Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Servis Mağdurlari

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    EVET ARKADAŞLAR BİLİNDİĞİ ÜZERE TÜRKİYEDE BÜYÜYEN BİR MOTOR CAMİASI VAR AMA BUNUN YANINDA MAĞDUR OLANLARDA VAR TIPKI BENİM GİBİ BU KONUDA SERVİSİN MAĞDUR ETTİĞİ ARKADAŞLARIMIZIN GÖRÜŞLERİNİ ALMAK İSTİYORUM BEN ASYA SERVİSİNE HER GİTMEMDE SERVİS ÜCRETİ MEKANİK İŞÇİLİĞİ FALAN 100 YTL DEN FAZLA PARA BAYILDIM AMA KARŞILIĞINI ALAMADIM BİRDE İŞİ BİLMEYEN ADAMLARI ÇALIŞTIRIYORLAR.BAŞKA SERVİS ÜCRETTE ALMIYOR AMA ODA UZAKTA KALIYOR SERVİSDEN SERVİSE DAĞ GİBİ FARKLAR VAR.. NORMAL MOTOR USTASINA GİTTİM ADAM USTALIĞINI KONUŞTURUYOR SERVİSTEN DAHA AZ PARA VERİYORUM VEDE HAKKINI VERİYOR

SİZLERİNDE VARSA BÖYLE MAĞDURİYETLERİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaD_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva TR125T-19 satıldı hyosung gt250r yolda (:
    Evet gerçekten güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım..
    Ben de bunu hep söylemek istiyordum.Truva tr125t-19 sürücüsüyüm.
    Motorumda ufak bir kazadan dolayı çizik ve kırılma vardı ve bir bakıma ihtiyacı vardı.Servisi olduğunu düşündüğüm(!)Hasanpaşa'daki Motorcu Melih'e götürdüm.(ki Uğur Mumcu da ikamet ediyorum,bu kadar güvenmesem o kadar yolu tepmezdim)Motorcu Melih'in iyi bir servis olduğunu,ve uygun fiyatlı olduğunu birkaç yerden duymuştum.Ama öyle değilmiş.Bana 400 küsür ytl fiyat biçtiler
    Zaten motorun sıfırı 2,000 civarlarında olunca varın siz düşünün durumu..
    Doğal olarak orada yaptıramayacağımı kendilerine belirttim.Beni haksız bulmuş olacaklar ki,servisin karşılaması gereken arızaları bile''işimiz var,yapamayız''diyerek yapmadı oradaki hanımefendi.Neyse..
    Ben motoru almaya gittim bir karış surat.. Motoru bırakırkenki güleryüz ve iyi niyetten eser yok..!
    Dilenciye para verir gibi motorumu elime tutuşturdular.Sesimi çıkarmadım olay çıkmasın diye.Daha sonra motorumu Beşiktaş'taki redline motor'a götürdüm.
    Sağolsunlar çok iyi davrandılar.Motoruma en az benim verdiğim önemi ve değeri gösterdiler.Fazla tutacak diye yaptırmak istemediğim yerleri bile yaptılar.
    Farımı bile değiştirdim.Ve fiyat:120 ytl..
    Daha fazla birşey söylemeye gerek var mı? Bilemiyorum..

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Evet Aynen Bende Normal Bİ Motorcuda Bİ Kurye Abİnİn Tavsİye EttİĞİ Yere Gİdİyorum ARTIK..KENDİ SERVİSİNDEdedİĞİn Gİbİ Yok Yerden Para Aliyorlar Bİr Keresİnde Benden Bİr Faturada İkİ Kere Mekanİk İŞÇİlİĞİ Bİr Kerede Servİs İŞÇİlİĞİ Ayriyetten Zamani GelmemİŞ ParÇalari DeĞİŞerek ParÇa Parasi Aldilar 150 Ytl Bayildim Bİrde Fatura İstemeden De Vermİyorlar Sonra Gİttİm İtİraz Ettİm 47 Ytl Gerİ Aldim..kullanilmiŞ ParÇalarimida Gerİ Aldim Hepsİ Sapa SaĞlam Duruyor Mesela KayiŞ..7000 De DeĞİŞmesİ Gereken KayiŞi Sen Tut 3000 De DeĞİŞ..Çok Papaz Oldum Zaten Ayrintilari Anlatmak İstemİyorum Motoru Alirken Kİ GÜleryÜz Bakimda Yok..
    KIRMIZI BOĞA..

