Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar KASK takma kampanyası başlatalım mı??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Bence tamamen manasız bir kampanya olur. Kafasının içi boş olan herkezi bende kask takmadan dolaşmaya davet ediyorum.

Bana eğer sorarasanız sen ne yapıyorsun diye hergün motoruma biniyorum işe geliş gidişim 50 km ve ful koruma ile motora biniyorum. Eşimde aynen full koruma bana artçı. Nedeni ise çok basit ben önce kendimi seviyorum motora binmenin amacını kavramış ve buna saygı duyan biriyim.

Ek olarakta:
    2006 yılında Honda güvenli sürüş seminerinde dendiği gibi senin için vucudunun hangi bölümü önemsiz ise ona göre koruma giyme derim. Ha benim kafam boş ve gereksiz diyorsan kask giyme kardeşim. Ben zaten kask giymeyen tipleri görünce ne yol veriyorum nede onların hayatını zora sokuyorum.

Ben 50 km hızla asfaltla tanışmış biriyim. Ne olduğunu çok iyi biliyorum o yüzden ortalama 80-90 km hızla giderlen full koruma olmadan asla motora binmiyorum. Hatta şöyle diyim otoparktan çıkmadan önce herşeyi kontrol ediyorum. Eeee ne de olsa ben aptalım korumasız motora binenler çooook akılllııııııııııı. Ben aptalım hatta beynim boş asfalt benim gibi beyin görmedi görmesi gerekiyor

Arkadaşlar şaka bir yana paranızın yettiği kadar koruma alın. Benim altımda ki motor kadar para ödedim korumalarıma. Kendine saygısı olan koruma giyer intihat etmek isteyen öyle takılır. Ben motor alırken kendi alım gücümü kullandım ama bu sitede yüzlerce kişi ailemizi nasıl ikna ederiz diye tavsiye alıyor. Sırf eksik koruma yüzüncen çok dostumuzu kaybettik. Kendine ve bulunduğu camiaya saygı ve sevgisi olan koruma alır. Almayana tek sözüm asfaltta uzuvlarını görürüsem söyleyebileceğim tek şey geçmiş olsun.

Uzun yazdım ama bir cümle daha, arkadaşlar kendinizi görünmez adam gibi zannedin ona göre motor kullanın. Ben hergün trafikteyim. Onca tecrübeye rağmen bir sürü şeye şahit oluyorum. Çoğu şöför özellikle pala bıyıklı veya kadınlar ne şerite bakıyor nede sinyal veriyor. Baktınız önünüzde veya sağınınızda solunuzda malın teki var uzak durun. Hergün başıma geliyor hangisini anlatayım burada. Ona göre hareket edin sevdiklerinizi üzmeyin. Siz en iyisi olsanızda yolda çooook aptal var.

Özellikle aralardan geçmeyi seven arkadşlar aman dikkat edin. Eğer siz yolu çok iyi bilmiyorsanız aman derim. Ben özellikle dönüş yerlerine girince önüme sağlam bir araç alıyorum. Ne mal tipler var en soldan sinyalsiz en sağda ki yola giriyor.

Aman diyorum
    Rüzgarınız bol olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk zamanlar takmak zorda olsa zamanla alıstım durdugum anlarda bile kafamda duruyor ne olur ne olmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Önce sürücü kursundakileri eğitmek gerek!
    Bakın İzmir Karşıyaka Soğukkuyu'da bir sürücü kursu motoru:

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    kaza sırasında ölmek ya da yaralanmak istemiyorsan sadece kask değil bütün korumalarını tam olarak giyinmeyi akıl edemeyecek zekadaysan birisinin sana bunu hatırlatmasına gerek olmaz bence..

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    ne takacam kaskı korumayı yaaa
    Mis gibi havadar geziniyom işte.
    Düşünce kafam patlarmış.
    sen beni kendin kadar ince kafalı mı sandın?
    Ama dizin gider önce, hatta sakat kalırsın diyen densizler var!
    Abi ben düşmem, düşersem de, bir takla ile ayağa kalkar, devam ederim. Soranlara da ''İndim-bindim' derim.
    Koruma ne yaaaa ben pet şişelerden yaptım kendime. Baktım rahatsız ediyo, montun içinden söktüm falçata ile. Ne o öyle sert sert! Batıyo yaa Kask zati para tuzaa. Nolan Çin de yapılıuyo biliyon m u???Arkaaaaş söylediydi.
    Poturdak

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne takacam kaskı korumayı yaaa
    Mis gibi havadar geziniyom işte.
    Düşünce kafam patlarmış.
    sen beni kendin kadar ince kafalı mı sandın?
    Ama dizin gider önce, hatta sakat kalırsın diyen densizler var!
    Abi ben düşmem, düşersem de, bir takla ile ayağa kalkar, devam ederim. Soranlara da ''İndim-bindim' derim.
    Koruma ne yaaaa ben pet şişelerden yaptım kendime. Baktım rahatsız ediyo, montun içinden söktüm falçata ile. Ne o öyle sert sert! Batıyo yaa Kask zati para tuzaa. Nolan Çin de yapılıuyo biliyon m u???Arkaaaaş söylediydi.
    umarım bunların hepsi şakadan ibarettir

Motosikleti
    Buraya bir marka yazabilmem için mucize gerekli
    Alıntı siyahlimuzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte o kampanya korumalık fikrini gidonuna yerleştirenleri değiştirmek içindi
    ama kafasına yerleştirenlerin arasına onları da dahil etmekti
    doğru kask gidona değil kafaya takılır
    bu gün kefkene giderken yolda iki tane scooter daldı grubun arasına velet hepsi bacak kadar kask yok bişi yokk bıyyyy bıyyy geziniyolar durdurup tokatlıcaktım bitanesinide dedim nese el yeri sakat olmasın elimle işaret ettim kask nerde gibisinden ama uyandımı bilmiyorum

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Şakası olmaz haklısınız

Bakkala giderken Kask takarız, APTALLIK İŞTE. iki adım yol, ne olur sanki

Yine şaka yaptım ama
    Poturdak

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    kask fetişizmi yapmaya gerek yok eğer kişi kendine önem vermiyorsa kendi sorumluğudur. yaptıkları her ne kadar diğer motor kullanan kişileri kapsasada.
    bende ters mantık üreteyim
    bu konu acaba foruma eklenen otomatik link için açılmış olabilir mi?
    belkide piyasa yoklamasıdır? bir markanın piyasaya girmesinden önce potansiyel alıcı kitlesini yoklamak veya geridönüş alınması ile ilgili.
    konu biraz afrikaya giden iki ayakkabı satıcısının durumuna benziyor
    birisi diyorki burada büyük bir pazar var diğeri de buradakilerin ihtiyacı yok
    hadi bakalım
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask fetişizmi yapmaya gerek yok eğer kişi kendine önem vermiyorsa kendi sorumluğudur. yaptıkları her ne kadar diğer motor kullanan kişileri kapsasada.
    bende ters mantık üreteyim
    bu konu acaba foruma eklenen otomatik link için açılmış olabilir mi?
    belkide piyasa yoklamasıdır? bir markanın piyasaya girmesinden önce potansiyel alıcı kitlesini yoklamak veya geridönüş alınması ile ilgili.
    konu biraz afrikaya giden iki ayakkabı satıcısının durumuna benziyor
    birisi diyorki burada büyük bir pazar var diğeri de buradakilerin ihtiyacı yok
    hadi bakalım
    Evet. Bu sayede kask_ linki iyi prim yaptı.

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şakası olmaz haklısınız
    Bakkala giderken Kask takarız, APTALLIK İŞTE. iki adım yol, ne olur sanki
    Yine şaka yaptım ama
    tamam asmayın suratınızı anlamıştım zaten bir öncekinde de şaka yaptığınızı

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar.
    sitemizdeki kaza haberlerini okudukça insan çok üzülüyor.
    Kazalardaki kalıcı hasarların çoğuda KASK sebebiyle oluşuyor.
    Sitemizde bir KASK TAKMA KAMPANYASI başlatarak siz
    bilinçli kullanıcılar tarafından çoğu kişiye KASK TAKMANIN
    HAYAT KURTARDIĞI'nı kabul ettirebiliriz diye düşündüm.
    Ne dersiniz????

Kampanya mı ... Ben şahsen bunu kampanya olarak görmüyorum. Kampanya olarak görülebilecek bir konu da değil bence.. Bir insan motosiklet gibi bir aletin üstünde yüksek hızda düşünce kafasını yere vurduğunda ölebileceğini düşünemiyorsa o insan salaktır .. Kampanyaya gerek yok isteyen takar isteyen takmaz..

Takan bilinçlidir , takmayan ise gerizekalıdır .. Ne kadar kampanya yaparsanız yapın bunun önüne geçemezsiniz bana kalırsa.. Hem kampanya neden ki .. Bu bir zorunluluk .. Sanki araba kullanıyor kask takmamak ne demekmiş ya .. Bir şart bir zorunluluk bu kampanyayla nasıl öğretilir ki.

İnsanlara canının değerini kampanyayla öğretemezsin .. Canının değerini bilen zaten iyi veya kötü kask takıyor.. Canının değerini bilmeyenlerin de beynini kazalarda yerden spatulayla kazıyorlar bu kadar basit.

Kask takmayıp kazalarda ölenlere ise hiç acımıyorum desem yeridir.. Çünkü olan sadece onlara değil ailelerine ve sevdiklerine oluyor.
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    kask takmak onemli değil arkadaşlar onemli olan kaliteli bi kask kullanmak.. O cin kaskları hiç bi işe yaramıyo hatta kaza anında o kask olmasa belkide hayatta kalabilirsiniz... O yuzden bilinen ve kaliteli kaskları secmeniz cok onemli...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask takmak onemli değil arkadaşlar onemli olan kaliteli bi kask kullanmak.. O cin kaskları hiç bi işe yaramıyo hatta kaza anında o kask olmasa belkide hayatta kalabilirsiniz... O yuzden bilinen ve kaliteli kaskları secmeniz cok onemli...
    Harun böyle düşünme... Kask kullanmadıkları için çeneleri dağılan , burunları kırılan, suratları yüzülen, yanan çok kişi gördük. Tabiki kaliteli kask olması kesinlikle önemli ama en azından kafada mutlaka koruma olmalı...

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    süper olur bede bazen kask takmıyorum bundan sonra takarız ve güvenli şekilde gezeriz ama kısa mesafede takmıyodum artık her zaman kask ve diğer ekipmanları takıcam herkes bütün ekipmanları takmalı

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    Güzel bir konu; ama ben de bunun kampanya haline getirilmesine karşıyım.
    Neden?
    Çünkü; kask takmak zaten yasal zorunluluk, motorun üstüne oturuyorsan, kaskı takacaksın.
    Param yetmedi, saçım uzun, yavaş gidiyorum, küçük bir bölgede biniyorum, ben çok ustayım düşmem vs. vs. hiç bir mazereti yok bu konunun.
    Ben çok iyi motorcu olabilirim, hiç düşmeyebilir, hiç kaza yapmayabilirim, her zaman motoru 10 km/s hızla ve günde 1 km. kendi mahallemde kullanıyo olabilirim, ama bu sokak arasında 150 km/s ile araba kullanan bir insansının gelip de bana çarpmayacağını garanti etmez. Kafam dağılınca sormazlar mı adama öbür tarafta hani 10 km/s'le gidiyodun diye?
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Kanunen takmaya mecbursun bu isin kampanyasi degil egitimi olur.
    2 Takmayan kendi bilir, sonucta motosiklet camiasinin nezihligini baltalamak disinda baska bir zarari yok
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    yok ama ölümüne raceeeeee
    boşuna adamların kafası o kask gibi kalın hatta daha kalın.
    sanki biz kendi zevkimize diyoruz kendi iyilikleri için söylüyoruz.
    biri çıkıyor cok sıcak mış biri sacım bozuluyor biri aman kim ugrasacak hava atamıyorum diyo takmıyor.
    hele de küçük scoterlarda cok görüyorum ve yası cok küçük cocuklar kullanıyor bunları nasıl egiteceksin.
    bir yerden sonra artık insan yoruluyo uyarmakdan ama yinede dayanamıyorum üzülüyorum yine uyarıyorum hehe.
    egitim sart gercekten kaza anında motordan nasıl atlıcan hangi durumda arabayı sollamıcan bunların hepsi çok iyi şekilde ögrenilmeli

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    şapka vergi açısından daha özendirici %8 Kdv ile
    kask için %18 kdv ödeniyor.
    aslında ÖTV de alınması gerekir lüks tüketim malzemesi olduğu için
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Kanunen takmaya mecbursun bu isin kampanyasi degil egitimi olur.
    2 Takmayan kendi bilir, sonucta motosiklet camiasinin nezihligini baltalamak disinda baska bir zarari yok
    öncelikle bu tahmin ettiginiz gibi bir piyasa yoklaması degildir.
    bir diğer husus kask kampanyasından kastım Motosiklet camiasına
    verilecek zararların önüne geçebilmektir. bunuda tek başıma degil
    hep beraber yapabilecegimizi çok iyi bildigimdendir. yoksa bana ne
    kasksız kaza yapıp; ölenden, yaralanandan..
    ama bir düşünün songokhu arkadaşımızın da dedigi gibi her
    bir motosiklet kazasında ölen insanlara hiç kimse kask takmamış
    ondan ölmüş demiyor. motosiklet işte tehlikeli zaten o. ne de olsa
    iki teker diyor. benim amacım bunların önüne bir nebze olsun geçe-
    bilecegimizi düşünmemden dolayıdır. verdiginiz cevaplara çok
    teşekkür ediyor, düşüncelerinize saygı duyuyorum.

Saygılar
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)