Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayabusa aldım 50'yi geçemiyorum!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    ben de hayabusa aldim, hakkatten cok yavas gidiyormus, simdi hak verdim forumda yazilanlara...

GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı richy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    donanimhaber değil mi orası
    evet .Dh motosiklet bölümü.

yazanlarda çocuk sanırım yazım tarzları öyle gibi

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    hehehe 45 i zor geçer normalde 50 yapmış bence ii açmış motoru
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence usta bir pilotun arkasına bindirceksin böyle kişileri. Güç nedir anlayacaklar. Sonra forumdaki kazaların çoğunun nedenini (hız) gösterceksin.

Geçen yaz bir kazada hız nedeniyle kamyonlar bile kağıt gibi ezilmişti. Bana kalırsa hızlı herşey tehlikelidir. Motosiklet değil sadece. en sağlam arabayla 240-260 km/h gibi bir hızla kaza yapın bakalım noluyor?

Bence motosiklet tehlikeli değil, arabalar da değil. Tehlikeli olan HIZ.

Süpersin. Budur ya. Başka söze gerek yok bu yorumdan sonra.

Motosikleti
    cbr 125
    bu son yorum ne boyle ya koparmıs arkadas kım yasdıysa osel uretım 50 den sonra nasıl hararet yapar hayret valla yaa gulermısın aglarmısın cok trajıkomık olmus arkadasın yorumu off offf bu bılgısıslıkle...
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu foruma böyle gereksiz bir polemiği durup dururken almam.

Biraz düşünmenizi istediğim için konuyu açtım.

Motosiklet kültürünü bir yerlere getirmeye çabalıyoruz.
    Bu çabada bir çoğunuzun büyük emekleri var.
    Hatta bu emekle ilgili en son söz bana düşer.
    Bir çoğunuz benden çok daha fazla işin içindesiniz.

Bu çabalara ayna tutmak gerektiğinde sınırlar bu forumla çevrili kalırsa belki bir başarı var diyebiliriz.
    Ama!!!

Forumun sınırlarından dışarı çıkıp dışarıdaki dünyaya bakınca acı bir gerçekle karşılaşıyoruz.

Geçen gün Yemek yemek için bir hamburgerciye gittim.
    Motoru park edip içeri girdim.
    Genellikle görenler motosikletimle ilgilenirler. Buna alışığım.
    Eğer motorun yanındaysam çeşitli sorular sorarlar.
    Bu sorular genellikle şu şekildedir.

Memnunmusunuz?
    Kaç cc?
    Hangi yıl?
    Lastikler?
    Honda mı?
    Gibi...

Oysa o gün avrupada yaşadığımın süre içerisinde ilk kez bana şu soru soruldu.
    Kaç yapıyor?

Şaşırdım.
    Bunu soran scooterden yeni inmiş 15-16 yaşlarında bir gençti.
    Orjinin ne diye sordum.
    Ve Hiç şaşırmadığım şu cevabı aldım.
    Türküm......
    Sohbetin geri kalanına türkçe devam ettik.
    Doğru düzgün Türkçe bile konuşamıyordu ve benim Türk olduğumu öğrendiğinde şaşkınlığını görmeliydiniz?

Bu bize mahsus bir hastalık gibi geliyor bana.

Tartışalım......
    Anlamdığım şey şu; bu "kaç yapıyor?" sorusu genetik o zaman. Daha Türkçe konuşamayan biri muhtemelen orda doğup büyümüş orda kendine arkadaş edinmiş orda eğitim öğretim almış ve oraların kültürünü almıştır. O zaman bunun Türk'lük ve Fransız'lıkla bir alakası varsa o da ancak genetiktir, demek ki ırkımızda var bu soruyu sorma isteği. Bu cevaba varıyorum ama bu da beni tatmin etmiyor, açıkçası böyle bir şeyin ırsi olması tuhaf geliyor, şu da var belki sana düzgün gelen diğer soruları soranlar arasında Türkler de vardı fakat sen merak edip sormadın orijinlerini... olamaz mı? ya da bir Fransız ya da gelişmiş veyahut medeni diye adlandırılan diğer ülkelerin vatandaşları da birbirine "kaç yapıyor?" diye soruyorlardır da sana rastlamamıştır. Benim işim otelcilik olduğu için Türk'ten çok yabancı görüyorum evet her milletin kendine has genel tavırları kesinlikle var, yok demek saçma olur ama bu soruyu da sadece Türk'lerin sorabileceğini düşünmek daha da saçma olur. Zaten Patriote'un da bunu örnek vermeye çalıştığını zannetmiyorum ama şu da var ki biz biraz geyik karakterli bir milletiz o yüzden sırf geyik olsun diye milletle diyaloğa girebiliriz ve diyaloğa girmek istediğimiz zaman da olmadık soruları sorabiliriz, maksat konuşmaktır bence bu soruyu yönelten arkadaşta sırf laf olsun diye sormuş. patriote'a mantıklı gelen soruları soranlarsa gerçekten merak ettikleri için sormuşlar ve bir cevap aramışlar. İyi eğitimli bir Türk ve Fransız Teenage'i ayıran özellik bence sadece geyik yapma arzusu olabilir bu durumda. Biri gerçekten merak ettiği için sorarken bir diğeri sadece konuşmak için sorabilir, bu da bizim sıcakkanlı bir millet olmamızdan kaynaklanıyor olabilir. Benim vardığım sonuç bu, bilmem siz ne dersiniz?

Bir de şu var tabi vatandaşlarımızın eğitim durumu düşük gelişmiş ülkelerle şu an yarışamayız, ama bunu değiştirebiliriz, bu soru zararsız gibi gözükse bile [(cehalet+çok para=tehlike)xTürk=daha büyük tehlike] önemli olan bu imajı yıkabilmek. Bunu da yapacak olan tabiki yine bizleriz bu durumda Patriote sana biraz daha fazla iş düşmekte bizlere oranla. Saçmada olsa kötüde olsa bazen fırça atıyormuş gibi dursa bile yanlışa yanlış, doğruya doğru demesini bilmeli, sabırla doğru bildiklerimizi ve doğruluğundan emin olduğumuz şeyleri insanlarla paylaşmalıyız, gençlere iyi birer örnek olmalıyız ve birbirimizi her zaman kontrol etmeliyiz, yolda kaskını takmadan dolaşan bir arkadaşı durdurup ona kaskın önemini sabırla anlatabiliyorsak (tabi o da anlıyorsa) kendimiz için değilde (her zaman demiyorum ama hiç olmazsa bazen) başkaları için de birşeyler yapabiliyorsak o zaman bir bütün olur, bu zamanlarında üstesinden geliriz... Ülkeye yeni girmiş ve yeni yeni yaygınlaşan bir teknoloji ve bunun kültüründe böyle aksaklıklar olması doğaldır. Gerçi araba yıllardır var da bir gelişme yok. Neyse burdan devam edersem karamsar bir tablo çizmeye başlayacağım en iyisi burda bırakmak. Neden bıraktığımı sorarsanız araba deyince aklıma cep telefonu geldi, hani marka ve modeli prestij yapan. Herneyse... Kalın sağlıcakla, zaten gereğinden fazla uzattım. Umarım trafikte, evlilikte, dostlukta, kardeşlikte, ailenizde kısacası yaşamda, haytınızın her anında karşınızdakilere ve kendinize gereken önemi ve saygıyı gösterirsiniz, saygılarla...

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    bir Fransiz, bir Alman ve de bir Turk motosiklete binmisler

abicim kim ne derse desin, Turklugumle gurur duyarim ama sunu da soyliyeyim Patriote'in de dedigi gibi ne kadar gereksiz ve onemsiz sorular varsa, ne kadar kolaycilik, gecistirmece ve bos muhabbet varsa, hepsi biz de...

adamlar avrupada bisiklete binerken dahi kask takar, bizim burda motosiklette kask takana gulerler...

yollari serit serit ayirmislar, sellektor yapmak bile yasak, ayip, biz arabayla bile 3 seritli yola sigmayiz... hala daha makasa girelim diye ugrasiriz...

ha bide bunu bi cogumuz yapar ama yolda makasa giren bi baskasini gorunce arkasindan kufuru basar...

trafik, saglik, egitim .... daha genc bi ulkeyiz zamanla asariz diye dusunuyorum...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Dgmr ve cayman'ın yazılarını bir kez daha okumanızı rica edeceğim.
    Benim bu topiği açma sebebimi yakalamışlar.
    Bir de konuyu yazan arkadaşa takılıp kalmayın.
    Cevaplara da dikkat.

Dgmr sana düzgün sorular soranların içerisinde türkler de olabilir vs. şeklindeki sözlerine katılıyorum.
    O konuda uzun uzun yazmak isterim ama sonra...

Ben mobiletle 60 yapıyorumhayabusayı tolkatlarım:D:D:D:D:D:D
    [COLOR="Blue"][B]BEN SENİ DELİLER GİBİ SEWDİM AMA SEN BENİ DELİYİM DİYE SEWMEDİN:([/B][/COLOR]

linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    o motoru bana versele km yi patlatırım valla
    Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir. M.K.ATATÜRK

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    en dandik çin malı motorlar bile 50km hızı geçiyosa bunlara bu motoru verende kabahat
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Ahhh,birazcık geyikten uzaklaşıp ayakları yere basan konular açıldığında ve bu çerçevede fikir ortaya koyanların arttığını görünce içimi tarifsiz bir mutluluk sarıyor.
    Sağolasınız arkadaşlar.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

abicim çok küçük motordan başlamış.goldwin honda yakışır arkadaşlara

Motosikleti
    Şuanki motoru Honda cbr125R hayali cbr 1000RR
    allah akıl versin sen ilk önce nüfus dairesinden kütüğünü sildir ondan sonra hayabusayı sürmeyi dene motoru sürmeyi bilmessen 50 yide geçemen hararet de yapar ilk önce sürebileceğin bir motorla başla benden sana tavsiye sport motor seviyorsan honda cbr125 al onla başla korkma o hararet yapmaz 50 yide geçersin

Motosikleti
    Askerden sonra hyosung gt650r
    bu adam kimse yanıma gelsin motoruna şike atalımda bari 100 yapsın
    Hayat o kadar güzel olsaydı insanlar doğarken ağlamazdı...!::angry2::

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    arkadaş bilinçli
    baksanıza kaportalı vaziyette kullanıyor.

