Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Çin malı motorlara her fırsatta laf atanlara duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI
    lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    tyler_durden abicim sende heralde ramzey war max ne kadar hıza çıkıyo motorun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    şunu sölemek isterim. çin malı diye aslında yabana atmamak lazım. ama şu da bir gerçek ki 100 tane çin motorundan sadece 3-5 tanesi sağlam oluyor oda kullanıcının kullanımına göre değişiyor. Şöyle bir söz vardır "At sahibine göre kişner" evet ne kadar iyi kullanırsak o kadar iyi sonuç alırız. Ne kadar hor kullanırsak o kadar da kötü sonuçlar alır emekli maaş kuyruğu gibi çin motoru yapan tamirciler önünde bekleriz. benim motorum YBR - 125 ama çin malı diye yazıyor şu da bir gerçek ki her çinde yapılan motorda illaki çin malı değildir. YAMAHA çin değil. Sadece fabrikasını Çin'e taşımış ve orada halen faaliyetini sürdürmektekte.

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Alıntı lewane_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tyler_durden abicim sende heralde ramzey war max ne kadar hıza çıkıyo motorun
    walla son zamanlarda 75te kalıyordu(kayış bayağı eskimişti ondan) kayışı değiştirdiğim gün,10000 bakımı da yapılmıştı, 95i gördüm. tabi çok da fazla göremedim çünkü servisten çıktıktan 3-4 saat sonra kaza yaptım. 10 gündür motorum da ben de yatıyoruz ama almayı düşünüyosan tavsiye ederim. sağlamlığını test ettim, girdiğim arabanın yan 2 kapısı değişti, benim sadece ön plastik kısım kırıldı ve biraz da direksiyon mili eğildi. onlar da yapıldı zaten
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sözüm her fırsatta çin malı motorları karalayanlara ve çin malı motoru kullanıcılarınadır:
    2 yıldır motor kullanıyorum ilk motorum çinli asya 150 t1 motorumu hala kullanıyorum 12000 km yol yaptım.10 kez istanbul-sapanca arasında uzun yol yaptım.motorum bir kez beni yolda bırakmadı ufak tefek sorunlar dışında sorunlar çıkarmadı hatta iddia ediyorum 2 yıllık bir çinli motordan beklenmeyecek kadar iyi durumda şimdi motorumu yükseltmek ve tarzımı değiştirmek için 250lik bir chooper almak istiyorum ama çinli motorumu satmak hiç istemiyorum çinli motorum olmasaydı belki şu anda motorlar benim için sadece uzaktan izlediğim iki tekerlekli bir araç olacaktı.şimdi ise hayatımın önemli bir kısmını motor oluşturuyor.
    bence çin motorlarını bu kadar karalamayalım.motora gerekli özen gösterilirse çinliler de uzun yıllar kullanılabilir.3-4 milyara japon maksiscooter vardı da biz mi almadık

Gel senle uzun yola çikalim Yamaha BWS'ile Gelicem pesine hemde 2 zamanli 5 Yaşinda Motor Bakalim nere kadar Gelebiliceksin peŞime . Ayrica Asya MOTOR Deme banada ne derse Guneşte 1 Saat Durmayla solan motor'a motor demem ben Arkadaşin vardi lahmacun dukkaninin önunde duyuodu 2 gunde soldu Reng Atti Repsol yaptik motoru

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mycoders adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel senle uzun yola çikalim Yamaha BWS'ile Gelicem pesine hemde 2 zamanli 5 Yaşinda Motor Bakalim nere kadar Gelebiliceksin peŞime . Ayrica Asya MOTOR Deme banada ne derse Guneşte 1 Saat Durmayla solan motor'a motor demem ben Arkadaşin vardi lahmacun dukkaninin önunde duyuodu 2 gunde soldu Reng Atti Repsol yaptik motoru
    hahahaha doğru söylüyosun kardeş bi tane kırmızı rengide turuncuya dönmüştü

Motosikleti
    900 cc
    öyle ya da böyle çin malı motorlar olmasaydı türkiyedebirçok insan motor sahibi olamayacaktı..uzaktan gıbta ile bakacaklardı..bu açıdan çinliler bu zevki bizlerden mahrum bırakmadı chopper sa chopper racingse racing hepsinden yaptılar..kuşadasına bugün bi gidin ve trafik polislerinin motorlarına bir bakın bakayım..hepsi mondial 125 chopper..

MadEnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT 700 Deauville - CB125E
    Tamam çinliler sayesinde motora biniyoruz ama bende Regal Raptor Dd 250e-9 var kardeşimde Honda cbr 125r var aralarında bana göre dünya kadar fark var motorumuda satabilirsem bidaha çin malı asla almayı düşünmüyorum.
    Herkeze iyi bayramlar...
    YAMASAKİ

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    bana göre biraz ileri düzey kullanıcılar çin mallarında pek sorun yaşamadılar gibi.
    ancak fiyat düşüklüğüne aldanan ilk kez motor alacak olanlar için hüsran olabilmekte.

verimli olmadıkları ,satış sonrası hizmetleri, yedek parça tedarikçilerin amatör ruhlu olmaları da bir gerçek.
    sonuçları ne olursa olsun pazardaki payları ve motosiklet kültürürün gelişmesine olan katkıları küçümsenemeyecek boyutta.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Mondıal gazete reklmalarında şu sloganı kullanıyor...bugün de SABAH da dikkatimi çekti...

BÜYÜKLER HOŞGÖRÜLÜ OLUR...vs vs...yani ironi yapıyor...2005-2006 satış lideriymiş...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    'KİMLİĞİ GETİR MOTORU GÖTÜR' sloganı yapan çinliler de ona göre mal yapıyolar..kimliği bırakıyosun alıosun motor unu gidiyosun...

ayda 30 ytl ye motor sahibi oluyosun...24 ay a böldürüyosunuz..taksit bittiği zaman motor da bitiyo..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tutkun22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    'KİMLİĞİ GETİR MOTORU GÖTÜR' sloganı yapan çinliler de ona göre mal yapıyolar..kimliği bırakıyosun alıosun motor unu gidiyosun...

ayda 30 ytl ye motor sahibi oluyosun...24 ay a böldürüyosunuz..taksit bittiği zaman motor da bitiyo..
    taksit bitene kadar dayansa süper olur daha 12. ayda bitio çoğu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [QUOTE=. benim motorum YBR - 125 ama çin malı diye yazıyor şu da bir gerçek ki her çinde yapılan motorda illaki çin malı değildir. YAMAHA çin değil. Sadece fabrikasını Çin'e taşımış ve orada halen faaliyetini sürdürmektekte.[/QUOTE]

dostum iktisat tarihine yeni bir sayfa açtın.
    Senin motorunun üzerinde "made in china"yazıyorsa ÇİN MALI'dır.

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar kardeşler hala mı devam ediyor bu kavga. aşiret husmetine dönmüş bu. kimin parası neye yettiyse onu aldı. bana göre bi motorcuya yapılacak en büyük hakaret japon motor alana kadar bekle para biriktir demektir. insan içindeki motosiklet aşkını üç beş kağıt parçası yüzünden ertelemesi çok saçma. herkes motoruyla mutlu Memnun olmayanlar da var ama istisnalar kaideyi bozmaz. sokaktan geçen dağınık kebabçı motorunu görüpte çin malı dandik demek ya da senin motorun çin malıdır dandik demek doğru olmaz. 8500 kmdeyim 2 gün sonra 1 yıl olucak.
    Desperadost un şarkısınının ilk mısrasında olduğu gibi;

"Biz kardeşiz motorcuyuz"

gerisi hava civa.

sağlıcakla.
    katılıyorum ve hatta diyorum ki;
    İnsan,kendi değeri kadar insandır.
    Motorumuz değil,motorculuğumuz,
    teknemiz değil denizciliğimiz
    otomobilimiz değil sürücülüğümüz itibar görüyorsa ne ala.
    Tersi oluyorsa itibar edenin de itibar görenin de lanet olsun haline.
    İşte o zaman kendimizde hiç bir değer yok demektir.
    Ümmet abinin kullandığı motorun markasını kaç kişi söyleyebilir bir çırpıda ama Ümmet abi gibi bir gönül adamının,motorcunun kısıtlı imkanları ile Türkiyeyi örümcek ağı gibi dolaştığını herkes söyleyebilir bu camiada.
    doğru düşünelim,doğru değerlere itibar edelim

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    MiLLet bakıyorum ÇiN liliere bayaa sataşan war arkadaşlar bakın motor unuzun ömrü kullanıma bağLıdır ! Tabii ki bi honda gibi olamaz ama bakım ve kullanım oLayını güzel yapabilirsen motorun istediğin kadar bıkana kjadar işini görür
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MiLLet bakıyorum ÇiN liliere bayaa sataşan war arkadaşlar bakın motor unuzun ömrü kullanıma bağLıdır ! Tabii ki bi honda gibi olamaz ama bakım ve kullanım oLayını güzel yapabilirsen motorun istediğin kadar bıkana kjadar işini görür
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

ciscokid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheeta 150T-2
    çinliler bir zamanların murat 124'leri,şahinleri gibi oldu kendine özgü yan sanayisi bile gelişti aradığınız her parçayı sokak arasındaki parçacıdan bulabiliyorsunuz. üstelik çok da ucuz.geçen hava filitresi sordum 5 ytl,ampul 4 ytl ,ayna 10 ytl vs.olumlu bir özellik

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar benim motorumda bi çinli ve arka tekeri koptu daha ne denirki
    burdan ayrıntılara bakabilirsinz;
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...rim-koptu.html
    true love..

Drift Religion

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    japon japondur,alman alman , çinlide çinlidir
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Motosikleti
    Asya 150T
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sözüm her fırsatta çin malı motorları karalayanlara ve çin malı motoru kullanıcılarınadır:
    2 yıldır motor kullanıyorum ilk motorum çinli asya 150 t1 motorumu hala kullanıyorum 12000 km yol yaptım.10 kez istanbul-sapanca arasında uzun yol yaptım.motorum bir kez beni yolda bırakmadı ufak tefek sorunlar dışında sorunlar çıkarmadı hatta iddia ediyorum 2 yıllık bir çinli motordan beklenmeyecek kadar iyi durumda şimdi motorumu yükseltmek ve tarzımı değiştirmek için 250lik bir chooper almak istiyorum ama çinli motorumu satmak hiç istemiyorum çinli motorum olmasaydı belki şu anda motorlar benim için sadece uzaktan izlediğim iki tekerlekli bir araç olacaktı.şimdi ise hayatımın önemli bir kısmını motor oluşturuyor.
    bence çin motorlarını bu kadar karalamayalım.motora gerekli özen gösterilirse çinliler de uzun yıllar kullanılabilir.3-4 milyara japon maksiscooter vardı da biz mi almadık
    nurguldemirbay'a motor almadan önce de, motor aldıktan sonra da, siteye üye olmadan önce de olduktan sonra da forumda hep rastladım ilgilendiğim scooter başlıklarında.

aklımda iyi bir itibar bırakmış olmalı ki, bu açıklamasını da her zamanki gibi yerinde buldum, görünce şaşırmadım.

...

doğru düzgün kullanırsak, çok az problemle karşılaşırız.

kendimden örnek vereyim. asya 150t motorsikletimi aldığımda, ilk defa motor kullandığımdan dolayı biraz sakin hareket ediyordum.

2 sene geçti, ne zaman ki işten anlamaya başladım, kendimi ve motoru aşmaya kalktım, problemler peşi sıra gelmeye başladı.

içinde bulunduğumuz "başlıkla" ilgili de bir kaç söz etmek isterim:

"hayatın her alanında nasıl ki başarısızlıklar, malubiyetler, şanssızlıklar konusunda suçu hep bir yerlere yüklemeye çalışıyorsak; bu teknik konularda da göze çarpıyor. hiç bir şeyden anlamayan insan bile, bariz ucuz olan bir malın, kalitesiz olacağını bilir ve dikkatli davranır (eğer uzun ömürlü kullanmak istiyorsa)."

tabiri caizse motorumun içine ettim. ama suçlusu benim.
    suçluyum çünkü az para verip çok şey istedim.

dünyada her çeşit insan olduğu gibi, her çeşit de motorsiklet var.

belirli bir kesime ucuz ve genellikle kalitesiz
    belirli bir kesime ise pahalı ve genellikle kaliteli

ucuz motorlar üretilmek zorunda dar gelirli insanlar için.
    kaldı ki bunu burada insanları küçümseyerek kırarak değil, üreticilerle tartışmanız daha anlamlı ve yerinde olur.

bir de şu var, trafikte görmeye tahammül edemiyor iseniz, onu da trafik kurumlarıyla görüşün, onayı onlar veriyor, biz çıkartmıyoruz isteğimize göre...
    [I]Ne motorsikletsiz bir İstanbul trafiği düşünebiliyorum artık, ne de motorsikletsiz bir ben...[/I]
    [B]SÜRÜYORUM, ÖYLEYSE MOTORCUYUM(?)[/B] ::stretche

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    slm ben daha önce pejo ,misk,mz,kullandım iki zamanlı 100 yamaha kullandım süperdi,sonra 100kh modi aldım gayet güzeldi tık demeden sattım hala sattığım adam kullanıyor sonra cbf 150 aldım tamam honda rahat sağlam ,ama cinliler kimisi gayet güzel bence iyiki varlar
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

syht

Alıntı Tutkun22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeş sen uzaydamı yaşıyorsun ya ayda 30 ytl motormu var orda hemen gidelim alalım.bence sen konuyu bayağı abartmışın öle kimliği her götürenede motor vermiyorlar,ayrıca çin motorlarına daynmıyor diye yazı yazanların ben nasıl motor kullandıklarınıda gözlerimle görüyorum.bence omotorlar iyi dayanıyor gene.benim olsun yüzdeyüz çin malı olsun.işne hoşuna gitmeyenlerede.daha kaliteli motorlar var.suzki,yamaha,honda vs vs.buyursunlar alsınlar.allah kaza bela vermesin.güle güle binsinler.

Alıntı bybrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksit bitene kadar dayansa süper olur daha 12. ayda bitio çoğu
    dayanır ama kullanıcısına göre değişir bu nedemek istediğimi anladın sen.

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paranızı sokağa atmaktan ve kendine eziyet yapmaktan başka bişey değil geçen yaz ARN150 aldım o bile okadar iç açıcı değil ki kötünü iyisi bi motor gittim 1000km uzağa pedere verdim o binsin nasıl biniyolar o vorul vorul!! 151rs lere aslında o arkadaşlar bu çinlileri öven kendini bukadar ezik göstermekten zevk alan arkadaşlara 1 saatliğine aprilia veya gilera nın 50cc motorlarını kullandıracaksın bak ozaman tekrar binebiliyolarmı övebiliyolarmı ben çinli lere kızmam parasını sokağa atan vatandaşıma kızarım alırsın bnersin yarı fiyatına satamazssın kaliteli olup kaliteli yaşamak lazım 150cc lik heryeri zırıldayan bi neüdüğü belirsiz bi scootere bineceğine 2. el hurda bi japon italyan motoru al merak etme bişey olmaz olsada gam yemezssin bide bu zatlara kasıla kasıla binmiyolarmı nasıl tav oluyorum anlatamam vaah vaah
    boşver birader biz binmeye devam edelim sen tav olmaya.iyi tav olmalar nasıl oluyorsa
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)