Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Hata mı ettik?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    harley alabildiğinize göre maddi durum iyi sanırım. kısa bir süre için 1-2 milyarı gözden çıkarı aslında şehir içi kullanım için de uygun olan bir ybr 125 ya da honda 150 alıp da hem alıştırma hem de şehir içinde kullanım için bir motor daha alabilirseniz çok daha iyi olur. hem yakıttan tasarruf olur hem de şehir içinde motoru yormamış yıpratmamış olursunuz... kazasız sürüşler
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bütün bu soru ve cevaplar, motordan düştüğünüz anda pekişecektir. O yüzden sanırım en güzeli tam korumalarla yola çıkmaktır
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle bir hata ,
    Mümkünse kullanmayın o motoru,
    hem kendi sağlığınız için hem de motorda maddi zarar olmaması için .
    Cruiser tarzı hoşlandığınıza göre :
    Hyosung gv 250 Aquila ile başlamanızı tavsiye ederim .
    28 beygir , hırçın olmayan , sade , v motorlu, ideal başlama motosikleti .

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    GV 250 sadece başlangıç motoru değil, kullanıcıyı uzun süre de götürecek bir motor
    Onur Yollarda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV 250 sadece başlangıç motoru değil, kullanıcıyı uzun süre de götürecek bir motor
    Hayrola?...Hyosung hayranı çıktın....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Aynı motor var abi üzerinde

Sen hiç 160 yapan 250cc cruiser gördün mü
    Onur Yollarda

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Aynı motor var abi üzerinde

Sen hiç 160 yapan 250cc cruiser gördün mü
    ben 160 görmedim ama 140 ı rahat buluyorum benim alkız'la. ama adam harley almış bakar mı 250 hyosunga. ben memnunum arkadaş. hele 100km de 3,50 litre yakıyor. en son mersinden adanaya geçen pazar yola çıktım. otoban gişesinde açtım gazı 140 gişelerde kıstım gazı. 80km mesafeyi öyle rahat geçtim ki.... aynı zamanda teker kalınlığı da yollardaki engebe ve çatlaklardaki sıçrama ve denge kaybını minimuma indiriyor. titreme mi? kahve pişirip götürsem köpüğü dağılamzdı rüzgar olmazsa.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    valla arkadaş herkesin hayallerini süsleyen motoru almış.
    bence "keşke" falan deyip canını sıkmak yerine deneyimini nasıl güvenli bir şekilde arttıracağı tavsiyesi verseniz daha iyi olacak.

Hocam benim ilk motorum Yamaha Virago XV 535'di. Daha önce vitesli motosiklet hiç kullanmamıştım. Ne düştüm ne de başka birşey.
    1 ay kadar bahsettiğim gibi dönüşlere, motorun gücünü ve frenlerini test etmeye çalıştım her gün. 1 Ay sonra değme motorcu gibi kullandım. Yani gözünü öyle fazla korkutmanın manası yok.

Çok güzel harika bir motor satın almışsın. Motorunu düz sürebilmek için öncelikle şerit takibi yapacaksın. Ön arka frenlerini ve motorunun dönüş açılarını deneyeceksin boş yerlerde. Vitesleri dene. Dönüşlerde fren kontrolüne çok dikkat ececeksin bu kadar.
    Motor sürmek de öyle zor iş değil yani. Sadece çok dikkat, anormal olmayan hareketlerle chopper tarzı motor kullanmak hem zor değil hem de eğlenceli.

Ama ilk 1,2 ay basmamaya özen göster. Sonra zaten motor rodajı ile birlikte kendi rodajını da yapıyorsun.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin Yüce Allah.
    Sevgiler.

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Yahu belkide sen fazla yeteneklisindir olamaz mı xnode? bu kadar basit mi uyum sağlamak bir motosiklete? ben hep harley tarzını beğenirdim ama param olsa artık alacağım en son motor tipi olduğunu biliyorum. hele de başlangıç için bence en zor motosiklet.. bisiklet değilki bu büyüğünü de alsan dikkatli kullanırsan sorun olmaz diyelim.. Vatandaş uçsun gitsin sonra keyif yapacağım derken haybeye.. İner tutar yanı yok 1100 cc.. kimbilir ağırlığı da ne kadardır? ki en beğenmediğin en cılız mobileti motosikletler bile olanları bile 100 kg ın üzerinde.. Bence siz bol bol eğitim alın rider academy cilerden. Hem de en bolu tarafından.. yine de başlangıç için kendi motorunuzu değil eğitimlerde verileni kullanınki motorun anası ağlamasın çizik vuruktan..

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaş herkesin hayallerini süsleyen motoru almış.
    bence "keşke" falan deyip canını sıkmak yerine deneyimini nasıl güvenli bir şekilde arttıracağı tavsiyesi verseniz daha iyi olacak.

Hocam benim ilk motorum Yamaha Virago XV 535'di. Daha önce vitesli motosiklet hiç kullanmamıştım. Ne düştüm ne de başka birşey.
    1 ay kadar bahsettiğim gibi dönüşlere, motorun gücünü ve frenlerini test etmeye çalıştım her gün. 1 Ay sonra değme motorcu gibi kullandım. Yani gözünü öyle fazla korkutmanın manası yok.

Çok güzel harika bir motor satın almışsın. Motorunu düz sürebilmek için öncelikle şerit takibi yapacaksın. Ön arka frenlerini ve motorunun dönüş açılarını deneyeceksin boş yerlerde. Vitesleri dene. Dönüşlerde fren kontrolüne çok dikkat ececeksin bu kadar.
    Motor sürmek de öyle zor iş değil yani. Sadece çok dikkat, anormal olmayan hareketlerle chopper tarzı motor kullanmak hem zor değil hem de eğlenceli.

Ama ilk 1,2 ay basmamaya özen göster. Sonra zaten motor rodajı ile birlikte kendi rodajını da yapıyorsun.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin Yüce Allah.
    Sevgiler.
    Bende katılıyorum arkadaşın dediğine Yavaş yavaş boş arazilerde yaılırsa alıştırma sorun olmıyacağını tahmin ediyorum.Umarım olmaz
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

xanoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Shadowman motorun öncelikle hayırlı olsun. Çoğu arkadaşın aksine ben sana küçük ccli bi motor al, yok efem onda bilmem kaç bin km yap sonrada HD ye bin demeyeceğim. Ben çok uzun bir süre olmamak kaydıyla üniversitede okurken scooter kullandım. Bundan 2 sene sonra motosiklet artık vazgeçilmezim oldu ve bi motor almaya karar verdim ve hiç tereddütsüz 2007 model bir Honda Shadow aldım. Motoru almadan 2 gün öncede özel bi hocadan kullanım teknikleri konusunda eğitim aldım ve sonra atladım motorun üstüne. Nerdeyse ilk bakım zamanı geldi ne ben motoru üzdüm nede o beni üzdü.

Allah göstermesin daha yan bile yatmadık. Evet Cruiser tipindeki motorlar diğer motosikletlere göre ön maşa açısından dolayı manevra konusunda daha yeteneksiz fakat düz gitme konusunda diğerlerinden daha başarılı.

Sana tavsizyem boş bi otopark yada arazide motosikletinin kalkış ve frenlerine alışmaya çalış. Özel bir ders almanı tavsiye ederim.Sonra yogun olmayan yollarda kullanmaya başla motoru. Zamanla adapte olursun. Yüksek güç seni korkutmasın neticede herşey elinin altında. 100küsur beygir gücün var ama oda 5000 devirlerden sonra ortaya çıkıyo. Onu da zaptetmeye zamala alışırsın.

Şimdiden hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Her telden yorumlara bakılırsa arkadaşımız buraya girdikten sonra kafası bir hayli karışmış olmalı

Ama neyse ki motosiklete pek de yabancı değilmiş,

Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... özellikle yeni başlayanlar için (scooter tecrübem çok fakat vitesli motor için bu söz konusu değil) yüksek hacimli motorların tavsiye edilmediği şeklinde yorumlar ...
    bu güzel birşey. Umarım yarın yeni motoru hakkında ilk izlenimlerini anlatmaya başlar bizlere
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    03:09 AM
    Alıntı xanoria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shadowman motorun öncelikle hayırlı olsun. Çoğu arkadaşın aksine ben sana küçük ccli bi motor al, yok efem onda bilmem kaç bin km yap sonrada HD ye bin demeyeceğim. Ben çok uzun bir süre olmamak kaydıyla üniversitede okurken scooter kullandım. Bundan 2 sene sonra motosiklet artık vazgeçilmezim oldu ve bi motor almaya karar verdim ve hiç tereddütsüz 2007 model bir Honda Shadow aldım. Motoru almadan 2 gün öncede özel bi hocadan kullanım
    teknikleri konusunda eğitim aldım ve sonra atladım motorun üstüne. Nerdeyse ilk bakım zamanı geldi ne ben motoru üzdüm nede o beni üzdü.

Allah göstermesin daha yan bile yatmadık. Evet Cruiser tipindeki motorlar diğer motosikletlere göre ön maşa açısından dolayı manevra konusunda daha yeteneksiz fakat düz gitme konusunda diğerlerinden daha başarılı.

Sana tavsizyem boş bi otopark yada arazide motosikletinin kalkış ve frenlerine alışmaya çalış. Özel bir ders almanı tavsiye ederim.Sonra yogun olmayan yollarda kullanmaya başla motoru. Zamanla adapte olursun. Yüksek güç seni korkutmasın neticede herşey elinin altında. 100küsur beygir gücün var ama oda 5000 devirlerden sonra ortaya çıkıyo. Onu da zaptetmeye zamala alışırsın.

Şimdiden hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.
    04:11 AM
    Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her telden yorumlara bakılırsa arkadaşımız buraya girdikten sonra kafası bir hayli karışmış olmalı

Ama neyse ki motosiklete pek de yabancı değilmiş,

bu güzel birşey. Umarım yarın yeni motoru hakkında ilk izlenimlerini anlatmaya başlar bizlere

Bak Shadow.man degerimizi bil saat kaç olmuş insanların gözüne uyku girmemiş sana tavsiyede bulunmak için

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili avcı , yeni aldığım motorumla henüz sadece 150 km yol tecrübem varken bugün bir anlık da olsa 200 km/saat gördüm , ve inan bana hic zor deil sadece gaz kolunu cekiyosun ama su var bu tecrübesizlikle sağdaki kamyonlardan herhangi birinin o anda lastiği patlasa şoför uyusa bişey olsa , mefta olursun . gsr , vfr arkadaşların 130 km/saat hızla giderken "zorlanmadan" sıfır km/saat hıza, kaç metrede duruyorlar, onları yazda ona göre tartışalım.. çok basit bişeymiş gibi insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen
    tabii ki trafigin icinde hepimizi öldürecek bir durum bulabiliriz. mesela yol kenarinda durup 15 dakika mola verirken yoldan gecen kamyonun tekerlegi kopup herhangi birimizi öldürebilir. bunlari düsünerek veya bunlara önlem almaya calisarak bir yere varilmaz.

motosikletle veya arabayla trafik icerisinde esas olan cevreyi izlemek ve cesitli "tuzaklara" karsi önlem almak. buna hizini da her zaman durabilecek sekilde ayarlamak da dahil.

bir kisminiz insanin güclü motoru oldugunda 130km/h'dan yavas gitmesi yasak ve imkansizmis gibi davraniyor. 250cc uyduruk cin scooteriyle mi yoksa bir vfr800 ile mi 90km/h hiz yaparken ani fren yapmayi tercih edersiniz? trafik icerisinde tehlikeli bir durum ile karsilastiginizde yine o scooter'e mi yoksa vfr800'e mi gazi vererek oradan uzaklasmak istersiniz?

yeni baktım motorunuzun kuru ağırlığı 289,9 kg imiş benzin de doldurdunuz diyelimki 300 kg , daha önce hiç 300 kg ağırlığı sağa yada sola yatarken üzerinde oturup ayaklarınızdan kuvvet alarak dengede tutmaya çalışmış mıydınız konuya birde motor alıyor olmanın dışında bu yönlerden bakınız
    v-rod gercekten agir bir makine ama agirlik merkezi cok asagida oldugundan, oturus pozisyonu ve lastiklerin kalinligi bile o agirligi kontrol etmeye yardimci oluyor. yani 225kg agirliginda bir R1200GS yana yattiginda büyük ihtimalle daha zor kontrol edilir.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Predator[23rd], abi sen sanırım forumda daha önce yazılan hiçbir yazıyı okumadığın için söylenenleri böyle bir garip anlıyorsun. Saygı duyarım. Umarım daha önce yırtındığımız şeyleri denk gelir de okursun
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    herhalde "yüksek cc ile baslanmasi tavsiye edilmiyor" tartismalarini kast ediyorsun. eger öyleyse haklisin, okumadim. acikcasi okuma ihtiyaci da duymuyorum cünkü kesinlikle katilmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşımız tavsiye istiyor , ilk ve şart tavsiye eğitim , ciddi bir yerden ama..
    eğitimdeyken de sorunuz eğitmenlerinizin önerisini dinleyiniz onların elinden cok kişi geçmiştir. motorunuzla başlayabilecek görüyorlarsa sizi devam yok değil ise ufak bişey le başlamayı düşünebilirim gibi bir mesajınız vardı , oyle yaparsınız , kazasız belasız insalla

predator , katılma , saygı duyuyorum ama büyük cc motorla başlayamayacak kişilerde aa bak katılmıyomus yüksek ccden başlayayım diye düşünüyor siz boyle yaptıkca , büyük cc kullancak küçüğe de biner ama kullanamayacak anca düşük cc liye biner , bizde biliyoruz r1200 gs ilk motoru olanlar gsr600 olanlar , sorunlarıda yok ama kimseyede gsr la başla ben diğer görüşlere katılmıyorum diye öneremem , önerilmemeli

Kesinlikle! hatta ben ikinci motorum olarak bile düşünmekteyim, cruiser'a başlamak için doğru bir yol GV250.

Bu arada Shadow.man'a da tekrar tekrar diyorum ki, sadece BMW ile yetinmeyin, bu yazınızı eğitimlerle geçirin, bu eğitimler arasında da yavaştan yavaştan motorunuzu ısının. Tecrübeli üyelerimizin ve modların dediği gibi, artık olan olmuş, HD gibi bi motora sahip olmuşsunuz, ilk başta siz son noktayı koymuşsunuz resmen . Ama ben aklı başında ve olaya ciddi yaklaşan insanın bu işi başaracağına inanıyorum. Zaten skutır tecrübeniz de varmış. Honda Eğitimine katılmış biri olarak ısrarla tavsiye edeceğim size, çok faydasını gördüm.
    Motoru yanlış kullandığımı anladım, şimdi daha rahatım, daha dikkatliyim. Ayrıca tam korumasız asla binmeyin derim. Cruisercılar çoğu zaman yavaş gidecem, ya da hava atacam mantığıyla kask dışında koruma kullanmıyorlar, bunu sakın yapmayın derim. (Bu arada cruiserlar sanıldığı kadar yavaş motorlar da değildir benim gördüğüm)
    Umarım motorunuzla kazasız belasız deneyimler kazanırsınız. Kolay gele!

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    İlginç bir konu olmuş bu.Daha önceden de bir arkadaşımız sevgilisine hediye olarak Harley Davidson almayı düşündüğüne dair bir konu başlığı açıp daha sonra ortadan kaybolmuştu.Nedense aklıma o konu geldi bunu okuduğumda.En iyisi ben arkadaşa benim Raptoru vereyim onda pratik yapsın;alışana kadar, Harleyi de ben kullanırım
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    ... kimseyede gsr la başla ben diğer görüşlere katılmıyorum diye öneremem , önerilmemeli
    ben kimseye su veya bu motorla basla demedim, demiyecegim de. herkes kendisi bilir diyorum. büyük motor alip onunla baslamak isteyen oldugunda da "aman haaaa, cok büyük hata edersin. sen git kendine 125cc'lik scooter al önce" demiyorum.

kendine hakim olamayana 50cc bile cok ...

ayrica burada ufak bir mantik hatasi yok mu? nasil olurda birine "hoca bak, ben bunlarin dediklerine katilmiyorum ama sen beni degil onlari dinle" diyebilirim ki? bu kalitesiz buldugun lokantayi tavsiye etmek gibi birsey olur ...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)