Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

çin mallarının uzun vadede geleceği var mı?(bence yok)

Motovento
    REKLAM ALANI
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    arkadaşlar türkiyede vatandaşı koruyan yasalar elbette var.bu kapsamda garanti süresi diye bir olay var. bildiğim kadarı ile de 10 yıl yedek parça bulundurma şartı var (doğrumu tam emin değilim.)
    ancak piyasada o kadar çok dandik dundik çin markası türedi ki ben bunların satışı 2 sene sonra kalkarsa bu ürünleri ithal edenler dahil en ufak sorunda vatandaş muatab bulamayacak diye düşünüyorum.o kadar çok firma açılıp kapanıyor ki ithalatcı firmalar bile iflas gösterecekler.ve diyelim ki 3 sene sonra motorunuzun yedek parçasını zaten garantisi olmadığı için neredeyse motor fiyatına satacaklar.o zaman ne yapacağız(kanun garantisi bitmiş bir ürünün yedek parçası fahiş fiyattan satılamaz demiyor ki(buna neden sınır koymuyorlar(bazı firmalarda yedek parçanın pahalı olduğunu hep söyleriz.)
    ülkemizde neden bunlara karşı vatandaş korunmuyor.
    gerçi ben bilinçli bir vatandaş olarak:
    1.kendimi bu mallardan uzak durarak koruyorum.
    2.burada yazdığımı okuyan 2 kişi yazdığımı anlayıp kendisini korusa ben amacıma ulaşırım.
    sitenin daimi üyelerinden çok nacizane bir ricam olacak:
    bu sitede ürün tavsiyesi çok isteniyor:
    lütfen tavsiyelerinizin bir kısmına arkası sağlam olmayan markaların(özellikle çin) uzun vadede ülkemizi motor çöplüğüne çevireceğini de de ekler mi siniz?

vatandaşlarımdan da ricam(beni kim dinleyecek ya olsun ben genede yazayım belki bir kaç kişi çıkar):
    paranız yetmiyorsa çin vs alacağınıza hiç almayınız:
    3 sene önce nofrost buzdolapları 2500 ytl iken aynı ürünler şimdi 500 ytl ye düştü.çünki alım azaldı.72 ekran tv ler 2500ytl;plazma tvler 20.000 usd idi(bunlar hep satış taktiğidir yoksa maliyetlerin düştüğü büyük bir aldatmaca.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence var.
    Her defolu malın bir görmez alıcısı olur.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

''ucuz ve kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim''

Alıntı asome_67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''ucuz ve kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim''
    "De" toprak,ya fakir bile değilsek?
    Oğuz

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    "De" toprak,ya fakir bile değilsek?
    motosiklet ile aşkın platonik devam edecek
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet ile aşkın platonik devam edecek
    Ah be kardeş! Kavgada söylenmez
    Oğuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Çin malları diyerek türkiyedeki üçkağıtçıların çinin ücra köşelerinden getirdiği dandik ve yok pahasına satılan ürünleri mi kast ediyorsunuz ? Yoksa genel olarak çin mallarını mı ?
    Honda, Mercedes, Nike, Adidas, JVC ve dünyanın bütün kaliteli markaları üretimlerinin önemli kısmını çinde yapıyor.
    Yani burada senin kaliteli diye satın aldığın (veya alamadığın) mallar da çinde üretiliyor. O yüzden geleceği var elbet.

arkadaşlar 250 cc altı tüm motorlar çin de üretiliyo bir nevi çin malı yani buda dip not olsun

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bu yazıyı okuyan süper çok mega akıllı arkadaşlar(başta kıldiken efendi hazretleri ve sol tarafındaki kankası bbaday şıh efendi..) çin mallarının ülkemize faidelerini anlatacak...yok moto nasıl alırdık...yok honda şimdi ebemize çiçek verirdi...yok bizde kaliteli demiyoz ama yinede iç dinamikler toplumsal dengeler...vs..vs...

çin malı alıp bunu övmeleri bana dokunuyor...yada övmeyip çinde olsa motor sahibiyim deyip ülken ekonomisine zarar veren bu şahıslardan bir tanesi Mondı kt 125 i 1 yıldır 1300 liraya satamıyor...bir tanesi ise KINROADı hiç satamayacak...evinde salona süs olarak koyar artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Mete kardeş,Bana motosiklet alıp ülkeme zarar vermiycek bir marka söyleyebilirmisin?
    Oğuz

Motosikleti
    ar-ge dahil olmak üzere bütün parçaları yerli olmayan ürünler ülke ekonomisine zarar verir. onu üretme bunu üretme düşüncesi ile gün gelecek hiçbirşeyi üretme olacak. o zaman neyi tüketeceğiz. sıfırı mı?
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

senın ulken kendı karnını doyuramıyokı orjınal turk motosıkletı yapsın.aldıgın her motorun parası sonucta dısarı gıdıyo.baska secenek yok

Motosikleti
    o zaman tapusunu başka ülkeye yapalımda karnımız doysun

Motosikleti
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete kardeş,Bana motosiklet alıp ülkeme zarar vermiycek bir marka söyleyebilirmisin?
    söylüyorum...Ramzey... Ramzeyin bazı modelleri(moped) ve beldeyamanın bazı modelleri(onlarda mopet.) %100 türk üretimidir...son zamanlar remzi ağbi artık direkt montaja başlamıştı...

mobilet alırsan süper...

1960 larda triportörler vardı...

şu anda Ege bölgesinde üretilen...(reklamsız çok satan) bir marka var...adını hatırlayamadım şimdi...triportör alarak üle ekonomisine zarar vermezsin...birde şu var...ybr 125 alıyosun ithal...arıza olayı minmumda kalıyor...mondı zat 150 alıyorsun motor yavaş yavaş dağılıyor ve servislerde bi şekilde sana parça buluyor...bir nevi kaızklanma ve ithalat devam ediyor...zaten en çok bu işte servis kazanıyor...tuttuğunu öpüyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylüyorum...Ramzey... Ramzeyin bazı modelleri(moped) ve beldeyamanın bazı modelleri(onlarda mopet.) %100 türk üretimidir...son zamanlar remzi ağbi artık direkt montaja başlamıştı...

mobilet alırsan süper...

1960 larda triportörler vardı...

şu anda Ege bölgesinde üretilen...(reklamsız çok satan) bir marka var...adını hatırlayamadım şimdi...triportör alarak üle ekonomisine zarar vermezsin...birde şu var...ybr 125 alıyosun ithal...arıza olayı minmumda kalıyor...mondı zat 150 alıyorsun motor yavaş yavaş dağılıyor ve servislerde bi şekilde sana parça buluyor...bir nevi kaızklanma ve ithalat devam ediyor...zaten en çok bu işte servis kazanıyor...tuttuğunu öpüyor...

Tabi sonuçta doğru söylüyosun.Alalım mopedimizi,Urfa'lı kardeşler gibi modifiye yapıp Süperman stili gidelim yollarda
    Oğuz

Motosikleti
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi sonuçta doğru söylüyosun.Alalım mopedimizi,Urfa'lı kardeşler gibi modifiye yapıp Süperman stili gidelim yollarda
    biraz fantazi oldu tabi............

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    komiksiniz yavvv başlığa bak
    çokmu düşündünüz

TheNeverEnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 125 gy Cross Fire :)
    çin malının uzun vadede geleceği var çünki bir çok değişik marka motorun parçasını uydurabiliryorsun,ben kendiminkine uydurabiliyorum hatta artık servisede gitmiyorum kendim söküp takıyorum çin malında kalite konusunda şikayetçiyim ama sayesinde motor uzmanı olmak üzereyim gülsemmi ağlasammı karar veremedim :S
    [FONT="Fixedsys"][COLOR="DarkGreen"]Özgürlük, Andrenalin, Keyif, Macera, Paylaşmak The Never End...[/COLOR][/FONT]
    ::xicon_ev

Motosikleti
    çin mallarının uzun vadede geleceği var mı?

servisi olursan köşe olursun...o açıdan geleceği var ...

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    O zaman siz de kısa vadede kullanın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)