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    bi gün cehalet nasıl bişey diye sorarlarsa bu yazıyı göstericem...
    bende başlıgı görünce kendi kendime galiba korkuyo o yüzden 50 yi geçemiyo zannettim

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    Arkadaşlar birkaç gün önce bunu yazan insanlar intiharın eşiğinde demiştim
    Şİmdi şöyle söylüyorum lütfen kimse alınmasın

Burda yazan insanların yarısına yakını intihar eşiğinde

Arkadaşlar Konuyu hotrlattım farkındayım bir bilgi ararken bu konuyu gördüm kusura bakmayın.

Açılan topic saçma verilen cevaplar çok daha saçma

Hayabusa ile 50 km yi geçemeyen emekli devlet memuru benim

Yahu 14 yaşında tanıdığım bir kardeşim baktım ki bir forumda bilirkişi edasıyla yazıyor bende üyelik alarak sadece ona takılmak adına ve konunun içerisinde kişiye ona sorarak yazdım bu konuyu gülelim eğlenelim diye(yaklaşık 6 kişi)
    2 mesaj yazdım zaten hadi orada çoluk çocuk var herkes saçma sapan yorumlar yaptı da sizlere ne oluyor

Topici okuyorum dünya kadar hakaret Hayabusa yı bana versin 300 yapayım km patlatayım hayabusa yı öğretelim arkadaşa kendinize gelin yahu

Şundan emin olun ki motosiklet kullanma tecrübesi açısından oldukça ileri seviyede olduğumu fazlası ile biliyorum.
    Hem işim konumu hemde eğitimöim konumuyla kaldı ki hayabusa ile ilgili bir sitenin de kurucusuyum zaten
    Dünya çapındaki 3 eğitim kurumundan diplomalı motosiklet eğitmeniyim .
    işim motosiklet ile ilgili ve türkiyeden de çeşitli eğitmenlik diplomalarım mevcut(türkiyedekiler bir halta yaramasa da sevgili Erhan da bilir )

Siz çoluğa çocuğa alet olmayın ben o forumda çok gülmüştüm ama inanın şimdi daha çok güldüm

Arkadaşlar sadece bir kardeşimize şaka yapmak için yazılmış cevaplardır donanım haberde yormayın kendinizi .

motosiklet.net motosiklet dünyasının nabzını elinde tutan bir forumdur içerisinde çok faydalı bilgileri ve değerli arkadaşları barındırır .
    Herkese Sevgiler.

Erkal KAŞIKCI.

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı ghost1000rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Açılan topic saçma verilen cevaplar çok daha saçma

Hayabusa ile 50 km yi geçemeyen emekli devlet memuru benim

Yahu 14 yaşında tanıdığım bir kardeşim baktım ki bir forumda bilirkişi edasıyla yazıyor bende üyelik alarak sadece ona takılmak adına ve konunun içerisinde kişiye ona sorarak yazdım bu konuyu gülelim eğlenelim diye(yaklaşık 6 kişi)
    2 mesaj yazdım zaten hadi orada çoluk çocuk var herkes saçma sapan yorumlar yaptı da sizlere ne oluyor

Topici okuyorum dünya kadar hakaret Hayabusa yı bana versin 300 yapayım km patlatayım hayabusa yı öğretelim arkadaşa kendinize gelin yahu

Şundan emin olun ki motosiklet kullanma tecrübesi açısından oldukça ileri seviyede olduğumu fazlası ile biliyorum.
    Hem işim konumu hemde eğitimöim konumuyla kaldı ki hayabusa ile ilgili bir sitenin de kurucusuyum zaten
    Dünya çapındaki 3 eğitim kurumundan diplomalı motosiklet eğitmeniyim .
    işim motosiklet ile ilgili ve türkiyeden de çeşitli eğitmenlik diplomalarım mevcut(türkiyedekiler bir halta yaramasa da sevgili Erhan da bilir )

Siz çoluğa çocuğa alet olmayın ben o forumda çok gülmüştüm ama inanın şimdi daha çok güldüm

Arkadaşlar sadece bir kardeşimize şaka yapmak için yazılmış cevaplardır donanım haberde yormayın kendinizi .

motosiklet.net motosiklet dünyasının nabzını elinde tutan bir forumdur içerisinde çok faydalı bilgileri ve değerli arkadaşları barındırır .
    Herkese Sevgiler.

Erkal KAŞIKCI.
    Abi senin yüzünden burada millet birbirini yemiş, Allah iyiliğini versin.

Hoş gerçekten dikkate bile alınmaması gereken bir konu ama
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler