Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R geri görüş sorunu ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    drtimsah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA 2013
    Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce Hyosung GT 250 R 2006 model motosikletime kavuştum .... Bu benim ilk motosikletim ve şuana kadar da gayet memnunum ...

Ancak çok dikkatli ve trafiği çok iyi takip eden bir araba kullanıcısı olarak ben tam arkamda neler olup bittiğini göremezsem trafikde çok tedirgin olurum ... Ve işte benim sorunum da bu ; daha önce motor tecrübem olmadığı için diğer race motorlarda da durum aynımıdır bilmiyorum ama ben bu motorumla tam arkamda olup biteni göremiyorum ... yani aynalar yetersiz kalıyor ... Acaba bu durum dizayn hatasından mı kaynaklanıyor yoksa ben uygun sürüş pozisyonunda mı kullanmıyorum motoru .... Ama hemen hemen herşeyi denedim ve pozisyon değiştirmem hiç bir işe yaramıyor ... Kollarım direkt engel oluyor .... Şimdilik sağ ve sol yan ve yan arkaları görerek idare etmeye çalışıyorum ancak buna bir çözüm bulamazsam rahat edemiyeceğim ....

Motorun orjinaliyle oynamak istemiyorum . aslında ayna kolları biraz daha uzun ve açıkta olsa sanırım sorun kalmayacak ama dediğim gibi orjinaline dokunmak istemiyorum . Bi düşüncem de aynaların uç kısımlarına küçük curved (geniş açılı dış bükey ) aynalardan takmak , ama bu da sorunumu çözermi bilemiyorum .....

Sizin bu konuda ki görüş öneri ve tavsiyelerinize ihtiyacım var ... Şimdiden herkese teşekkürler ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    tüm race lerde aynı problem var

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bence ayna ile baglantı noktasına bi sarı malzemeden toncacıda ek yaptır yanı ayna boyunu yükselttir..... Aynaların yuksekligi uzasın.. Goruntu nasıl olur bişi diyemiycem ama senin gorus acın cok fazla derecede düzelecegine eminim...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    kardeş motor araba gibi enli bişey değil sağını solunu görmen yeterli zaten arkanda olan bi cismi görebilecek kadar aynalar ii göremeyeceğin tekşey sana sıfır yanaşmış bi scoter falan olur heralde

Motosikleti
    HONDA INTEGRA 2013
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ayna ile baglantı noktasına bi sarı malzemeden toncacıda ek yaptır yanı ayna boyunu yükselttir..... Aynaların yuksekligi uzasın.. Goruntu nasıl olur bişi diyemiycem ama senin gorus acın cok fazla derecede düzelecegine eminim...
    Pek tadilat yapma taraftarı değilim hocam , daha basit çözümler bulmaya çalışıyorum şimdilik ... ama sıkıntı artarsa yapacak bişey kalmaz tabiii ...

Haa bi de şu var ; genelde race kullanan arkadaşların arkasına kimse yaklaşamadığı için çoğu bu durumu umursamıyor olabilr ama benim makina hem 250 lik (yani max sürati 175 - 180 civarları ) hem de zaten ben bu motosikleti sürat amaçlı değil tamamen vasıta amaçlı kullandığım için arabayla nasıl gidiyorsam bununla da aynı şekilde gidiyorum yani hız aralığım idealde 90-100 , yol durumuna ve trafik durumuna göre de bazen 110-120-130 ama daha fazlası değil ....

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    aklıma geldi bazı araba aynalarında köşede yuvarlak küçük ayna oluyor.onu motosiklet aynasına taksak ?

Motosikleti
    HONDA INTEGRA 2013
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş motor araba gibi enli bişey değil sağını solunu görmen yeterli zaten arkanda olan bi cismi görebilecek kadar aynalar ii göremeyeceğin tekşey sana sıfır yanaşmış bi scoter falan olur heralde
    yok hocam hiç de öyle olmuyo işte , özellikle şehir içinde sık ışıkların olduğu yerlerde seninle yarışmaya hazır bi sürü manyak var ve sıkıştırabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar . Sizde de aynı motordan var gördüğüm kadarıyla ben ışıklarda kesinlikle tam arkamda duran aracı eğer biraz açılı durmamışsam göremiyorum ...

Ben cbf 150 kullanıcısıyım. Aynı sorun nedeni ile küçük dış bükey ayna taktım fakat optik özelliğinden dolayı arkadaki araç tamamen yaklaşırsa görünüyor. Çünkü dış bükey aynalarda aynadaki araç fark edilemiyecek kadar küçük görülüyor. Seni takip eden ve farları açık bir aracı ancak görülebilir boyutta oluyor. Sanırım tek çözüm aynanın kol boyunu yükseltmek veya uygun yeni bir çift ayna almak. Ben öyle yapmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)