Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet Almak İçin Geçmi Kaldım...!?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hulusi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gaziantep'te yaşıyorum. Aklıma nereden girdi bilmiyorum ama son birkaç gündür motorsiklet merakı başladı bende. Uzun uzun düşündükten sonra bir motorsiklet almaya karar verdim. Komşumda Kanuni Seyhan 250c var. Bir bilen olarak ona danıştım. Motorsikletini satmayı düşünüyormuş ve bende almaya karar verdim. 2004 model ve 3.000 YTL. Problem şu; bisiklet harici hiç iki tekerlekli bi araca binmedim ben. Ehliyet almam ve acemiliğimi giderip trafiğe çıkmam bikaç ay sürecek sanırım. 10. aydan sonra motorsiklet kullanılmaz diye bi söz duydum. Doğrumu bilmiyorum. Şimdi ben 1 yıl beklemelimiyim yoksa hemen alıp motorsiklet kullanmaya başlamalımıyım, kararsız kaldım. Ayrıca Seyhan 250c başlangıç için iyi bir seçim mi? Daha küçük bir modelden mi başlamalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VIRUS1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Medem tecrübem yok diyosun

bence daha kucuk bir scooter la başla

mesela kanuni popcorn veya hussar.

Ben hussar kullanıyorum 4 aydır en ufak bir sorun cıkarmadı

Paran varsa honda veya yamaha da dusunebilirsin...

VIRUS1, senin söylediklerini abimde bana söylemişti. Hatta honda ve yamaha almam konusunuda da hemfikirsiniz. Düşününce mantıklı olanın bu olduğunu bende anlıyorum. Yaşımda 26 artık çocukça hareket edemiyorum. Ama farklı açılardan bakıyorum ve aklıma şunlarda geliyor. Geçiş amaçlı küçük bi motor alırsam eğer bunu sadece ve sadece acemiliğimi atmak için almış olacağım. Çünkü arabam var ve ulaşım içim araba kullanıyorum. Motor içimi kışkırtıyor, heyecenlandırıyor düşününce. Hoby olarak bakıyorum yani. Fakat inan bana scooter yada mobilet ile bu heyecanı tatmin edebileceğimi zannetmiyorum. Sadece öğrenme amaçlıda olsa scooter alıp bi kaç ay içinde satmak mantıklımıdır bilemiyorum. Acaba 250cc'lik bir Chooper ile öğrenmeye çabalasam azmetsem biraz olurmu bu iş. Sizler daha tecrübelisiniz, görüşlerinizi bekliyorum.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hulusi. sen bi tane YBR Yamaha al bence. hem de gecici olmaz. bukkadar saglam motor yok. kuryeci motoru . hemde şekli şemali duzgun. ben olsam alırım. paşa paşa gezer rahat ederım. 2. eli 2250

Ben yinede Chopper tipi bir motor almakta ısrarcıyım.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zmn kanuni yerine jinlun almani onerebilirim. alan bir çok kişi memnun. kanuni nin yedek parçası da iidir . bide fiyat bakımından mukayese et. değermi falan diye. jinlun a bir bak derim.

xTraP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Chopper aL dostum gönLünden ne geçiyosa onu aL ( tabii 250cc için dedim ). Ama Seyhan'Lar sorunLu çıkabiLiyor aman dikkat hobi diye aLacaksın Lanet okuma sonra sadece uyarıyım dedim. Seyhandan başı yanan çok kişi gördüm , bütün Seyhan'Lar sorunLu oLacak diye bi kaide yok ama sorunLu çıkarsa bezdirir bunuda hesaba kat. Şimdiden aLacağın motor hayırLı oLsun.

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    250 cc başlamak için çok ta büyük bir hacim değil

scuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom 650
    hocam benim ilk motorum 250 lik chooper dı bence kullanılması ve öğrenilmesi kolay bir motor ama ilk başta ehliyetimi ve tecrübeli bir arkadaştan yardım aldım

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam cruıser binmesi kolay ustalaşması zor bir tarz yani başlangıç için çok iyi merak etme çok kısa sürede çözersin.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Hulusi seyhan 250 başlamak için iyi bir seçim olru bence. 10. aydan sonra motora binilmez muhabbetine katılmıyorum. yerine göre değişir. antalyada 11 ay kullanılıyormuş. heryerde kullanılır aslında neden olmasın??
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

hulusi, ehliyetin var mı? yoksa almayı unutma ;)

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    arkadaş haklı bende içinden çıkamadım henüz bu konunun.3 model im var alacağım jınlun 250,keeway 150,kanunı tiger 250 bunların arasında seçim yapamadım.. :

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    bence seyhan 250 ilk motor icin oldukca iyi bir secim, yedek parcası bol ve ucuz, kullanımıda oldukca kolay bir motosiklet. Yanlız tabiki once ehliyet

Yasında hic gec degil benim enistem 46 yasında ilk kez poposu seleye degdi, suan benden cok geziyo vede 1000lik makinası var.

Bu arada motorsiklet degil motosiklet

Bugün neredeyse tüm günümü Motosiklet alma çalışmalarıma ayırdım. Kış gelmeden azda olsa acemiliğimi giderip tadını çıkartmam lazım. Suzuki, Yamaha, Honda, Kanuni, Mondial satış noktalarını ve bi kaç servisi dolaştım. Yaklaşım 20 kişiden fikir aldım. 125cc'lik bi motorda karar kıldım. En sonunda yamaha YBR 125 almaya karar vermiştim ki Honda bayiine uğramaya karar verdim. Daha arabayı bayiinin önüne parkederken "ilk görüşte aşk" denen şeyi yaşadım. Honda CBR 125R (Siyah)..... Mükemmel bişey bende. Super Sport sınıfında bir motor ama 125cc olması ve ebatlarınında küçük olması ilk motor için bence harika bi seçim bence. Tabi biraz pahalı ama aşkın gözü kördür derler. Yarın ehliyet için başvuracağım. 3 gün içinde motor elimde olacak. Ehliyetimi alana kadar öğrenebilirim umarım. Kaporasınıda verdim. Aceleci davrandım biraz. Yanlış bi seçim yapmadım değil mi?

Bugün neredeyse tüm günümü Motosiklet alma çalışmalarıma ayırdım. Kış gelmeden azda olsa acemiliğimi giderip tadını çıkartmam lazım. Suzuki, Yamaha, Honda, Kanuni, Mondial satış noktalarını ve bi kaç servisi dolaştım. Yaklaşık 20 kişiden fikir aldım. 125cc'lik bi motorda karar kıldım. En sonunda yamaha YBR 125 almaya karar vermiştim ki Honda bayiine uğramaya karar verdim. Daha arabayı bayiinin önüne parkederken "ilk görüşte aşk" denen şeyi yaşadım. Honda CBR 125R (Siyah)..... Mükemmel bişey bence. Super Sport sınıfında bir motor ama 125cc olması ve ebatlarınında küçük olması ilk motor için bence harika bi seçim bence. Tabi biraz pahalı ama aşkın gözü kördür derler. Yarın ehliyet için başvuracağım. 3 gün içinde motor elimde olacak. Ehliyetimi alana kadar öğrenebilirim umarım. Kaporasınıda verdim. Aceleci davrandım biraz. Yanlış bi seçim yapmadım değil mi?

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    Honda akıllı seçim tebrık ederım .. motorun hayırlı olsun kardeşim Allah kaza bela göstermesin ,güle güle kullan
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

motosiklet kullanmayı öğrenmek için en iyi 2 seçim:
    1- 250 cc cruiser (jinlun,yamaha,suzuki,hyosung,mondial)
    2- 125 cc CBR Honda
    eğer ki scooter gibi bişi almış olsaydın düz vitese alışmak 1-2 hafta gibi bişi olacaktı.
    düşüp kalkarak öğrenemek isityosan kanuni tercih etmeliydin.
    ama kimse canını sokakta bulmadı. mazoşistsen ayrı konu. . motosiklet kullanırken araba kullanmak için verdiğin dikkatin 2 mislini vermelisin. çünkü canın 2 tekerlekli emniyet kemersiz cabrio bir taşıtın üstünde gidiyor.
    Çok güzel bir seçim yapmışsın tebrikler.

Yedek parçası pahalı diyorlar ama umrumda değil. Ne kadar tatlı bir görüntüsü var bakarmısınız . Kış olduğunda her gün garaja uğrayıp bir göz atarım mutlaka Hafta sonunda ben üstünde iken çektirdiğim resimleri yollarım inşallah.

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Hayır super bir secim yapmıssın seyhan250den cok daha tatmin edici bir motor. CBR600RR,F ve 1000RR la aynı kalitede herseyiyle

Hayırlı olsun, kazasız belasız surusler, krenajin asfalt gormesin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler