Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyetiniz Yok Kaskiniz Varsa Ne Olur

Motovento
    REKLAM ALANI
    fidelugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Zebra 90
    foruma yeni uye oldum bende zebra 90 var oldukcada memmun kaldim tam takirinda calisiyor...

hikayeme gelince...

motoru aldim tam 306. km de kavsaktan karsiya geciyordum(yesil isikta)
    kask oldugu icin soldan gelen golf'e sadece bir kere baktim.. golfun hizini kestiremedim...bu yuzden yol hakki benim diye karsiya geciyordum sonra arkamda olan dayimin oglu ugur dedi.. sonra zaten gozumu actigimda asfalta yapismis bir sekilde agrisiz sizisiz yeni dogmus gibi yatarken ayaga kalktim sonra millet basimiza usustu sagima soluma baktim motor tum aksam parcalanmis motordan benzin akiyor benim yanima gelen duyarli vatandaslar sigara iciyorlardi telefonla bizimkileri arayacaktim telefon arabanin altinda parcalanmis aradan 2 dakika gecti Turk Polisi Basimda evraklarimi istedi sonra baktim millet bileklerime ceneme dirsegime omuzuma bacaklarima pecete tutuyor kizildeniz olmusum haberim yok polis de goruyor vaziyetimi... benden evrak istiyor bendede hic bir sey yok ruhsattan baska polis kimlige ruhsata el koydu 5 dakika sonra gelen ambulans a bindik kuzenimle hastanede dikis felan ordan trafige gittik ifademizi aldilar eve postaladilar zaten hersey ondan sonra basladi...

Varan 1: motoru almak icin cekici ucreti otopark ucreti ve A2 ehliyeti olan bir arkadas
    Varan 2: ehliyetsizlikten yedigim 600 kusur ytl
    Varan 3: motora odedigim 500 kusur ytl
    Varan 4: trafil ceza .... gelen 200 ytl
    Varan 5: karsi tarafin kaskosundan gelen 2400 ytl
    Varan 6: Motorun Kalan 600 ytl'ik taksidi

Ne hayellerle biriktirdigim param bir ehliyetsizlik karsi tarafin kirmizi isikta durmamasi yuzunden 45 gunde bitti .....

buda benim hikayem...

simdi zebra 90 hala kullaniyorum ama 95km/h gecmiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    çok çok geçmiş olsun dostum.........
    peki şuan ehliu-yetin varmı?????

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Adam kırmızı ısıkte gectiyse neden adamın kaskosunu sen ödedin hoca
    Comfirmation Bias

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    arkadaşlar ben bir trafik polisiyle konuştum
    yemelerini bazen bizim işyerinde yerler.....
    muhabbet esnasında konu acıldı.....
    bana hasar odemelerınde ehlıyetın olmamasının bı onemı olmadıgını soyledı soylekı sende ehlıyet yokken adam gelip arkadan carptı sana kırmızı ısıkta sımdı sen mı odıcen bu parayı ehlıyet yok dıye.....
    bildiğim kadarıyla ehlıyetsız arac kullandıgın ıcın cezalarını oduyorsun hasardada ustune dusen payı

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    hocam geçmiş olsun .Sırf böyle kazalar yüzünden ehliyet alıyoruz yoksa kimsenin sorduğu falan yok
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Alıntı fidelugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foruma yeni uye oldum bende zebra 90 var oldukcada memmun kaldim tam takirinda calisiyor...

hikayeme gelince...

motoru aldim tam 306. km de kavsaktan karsiya geciyordum(yesil isikta)
    kask oldugu icin soldan gelen golf'e sadece bir kere baktim.. golfun hizini kestiremedim...bu yuzden yol hakki benim diye karsiya geciyordum sonra arkamda olan dayimin oglu ugur dedi.. sonra zaten gozumu actigimda asfalta yapismis bir sekilde agrisiz sizisiz yeni dogmus gibi yatarken ayaga kalktim sonra millet basimiza usustu sagima soluma baktim motor tum aksam parcalanmis motordan benzin akiyor benim yanima gelen duyarli vatandaslar sigara iciyorlardi telefonla bizimkileri arayacaktim telefon arabanin altinda parcalanmis aradan 2 dakika gecti Turk Polisi Basimda evraklarimi istedi sonra baktim millet bileklerime ceneme dirsegime omuzuma bacaklarima pecete tutuyor kizildeniz olmusum haberim yok polis de goruyor vaziyetimi... benden evrak istiyor bendede hic bir sey yok ruhsattan baska polis kimlige ruhsata el koydu 5 dakika sonra gelen ambulans a bindik kuzenimle hastanede dikis felan ordan trafige gittik ifademizi aldilar eve postaladilar zaten hersey ondan sonra basladi...

Varan 1: motoru almak icin cekici ucreti otopark ucreti ve A2 ehliyeti olan bir arkadas
    Varan 2: ehliyetsizlikten yedigim 600 kusur ytl
    Varan 3: motora odedigim 500 kusur ytl
    Varan 4: trafil ceza .... gelen 200 ytl
    Varan 5: karsi tarafin kaskosundan gelen 2400 ytl
    Varan 6: Motorun Kalan 600 ytl'ik taksidi

Ne hayellerle biriktirdigim param bir ehliyetsizlik karsi tarafin kirmizi isikta durmamasi yuzunden 45 gunde bitti .....

buda benim hikayem...

simdi zebra 90 hala kullaniyorum ama 95km/h gecmiyor
    abim acın acımdır.aynısı temmuz ayında yazın banada oldu ama tabi kaza filan yapmadım çevirme vardı ehliyet ruhsat istediler bnde bir tek ruhsat vardı ehliyetim yok tabi hemen benimkisinide bağlamışlardı polisler ondan sonra işte motoru çıkarma parası o para bu para derken bir tek o eve gelen 210 ytl borç duruyor o kadar yani demek istedim bugün bizim başımıza gelmiş olaylar yarın sizin başınızada gelebilir burada anlatmak istediğim ehliyetsiz motor kullanmayın ne olursa olsun

fidelugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Zebra 90
    hocam bana soylediklerine gore polis ifadesinde ben yuzden 30 hakliyim karsi taraf yuzde 70 o yuzden karsi tarafin yuzde 70 hasarini odemis olmusum zaten kendi motorumuda servisine yaptirmadim 800 ytl istediler ramzey de yaptirdim .... ama insani cok pis bunalima sokuyor

Motosikleti
    mondial 151RS
    geçmiş olsun kardeş..
    walla ben ehlıyetı motoru almadan once aldım hıc kullanmadım dıe dusunuodum ama bole durumlarda ıse yarıomus meger ınş. da kullanmamı gerektırecek bı durum olmas..
    tekrar buyuk gecmıs olsun artık ehlıyet alırsın herhalde..
    [B][I]Ölsemde dik durmaz sarhoştur mezar taşım!![/I][/B]

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Gecmis olsun valla. Kaza yaptigina mi yanarsin, cebinden cikan paralara mi...
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    geçmiş olsun ...
    allah beterinden korusun

Motosikleti
    HYOSUNG
    of yazık ya
    bende 2 hafta önce geçirdiğimz kazada artçıydım .Adam haksız olduğu halde faturaları biz ödedik.2500 YTL VE ÜZERİNE MOTOR
    benim motor krenajlar çok pahallı uraş dur .Adam bilerek omuz attı arkadaşlar karısına 3 kez çarpmış motor düşman adam motorlara .Aman dikkat diyorum ve sahilde bisiklet yolundan trafiğe çıkarken yaptı tam . Haksız dı bilerek yaptı ama trafiğe kapalı bisiklet yolundan çıktığımız için biz ödedik.
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    İyide kasko masrafları karşıya ödetiyorsa ne gereği var o kaskonun. iki taraf aralarında anlaşıpda ödeyebilirler. Kaskonun amacı nedirki her halukarda senin zararını telafi etmek değilmi suçlu kim olursa olsun.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ki şekilde tamamiyle kusurlu olursun,
    yani trafik kurallarını dört-dörtlük uygulasan dahi yani her koşulda karşı taraf kusurlu ise, trafik ve kasko sigortasında, alkollü ve ehliyetin yoksa yandın.
    çok geçmiş olsun lütfen dikkat ve mutlaka ehliyetini al.
    Gerçek olmak zordur, nerden baksan mütevazilik ister,
    Yalan olmak kolaydır vede havali,
    Olmak yada olmamak, işte bütün mesele bu değil.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    cok gecmis olsun hocam bir daha olmamasi dilegi ile.

vaşşş hemen gidip ehliyet alayım gecmiş olsun

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    ehliyetin yoksa bütün masrafları snemi ödüosun
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    ehliyetsiz ya da ehliyetli olup alkollü olursan istediğin kadar haklı ol paşa paşa ödüyosun arkadaşlar 400 ytl verip alıcan işte motorun varsa muhakkak kaza yaparsın ehliyetsiz gezmeyi hiç anlamıyorum gereksiz macera işte

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    herşeyin illegali güzel ya ondan heralde :D
    simdi ehliyetsizken kaza yaparsan herseyimi ödüosun yoksa payına düşenimi öle bişide duymudtum cezalardan sonra hepsi diilde payına düşeni ödüyomussun, bencede ehliyet sart ama napsın millet sınava daha cok var okadr zamn yatırsınlarmı motoru
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Geçmiş olsun. üzüldüm cidden. yahu demek zevk için motosiklete çarpmak gibi bir alışkanlık edinen insanlar da var.. Ya böyle arabaların bulunduğu illeri, modelini rengini plaka vb bilgilerini yazsak ne olur şurada.. Kötü mü olur birileri denk getirir falan belki bir gün bir yerde.

2005 ağustos ayında kaza geçirmiştim.ne ehliyet nede kask vardı.yol hakkı bende olduğu halde karşı şeritteki araba hareket ederek bana çarptı.tutanaklarda 8/8 karşı taraf suçlu bulundu.
    sadece ehliyetsizlikten 400 küsür ytl ceza yazdılar.araç hasarını sigorta karşıladı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)