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    tamirciler sağolsun bir meslegim daha oldu
    hem mühendisim hem de kendi motorumun tamircisiyim. başka motorların da tamirinden anlamaya başlayınca bir tamirci dükkanı açarız artık

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende servis magduru oldum hemde cok kötü bi şekilde bunlar eskide kaldı ama hala karsılastıgımız sorunlar olmuyor değil

bunda servislerden cok onlara yeterince destek vermeyen motosiklet firmaları sebep oluyor bence

garantili motosikletlerin ve kullanıcılarının vay haline diyorum bide cin malıysa iş gercekten zor

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Nemrut
    EVET BİZDE BİR NEVİ MESLEK SAHİBİ OLUYORUZ GERÇEKTEN BAZI ŞEYLERİ KENDİMİZ YAPMAMIZ GEREKİYOR YAPIYORUZDA..

deer_152
    AYNI FİRMANIN BAŞKA YERDEKİ SERVİSİ AYNI BAKIMI YAPIYOR VE GEREKSİZ ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMİYOR AYRIYETTEN SERVİS ÜCRETİ DİYE BİŞEY YOK SADECE BELLİ KM LERDE YAPILAN BAKIMIN SABİT ÜCRETİ VAR OYSA BİZİM SERVİSDE HEM ARIZADAN ANLAMIYORLARDI HEMDE YOK SERVİS İŞÇİLİĞİ YOK MEKANİK İŞÇİLİĞİ YOK GARANTİYE GİRMEZ..
    KIRMIZI BOĞA..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Ben yeni motorcuyum ama vaktim bol olduğundan forumda birçok yazı okudum. Servis olayı tam anlamıyla sarpa sarmış. Şikayeti olmayan yok gibi. Özellikle Çinlilerde motorun fiyatının düşüklüğünden kaynaklanan bir sorun sanırım. Yani 2.000 YTL'ye sattığın motora 2 sene de garanti vermen şart. O motorların da 2 senede bir sürü sorun çıkaracağı belli. Ya tutarsa deyip %100 garantideki işler için de çeşitli isimler altında para istiyorlar. Yani özellikle büyük şehirlerde işyeri maliyetlerini düşününce bu işlerin doğru gitmesi zor görünüyor.

Benim başıma da geldi. Garantide olduğu tartışmasız bir konu için garanti dışı dediler. Savları çocukları bile güldürecek kadar komik öyle ki kendi dediklerine kendileri de inanmıyor. İstedikleri ücreti ödedim sonuçta çünkü benim için önemli bir tutar değildi ve ben zevk için biniyorum buna canımı sıkacaksam zevki nerede kalacaktı. Tabii bunu sizlere tavsiye etmiyorum

Herhalukarda bu tartışma bitmez.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    necropolis
    MESELA AYNI MOTOR DA AKÜYÜ GARANTİDEN DEĞİŞEN VAR AMA BEN SERVİSE GİRDİM BU GARANTİYE GİRMEZ DEDİ SİNİRLENDİM BİR SÜRÜ LAF SAYDIM VEDE PARAMLA 70 YTL BAYILIP DIŞARDA DEĞİŞTİRDİM..ÇIKARDIĞIM AKÜ DURUYOR BU BOZUK DEĞİL DİYORDU SERVİSTEKİ ELEMAN O ŞİMDİ İŞTEN ÇIKMIŞ ÇIKMASAYDI GİDİP KAFASINA FIRLATACAKTIM...SORUN AKÜDE DEĞİLMİŞ GARANTİYE GİRMEZMİŞ..

EVET BİTMEZ TARTIŞMA AMA BİR NEVİ İÇİMİZDEKİLERİ DÖKME AMAÇLI BU TOPİĞİ AÇMAYI UYGUN GÖRDÜM STRES ALMA MERKEZİMİZ
    KIRMIZI BOĞA..

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    beşiktaştaki redline ı tavsiye ederim
    oldukça güleryüzlü ve hesaplı bir servis. mehmet diye bir arkadaş var orda her konuda yardımcı oluyorlar sağolsunlar

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    sikayetvar.com a üye olup bu sorunu anlatın bence...
    Bide asya motorda daha üst mercilere baş vurabilirsiniz...
    İlgileri artar diye düşünüyorum...
    Geçmiş olsun ve keyifli sürüşler...

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    YeK tavsiyen için teşekkürler
    KIRMIZI BOĞA..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ben resmi bakımlar dışındaki hiç bir şeyi serviste yaptırmıyorum motoru istanbuldan alıp gebzeye götürdüğümde arka stopun yanmadığını farkettim. ustanın peşinde dolaştım güç bela geldi uğraştı bu bozuk dedi bi ara getir değiştirelim dedi bana yaw sükkanın önündeyim! değiştireceksen değiştir. plakamı da takmamışım o zaman plaka için vida dahil vermedi bana dese şukadar lira tamam gittik nalburdan aldık adam sağolsun para almadı. sonra başka bir servise 500 bakımını yaptırmaya gittim servis hem 1,6 lt yağ alan motora l koydu, hem de gidonumun boşluğunu iş uzun sürer diye almadı. stop lambası sorununu oraya da anlattım o da bana git sanayide tofaş müşürü taktır dedi
    en sonunda sinirlendim gebze de herkesin tevsiye ettiği motorcu kardeşler vardı götürdüm motoru onlara müşürü paramla değiştirdim. servisin uzun sürer dediği gidon ayarını 2 dk da yaptılar. motorla kaza yaptığımda bile servise götürmedim.götürmem de. gidiyorum usta ben başındayken söküyor hatta beraber söküyoruz işi bitince çay çorba muhabbet oraya takılan tüm motorcular görmüş geçirmiş insanlar onlardan tavsiye alarak, atölyenin malzemelerini kullanarak kendi motorumu bile tamir edebiliyorum süper bir ortam buldum inş sizlere de böyle ustalar denk gelir
    sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Arbetus, o dediğin şekilde ustayı istanbulda bulmak zor, Gebze gibi nispeten küçük yerde bulunanlar daha şanslı bence.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    EVET ARBETUS
    AYNEN BENDE BULDUM ÖYLE Bİ TAMİRCİ SÜPER BİORTAM ORDA BANA YEMEK BİLE ISMARLADILAR CUMARTESİ AKŞAMI GECE12 YE KADAR MESAİ YEPTILAR İŞTE USTALIK BUDUR HAKKINI VERMEKTİR.. ORDA YAPTIRDIKLARIMI SERVİSTE YAPTIRSAYDIM 200 YAKIN MASRAF ÇIKARIRDI ÜSTELİK TAM YAPAMAZDIDA..
    AMA ORDA 90 YTL YE HALLETİM BÜTÜN OLAYI BİTANE YENİAKÜ ALDIM 4 LÜ FLAŞÖR TAKTIRDIM FAR LAMBALARIMI KENDİM DEĞİŞMİŞTİM ONLAR YÜKSEK GELİR DEDİ KENDİSİ PARA FARKI ALMADAN AYNI MARKADAN 35W ÇİFT AMPUL TAKTI GÖSTERGEYE BİRTANE LED LAMBA YUVASIYLA BERABER EKLETTİM PATLAYAN FLASH LAMBA TAKMIŞTIM FARIN İÇİNE BIRAKMIŞTIM ÖYLECE ONLARA GÜZELCE FARIN İÇİNE YERLEŞTİRDİ GÜLER YÜZÜ VE AÇIKLAMALI KONUŞMASI YETERDİ ZATEN..HALBUKİ SERVİSE GİTTİĞİMDE SORUN AKÜDE DEĞİL DEMİŞTİ..KONJEKTÖR BOZULMUŞTUR DEDİ..

necropolis
    YER Y.BOSNADA MEZARLIKTAN MAHMUTBEY YOLUNA İNERKEN SAĞDA IŞIKLARIN DİBİNDE..
    KIRMIZI BOĞA..

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  abal tüm yazılarını büyük harfle yazmışsın,ya da büyük küçük harfleri sürekli kullanarak yazmışsın.Forum kurallarını okumadığını düşünüyorum,okursan iyi olur...Forum kurallarında da belirtildiği üzere büyük harfle yazmak kirlilik yaratacağı ve bağırma anlamına geldiği için yasaktır.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

sahin23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fjs 400 silverwing
    ben de ankara daki yamaha servisinin mağduruyum inşallah bir daha olmayacak

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı sahin23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de ankara daki yamaha servisinin mağduruyum inşallah bir daha olmayacak
    İLk yağ degişimini yaptırdıktan sonra(1ooo bakımı oluyormuş sadece) .Sonra hep yagı biz degiştirdik 35 ytl dediklerinden
    Arka camurlugu 45'e degiştireceklerdi.
    Yan ayaklık taktıralım dedik 35 istediler Gittik 15 'e yan ayaklık aldık kendimiz taktık.Böyle ufak şeyler icin servis kazıgı yemiyelim arkdaşlar

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Arkadaşlar,
    Mağduriyetlerinizi anlıyor ve sizlerin yaşadıkları sıkıntılar için gerçekten çok üzülüyorum. Neden derseniz bir kere ben motor öğretmeniyim. İkincisi bir kaç yıl çeşitli servislerde çalıştım. Yani motosiklet olsun araba olsun hangisinin neresinde ne sorun çıkabilir ne garantiye girer ne girmez konusunda oldukça bilgim ve tecrübem var. Maddi durum ve kişisel görüşlerim gereği bir motosiklete çok fazla yatırım yapamayacağımdan piyasadaki çin malları yada eski motosikletler arasındaki seçim şansımı uzun süre düşündükten sonra eski olsun ama güvenilir olsun mantığı ile 90 model bir motosiklet için kullandım. Tabi bir çok arkadaşımızın da iki sene garanti tercihi ile çin mallarını seçmesini anlayışla karşılıyorum orası ayrı.. Ancak bilmeniz gereken noktalardan birisi piyasadaki çin menşeili motosikletleri satan kişilerin hala bu işin gerektirdiği teknik bilgi, felsefe, ve hayat görüşlerinden yoksun olduğu gerçeği.. Yani adam motosikleti, meyva satma mantığı ile satarken; bunların sattığı motoru alıp binmek ve başınız sıkıştığında da yardım beklemek sizce de ne kadar doğru? Ben şahsen kişişel olarak da kendimi oldukça yetkin bulduğum için bu motosikletlerden alsam ve yarın bir gün bir sorunla karşılaşsam biliyorumki ya mahkeme mahkeme sürünecek her iki taraf yada fiziki arbede çıkacak aramızda karakolluk olacağız. En iyisi sağlam güvenilir bişi alıp sıkıntı çıkaran yerleri kendim yada iyi bir ustaya yaptırırım diye ben bu yolu seçtim. Motosikletlerin tamirini yada çıkardığı arızanın sebebini anlayamayan arkadaşlarımızın da 2 yıl garanti güvencesi yüzünden çin mallarına kayması doğru görünebilir evet ama cidden düşündüğümüzde ne kadar doğru? Size arkadaş olarak tavsiyem şimdiden sanayide iyi bir usta bulmaya çalışmanız. İnanın garantiler bittiği zaman karşınıza çıkacak asıl sorunlarla başedebilmenizin en sağlıklı yolu bu. Yoksa motosikletleri atmanız gerekecek. Hepimizin yolu ve bahtı açık olsun. Sevgiyle kalın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler