bloğa geçen saplama vide kopuyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 PM ----------

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15000 20.000 yapanlarda var sorunsuz...

ne demişler bakarsan bağ bakmazsan dağ olur diye.....
    bakmak bakım yapmak
    para dökmek. saçmak....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 PM ----------

Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sözüm her fırsatta çin malı motorları karalayanlara ve çin malı motoru kullanıcılarınadır:
    2 yıldır motor kullanıyorum ilk motorum çinli asya 150 t1 motorumu hala kullanıyorum 12000 km yol yaptım.10 kez istanbul-sapanca arasında uzun yol yaptım.motorum bir kez beni yolda bırakmadı ufak tefek sorunlar dışında sorunlar çıkarmadı hatta iddia ediyorum 2 yıllık bir çinli motordan beklenmeyecek kadar iyi durumda şimdi motorumu yükseltmek ve tarzımı değiştirmek için 250lik bir chooper almak istiyorum ama çinli motorumu satmak hiç istemiyorum çinli motorum olmasaydı belki şu anda motorlar benim için sadece uzaktan izlediğim iki tekerlekli bir araç olacaktı.şimdi ise hayatımın önemli bir kısmını motor oluşturuyor.
    bence çin motorlarını bu kadar karalamayalım.motora gerekli özen gösterilirse çinliler de uzun yıllar kullanılabilir.3-4 milyara japon maksiscooter vardı da biz mi almadık
    Burda bir konuda haklısın. eğer çinliler olmasaydı şuanda japonların fiyatı çok farklı olurdu..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 3. gün orta sehpaya alırken motoru yatırmıştım.. civatalardan biri düşmüş.
    2 gün sonrasında da eksoz koptu..( bu olaylar ilk 100 km de oldu)
    3. kilometresinde (bayiden eve gelirken) amortisör patlamış. her tarafından yağ atıyordu.
    birçok yerini değiştirdim motorun. bir hafta pas geçsem ikinci hafta tamircideydim.
    sonuç: ekonomi meslesi. bende isterdim ilk motorum iyi birşey olsun. o dönemde o kdar vardı..
    diğer bir sonuç:
    2 yıllık kullanımda yaptığım masraf ile ohoooo
    sinir harbi de cabası..
    Her makina aynı öçıkacak diye bir kural yok.. zaten çinlinin de en büyük özelliklerinden biri de bu .. nasıl bir fabrikasyon ise biri birini hiç tutmuyor..
    arkadaşlara da katılıyorum. ucuz olması için nerde kalitesiz malzeme orda üretim olmuş.. düşünün ya egsozdan bloğa geçen saplama vide kopuyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 PM ----------

bakmak bakım yapmak
    para dökmek. saçmak....

seninkide ilginçmiş film yapsak çin motorları üzerine çok izlenir...
    benim yaptığım masrafta 15 ayda en az 700 tl
    ilerde bende kurtulacağım elbette inşallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:45 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:42 PM ----------

15000 20.000 yapanlarda var sorunsuz...

ne demişler bakarsan bağ bakmazsan dağ olur diye.....
    evet doğru demişler
    15 ayda en az 700 tl yedirdim bağ oluyo gibi
    bilsem fazla kredi çekip ybr alırdım
    LANET OLSUN İÇİMDEKİ ÇİN MOTOR SEVGİSİNE

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    abicim kanuni 302 değil 32000km imiş adam yazmış

bu devirde önüne gelene kimlikle motor veriyolar bunun sonucu bilende alıyor,bilmeyende.bende böyle aldım ama ben bunu şiddetle kınıyorum çünkü bizim gibi bilinçli olanda alıyor %20-bilinçsiz sırf motor kullanayım (ne kask,ne koruma) diye alanda.....
    bende çin kullanıyorum bununlada övünmüyorum.napalım bizi bu şartlara düşürenler utansın.almadan önce hiç bi bilgim yokdu.yok bu çin miş,yok japonmuş.öyle aldık işte
    sonuç olarak şuan 20000 km yaklaşıyorum aman nazar değmesin deyim yerindeyse taş gibi ve motoru görünce yenimi aldın diyenler oluyo (gözüm gibi bakınca)buda en önemli faktör zaten.
    motosikletimin bana en büyük artısı motosiklet le tanıştırması ve bilinçli bir motosiklet kullanıcısı olmamı sağlamasıdır.bu yüzden ilk motorun yeri başkadır.haaa beğeniyomusun dersen evet ilk aldığımda beğeniyodum taki motor artık ufak gelmeye başlayıncaya kadar.ben ilk sınıfı geçtim şimdi hayırlısıyla bi üst sınıfa geçicem ama %99 çin olmayacak diyebilirim.
    çan çin çon seviyoruz işte napalım o benim ilk göz ağrım
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün çarpılacaksın, yamuk-yumuk kalacak ağzın yüzün.
    Sen anlat kuzum. Nasılsa inananlar var...

O motoru satışa çıkardığında konuşacağım ben.
    Kapiş?
    Allah bizi çin menşeili ucuz ithal ürünlerin gazabından ve lanetinden korusun... O Kader ki...onları eninde sonunda yakalayacaktır...

Biz onları uyardık...Allah uyaranları sever...

Çayna Suresi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah bizi çin menşeili ucuz ithal ürünlerin gazabından ve lanetinden korusun... O Kader ki...onları eninde sonunda yakalayacaktır...

Biz onları uyardık...Allah uyaranları sever...

Çayna Suresi...
    len panda senin anvatanın nere len...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Çin sahil kıyılarına benziyor.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Ben anavatanım Avustralya...ama tropik iklime alışamadığım için İstanbulda yaşamaktayım...Seyrangetı...Serengetının kuzey batısı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben anavatanım Avustralya...ama tropik iklime alışamadığım için İstanbulda yaşamaktayım...Seyrangetı...Serengetının kuzey batısı...
    nedir bu çinlilerin sen den çektiği ....

adamlar senin için(panda) koreyle savaşa bile gireceklerdi bi ara....

sen adam ların kıymetini bilmiyonki

ne varsa bu japonlarda.....bende severin ama sadece çekik gözlerini....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sözüm her fırsatta çin malı motorları karalayanlara ve çin malı motoru kullanıcılarınadır:
    2 yıldır motor kullanıyorum ilk motorum çinli asya 150 t1 motorumu hala kullanıyorum 12000 km yol yaptım.10 kez istanbul-sapanca arasında uzun yol yaptım.motorum bir kez beni yolda bırakmadı ufak tefek sorunlar dışında sorunlar çıkarmadı hatta iddia ediyorum 2 yıllık bir çinli motordan beklenmeyecek kadar iyi durumda şimdi motorumu yükseltmek ve tarzımı değiştirmek için 250lik bir chooper almak istiyorum ama çinli motorumu satmak hiç istemiyorum çinli motorum olmasaydı belki şu anda motorlar benim için sadece uzaktan izlediğim iki tekerlekli bir araç olacaktı.şimdi ise hayatımın önemli bir kısmını motor oluşturuyor.
    bence çin motorlarını bu kadar karalamayalım.motora gerekli özen gösterilirse çinliler de uzun yıllar kullanılabilir.3-4 milyara japon maksiscooter vardı da biz mi almadık
    herşey temiz ve sağlıklı kullanmakla olmuyor malesef üstelik ilk motorun olduğunu söylemişsin. Umarım geçiş yaptığın motor da sorunsuz olur hatta çin olmasın derim tekrardan..
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)