Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: ALKOLLÜ MOTOSİKLET KULLANIRMISINIZ ?

Katılımcı sayısı
184. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • hayır kullanmam...

116 63.04%
  • bir iki biradan birşey olmaz..az içtiysem sürerim

37 20.11%
  • içkimide içerim , motosikletimide kullanırım

13 7.07%
  • duruma göre değişir...

18 9.78%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Içkide Içerim , Motosiklette Sürerim ! !

Motovento
    REKLAM ALANI
    taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    Konsantrasyonu bozacak en önemli faktörlerden biri de alkol veya ilaçların uyuşturucu etkisidir. Bu iki unsur, motosikletle kesinlikle bağdaşmaz. Hafif alkol bile konsantrasyonu azalttığı için motosiklette çok büyük tehlike oluşturur. Uyku veya uyuşukluk veren ilaçlar da benzer etkiyi yapar.
    Bu iki etken, ülkemizde ve dünyada motosiklet kazalarının büyük bir bölümünün sebebi olarak ortaya çıkmaktadır.
    Alkol ve ilaçlar, zihin gücünü azaltarak konsantrasyonu yok eder. Bu şartlar altında güvenle motosiklet sürmek de imkansız hale gelir

Amerika'da yapılan bir araştırma, motosiklet kazalarının yüzde 50'den fazlasının alkollü sürücüler tarafından yaratıldığını ortaya koymuştur.
    Motosikletin tamamen kendi kuralları olan bir araç olduğu asla unutulmamalıdır.
    Motosiklete binerken, otomobil kullanma anlarındaki alışkanlıklardan kesinlikle kurtulmak gerekir. Bir şekilde alkol aldıysanız, belli bir süre için motosikletinizi unutmanız hakkınızda en hayırlısıdır.(YENİ ASİR)

PEKİ YA SİZ ALKOLLÜ MOTOSİKLET SÜRÜYORMUSUNUZ

neden alkol muayenelerinde motosikletler çevrilmiyor ? ? çevrilen bi arkadaş var mı ? ?
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sürenlerde şimdi geçip ben sürüyorum demez ki
    Hayatımda alkol hiç almadığım için benim için sorun yok..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorla olduğum zaman bi küçük bira bile içmem. Arkadaşlardan çok fırça yediğim oldu zaten bu yüzden. İçeceğimiz biliyosunda niye motorla geliyosun diye. Artık, içkili bi yere gidilirken 40 defa uyarıyolar beni motorla gelme diye.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    motosikletle oldugumda kesinlikle hayir! arabayla 1-2 ufak bira olabilir.

Motosikleti
    Jinlun 250cc
    walla içersem 1 veya 2 bira içerim (70 lik )

o da bana dokunmuyor o yüzden 1 veya 2 birayı alkolden saymıyorum

herkese aynı etkiyi vermez (çok karşı çıkan olacaktır)

2003 veya 2004 te
    akşam yemeğiyle başlayan alkol alımı (beyaz şarapla başlamıştık) kırmızı sonrasında bira vs devam edip gece 4 te bostancıda polis çevirmişti (bayan arkadaş kullanıyordu arabayı) tabi alkol testi filan hatun üflemek istemiyor neyse polis bana uzattı siz üfleyin diye (bende yıllardır araba kullanırım hiç alkol testine girmemişim) bir de akşamın 7sinden beri bir fiil içmişim ne çıkacak meraktan üfledim sonuçç 69 promil alkol
    hatunda bana güvenip üfleyince 119 mu 129 mu (yalanım olmasın) promil alkol çıktı sonra çok dil dökdük polis amcaya ))))

neyse şöyle toplayayım kendimi kaybedecek kadar içmem olayın özü budur

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    icki kesinlikle...1~2 bira dahi icmem..icendende nefret ederim...hatta gordugum yerde ilk polisede sikayet ederim..baska birinin canini yakmasin diye..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    evet bazen alkollü de bindiğim oluyor ama bu konuyu açmakta fayda var. 4-5 saatlik bir sürede 1 tane bira içip geri kalan zamanda çay kahve içerek sonra da motoruma binerek gittiğim günler oldu

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    Alıntı everalone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla içersem 1 veya 2 bira içerim (70 lik )
    o da bana dokunmuyor o yüzden 1 veya 2 birayı alkolden saymıyorum
    herkese aynı etkiyi vermez (çok karşı çıkan olacaktır)
    valla ne yalan diim bende senin gibiyim
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    everalone'a katılıyorum bu konuda.Çok kullanmışımdır alkollü.Tabii ki çok fazla alkol üzücü olur sonuçları itibari ile ama insan sınırlarını bilecek önce alkollü kullanırım diyorsa.
    Çeşitli bitkilerin dumanını teneffüs edip veya bi mantar yada kaktüs yemeği yedikten sonra kullanan var mı?denemenizi şiddetle tavsiye ederim, bi de orman yoluna girerseniz o halde gece yarısı ''Yaşayan Ölülerin Gecesi'nde'' oynarken bulabilirsiniz kendinizi, zombilerden kaçarken
    Yavaşlasan, yaw fazla mı yavaşladım şimdi arkadan bişey çekip almasın diyor insan; biraz hızlansan gözünde kaza sahneleri ve düşünce saldıracak zombiler canlanıyor...iki arada bi derede yani, acayip paranoyak bi durum.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    benden de o kadar.
    bugüne kadar en az 15-20 sürücüyü araç kullanırken alkol tükettiği için ilk gördüğüm polis'e plakasını ihbar ettim! hatta bazılarını birkaç yüz metre ileride durdurdular da.

toplum bilinci olan herkese de tavsiye ediyorum bu davranışı.

kendini bilmezler yüzünden kimsenin ocağı yanmamalı

Özer

Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    icki kesinlikle...1~2 bira dahi icmem..icendende nefret ederim...hatta gordugum yerde ilk polisede sikayet ederim..baska birinin canini yakmasin diye..

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    taner_k milleti kalbinden vurmuşsun kardeşim...çok hassas bi konu,alkollü binilmemesinde kesinlikle fayda görüyorum.
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    İçki içilerek motor kullanılmaz !!!
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    alkollu araç veya motor kullanmak son derece çirkin bir davranış bunda herkesin hemfikir olduğu kanısındayım asla böyle birşey yapmadım içen şahıslarıda pek sevmem trafikte rastlarsam alkollu birisini poliste alır soluğu kesinlikle kimsenin hayatıyla oynama tehlikeye atma hakkı kimseye verilmemiştir. kendine saygı duymayabilirsin ama çevrene duymak zorundasın...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    ickili motor kolanmak araba kulanmaya benzemez belki arabada sag cıkabilirsiniz ama motorda jiletle kazırlar yerden ben bazen arkadaşlarla yemege gidersem (arabayla) 1 kadeh rakı viski ictigim olmustur ama motorla asla cünkü iki teker hata afetmez az arkadaşımı kaybetmedi kazalarda ve bunların hic biri alkolu degildi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Herşeyin bir ölçüsü vardır, siyah ve beyaz arasında ince gri bir çizgi vardır.

mortingen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kendini bildikten sonra zararı yok bence..
    kimisi vardır bi bira ile önünü göremez kimisi vardır bi bira ile daha atik ve çevik olur..

önemli olan insanın kendini bilmesi alkollü olsun yada olmasın gerekli önlemleri almalı ve ona göre kullanacağı vasıtaya binmesi..
    ;)
    viva de la penguena !

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    şimdi böyle bi başlığa içki içipde motora binen arkadaşların %90'ı cevap vermez...çünkü tepki alıcağını ve fişleniceğini bilir...içkinin insandan insana etkisi değişir...kimisi yarım kutu birayla şarhoş olurken kimisi küçük rakıyı bitirir yinede kendindedir...yinede refleksleri zayıflattığından kesinlikle içilmememesi taraftarıyım...ama bir kutu birayı kutu kola niyetine içip vücut kimyasında hiçbir değişiklik olmayan arkadaşlarda kendinden çokda eminse çok nadir olmak koşuluyla içebilirler tabi orasıda ayrı konu...(bu son cümleye yarım kutuda şarhoş olan arkadaşlar tepki vereceklerdir eminim)
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Çok özel bir şey olursa 1 bira içerim. O da eve yakınsam ve doğrudan eve gideceksem. 2 yılda 2 kere yaptığım bir şey. Ama yinede çok da isteyerek gönül rahatlığı ile içmemiştim. Alkollü iken kullanmamalı
    İlginç bir deneyim benden. Köyde pikniğe çıkardık bisikletlerle, kafayı bulunca kesinlikle bisiklet süremiyorum Dengede duramıyorum yavv
    Poturdak

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    ben içkiyide sigarayıda hiç sevmem...
    bizim aşagıda bır abı var 10 bıra ıcıp veya bırayla rakıyı karıstırıp motora bındıgını herzaman gorurum..

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    alkol alışkanlığım yok lakin olsa bile içmem kesinlikle. içer binersin kendini şişe dibinde bulursun mazallah.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)