Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorculardan korkuyorum kardesim bu ne rezalet

Motovento
    REKLAM ALANI
    patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Daha önce hangi şekilde yazmış olursam olayım,
    söylediğim bir şey vardı.
    O da;
    buradaki arkadaşların yazdıkları herşeyin kabul edilebilir yani doğru olduğuna dairdi.

Yazılanlar, ya da sitemler haklı olmakla beraber,
    burası yeri değil diye düşünüyorum.
    Çünkü bu tür forumlar,
    bu davranış biçimini zaman zaman yapsalarda,
    kendilerini geliştirmeye çalışan,
    eksikliklerini bilen ve bilgiyi arayan arkadaşların buluşma yeridir.

Bahsedilen şekilde hayvan diye tabir edilen insanlar bu mahalleye,
    ya motor satmak için,
    yada bir yerleri arızalanan makinalarına ucuz yollu çareler aramak için gelirler.

Sonra da onları bir daha görmeyiz.

Bunun dışında kalan arkadaşlar, bilgiyi arayan,
    kendi eksikliklerini, buradaki tecrübeli arkadaşlar yardımıyla kapatmak isteyen arkadaşlardır.

Şimdi Parker kardeşimize benim kızdığım konu şu..

Böyle bir serzenişi, yapıyorsan, birilerine mesaj vermek istiyorsun demektir.
    Bu mesajı verdiğin yer bu forumsa, bu forumu okuyanlar hayvan değil.

Üyeleri kısaca yukarıda tarif ettim.

Eğer amaç, mesaj vermek değil,
    bir derdini paylaşmaksa,
    bunu uygun bir bölüme,uygun bir dille yazabilirdi.

Çünkü tarif ettiği ve adını hayvanlık olarak koyduğu hareketlerin bazılarını,
    bir çok motosiklet kullanıcısı yapmış ya da yapmaktadır.

Laf bu yönden gelince,
    gerek mecburiyetten,
    gerekse de isteyerek,
    hayatında bir kez de olsa bu hareketlerde bulunmuş,
    belki de bir daha hiç yapma ihtiyacı hissetmemiş,
    bir çok kardeşimiz de HAYVAN lafını doğal olarak üzerine aldı.

Bunların dışında,
    Parker kardeşimiz büyük ihtimalle yeni bir motosiklet kullanıcısı.
    Ya da çok sık kullanmıyor.
    Onun büyüttüğü bir çok şeyin motosikletçiliğin doğasında olduğunu,
    bunun gibi bir takım ayrıcalıklar için motosiklet alındığını dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık.

Karşılığında,
    adam zannettiğimiz bir çok insanın aslında ne olduğunu anlayın.
    İmam bunlar

gibi hiç de hak edilmemiş, ithamlar yapıldı.

Daha sonra da insanlar eğitilmeye çalışıldı.

Hayatında avrupayı görmemiş olduğu yazdıklarından belli insanlar burada duydukları şehir efsanelerini,
    gerçekmiş gibi yazıp,fikirlerine dayanak noktası yaptılar.

Bu forumda Avrupada yaşayan ya da gitmiş görmüş birçok arkadaşımız var.
    Ben de yurtdışında yaşamını sürdüren biriyim.

Yan komşum,
    o avrupada olmaz diye bahsettiğiniz hayvanlar için,
    özel motosikletler yapıyor.

Kime neyi anlatmaya çalıştığınızı anlayamıyorum.

Trafiği kargaşaya sokacak hiçbir davranışı tasvip etmiyorum.

Ama bu ülkenin trafik kültürü bu.

Bunun altında yatan nedeni sosyologlar araştırsın.
    Bu benim ilgi alanım değil.

Ama Parker şunu yapsaydı.

Arkadaşlar o kızgınlıkla maksadımı aşan bir yazı yazdım.
    Özür dilerim ve aklı başında sürücüleri tenzih ederim.
    diyebilecek olgunluğu gösterseydi,
    Bu topic bu kadar polemiğe yol açmayacaktı.

30 yıldır motosiklet tepesindeyim.

Geriye dönüp baktığımda,
    en çok hatayı, kendimi bi b...k zannettiğim zamanlarda yaptığımı hatırlıyorum.

Bildiğimiz şeyleri paylaşmaya çalışıyoruz.
    Benim de daha öğrenecek çok şeyim var.

Yazılan her ayrıntıyı okuyorum.
    Belki bir şey kaparım diye.

Ama uzak olduğum ve canım gibi sevdiğim ülkemin gençlerinin yanlışlar içerisinde boğulmasına da üzülüyorum.

Hala kornanın ne işe yaradığını bilmeyen ve bunu selam vermek için kullanan bir motosikletçi topluluğu var.

Doğrusu bu değil diye yazdığımızda,
    cahil ilan ediliyoruz.
    Çünkü herkes böyle yapıyor.

Adam tek teker yapan bilmem ne abisinin sözüne inanmayacakta,
    benim sözüme mi inanacak?

Neyse.

Parker kardeşim.
    Ya da arkadaşım.
    Ya da abim.

Her neysen.

Başka bir arkadaşa tavsiye ettiğin,
    yazdıklarımı iyi anla cümlesini,
    ben de senin için yazıyorum.

Yazılarım da hiç bir düzeltme yapmadım.

Bir daha oku..

Benim neyi anlatmaya çalıştığımı ve bana katılan arkadaşların niçin katıldıklarını sakin bir kafayla yorumla.

Özür filan gibi seni üzecek başını eğecek şeyleri kimse senden beklemiyor.

Ama belki üslubunu değiştirmene yardımcı olur bunlar....

Ama ben haddimi aşan bir davranışta bulunduysam,
    Tüm arkadaşlardan
    özür dilerim.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Bak patriote kardesm bu konuyu kapatmistim bir arkadasin istegi üzerine ama mecburen yazdirdin beni...

Patriote kardesim, yazindan sonra sunu anladim ki ayni dogrultuda insanlariz fakat anlasmakta zorluk çekiyoruz...
    1- Haftanin ortalama 6 günü, hususi arabam ve söför imkanim varken motosiklet kullaniyorum.
    2- Yeni motosiklet kullanicisi sayilir miyim bilmiyorum ama aralikli olarak 3 yil ve 1 yildir da haftada ortalama 6 gün. Bilmem acemi sayilir miyim. Yani toplasan 15 bin km deneyimim vardir motosikletle.
    3- Hayvan diye bu sitede kimseye ithamda bulunmadim. Sokakta böyle insanlarin varligindan bahsettim birileri çikip kendileri hakkinda söylemlerdi bulundu. Ne kurye ne pizzacilara kesinlikle ithamlarda bulunmadim. Bu hareketleri yapan isadami da olsa, bilmem ne de olsa ayni tabiri yapistiririm. Çünkü insan hayatina kasteden bence bu tabiri hakeder.
    4- Ben de trafikte hata yapiyorumdur mutlaka ama minimum emin ol. Kaskimdan, dizligime 3 adim bile gitsem takmaya üsenmiyorum. Kirmizi isikta birazcik önde dursam arkadan esim kaskima vrur geri gel diye. Hele ki hizli gideyim aralardan gideyim aman aman...
    5- Arkadasim okumuyoruz. Bir arkadasimdan egitim aldim ama daha ciddi egilmek istiyorum konunu üzerine. Ama ne yapiyorum buldugumu okuyorum. Giderken yanlardan ayak sarkitimamasi gerektgine kadar farkinda yasadigima inaniyorum. Farkindalik... Bir düsün...
    6- Burada isyanima neden olan hareketleri yapan arkadaslar var. Ben yazimi yazarken kesinlikle buradaki insanlari düsünerek yazmamistim. Buradakilere neden hakaret edeyim ki bu siteyi ilk kesfettigimde egitim için ugras verildigini defalarca söylemistim. Hala arkasinda duruyorum ve duran birçok arkadas da var biliyorum. Ortak bilinc yaratilmali.
    7- Özür dilenecek birseyimi görsem 1 sn düsünmeden özür dilerim. Özür dilemek büyüklüktür bunu bilirim.
    8- Insanlar okumuyor. Ben topigi açarken, evet arabalar hatali ama önce biz kendimize bakalim, biz düzgün degiliz diyorum hala bazi arkadaslar ahkam kesiyor. Motru birak araba kullan, 4 tekerler sanki suçsuz esas onlar suçlu... Yahu zaten toplum psikolojimiz ve egitim düzeyimiz ortada. Ben baska seyler tartisiyorum, anlatmaya calisiyorum.
    9- Saolsun güzel mesajlar atanlar oldu ve sunu anladim ki kimse yanlis anlamasin. Burada her tür insan var. Tabii ki her insanin egitim ve anlayis seviyesi ayni degil. Bu da güzel birsey, önsan her zaman ögrenebilen bir varliktir. Ben de buraya giriyorsam ve bakiniyorsam herkesin deneyimlediklerinden birsey alabilmek içindir. Paylasimdir esas olan. Ben yazdikca, karsimdaki bazi insanlar anlamadikca yazdiklarinin bosa gittigini hissetmeye basliyorsun ve üzülüyorsun. Ama anlayanlar var bu da sevindirici.
    10- Beni tanisaniz ahkam kesecek birisi olmadgimi anlarsiniz. Bu topik hayirli olmustur. Birçok insan ki ben de dahilim ders alacagimiz seyler olmustur.
    11- Son olarak üslubumda birsey göremiyorum tekrar ediyorum. Çünkü haketmeyen kimseye hakaret etmedim. Hala canima kastetmeye çalisana ayni tabiri kullanirim...

Hmm bu arada imam örnegine gelirsek. Sevgili patriote; en büyük tehlike ögretecek bilgiye sahip olmayanin egitimci olmasidir. Aynen politikanin yanindan gecemeyecek adamlarin bizleri yillarca yönetip bu durumlara sokmasi gibi. O yüzden yeni arkadaslar, buradaki belli basli ve IYI NIYETLI olduklarina "a hundred percent" emin oldugum insanlarin her sözcügünü dikkatle okuyr. Ve bu arkadaslardan bazilari siteye üye oldugumdan beri söyle yapilir böyle yapilir derken bir bakiyorsunuz, kask takmam, bellik takmadim kaza yapinca falan gibi cümlelerle yazilar yaziyorlar. Bu elestiriyi yapmaycaksam hiç yazmam. Yanlisi bilmeden dogruya varilmaz.
    Çok uzun oldu özür dilerim vaktinizi aldim.
    Sevgiyle kalin...

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Ben sonuna kadar destek veriyorum başlığı açan arkadaşa.Hata yapan elbet tatlı sözle uyarılır ama resmen canıma kasteden adamı fırsatım olsa evire çevire döverimde,hayvan diye de tabir ederim.Zira insan olmanında bazı kriterleri var,bu kriterleri sağlamayan ya odundur ya hayvan.Altına her motor çekeni "motor kardeşliği" ne sokmamalıyız.Kaskı,plakası,kurallara riayeti yoksa benim içinde yoktur o adam.

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Bu konu gereksiz yere uzadı ama ben de bir şey söylemeden edemeyeceğim. İlk mesajı tekrar okudum, herkes bir daha okusun. Ne bu forumdakilere, ne genel olarak tüm motorculara, ne de başka bir şeye hakaret yok. Kendini sirkte zanneden bir takım motosiklet kullanıcısına hakaret var. Eğer bu sizseniz alının kardeşim, yarası olan gocunur.

3-5 sene evvel Bebek'teyim, SS'li bir motor kullanıcısı, tam sahilde, eski abbas büfe'nin orada, bir ileri bir geri, son hız, motorun önünü kaldırarak dolaşmalar, süper tehlikeli hareketler, hem kendini hem karşıdakini riske sokuyor. Kısa sürede anormal hızlanıyor falan. Tabi koruma moruma hak getire. Etraftaki herkes rahatsız.

En sonunda ne oldu? Yine bir akrobasi yaparken (hemde hızlı) motoru düşürdü, karşıdan gelen arabanın lastiğinin altına kafası girdi, araba haliyle duramadı, gerisini siz düşünün.

Hemen nüfus sayımına baktım, bir azalma yoktu. Çünkü nüfus sayımında sadece insanları sayıyorlar.

Budur.
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    shadowman sana ABIM diyebilir miyim cuneytovuc'a da KARDESIMMMM

Kazasiz sürüsler

Motosikleti
    Alıntı parker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shadowman sana ABIM diyebilir miyim cuneytovuc'a da KARDESIMMMM

Kazasiz sürüsler
    Parker, abicim yaş kaç?

Not: Dikkat edersen ben çok politik yazıyorum
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    30+3= 33

Ben 30 da takili kalmak istiyorum ))))))))9

Son yıllarda motor sayısı artınca bilinçsiz pek çok motorcu türedi. Eskiden motor kullananlar daha bilinçli idi sanki. Adam 150 lik scootera iki kişi biniyor kask mask yok, kırmızıda durmak ne kelime, tam gaz gidiyor. KAtil olmak istemiyorum polis sürücü belgesi ve kask kontrolünü artırsın. Otomobil de motor da kullanıyorum, otomobil kullanırken daha çok korkuyorum. Son zamanlarda birkaç motor kazasına şahit oldum, bir de kaza atlattım ki bana yeşil de yansa kırmızıda geçmeye çalışan hayvan varmı diye kontrol etme takıntım yüzünden kurtardım scooterlı öküzün hayatını. Trafik kazaları zaten genellikle kavşaklarda ilk geçiş hakkına uymamaktan kaynaklanıyor, motosikletin durmasının otomobile göre daha çok dikkat gerektirdiğini bilmeyen cahiller varken allah hepimizi korusun diyorum.

Motosikleti
    Alıntı egemena adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son yıllarda motor sayısı artınca bilinçsiz pek çok motorcu türedi. Eskiden motor kullananlar daha bilinçli idi sanki. Adam 150 lik scootera iki kişi biniyor kask mask yok, kırmızıda durmak ne kelime, tam gaz gidiyor. KAtil olmak istemiyorum polis sürücü belgesi ve kask kontrolünü artırsın. Otomobil de motor da kullanıyorum, otomobil kullanırken daha çok korkuyorum. Son zamanlarda birkaç motor kazasına şahit oldum, bir de kaza atlattım ki bana yeşil de yansa kırmızıda geçmeye çalışan hayvan varmı diye kontrol etme takıntım yüzünden kurtardım scooterlı öküzün hayatını. Trafik kazaları zaten genellikle kavşaklarda ilk geçiş hakkına uymamaktan kaynaklanıyor, motosikletin durmasının otomobile göre daha çok dikkat gerektirdiğini bilmeyen cahiller varken allah hepimizi korusun diyorum.
    Egemana arkadaş, derdini anlıyorum, paylaşıyorum. Forumun bekçisi değilim ama daha önce söylenen söz bir amaç için söylendi, tartışıldı, seviyeyi düşürmemeye çalışalım derim.

Sadece öneri...

30+3= 33

Ben 30 da takili kalmak istiyorum ))))))))9
    Benim yaşım motor öncesi 35 idi ama 25 hissediyordum, motoru aldım, şimdi 18 hissediyorum... 18 yaşın hevesi var, ama 35 yaşın olgunluğu var. Nası ama?

Motosikleti
    HYOSUNG
    KEŞKE HER İNSAN HAYVAN GİBİ OLSADA BÖYLECE SEBEPSİZ ÖLÜMLER OLMASA.NEDİR BU HAYVANLARI HAKARET ARACI OLARAK KULLANMANIZ YAW EĞİTİN ARTIK KENDİNİZİ
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    sabahın köründe az daha bende bir motosikletli arkadaşa vuruyordum..ne korna ne bir ses bi anda dibimde ..allahtan son anda farkettiim.. ama içimden de demediğim kalmadı. kornayı bastım sonuna kadar .. dursaydı da kardeş mardeş demez döverdim.aşkım artçımdı çünkü..ee hıyar kardeşim insan bi korna çalar ufacık şeritte ne diye dibimden geçmeye çalışırsın ki hayvan dicem olmıcak
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

RE shadow man
    Seviyeyi düşürdüysem üzgünüm ama bu son atlattığım tehlike beni çok etkiledi, hiç suçum olmasa da 2 kişinin öldüğü bir olaya karışacaktım. 80 km hızla kırmızı ışıkta geçen biri arabamın sağ ön kapısından çarpacaktı ve sağ ön koltukta çoluk çocuk sahibi bir insan oturuyordu. Ya ona bir şey olsaydı? HEr ne kadar tamamen kendi hataları da olsa bir kazaya karışmak istemem. Bu kadar cahil sürücü trafikte dolaşıyor diye bir yerden bir yere gitmeyi mi bırakacağız? Allah hepimizi kaza beladan korusun ancak bunun için önce bizim çok dikkatli olmamız gerekiyor. İnsan sinirleniyor ve seviye düşüyor tabii ama kırmızıda geçen vatandaşın artçısı yeşilde geçtiğim için bir de el hareketi yapınca insan kendini tutamıyor. Tabii o şok ile ve karanlığın etkisiyle motorcunun plakasını alamadığım için 1 haftadır yedi sülalesini andım bu kadarıyla yetinmek zorunda kaldım.

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    yaw siz daha önce nerelerdeydiniz topigin basindan beri beni dövüp duruyor arkadaslar )))))))))))))))))))))))

Shadowman

Bebek motosikletliler dernegi kuralim... Bebek'ten arabalari geçirmeyelim. var misin

Motosikleti
    Alıntı egemena adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RE shadow man
    Seviyeyi düşürdüysem üzgünüm ama bu son atlattığım tehlike beni çok etkiledi, hiç suçum olmasa da 2 kişinin öldüğü bir olaya karışacaktım. 80 km hızla kırmızı ışıkta geçen biri arabamın sağ ön kapısından çarpacaktı ve sağ ön koltukta çoluk çocuk sahibi bir insan oturuyordu. Ya ona bir şey olsaydı? HEr ne kadar tamamen kendi hataları da olsa bir kazaya karışmak istemem. Bu kadar cahil sürücü trafikte dolaşıyor diye bir yerden bir yere gitmeyi mi bırakacağız? Allah hepimizi kaza beladan korusun ancak bunun için önce bizim çok dikkatli olmamız gerekiyor. İnsan sinirleniyor ve seviye düşüyor tabii ama kırmızıda geçen vatandaşın artçısı yeşilde geçtiğim için bir de el hareketi yapınca insan kendini tutamıyor. Tabii o şok ile ve karanlığın etkisiyle motorcunun plakasını alamadığım için 1 haftadır yedi sülalesini andım bu kadarıyla yetinmek zorunda kaldım.
    Abi paylaşıyorum duygularını, sözüm sadece sana özel değildi. Şimdi yazılanları gören arkadaşlar kendini tutamayacak basacak küfürü, zaten sinir olmuş birisine. Keyifli sohbet olsun istiyorum, budur amacım

Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    hehe benim arkadaşın lisa adında bir rot'u vardı ve yolsa onu sinirlendirip hırçınlaştırmaya çalışan tipler olduğu zaman lisa kızım köpekle köpek olma derdi.. bizim lise arkadaşımın bu söylediğini duyduğu zaman geçerdi kenara ve gözünü bizim arkadaşın üzerine dikerdi ( ver şu komutu parçalayayım şu tipleri gibi )

benim sana diyeceğim motorcuyla motorcu olma trafikte seni rahatsız eden bişi varsa sağ sinyalini ver... bahsettiğin tipler görüş mesafenden çıkıncaya dek bekle ( sigara molası ver manzaranın keyfini çıkart geçen güzel hatun varsa onları kes v.s. v.s.) soa atla düldülüne aynen yola dewam... takacak olduktan sona çok şeyde takılırsın önemli olan ne kadar şeye takıldığın deil ne kadar şeyi es geçtiğindir..
    motosiklet kullanmak maharet işidir, mazaret kabul etmez... ::tutkuy::

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu gereksiz yere uzadı ama ben de bir şey söylemeden edemeyeceğim. İlk mesajı tekrar okudum, herkes bir daha okusun. Ne bu forumdakilere, ne genel olarak tüm motorculara, ne de başka bir şeye hakaret yok. Kendini sirkte zanneden bir takım motosiklet kullanıcısına hakaret var. Eğer bu sizseniz alının kardeşim, yarası olan gocunur.

3-5 sene evvel Bebek'teyim, SS'li bir motor kullanıcısı, tam sahilde, eski abbas büfe'nin orada, bir ileri bir geri, son hız, motorun önünü kaldırarak dolaşmalar, süper tehlikeli hareketler, hem kendini hem karşıdakini riske sokuyor. Kısa sürede anormal hızlanıyor falan. Tabi koruma moruma hak getire. Etraftaki herkes rahatsız.

En sonunda ne oldu? Yine bir akrobasi yaparken (hemde hızlı) motoru düşürdü, karşıdan gelen arabanın lastiğinin altına kafası girdi, araba haliyle duramadı, gerisini siz düşünün.

Hemen nüfus sayımına baktım, bir azalma yoktu. Çünkü nüfus sayımında sadece insanları sayıyorlar.

Budur.
    söylediklerine sonuna kadar katılıyorum sevgili shadow man
    zaten önceden de yazmıştım, uzun bir ara sonra tekrar bi msg attım o da senin bu akılcı yazın yüzünden
    umarım bir gün tanışma olanağı buluruz
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    yaw siz daha önce nerelerdeydiniz topigin basindan beri beni dövüp duruyor arkadaslar )))))))))))))))))))))))
    Hocam pek sevmiyorum dalaşma ortamı yaratmayı, ortamı kızdırmayı, ondan girmeyeyim dedim de, 12 sayfa oldu bu topic, müdahele zamanı gelmişti yani

Shadowman

Bebek motosikletliler dernegi kuralim... Bebek'ten arabalari geçirmeyelim. var misin
    Bana uyar ! Bazen sahilden Ortaköyden geliyorum, Bebek'e kadar rahat, sonra trafik kilit, 2 şerit tek şeride iniyor, bir de Etiler yokuşundan gelenler var. Bütün heves gidiyor zaten, girmesin arabalar kardeşim

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylediklerine sonuna kadar katılıyorum sevgili shadow man
    zaten önceden de yazmıştım, uzun bir ara sonra tekrar bi msg attım o da senin bu akılcı yazın yüzünden
    umarım bir gün tanışma olanağı buluruz
    Luxor kardeş, senin yazılarını takip ediyorum veya rastlıyorum diyeyim sık sık, az çok tanışıyor sayılırız 3 Haziran'da bir aksilik olmaz ise görüşürüz McDonalds'ta

Motosikleti
    Burgman AN400 K7 Silver + Asya T-19A 2006 Kırmızı
    parker kardeş,
    sana 100% katılıyorum. İlk mesajının agresif ve kışkırtıcı olduğunu da düşünmüyorum. Senin de dediğin gibi aslında farklı görüş ortaya koyan arkadaşların da seninle aynı çizgide oldukları belli. Sadece üslup farklı.
    kavga etmeyin bakiim.
    Sevgiler,
    Veni Vidi Vici

ben katılıyorum dostuma bakın iyi düşünün hayvan demese,biraz da hakaret sayılabilecek cümleler kullanmasa bu topic bu kadar prim yapar mıydı biraz daha bilinçli hisseder miydik kendimizi?? kesinlikle hayır maalesef türkiyede anlayış böyle,doğru değil ama bazen yanlışlar doğrulara adım atmak için ilk fırsatlarımız oluyo..arkandayım dostum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı bonnie&clide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KEŞKE HER İNSAN HAYVAN GİBİ OLSADA BÖYLECE SEBEPSİZ ÖLÜMLER OLMASA.NEDİR BU HAYVANLARI HAKARET ARACI OLARAK KULLANMANIZ YAW EĞİTİN ARTIK KENDİNİZİ
    .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)